Esileht Beebi ja mitmikud Asjad vastsündinule

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Asjad vastsündinule

Postitas:

Ei soovita ka pudi-padi üldse ette osta. Võib jääda lihtsalt seisma. Nt kas või nibukreem – sünnitusmajas üks veits range-kuri ämmaemand käskis ära osta juba ette, reaalselt ei läinudki vaja. Lutikesi ja pudeleid nagunii ei soovitata, ja kui Tallinnas elad, saad selle ühe luti nime pannes nagunii.

Mähkmete osas on enamik suht keemilised. Mina kasutasin algselt küll ühekordseid (Bebe cash, suht head lõhnatud), aga pöördusin üldse riidest mähkmete poole. Keemiavabamad, kokkuvõttes lihtsamad kasutada, ei saasta keskkonda, ei pea kogu aeg prügi tassima ja sellele mõtlema. Arvasin, et see on keerulisem, aga kui veits lugeda, polegi midagi keerulist. Lapsel mingeid punetuse ja lööbe probleeme pole ka.

Neid ühekordseid kilelinu ei soovita küll osta – milleks prügi toota ja endale selle prügimajandusega probleeme tekitada. Parem mingi veekindel mähkimislina (TotsBots omad on ilusad, pehmed ja head, aga hetkel vist sellest mähkmete e-poest otsas, kust mina tellisin) ja sinna peale marli. Kui laps ka pissib, võtad marli ära ja paned pessu, veekindel alus on ikka puhas ja korras. Vähemalt 10 marlit võiks küll olla, neid saab nii mitut pidi kasutada, lisaks on neid lihtne pesta ja kuivavad kiirelt.

Kusjuures riiete osas oli mul nii, et teadsin ka, et 50 suuruses ei tasu osta, võib-olla ei lähe üldse selga jne, 56 suurust oli meil oäris palju. Mul sündis laps 51 cm, aga oli üsna madalakaaluline, nii et need laiemad 50 suuruses asjad ei sobinud kohe kuidagi, no ikka hiigelsuureks jäid kõik :D. Mees pidi siis sünnitusmajast minema beebiriideid ostma, et me üldse koju minna saaks :D.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sündimad talvebeebi ja seega küsimus on just talviste riiete kohta. Talvekombe kindlasti aga küsimus tekkis soojakottide osas. Vankrisse on kindlasti kotti vaja, sest tundub, et pole väga tuulekindel. Kas turvahällile lisaks osta teine kott? Tundub, et üheks kohast teise tõstmine oleks tülikas, kuna peaks rihmasid iga kord läbi koti ajama? Või ongi need kaks erinevat soojakotti? Kuidas kogenenumad emad arvavad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 14:29; 02.02 17:55; 02.02 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sündimad talvebeebi ja seega küsimus on just talviste riiete kohta. Talvekombe kindlasti aga küsimus tekkis soojakottide osas. Vankrisse on kindlasti kotti vaja, sest tundub, et pole väga tuulekindel. Kas turvahällile lisaks osta teine kott? Tundub, et üheks kohast teise tõstmine oleks tülikas, kuna peaks rihmasid iga kord läbi koti ajama? Või ongi need kaks erinevat soojakotti? Kuidas kogenenumad emad arvavad?

Vankri ma “vooderdasin” niisama ära (nt lambanahk alla ja tekk peale). Või teine variant – ostsin kõvapõhjalise sangadega kookoni (mis ikka vankrikorvi mahtus) ja kasutasin seda. Jube mugav oli nii last transportida

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 08:31; 10.01 09:14; 28.01 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sündimad talvebeebi ja seega küsimus on just talviste riiete kohta. Talvekombe kindlasti aga küsimus tekkis soojakottide osas. Vankrisse on kindlasti kotti vaja, sest tundub, et pole väga tuulekindel. Kas turvahällile lisaks osta teine kott? Tundub, et üheks kohast teise tõstmine oleks tülikas, kuna peaks rihmasid iga kord läbi koti ajama? Või ongi need kaks erinevat soojakotti? Kuidas kogenenumad emad arvavad?

