Esileht Erivajadustega laps Asperger

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Asperger

Postitas:

Laps käis käitumisprobleemide ja õpiraskuste pärast Viljandis uuringutel. Talle pandi diagnoos asperger. Kui suur on võimalus, et pandi liiga kergelt diagnoos, aga tegelikult on terve laps kellel lihtsalt käitumisprobleemid millest võib välja kasvada. Arst soovitas ka puude taotluse teha, et saaks rehabilitatsiooni plaani teha. Kas selle sündroomiga määratakse üldse puue, sest pealtnäha pole tal midagi viga, abivahendeid ei kasuta jne. Sai pikk jutt, aga äkki keegi viitsib vastata.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 10:35; 29.03 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aspergeri syndroom ei ole haigus, vaid ajuehituse eripära. Kui taotled puude, saad puudetoetust & rehabilitatsiooniteenuseid, mis sageli aitavad käitumisprobleeme siluda. Kui puuet ei taotle, saad veel kaua oma kasvatamata jõmpsika pärast sõimata. Tõik, et laps ei karga karguga ega põrnitse läbi öökulliprillide, et tähenda veel, et ta ei vajax tema diagnoosiga sobivat abi hobide, hariduse, suhtlemise alal. Õigeaegsest abist sõltub sageli, kas aspiest kasvab mõttetu tolgus või lugupeetud spetsialist kerge kiixuga.

+23
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisama ei panda mingit diagnoosi. Ja käitumisprobleemid ei tule ka mitte niisama. Jah vahest pannakse vale diagnoos, kuid siis on selle põhjuseks peres toimuv tõsine väärkohtlemine, mis on lapsele käitumise muutnud psühhikaprobleemiks. Mitte kummalgi juhul laps sellest nn välja ei kasva. Puue ja reha plaan peaks tegema kiirkorras.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastamast. Tegin puude taotluse ära. Öeldi, et reh plaani ei saa ennem kui puue käes. Küsiks veel, et mis teenuseid asperger üldse saab sinna plaani panna, kas pean ise ütlema või nemad pakuvad.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 10:35; 29.03 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ju, mis teenuseid nad teie kandis pakuvad & mis Su last huvitax.

Minu aspiest tytre lemmik oli enesekaitsekursus, mida miskipärast päriselt sai ka reharaha raames. Mitmesugused ujumised või massaazhid võivad väga hästi lõõgastada. Abi on peaaegu alati ka loomateraapiast, ehkki minu teada pole Eestis tänini paberitega loomaterapeute (õppimisraskuste korral võib aga ikkagi uurida, kas kohalikul raamatukogul on lugemiskoera, või kodune Pontu kuulajax välja õpetada; kui lähikonnas on hobuseid pidav talu, võib katsetada, kuidas need loomad lapsesse suhtuvad). Samuti võib laps vajada mõnes olukorras tugiisikut või koolis individuaalsemat õppevormi, mille saab jällegi rehaplaani alusel.

Minu tytar tegi põhikooli lõpuexameid tugiisikuga. Kuna seaduses pole kirjas, et tugiisik peab olema inimene, käis teda tema nõudmisel toetamas yx meie kodustatud rottidest. Kumb neist targem oli, mina ei tea, aga kooli ta igatahes lõpetas.

Veel kaeva internetis, autistide & aspide vanematel on igasuguseid tugigruppe, autismispektri häirega noortel & täiskasvanutel samuti. Nende nõu on kindlasti värskem, minu aspie on juba 25-aastane.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps käis käitumisprobleemide ja õpiraskuste pärast Viljandis uuringutel. Talle pandi diagnoos asperger. Kui suur on võimalus, et pandi liiga kergelt diagnoos, aga tegelikult on terve laps kellel lihtsalt käitumisprobleemid millest võib välja kasvada. Arst soovitas ka puude taotluse teha, et saaks rehabilitatsiooni plaani teha. Kas selle sündroomiga määratakse üldse puue, sest pealtnäha pole tal midagi viga, abivahendeid ei kasuta jne. Sai pikk jutt, aga äkki keegi viitsib vastata.

Minu aspergerist pojale määrati lausa raske puue kuigi väliselt on täiesti tavaline. Koolis õppis individuaalse õppekavaga. Olidki kahekesi klassis, tema ja õpetaja. Seda ilma puudeta poleks võimaldatud, aga suures klassis ta hakkama ei saanud. Peale puberteeti rahunes nö maha, käitumishäired kadusid ja praeguseks on täiesti asjalik, 19a noormees. Õpib kutsehariduskeskuses eriala ja saab muidu ka eluga hakkama, aga omad kiiksud on tal siiani. Küll suudab ta nüüd neid paremini kontrollida ja võõrastele eriti välja ei näia. Puue on siiani ja viimati määras Töötukassa talle puuduva töövõime.
Noorem poeg on ka hetkel Viljandis uuringutel, käitumisprobleemid+õpiraskused. Eks paistab, mis temaga saab. Õhus on kahtlused, et äkki on ka asperger.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu aspi oli lapseeas raske puudega ja 16-aastaselt määrati sügav puue. Ja pole üle läinud see autistlikkus vaid pigem süvenenud.Vaatamata erinevatele teraapiatele ja üks-ühele õppele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viljandis on üks rehateenuse pakkujaid Perekodu, punane maja haigla kõrval. Rehaplaani koostamiseks tuleb kokku komisjon 5-6 inimest- psühholoog, sotsiaaltöötaja, eripedagoog, tegevusterapeut, füsioterapeut jne. Tõenäoliselt tuleb laps kaasa võtta. Kohapeal arutatakse läbi mida vaja oleks. Saad küsida seda mida nemad kohapeal pakuvad. Kindlasti oleks hea kui rehaplaanis oleks sees tugiisiku jutt. Ehk on sinu lapsele kooli vaja tugiisikut kes teda toetaks või natuke väiksemat klassi? MIna soovitan kõik vastu võtta mida pakutakse. Sa ei pea seda kasutama, aga kui vajadus tekib, siis on sul võimalus abi küsida.
Kõige tüütum on puude pikendamine, seda tuleb teha iga paari aasta järel ja alati peab kõik arstid jälle läbi käima. Rehaplaan ei ole kohustuslik, aga see on kasulik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Erivajadustega laps Asperger

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.