Esileht Kodunurk Asjad, mida te ei taha

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Asjad, mida te ei taha

Postitas:

See võib tunduda kummaline teema ja ma ei teadnud, kuhu see paigutada. Kuid kõige enam on see kodu ja suhetega seotud.
Mida teete asjadega, mida teile kingitakse või antakse, kuid mida te ei taha ja mis teie koju ei sobi?
Mul on konkreetselt probleem oma emaga, kes veab mulle igasugu mõttetuid asju. Viimased näited 2m tumedate lilledega kangast, jõuluvana, töötavad jõuluküünlad, roosa-beežiruudulised kardinad, kampsun 80ndatest jms.
Olen öelnud, et ei soovi neid või, et ta võiks ikka eelnevalt minult küsida, kas neid soovin või ähvardanud neid prügikasti visata. Viimast olen ka teinud, kuid nt see jõuluvanake oli veel pakendiski. Mida teie teeksite? Kindlasti on teie kojugi sattunud asju, mis pole teie maitse/stiil.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.02 19:25; 02.02 19:31; 02.02 21:09; 03.02 07:24; 03.02 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa öelda, teised foorumikasutajad hakkavad kurjustama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa öelda, teised foorumikasutajad hakkavad kurjustama.

Ütle ikka, las nad kurjustavad. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.02 19:25; 02.02 19:31; 02.02 21:09; 03.02 07:24; 03.02 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakin kotti ja viin Uuskasutuskeskusesse. Igale asjale on olemas tahtja ning nii on võimalus, et keegi selle tõesti endale vajalikuks tunnistab.

+27
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalsemad asjad panen ostasse müüki, väheväärtusliku pudi-padi annan ära.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kallimad mõttetud  asjad osta.ee-sse, odavamad uuskasutuskeskusesse,
osadele asjadele võib leida mingi täiesti teistlaadse kasutusala nt mingi udupeenest poest pärit hirmkallis “heegeldatud kauss” on leidnud uue elu poja pesusahtlis sokkide “karbina”, mingitest pehmetest mõttetutest kingitustest sai koera mänguasi, ühest rohelisest fliispleedist sai tehtud lapsele walpurgi öö karnevali jaoks nõiakübar ja -mantel jne

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui paari kuu pärast tagasi viid, et “Tänan väga, kuid mul jäi siiski seisma ja ei leidnud kasutust ja ruumi ka hästi nende jaoks ei ole. Ehk saad kellelegi anda, kel rohkem vaja läheb”

Siis ei teki seda ka, et “mäletad kunagi tõin, on see alles/mis sellest sai vmt” piinliku olukorda

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui paari kuu pärast tagasi viid, et “Tänan väga, kuid mul jäi siiski seisma ja ei leidnud kasutust ja ruumi ka hästi nende jaoks ei ole. Ehk saad kellelegi anda, kel rohkem vaja läheb”

Siis ei teki seda ka, et “mäletad kunagi tõin, on see alles/mis sellest sai vmt” piinliku olukorda

No ma olen hoiatanud, et viskan ära ja ma ei tunne vähimatki piinlikkust, kui tal midagi meenuma peaks. Sry, kuid minu kodu pole prügikast. Ma ju palun need kohe tagasi viia. Olen lihtsalt nii tüdinenud sellest. Iga kord sokutatakse mulle kilekotitäis mingit jama. Mõnikord annab laste kätte, sest need ei julge vastu hakata v siis saadab mõne tuttavaga, kes mulle lähemal elab.
Viimane kord, kui külas käis, said mu diivanid kiiremini “uue katte”, kui reageerida jõudsin. Kuna ma ei taha kogu aeg sel teemal tülitseda, siis jätsin hetkeks nii, kuid võtsin need esimesel võimalusel muidugi ära.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.02 19:25; 02.02 19:31; 02.02 21:09; 03.02 07:24; 03.02 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuskasutuskeskusse lähevad. Iga üksikut asjakest sinna eraldi ei vii, aga keskmiselt kord kvartalis korjan maja pealt kasutud või kasutuks muutunud asjad kokku ja viin ära. Iga kord on nii hea tunne pärast seda, nagu oleks suur koorem õlgadelt langenud.