Üldiselt ikka kaks erinevat soojakotti. Turvahälli jaoks spetsiaalsed, aukudega ja mõned ka vastavad turvahälli kujule. Vankrisse sobib ükskõik milline paks kott. Turvahälli väga paksu ei tasu panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 15:48; 02.02 16:42; 15.02 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostaks ainult turvahälli soojakoti, vankrisse mitte. Mul talvebeebi ja hetkel tal palav vankris, nägu külmetab ainult kuna see väljas. Kombeka ära võtan siis terve keha soe, mul on vankrikorvi põhjas tekk ka, mis hoiab selja soojana. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 17:21; 08.01 18:26; 02.02 16:54; 02.02 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui laps turvahälli soojakotist vankrisse panna siis peaks hakkama kombet selga ajama autos (vankrit hoiustan autos).Või ilma talvekombeta ei saa last vankri soojakotti panna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 14:29; 02.02 17:55; 02.02 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuk vankrit autos ei ole (välja arvatud siis ainult Quinnu Zapp rattad), seega pole väga pädev sellele vastama, kuid jah kui tahad otse turahällist vankrisse tõsta siis pead kombeka selga panema + aksessuaarid. Mina olen paar korda tuppa läinud peale mingit käiku, asjad selga ja õue.
Mul ühel tuttaval on soojakott vankris, kuid tal laps ikka soojalt riides, st toariietes ta ei ole, kombekas on seljas ja müts/kindad jne.
Turvahällis on laps mul koduriietes, vahel hästi õhuke kombe peal või dressikas seljas, ning nendega hakkab tal autos palav kui pole soojakoti hõlmasid lahti teinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 17:21; 08.01 18:26; 02.02 16:54; 02.02 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastuste eest! Sain jälle targemaks, oleksin lapse ära külmetanud veel nõnda :/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 14:29; 02.02 17:55; 02.02 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiglas öeldi et saialillega puhastada rähna vms ära. :O

nad mõtlesid ikka nagu kummeli puhul: et ostad kuivatatud õisi ja leotad kuumas vees ning jahutad. Kinlasti mitte tinktuuri!! :))))

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 14:38; 07.02 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on lapsi 3, kõigi titeajal on eelistused kuidagi muutunud, nii et toon välja asjad, mida muretseksin, kui peaksin neljanda lapse saama. Need on siis asjad, mida olen palju kasutanud ja millest tõenäoliselt puudust tunneksin.

*Vanker. Suurte ratastega, ideaalis esirattad pöörlevad ja fikseeritavad.

*Talveks ülisoe ja suur soojakott, lambavill/suled vms.

*Suveks vankrisse üks fliis- või baikatekk vms ja üks õhuke puuvillane, näit tühi tekikott.

*Vankrile vihmakile

*Turvahäll+alus+rattad+soojakott (soojakott on eelkõige turvalisuseks, võib asendada ka sobivate riietega, mis ei oleks puhvis ja õhulised jne).

*Võrevoodi+madrats, millel saab ühe külje eemaldada, et oma voodi kõrvale panna.

*Voodipehmendus, vähemalt 3 kummiga lina, 2 veekindlat lina või madratsikaitset.

*Võimalikult suur äravooluavaga beebivann+vannijalad. Tegelikult meeldib mulle imikut dushi all pesta, aga see on suht riskantne tegevus, laps on pisike ja libe ja keegi peab ta sealt vastu võtma.

*Mähkimisalus+kummut+mingi pehme tekk/kilelinad vms sinna peale. See võiks olla veel mingi selline, kus oleks peal veel paar riiulit, kuhu saaks panna

*D-vitamiini, nabapuhasusvahendid, füsioloogilise lahuse, vatid, vatitikud, tsinksalvi, nibusalvi.

*Marlilapid suu pühkimiseks

*Kõige väiksemad mähkmed

*Niisked salfad

*Talvebeebile s 56 paks villane kombekas, mida saab nii vankris kui turvahällis kasutada. Pealekeeratavate käte-jalgadega ja ilmselt ostaksin mitu suurust.

*50 suuruses paar body ja sipukaid, paar tudukat.

