Esileht Beebi ja mitmikud Asjade haaramine 6-kuusena

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Asjade haaramine 6-kuusena

Postitas:
Kägu

Meil on selline mure, et laps on 5,5-kuune, aga asju ei haara. Kuuenda elukuu täitumisel arutame asja ka perearstiga, siiani olen ise internetis ringi uurinud.

Tean, et lapsed hakkavad juba 3. elukuul asjade vastu patsutama. Sama ka meie esimese lapsega. Teisega nii aga ei ole.

Kõike muud teeb eakohaselt. Pöörab kõhule, tiirutab ümber oma telje, ajab käsi sirgeks ja end nende najale püsti, reageerib nimele, naerab, häälitseb, on väga ergas ja vaatab mänguasju huviga. Aga mitte ühtki korda ei ürita neid puudutada, ei haarata ega isegi mitte nende suunas äsada. Käed on kogu aeg suus ja närib ja lutsutab neid. Perearst ütles, et seni, kuni ta muud teha ei oska kätega, seni topib neid suhu, aga kui haarama hakkab, siis enam suhu ei pane. See pole aga kahjuks 1,5 kuuga muutunud.

Olen hakanud sellele palju tähelepanu pöörama. Pakun talle pehmeid, karvaseid, kõvasid, krabisevaid, kolisevaid jne asju. Kasu pole olnud. Liigutan käsi üles ja alla ja patsutan ise ta kätega asjade vastu, aga kui lahti lasen, lähevad käed tagasi suhu.

Internetist leidsin sarnaseid muresid küll, aga keegi pole kirjutanud, kuidas tal see siis lõpuks lahenes. Kas kellelegi on sellist kogemust?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ära suru talle kätte asju. Mängi tema käeulatused, nt laod klotse torniks ja siis lammutad. Näitad, mida saab teha, ehk siis tekib huvi.

Kui sõrme pihku annad, siis ka ei haara?

Please wait...
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Beebi ja mitmikud Asjade haaramine 6-kuusena