Mul ei kogune neid asju küll mitte ainult sugulaste või tuttavate kingitustena vaid ma hangin neid ka ise. Mingid hoiukarbid, mis kindlasse kohta pidid minema, aga sinna siiski ei sobinud, tekstiilid, mis kodus teistega kokku ei sobinud, asjad, mida selgus, ma ikkagi ei kasuta jne jne. Nendele asjadele kulunud rahast enamasti eriti kahju ei ole, küll aga on kahju sellest, et nad pidid mul jälle tükk aega jalus seisma enne kui end kokku võtsin ja ära viisin.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks keegi mind ei õnnista selliste tarbetute asjadega enam. Kunagi kui ema elas, siis tema vahel ikka tõi üht-teist. Aga üldiselt oli temagi üsna praktiline inimene ja prahti ei ostnud ega kinkinud. Väga harva olen saanud juhuslike kingitustena asju millele kasutust pole leidnud, need olen minemavisanud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige nõmedam ja valem tegu on sellised asjad ära visata. Mis ühe jaoks muld, see teise jaoks kuld.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 07:11; 04.02 06:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige nõmedam ja valem tegu on sellised asjad ära visata. Mis ühe jaoks muld, see teise jaoks kuld.

Olen nõus, kuid kui lähim uuskasutuskeskus on sinust ca 40km ja postipakiautomaat ligi 20km kaugusel, kuhu pead ekstra sõitma, siis pole see ärajagamine/müümine nii lihtne.
Netimüüke olen proovinud,kuid mul on kahjuks vaid mingi 5% õnnestunud ja siis ma tõesti nördin, et miks ma pean sellega tegelema, kui mina ei tekitanud seda olukorda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.02 19:25; 02.02 19:31; 02.02 21:09; 03.02 07:24; 03.02 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub asjadest. Kosmeetika olen lihtsalt ära visanud, kui kasutamist ei leia. Nipsasjakesed ka lõpuks rändavad prügikasti, ei viitsi ühekaupa neid kuskile viia. Õnneks kangaid pole veel keegi kinkinud 😀 Kokaraamatu müüsin maha aastaid hiljem, kui olin sealt ainult 1 retsepti teinud (oli mingi tõlkeraamat ja resteptid meie mõistes kõik imelikud)

Kommid söön ajapikku ikka ükshaaval ära või sööb mees ära 😀 (ma ei ole suur magusasõber).

Jõuluehteid olen korduvalt saanud, kuna sünnipäev enne jõule. No ma ei tea, kui ma ütlen, et kingitusi pole vaja, miks siis ikka on vaja oma maitse järgi 2 jõuluehet kinkida. Kingi siis juba 8-10, et oleks nagu komplekt koos. Aga tihti need üldse ei sobi ülejäänud ehetega – sest kingitakse ikka toretsevaid, aga meil tagasihoidlikud lihtsad. Ja oleks siis, et erinevatel aastatel kingitud omavahel kokku sobivad, aga ei …

Küünlad põletan sõnaotsese mõttes ära 😛

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige nõmedam ja valem tegu on sellised asjad ära visata. Mis ühe jaoks muld, see teise jaoks kuld.

Olen nõus, kuid kui lähim uuskasutuskeskus on sinust ca 40km ja postipakiautomaat ligi 20km kaugusel, kuhu pead ekstra sõitma, siis pole see ärajagamine/müümine nii lihtne.

Netimüüke olen proovinud,kuid mul on kahjuks vaid mingi 5% õnnestunud ja siis ma tõesti nördin, et miks ma pean sellega tegelema, kui mina ei tekitanud seda olukorda.

Peale netimüükide on olemas ka tasuta andmise kohad ju, kui juba netikasutaja ollakse. Tasuta viiakse kiirimeini ära, kui raha eest. Ja kui elada maal, mis lähimast uuskasutuskeskusest 40 km kaugusel, siis linnas käiakse korra kuus või kahe kuu tagant ehk ikka. Siis saabki kotid ära viia. Ega ei peagi ju nii olema, et täna paned mittvajaliku kokku ja kohe peab ka sellest vabanema. Räägin oma kogemusest. Olen nii teinud. Niikaua leiab ikka koha, olgu või esikunurgas või garaaziś või kapiotsas. Kui tekib võimalus minna linna, siis viidki ära. Ma elan ka maal ja koristan ja sorteerin vahtevahel ikka ja ise autoga üldse ei sõida.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige nõmedam ja valem tegu on sellised asjad ära visata. Mis ühe jaoks muld, see teise jaoks kuld.