*56 suuruses bodysid ja sipukaid, tudukaid jm toariideid (5 body, 5 paari pükse, 5 tudukat, mõned sokid, 2 erineva paksusega mütsi.

*Imetamisrinnahoidja ja mõned särgid-pluusid imetamisavadega.

*Kuna elan eramajas, siis beebimonitor.

*Mähkimistekk (see nö kapuutsi ja krõpsudega kotike).

*Neid nn ilasalle. Mul pole ükski laps ilastanud, aga toidu tagasiheidet oli pidevalt.

*Maria kapsleid vms, rinnapiima tekke suurendamiseks.

*Mingi lamamistool vms, mis käib täislamavasse.

*Kui toas vähegi ruumi on, siis mingi kiiktool, lebokott vm mugav istumiskoht.

Vat nende asjadega oleks minu kui värske ema elu mugav ja muretu, aga kindlasti pole kõik neist hädavajalikud asjad.

Peale esimest paari päeva kodus vaataks, kas on vaja imetamispatja ja kandelina. Nende asjadega on nii, et ühega kasutasin kogu aeg, teisega polnud üldse vajadust.

Ei ostaks:

2in1 vanker-käru. Peale vankriaega ostaksin pöörlevate esiratastega jalutuskäru.

Kapuutsiga rätikud. Sobib igasugune suur pehme rätik.

Küünetangid on kodus olemas

Lutte ja kette-karpe pole kunagi kasutanud

Rinnapatju pole kunagi kasutanud, ilmselt ei läheks ka neljandaga vaja

Mähkmekotiks sobiva koti ilmselt leian kodust

Lutipudelid, pudeliharjad jne

Piimapulber

Rinnapump ja säilitusnõud

Mänguasjad

Vanniiste

Vannitermomeeter, svamm, pesuvahendid imikule

Voodikarusell

Kamm või juuksehari

Nibukaitsed

Tegelustekk

JA üldiselt kui midagi esimesest nimekirjast välja jäi, siis ilmselt kuulub ta teise.

Kolmas rasedus. Kindlasti ostaksin ette (kui pole):

*nibukaitsed
*lapse pesemisvahendid, svamm, vannitermomeeter
*kapuutsiga rätik
*värsket nibugeeli
*rinnapumba (kõigi raseduste puhul vajas rinnapiimatootmine algul lisatimuleerimist, eriti esimese lapse puhul soovitan, et oleks juba haiglas kaasas, siis vähem stressi imetamise alustamisega ja kui laps rinda ei võta saab ikka stimuleerida. ning pole tahtnud ühiskasutatavaid kasutada)
*sünnitusjärgne bandaaž (selle panin ka kohe haiglas peale, pidi olema kõige efektiivsem just esimestel päevadel, keisri puhul lubati peale panna juba 3.päevast)
*imetamispadi (juba haiglas kasutasin mõlema lapse puhul oma patja, ämmaemand kiitis et nii tubli, sest kohal oli neil vaid üks :))

mida kindlasti ei ostaks ette:

*Maria kapsleid vms, rinnapiima tekke suurendamiseks (võtaks appi ainult siis kui loomulikust stimuleerimisest ei piisa, enamusel ei lähegi neid kunagi vaja, kuna piimapais tekib juba haiglas)

*Mingi lamamistool vms, mis käib täislamavasse (sellega küll aega on :))

*Kui toas vähegi ruumi on, siis mingi kiiktool, lebokott.. (ei saa selle vajadusest üldse aru. Mul oli kõige mugavam tavalises tugitoolis, diivanis või toetades vastu voodiseina)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 14:38; 07.02 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olles värske ema, siis minu jaoks on kõige olulisemaks osutunud:

