Esileht Pereelu ja suhted Asjade ülemõtlemine .

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Asjade ülemõtlemine .

Postitas:

Palun anke nõu kuidas saada parandada oma ülemõtlemist . Tundub isegi et ärevushäire on . Kuidas neid asju saada paremaks et neid ei tekkiks nii palju . vahel mõtlen asju nii palju ette et selle ajani on nii palju aega . et tegelikult ei pruugi üldse nii minna kui arvan mina seda. ma loodan südamest et saate aru mida silmas pean kui mitte siis küsige ma vastan .vahel mõtlen sellest et mul mees ei hooli minust aga tegelikult pole asi nii . lihtsalt minu aju mõtlen asju üle . aga tahan tegeleda sellega et parandada kõike . lähen ka nõustaja juurde aga soovin ka teie arvamusi ehk kellelgi sama kogemus olnud või midagi sellist .
Tänud kes vastab

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadvustasin endale oma ülemõtlemist siis, kui psühhoterapeut mulle järjekordsel vastuvõtul mehe oletatava truudusemurdmise kohta ütles: püüdke aru saada, et ükskõik kui palju tunde, päevi ja nädalaid te selle asja üle ka edaspidi ei mõtleks, ei saa te selle mõtlemise abil kunagi teada saada, kuidas asjad tegelikult tookord olid. Kui see mulle kohale jõudis, siis taipasin, et minu aju ja mõtlemisvõime on piiratud tööriistad ja sellistena tuleb neid ka võtta. Tänaseks olen ka aru saanud, et minu mõtted mingi teema kohta ei pruugi olla õiged ja usaldusväärsed, sest nad põhinevad vaid sellel väikesel infol, mis minul mingi sündmuse kohta on, mul ei ole kunagi täit pilti asjast ja seetõttu ei pea ma oma mõtteid uskuma.

Eckhart Tolle on kirjutanud: “Sa ei ole see, mida su mõistus väidab sind olevat. Mõtted sinu peas on ajutine peegeldus sinu mõistusest. Ära samasta end nendega.”

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 15:23; 25.02 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

E. Tolle käest tahaks küsida, et kes ma siis olen, üldse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 19:16; 25.02 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled inimene, kel on liiga palju vaba aega. Tahad tylla mu aknaid pesema.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 19:20; 26.02 13:58; 26.02 18:10; 26.02 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mark Twain :”Mu elu oli täis hirmsaid õnnetusi, millest suurem osa ei saanud kunagi tõeks.”

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

muretsedes jääb ära mure, et miski võib tulla nagu välk selgest taevast

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 19:16; 25.02 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

E. Tolle käest tahaks küsida, et kes ma siis olen, üldse.

Tolle juhib tähelepanu sellele, et inimene on pigem vaatleja, see, kes kogeb praegust hetke, mitte see, kes oma mõistuses rändab mineviku ja tuleviku vahet. Tolle ütleb, et inimene on mõtlemisest sõltuvuses, kuna ta arvab ekslikult, et kui ta lõpetab mõtlemise, siis ta lakkab olemast.
Nii et Tollet sõna-sõnalt tsiteerides oleme me “vaatlev teadvus, kes elab olevikuhetkes.” Mõtlemine on lihtsalt üks tööriistadest, mida see vaatlev teadvus kasutab.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 15:23; 25.02 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean vist veel vanemaks saama, et Tolle mõtted mulle kohale jõuaksid. Olen ta raamatuid lugenud, aga kahjuks läheb kõik mõte ühest kõrvast sisse ja tuleb teisest samal kujul välja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tuleb see loll mõte, siis ütle: stop! Tee rohkem füüsilist, jookse või kõnni end hingetuks!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui hakkad ülemõtlema, siis mine jooksma (alla viie kilomeetri pole mõtet). Kui ei ole jooksja tüüp, siis jooksed nii aeglaselt, et kepikõndija jõuab ka mööda minna. Ja siis kuulad Vikerraadio Peresaadet ärevuse kohta. Nii kui hakkad jälle heietama, nii jälle kõrvaklapid kõrva ja jalutama. Usu mind, et küll sa peale paari korda oskad juba katkestada seda ülemõtlemist. Meditatiivset muusikat soovitan ka, sest hetkel sa lõhud ennast nii füüsiliselt kui emotsionaalselt.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel üks võimalus on selle mõttega kaasa joosta ja see täielikult üle võlli keerata. siis saad ise ka aru kui mõttetu mõttega tegemist oli ja jätad selle edaspidi rahule.

