Esileht Erivajadustega laps Asp. ei lähe tundi

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Asp. ei lähe tundi

Postitas:

Poiss on 8a. Käib erikoolis ja ikka valib tunde kuhu läheb. Inimesi kellega koostööd teeb.
See oli juba eelmine aasta nii aga nüüd läheb aina hullemaks. Tunde kuhu ta ei lähe aina lisandub. Lisandunud on ka põhiained. Õpetaja ka vahetus ja ma ei oska teda enam ise aidata ega talle midagi soovitada.
Laps õpib ainult minuga, teistele karjub näkku, et on niigi tark ja temal seda jama pole vaja. Isegi ei tule vaatama, mis teha on. Siia alla kuuluvad õpetajad koolis, pereliikmed, tuttavad.
Nüüd on mulle hakanud ka luiskama, et tal on õpitud, jah ta käis tunnis jne. Õhtul saan jälle meili ja oh ülla-ülla. Õppimine on päevikust ära kustutatud. Muidugi polnud tal midagi õppida ta polnud tunniski jne
Huviringis käib, seal ei pidavat suuremaid jamasid olema. Sealne õpetaja isegi ei taha hästi uskuda, et ta diagnoosiga on. Suvel laagris olid pikemalt koos siis ütles, et oli lõpupoole pretensioonikas muutunud. Ja no need tema tavalised kiiksud, mille eest ma olin teda ka hoiatnud.
Ometigi meie huvijuht luges esimest korda täpsemalt aspergerite kohta siis kui minu poiss hakkas seal ringis käima. Ma hoiatasin teda, nii igaks juhuks mine tea kuidas neil seal sujuma hakkab.

Ei teagi, mis teha aga ehk on keegi kes oskab midagi asjaliku soovitada. Siin üks huviringi õpetja kirjutas oma grupis käivast lapsest. See on täpselt minu laps aga koolis ja vanavanematega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

me jõudsime omal ajal kooliga kokkuleppele ja sai palju asju esitatud kirjalikult.ei pidanud iga päev koolis käima.aga meil tekkis see mitteminemine 9.klassis.
mul just minuga eriti ei tahetud õppida, palkasin õpetaja kes käis kodus õpetamas.
aga tegelikult on halb kui laps koju jääb, siis see mitteminemine süveneb.mingi kodust välja minemise rutiin peab igapäevaselt olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka asperger kodus. Aitab piits ja präänik ning pidev kontroll. Ja aeg.

Meil on reegel, et vaatan iga päev peale kooli e-kooli ning kui seal on kas puudumine või mitterahuldav hinne, siis sel päeval arvutisse ei saa (see on tema jaoks maailma kõige olulisem asi). Päevikut ma ei usalda, sest meil on sama asi, seal ei ole kirjas või kustutas ära. Või peitis päeviku ära ja ütles, et jäi kooli.
Kui kõik on korras, siis kiidan. Kiitusega ei tohi tagasi hoida, sest see on aspergerile hea motivaator.
Peab olema ülimalt järjekindel, kui reeglid on sisse töötatud, siis üldiselt ta nende järgi ka käitub. Aga kui korraks rihm lõdvemaks lasta, siis on kohe kukkumine algusesse.
Ajaga läheb kergemaks, kui lapsel mõistus pähe hakkab tulema. Meil on enamik probleeme tänaseks möödas.
Eks oma osa oli ka kooli valikul ning koostööl nii kooli psühholoogiga kui ka lastepsühhiaatril, kelle juures pidevalt nõustamisel käisime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Erivajadustega laps Asp. ei lähe tundi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.