*Bepanthen salv – kulub ikka meeletult, peale igat imetamist määrin nibudele. Peale 2 nädalat olukord paranes, aga määrin ikka ennetavalt edasi.
*Rinnapadjad – täiesti asendamatud, oleksin muidu kogu aeg piimaloigus. Osta toidupoest mitte apteegist kalli raha eest
*Pehmed imetamisrinnahoidjad – kõige paremad leidsin HMist, neid kannan ööpäevaringselt koos rinnapatjadega
*Pehmed lapid- mul on froteest, lapse toidu tagasiheite pühkimiseks. Neid võiks ikka hunnik olla
*Suurus 56 pika varrukaga HÕLMIKbodyd – põhiline riideese mida võiks mingi 7 tk vähemalt olla ühte suurust. Hea isegi kui rohkem, siis saab kauem hakkama ilma pesu pesemata.
*Lisaks võiks olla mõned püksid, mõned sokid ning muidugi soojad riided. Mul on õueriieteks suure varuga meriinovillane aluskombe, Lenne kottkombe ning talvemüts. Autosõitudeks fliiskombe, aga selle asemel valiksin nüüd iga kell pigem turvahälli soojakoti.
Vankri põhjas on suur villane tekk, mille saab veel ka beebile peale keerata.
*Beebimonitor – eramajas/suuremas elamises täiesti asendamatu. Ise kahetsen, et kaameraga varianti ei võtnud, kuigi tavaline toimib ka hästi.
*Lutt – Mam 0-6k sobis kõige paremini. Kui saaks uuesti teha siis võtaks selle juba sûnnitusmajja kaasa, kuna teine elupäev oli väga raske. Soovitan kindlasti 1 lutt kohe varuda, isegi kui mõtled, et ei hakka seda kasutama… võid kiirelt ümber mõelda.

Kui beebi oli paarinädalane, siis kõige rohkem tundsin ise puudust:
*sangadega korvist/kookonist, kus sees beebi saaks päevaunesid magada ja samas saaks transportida teda kergelt endale sobivasse kohta.
*lamamistoolist, kuna ta on mul pikalt ärkvel ja pikali olles muutub virilaks, oleks vaja kohta, kuhu teda vahepeal “ära panna” et näiteks ise süüa vms. Ise tellisin Babybjörni, aga pole seda veel kätte saanud ja ei oska kommenteerida

Täiesti kasutu:
Kapuutsiga vannirätik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on lapsi 3, kõigi titeajal on eelistused kuidagi muutunud, nii et toon välja asjad, mida muretseksin, kui peaksin neljanda lapse saama. Need on siis asjad, mida olen palju kasutanud ja millest tõenäoliselt puudust tunneksin.

*Vanker. Suurte ratastega, ideaalis esirattad pöörlevad ja fikseeritavad.

*Talveks ülisoe ja suur soojakott, lambavill/suled vms.

*Suveks vankrisse üks fliis- või baikatekk vms ja üks õhuke puuvillane, näit tühi tekikott.

*Vankrile vihmakile

*Turvahäll+alus+rattad+soojakott (soojakott on eelkõige turvalisuseks, võib asendada ka sobivate riietega, mis ei oleks puhvis ja õhulised jne).

*Võrevoodi+madrats, millel saab ühe külje eemaldada, et oma voodi kõrvale panna.

*Voodipehmendus, vähemalt 3 kummiga lina, 2 veekindlat lina või madratsikaitset.

*Võimalikult suur äravooluavaga beebivann+vannijalad. Tegelikult meeldib mulle imikut dushi all pesta, aga see on suht riskantne tegevus, laps on pisike ja libe ja keegi peab ta sealt vastu võtma.

*Mähkimisalus+kummut+mingi pehme tekk/kilelinad vms sinna peale. See võiks olla veel mingi selline, kus oleks peal veel paar riiulit, kuhu saaks panna

*D-vitamiini, nabapuhasusvahendid, füsioloogilise lahuse, vatid, vatitikud, tsinksalvi, nibusalvi.

*Marlilapid suu pühkimiseks

*Kõige väiksemad mähkmed

*Niisked salfad

*Talvebeebile s 56 paks villane kombekas, mida saab nii vankris kui turvahällis kasutada. Pealekeeratavate käte-jalgadega ja ilmselt ostaksin mitu suurust.

*50 suuruses paar body ja sipukaid, paar tudukat.

*56 suuruses bodysid ja sipukaid, tudukaid jm toariideid (5 body, 5 paari pükse, 5 tudukat, mõned sokid, 2 erineva paksusega mütsi.

*Imetamisrinnahoidja ja mõned särgid-pluusid imetamisavadega.

*Kuna elan eramajas, siis beebimonitor.