Võtame siis näiteks mehe truudusetuse. Kujutadki ette, kuidas tal on 30 armukest ja ta, vaeseke, on nende rahuldamisest täiesti väsinud. Eriti kuna nood on veel nõudlikud ka. Ja siis mõtled, et no kuidas see siis nüüd reaalselt minu elu mõjutab? Ajab ju ennast ka muigama?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled inimene, kel on liiga palju vaba aega. Tahad tylla mu aknaid pesema.

Huvitav, kuidas küll akende pesemise protsess mõtlemise peatab? Mina suudan kül mõelda ka aknapesu, vanniskäigu või isegi jooksmise ajal. Sul siis küll naljakas aju, kui lihtsaim füüsiline toiming mõtlemisvõime välja lülitab.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.02 09:41; 26.02 14:03; 26.02 19:18; 26.02 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on see asi, et tegelikult peaks inimene elama põhiliselt olevikus – ja keskenduma olevikus elamisele nii palju, et see olevikus elamine saaks võimalikult hästi tehtud. Loomulikult analüüsib iga mõtlev täiskasvanud inimene (kes pole just päris looma tasemel) ka minevikku ja mängib mõttes läbi võimalikke tulevikustsenaariume. See on loomulik, eristab täiskasvanud inimest loomast – loom (ka väikelaps) on üldiselt kogu aeg olevikus, võime minevikus/tulevikus olla on loomal/väikelapsel kesine.

Mõistlik piir läheb sealt, kus oma peas mineviku/tuleviku ettekujutamine läheb nii ohtraks, et hakkab juba olevikus elamist ja hästi hakkamasaamist segama. Siis tuleb öelda endale teadlikult: “Stopp! Ma ei mõtle enam neid mõtteid praegu! Naasen olevikku!” – ja tulebki hakata tegelema mõttes mingi oleviku teemaga, teha mingit tegevust, mis paneb keskenduma või kasutada nn. “mõttepeatajaid” – võtta kätte haarav raamat, vaadata haaravat filmi.

Jooksmine toimib tõesti – asi on selles, et kui sa pikemat maad jooksed, on su hingamine intensiivne ja keha aur lähebki südame ja lihaste hapnikuga varustamisele, muretsemiseks (mis tulevikus juhtuda võib jne.) lihtsalt ei jätku energiat. Muidugi igasugu tähelepanekuid, näiteks: “Näe, sellel kraavipervel on lumi juba sulanud” teeb aju ikka, aga ümbruse jälgimine on joostes on ka pigem lõõgastav. Pärast liikumist on veres heaoluhormoonide tase tõusnud, seega füüsiliselt pisut väsinud, aga vaimselt rahulolev tunne.

PS. liiga palju tulevikus elajatel pidi olema kalduvus rohkem ärevusele, liiga palju minevikus elajatel aga rohkem depressioonile.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled inimene, kel on liiga palju vaba aega. Tahad tylla mu aknaid pesema.

Huvitav, kuidas küll akende pesemise protsess mõtlemise peatab? Mina suudan kül mõelda ka aknapesu, vanniskäigu või isegi jooksmise ajal. Sul siis küll naljakas aju, kui lihtsaim füüsiline toiming mõtlemisvõime välja lülitab.