Olen nõus, kuid kui lähim uuskasutuskeskus on sinust ca 40km ja postipakiautomaat ligi 20km kaugusel, kuhu pead ekstra sõitma, siis pole see ärajagamine/müümine nii lihtne.

Netimüüke olen proovinud,kuid mul on kahjuks vaid mingi 5% õnnestunud ja siis ma tõesti nördin, et miks ma pean sellega tegelema, kui mina ei tekitanud seda olukorda.

Peale netimüükide on olemas ka tasuta andmise kohad ju, kui juba netikasutaja ollakse. Tasuta viiakse kiirimeini ära, kui raha eest. Ja kui elada maal, mis lähimast uuskasutuskeskusest 40 km kaugusel, siis linnas käiakse korra kuus või kahe kuu tagant ehk ikka. Siis saabki kotid ära viia. Ega ei peagi ju nii olema, et täna paned mittvajaliku kokku ja kohe peab ka sellest vabanema. Räägin oma kogemusest. Olen nii teinud. Niikaua leiab ikka koha, olgu või esikunurgas või garaaziś või kapiotsas. Kui tekib võimalus minna linna, siis viidki ära. Ma elan ka maal ja koristan ja sorteerin vahtevahel ikka ja ise autoga üldse ei sõida.

See äraandmine tundub veidi piinlik, ses mõttes, et täieliku jama ära jagamine oma nime alt. Need kangad ja riided  on ju suuremas osas mingitest tasuta humanitaarabidest paarkümmend aastat või enamgi tagasi kokku kogutud. Pigem prügikast või kaltsukott. Aga see on muidugi point, et koguda ja siis korraga uuskasutusse ära viia.

Kas seal keskustes kontrollitakse üle ka, et mis kõlbab või mitte? Või piisab sellest, kui on terve ja puhas?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.02 19:25; 02.02 19:31; 02.02 21:09; 03.02 07:24; 03.02 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma elan linnas. töötab see süsteem, et mida ise ei taha, panen ilusa ilmaga õue prügikasti kõrvale kiviaia peale, tänava poolsele otsale, nii et igal juhul on aru saada, et seda võib sealt võtta. Kui eset kahe päeva jooksul sealt äta pole nabitud, siis viskan prügisse. Enamasti kaovad need asjad sealt paari tunniga.

ma mingisse uuskasutuskeskusesse pole viitsinud neid asju vedada, prügikasti-kõrvale süsteem toimib mugavamalt 😀

ma olen sinna pannud näiteks ka eelmise aasta moose ja konserve, mille puhul on ilmne, et ma neid ei hakkagi iial sööma. Näiteks kõrvitsat ma ei söö üldse, pole lapsest saati söönud, aga ema ikka toob neid sissetehtud kõrvitsaid. Kuigi ma muidu need olen peolauale külaliste jaoks serveerinud, siis ikka kohati tekib neid moose-värke nii palju, et ei kasuta ära, aga ema muudkui tassib juurde. Niisugust kraami eriti nagu uuskasutuskeskusesse viia ei saagi.

Aga pannud olen ma sinna ka vanu tekke, veekeedukannu (töötas, aga ostsin endale uue) jne.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on delikaatne teema. Mulle ei meeldi enamus mittesöödavaid asju, mis mulle kingtakse. No ei ole minu stiil. Viisakuse pärast hoian paar kuud kuskil serval ehk ja edasi nihveldan sahtlisse või aita ja paar aastat hiljem koristamise käigus viskan prügikasti. Ja nii see maailma piiratud ressursivaru muudkui väheneb.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need roosa-beežiruudulised kardinad kõlavad täitsa nunnult.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära ei viska kunagi midagi, taaskasutusse lähevad. Näiteks Uuskasutuskeskusse.

Mulle muidugi kahjuks väga harva üldse midagi kingitakse ja enamasti need kingid on sobinud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riided, jalanõud ja veel teatud asjad sobib väga hästi panna nendesse riiete kogumise konteineritesse, mis osade poodide juures on. Näiteks Järve Selveri ees on üks selline. Need lähevad sealt taaskasutusse.

See, kes eelnevalt kirjutas, et elab linnast 40 km kaugusel… No mõnikord ju ikka linna satud? Siis ongi paras eelnevalt need kasutud asjad kokku koguda ja kui siis kord linna minek, viid need asjad konteinerisse, kuhu pääseb ligi ööpäevaringselt.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 07:11; 04.02 06:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Kodunurk Asjad, mida te ei taha