*Mähkimistekk (see nö kapuutsi ja krõpsudega kotike).

*Neid nn ilasalle. Mul pole ükski laps ilastanud, aga toidu tagasiheidet oli pidevalt.

*Maria kapsleid vms, rinnapiima tekke suurendamiseks.

*Mingi lamamistool vms, mis käib täislamavasse.

*Kui toas vähegi ruumi on, siis mingi kiiktool, lebokott vm mugav istumiskoht.

Vat nende asjadega oleks minu kui värske ema elu mugav ja muretu, aga kindlasti pole kõik neist hädavajalikud asjad.

Peale esimest paari päeva kodus vaataks, kas on vaja imetamispatja ja kandelina. Nende asjadega on nii, et ühega kasutasin kogu aeg, teisega polnud üldse vajadust.

Ei ostaks:

2in1 vanker-käru. Peale vankriaega ostaksin pöörlevate esiratastega jalutuskäru.

Kapuutsiga rätikud. Sobib igasugune suur pehme rätik.

Küünetangid on kodus olemas

Lutte ja kette-karpe pole kunagi kasutanud

Rinnapatju pole kunagi kasutanud, ilmselt ei läheks ka neljandaga vaja

Mähkmekotiks sobiva koti ilmselt leian kodust

Lutipudelid, pudeliharjad jne

Piimapulber

Rinnapump ja säilitusnõud

Mänguasjad

Vanniiste

Vannitermomeeter, svamm, pesuvahendid imikule

Voodikarusell

Kamm või juuksehari

Nibukaitsed

Tegelustekk

JA üldiselt kui midagi esimesest nimekirjast välja jäi, siis ilmselt kuulub ta teise.

Kolmas rasedus. Kindlasti ostaksin ette (kui pole):

*nibukaitsed

*lapse pesemisvahendid, svamm, vannitermomeeter

*kapuutsiga rätik

*värsket nibugeeli

*rinnapumba (kõigi raseduste puhul vajas rinnapiimatootmine algul lisatimuleerimist, eriti esimese lapse puhul soovitan, et oleks juba haiglas kaasas, siis vähem stressi imetamise alustamisega ja kui laps rinda ei võta saab ikka stimuleerida. ning pole tahtnud ühiskasutatavaid kasutada)

*sünnitusjärgne bandaaž (selle panin ka kohe haiglas peale, pidi olema kõige efektiivsem just esimestel päevadel, keisri puhul lubati peale panna juba 3.päevast)

*imetamispadi (juba haiglas kasutasin mõlema lapse puhul oma patja, ämmaemand kiitis et nii tubli, sest kohal oli neil vaid üks :))

mida kindlasti ei ostaks ette:

*Maria kapsleid vms, rinnapiima tekke suurendamiseks (võtaks appi ainult siis kui loomulikust stimuleerimisest ei piisa, enamusel ei lähegi neid kunagi vaja, kuna piimapais tekib juba haiglas)

*Mingi lamamistool vms, mis käib täislamavasse (sellega küll aega on :))

*Kui toas vähegi ruumi on, siis mingi kiiktool, lebokott.. (ei saa selle vajadusest üldse aru. Mul oli kõige mugavam tavalises tugitoolis, diivanis või toetades vastu voodiseina)

Minul pole kolme lapsega kordagi esinenud sellist asja nagu piimapais, ja loomulik stimuleerimine toimus mul suht 24/7.
Mingit kiiktooli vms pidasin silmas eelkõige öiseks toitmiseks, sest magamistoas mul istumiskohta ei ole, voodil mugavalt imetada ei saa, sest voodi kohal on hetkel riiul ja see jääb pea taha, ning öösiti allakorrusele diivanile ka koperdama ei hakka. Kogemusest tean, et imetaksin siis pikali voodis ja jääksin kohe magama, aga eelistaksin lapse siiski peale söötmist voodisse tagasi tõsta.
Aga üldiselt minu nimekiri ei olnud soovitused vms, vaid asjad, mida MINA ostaks/ei ostaks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 15:48; 02.02 16:42; 15.02 11:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Beebi ja mitmikud Asjad vastsündinule

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.