Esileht Ilu ja tervis Asperger ja lähisuhted – emotsioonid ja tunded

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Asperger ja lähisuhted – emotsioonid ja tunded

Postitas:

Palun jagage enda kogemusi. Mismoodi te, täiskavanud aspergerid, tulete toime lähisuhete ja emotsioonidega. Nii enda tunnete ja emotsioonidega kui ka partneri tunnete ja emotsioonidega. Kas asperger üldse on võimeline läheduseks ja tunneteks, emotisoonideks, mis lähedusega kaasneb?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uldiselt kasvasin välja täiskasvanu seks ikka. Abielus ja lapsed, ei ütleks et probleeme oleks. Vahepeal tundub et mõne koha peal ehk liiga emotsioonitu ja teisalt võin täiesti tühiste asjade peale närvi minna. Mees sama tüüpi mis mina, ses suhtes sobime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aspergeri spektrum on väga seinast-seina. Olen ka ise üks.

Ma ise hoidun emotsioonide välja näitamisest, sotsiaalsed oskused annavad soovida; enamus tajuvad, et olen “omamoodi imelik”. Obsessiivsed mõtted aga see tuleb töös kasuks, sest suudan ühele teemale pikalt ja süvitsi keskenduda. Juhiks ma ilmselt aga kunagi ei saa, kuna kiirelt tuleb ärevus peale.

Minu tööl ja tegemistel peab olema kindel algus ja lõpp. Kõik mis on “laialivalguv” tekitab mulle suurt stressi; kindel struktuur olgu kõigel.

Sõpru ma teha eriti ei oska, sest avan ennast raskelt. Kõik need, kes mul on, pean tunnistama, et hoiavad suhtlust peamiselt üleval ehk kaasavad mind tegemistesse.

Potsentsiaalse lähisuhte puhul saaks teisele üsna kiirelt selgeks, et olen “imelik”. Tuleb lihtsalt leida inimesed, kes suudavad sind võtta sellisena, nagu oled. Kõige hullem tunne nii sõpruses kui ka lähisuhtes on käia pidevalt nagu nugade peal.

Ja üks kuradi tüütu komme on nööre ümber sõrme keerata jne, ingl keeles siis “spinning”, mis mõjub mulle rahustavalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Ilu ja tervis Asperger ja lähisuhted – emotsioonid ja tunded