Mu naljakas aju mõtleb siis aknapesu peale. Et saaks kõik puhtaks ja läikivaks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 19:20; 26.02 13:58; 26.02 18:10; 26.02 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled inimene, kel on liiga palju vaba aega. Tahad tylla mu aknaid pesema.

Huvitav, kuidas küll akende pesemise protsess mõtlemise peatab? Mina suudan kül mõelda ka aknapesu, vanniskäigu või isegi jooksmise ajal. Sul siis küll naljakas aju, kui lihtsaim füüsiline toiming mõtlemisvõime välja lülitab.

Mu naljakas aju mõtleb siis aknapesu peale. Et saaks kõik puhtaks ja läikivaks.

Oh! Et pesed ütleme 2 h aknaid ja selle aja jooksul ei ole peas ühtki muud mõtet peale aknapesu? Vinge aju, veelkord ütlen.

Nüüd ma saan aru, miks omal ajal räägiti, et Lenin oli geenius, kuna suutis rääkida, kõndida ja mõtelda samal ajal. Ma ise suudan ka, aga ilmselt mitte sel tasemel, kui Lenin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.02 09:41; 26.02 14:03; 26.02 19:18; 26.02 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tegemist on vajadusega kontrollida kõike? Ülemõtlejad kipuvad kontrollima kõike ning paratamatult tegivad seega ka mõtted, et mis siis kui asjad ei lähe nii nagu ma mõtlen või soovin.

Alati ei lähegi asjad nii nagu me tahaksime ja me ei saa kõike kogu aeg kontrollida. tuleb õppida kohanema. Näiteks:”Täna on nii tore päev, tõusen üles ja teen kodu korda, ning üllatan meest küünlavalguse õhtuga.” Laps jääb haigeks, koduloom sureb ära, saad mingi teate, et mees sai südamerabanduse ning sul tuleb nüüd kogu majapidamine, arvete maksmised, pere ja muud asjad oma õlgadele võtta, kuni mees paraneb ning seejuures ka mehele toeks olla.
Need olukorrad ei allu meie kontrollile, sellisel juhul tuleb mõelda, mis on parim milleks ise võimeline olen, millal ja kellelt abi paluda ning millal lasta asjadel minna nii nagu nad lähevad. Ülemõtlemine (oleks, võiks, saaks, tahaks) viib seejuures ainult hullumajja ning mitte kellelgi pole sellest kasu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled inimene, kel on liiga palju vaba aega. Tahad tylla mu aknaid pesema.

Huvitav, kuidas küll akende pesemise protsess mõtlemise peatab? Mina suudan kül mõelda ka aknapesu, vanniskäigu või isegi jooksmise ajal. Sul siis küll naljakas aju, kui lihtsaim füüsiline toiming mõtlemisvõime välja lülitab.

Mu naljakas aju mõtleb siis aknapesu peale. Et saaks kõik puhtaks ja läikivaks.

Oh! Et pesed ütleme 2 h aknaid ja selle aja jooksul ei ole peas ühtki muud mõtet peale aknapesu? Vinge aju, veelkord ütlen.

Nüüd ma saan aru, miks omal ajal räägiti, et Lenin oli geenius, kuna suutis rääkida, kõndida ja mõtelda samal ajal. Ma ise suudan ka, aga ilmselt mitte sel tasemel, kui Lenin.

Appi kui vaimukas.
Rööprähkle terviseks. See ei anna tegelikult tulemust. Ehk oleks vaja õppida oma mõtteid ise juhtima ja mitte olla sundmõtete küüsis olev närvihaige.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 19:20; 26.02 13:58; 26.02 18:10; 26.02 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on see asi, et tegelikult peaks inimene elama põhiliselt olevikus – ja keskenduma olevikus elamisele nii palju, et see olevikus elamine saaks võimalikult hästi tehtud. Loomulikult analüüsib iga mõtlev täiskasvanud inimene (kes pole just päris looma tasemel) ka minevikku ja mängib mõttes läbi võimalikke tulevikustsenaariume. See on loomulik, eristab täiskasvanud inimest loomast – loom (ka väikelaps) on üldiselt kogu aeg olevikus, võime minevikus/tulevikus olla on loomal/väikelapsel kesine.

