Esileht Tööelu, raha ja seadused. Asenduskohalt teise lapse ootele

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Asenduskohalt teise lapse ootele

Postitas:

Mure järgmine: olin esimese lapse sündides tööl asendajana. Põhitöötaja oli sel ajal (ja on siiani) ise teise lapsega kodus. Mul on nüüd selline küsimus, et kui plaanin sünnitada pärast esimest kohe ka teise lapse (nii, et nende vanusevahe jääks alla 2,6 kuu) ja põhitöötaja vahepeal tööle naaseb, siis mis saab minu dekreedist ja VH-sest uue lapse korral. Teine küsimus on see, et kui põhitöötaja peaks ise veel korra lapseootele jääma ja vahepeal mitte naasma, siis mis sellisel juhul minu rahadest saab? Ja kolmas küsimus – kui põhitöötaja lõpetab vahepeal töölepingu ja mina saaksin koha endale, mis sellisel juhul rahadega saab?

Väga palju küsimusi. Ehk oskab keegi tark hästi lihtsalt mulle asjad selgeks teha.

Aitäh juba ette:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui dekreeti jäämise ajal on olemas tööleping, saad dekreeti jääda. Saad dekreediraha 140 päeva + seejärel VH 435 päeva

Kui kehtivat töölepingut enam pole, siis dekreeti jääda ei saa. Sel juhul hakkad saama vanemahüvitist alates lapse sünnist, saad kuni lapse 18-kuuseks saamiseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, zensus, vastuse eest. Küsin siiski veel.

Kui mul on kaks töökohta – ühes olen asendaja ja teises põhikohaga, siis…

1. kas lapsehoolduspuhkusele jäämise avaldus tuleb esitada mõlemasse kohta või piisab, kui esitan ühte kohta?

2. kui asenduskohal on minu tööleping teise lapsega dekreeti jäämiseks lõppenud, aga esimeses kohas alles, siis ka saan dekreedirahasid selle teise töökoha järgi?

3. seadus soodustab väidetavalt laste järjestikuseid sünde ja ütleb, et kui teise lapse pealt on arvestatav tulu väiksem kui esimese pealt, siis makstakse emapalka ikkagi varasema tulu järgi (ehk siis sama suurt raha kui esimese lapsega). Kas see tähendab, et kui teine laps sünnib nii, et esimene pole veel 2,6 aastane ja samas on mul kahest töökohast kehtiv tööleping veel vaid ühega, saan ikkagi teise lapse puhul sama emapalka, mida esimesegi puhul?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.piisab ühte kohta kui seal on põhipalga nr vähemalt miinimumpalk
aga
kasulik on mõlemasse-võttes mõlemast dekreedi koguneb mõlemas ju puhkusepäevi

2.dekreediraha on eelmise kalendriaasta töise tulu alusel, kui see puudub s olid lhp-l, siis miinimumpalga alusel, kui sells kohas kust dekreeti lähed on sinu põhipalga nr vähemalt miinimumpalk st 290

3.jah, isegi kui sul üldse pole töölepingut ühestki kohast, saad vanusevahega alla 2a6k eelmisega sama VH

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, kohalik. Lootsingi nii väga, et ehk Sa märkad mu postitust ja vastad:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]1.piisab ühte kohta kui seal on põhipalga nr vähemalt miinimumpalk
aga
kasulik on mõlemasse-võttes mõlemast dekreedi koguneb mõlemas ju puhkusepäevi

[/tsitaat]

Möh? Dekreeti ei saa jääda ühest töökohast ja teises edasi töötada. See on ju haigusleht ja lehe pead esitama kõigile oma tööandjatele. Küsidki arsti käest nii mitu lehte, kui sul vaja on. Lapsehoolduspuhkusel võid olla ühest kohast ja teises töötada. Kui tahad mõlemast puhata, siis esitad avalduse mõlemasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kohalik kirjutas:[/small]

Möh? Dekreeti ei saa jääda ühest töökohast ja teises edasi töötada. See on ju haigusleht ja lehe pead esitama kõigile oma tööandjatele. Küsidki arsti käest nii mitu lehte, kui sul vaja on. Lapsehoolduspuhkusel võid olla ühest kohast ja teises töötada. Kui tahad mõlemast puhata, siis esitad avalduse mõlemasse. [/tsitaat]

Saab küll dekreeti jääda vaid ühest töökohast, kui teises oled LHP edasi.
AGA nagu juba eelnevalt öeldud – kasulik on mõlemast kohast dekreeti minna, nii kogunevad mõlemas kohas dekreedi eest puhkusepäevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. kas lapsehoolduspuhkusele jäämise avaldus tuleb esitada mõlemasse kohta või piisab, kui esitan ühte kohta?

Aga see küsimus ei olnud ju dekreedi kohta. Dekreet on rasedus- ja sünnituspuhkus. Kui ühest töökohast olla rsp-l ja teisest lhp-l, siis see on ok.

Lhp-le jääda võid ühest või mõlemast kohtast. Aga kui jääd ainult 1 kohast, siis teises peaksid edasi töötama. Kui tahad koduseks jääda pärast dekreeti, siis lhp avaldus siiski mõlemasse töökohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Asenduskohalt teise lapse ootele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.