Mõistlik piir läheb sealt, kus oma peas mineviku/tuleviku ettekujutamine läheb nii ohtraks, et hakkab juba olevikus elamist ja hästi hakkamasaamist segama. Siis tuleb öelda endale teadlikult: “Stopp! Ma ei mõtle enam neid mõtteid praegu! Naasen olevikku!” – ja tulebki hakata tegelema mõttes mingi oleviku teemaga, teha mingit tegevust, mis paneb keskenduma või kasutada nn. “mõttepeatajaid” – võtta kätte haarav raamat, vaadata haaravat filmi.

Jooksmine toimib tõesti – asi on selles, et kui sa pikemat maad jooksed, on su hingamine intensiivne ja keha aur lähebki südame ja lihaste hapnikuga varustamisele, muretsemiseks (mis tulevikus juhtuda võib jne.) lihtsalt ei jätku energiat. Muidugi igasugu tähelepanekuid, näiteks: “Näe, sellel kraavipervel on lumi juba sulanud” teeb aju ikka, aga ümbruse jälgimine on joostes on ka pigem lõõgastav. Pärast liikumist on veres heaoluhormoonide tase tõusnud, seega füüsiliselt pisut väsinud, aga vaimselt rahulolev tunne.

PS. liiga palju tulevikus elajatel pidi olema kalduvus rohkem ärevusele, liiga palju minevikus elajatel aga rohkem depressioonile.

Aitäh sulle! Hea lugeda lihtsaid ja mõistlikke õpetussõnu. Üritan järgida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled inimene, kel on liiga palju vaba aega. Tahad tylla mu aknaid pesema.

Huvitav, kuidas küll akende pesemise protsess mõtlemise peatab? Mina suudan kül mõelda ka aknapesu, vanniskäigu või isegi jooksmise ajal. Sul siis küll naljakas aju, kui lihtsaim füüsiline toiming mõtlemisvõime välja lülitab.

Mu naljakas aju mõtleb siis aknapesu peale. Et saaks kõik puhtaks ja läikivaks.

Oh! Et pesed ütleme 2 h aknaid ja selle aja jooksul ei ole peas ühtki muud mõtet peale aknapesu? Vinge aju, veelkord ütlen.

Nüüd ma saan aru, miks omal ajal räägiti, et Lenin oli geenius, kuna suutis rääkida, kõndida ja mõtelda samal ajal. Ma ise suudan ka, aga ilmselt mitte sel tasemel, kui Lenin.

Appi kui vaimukas.

Rööprähkle terviseks. See ei anna tegelikult tulemust. Ehk oleks vaja õppida oma mõtteid ise juhtima ja mitte olla sundmõtete küüsis olev närvihaige.

Kõndimist, samal ajal näiteks kõrval jalutava mehega rääkimist ja samal ajal mõtlemist rööprahklemiseks nimetada on ikka kõva sõna 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.02 09:41; 26.02 14:03; 26.02 19:18; 26.02 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot jah, niimoodi ma ei oska-räägin üht ja mõtlen samal ajal teist asja.
Ära nüüd liialdama hakka, niigi näid juba narrina.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 19:20; 26.02 13:58; 26.02 18:10; 26.02 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot jah, niimoodi ma ei oska-räägin üht ja mõtlen samal ajal teist asja.

Ära nüüd liialdama hakka, niigi näid juba narrina.

Ühesõnaga, sa ei oska rääkida mehega näiteks nähtud filmist ja samal ajal mõelda, et kas auto võtmed on kotis või taskus? Okei, sain juba aru.

Aga mida sa akende pesemise ajal siis räägid, et oma peresuhetest näiteks mõelda ei saa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.02 09:41; 26.02 14:03; 26.02 19:18; 26.02 19:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Pereelu ja suhted Asjade ülemõtlemine .

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.