Esileht Erivajadustega laps Asperger?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Asperger?

Postitas:

Minu peagi kolmeseks saav laps on muidu täitsa tavaline ja tubli. Pigem keskmisest nutikam. Iseloomulik, mida välja oskan tuua – imikueas ei naeratanud ega lalisenud, samas hakkas varakult rääkma, närib küüsi, kõnnib tihti varvastel, pelgab võõraid täiskasvanuid, ei kipu lehvitama ega vasta täiskasvanute küsimustele, ei meeldi pealetükkivad lapsed, kes tahavad kallistada või mängima rebida.
Kas kellelgi on mahti midagi juurde küsida või aidata mul järeldada, kas mu kolmene on tavaline laps, või on mingeid tõsisemaid kõrvalekaldeid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 09:00; 26.10 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu peagi kolmeseks saav laps on muidu täitsa tavaline ja tubli. Pigem keskmisest nutikam. Iseloomulik, mida välja oskan tuua – imikueas ei naeratanud ega lalisenud, samas hakkas varakult rääkma, närib küüsi, kõnnib tihti varvastel, pelgab võõraid täiskasvanuid, ei kipu lehvitama ega vasta täiskasvanute küsimustele, ei meeldi pealetükkivad lapsed, kes tahavad kallistada või mängima rebida.
Kas kellelgi on mahti midagi juurde küsida või aidata mul järeldada, kas mu kolmene on tavaline laps, või on mingeid tõsisemaid kõrvalekaldeid.

Ja lastepsühhiaater on midagi koledat või?!
Mine käi lapsega arstuil ära, teevad testid ära, saad teada, kas on või ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.10 00:10; 09.11 03:08; 18.12 00:53; 18.12 00:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii vara ei saa diagnoosida. 4-aastaselt juba midagi saab, aga pigem 7-8-aastaselt. ei pruugi üldse asperger olla. kas laps laob asju ritta, ei vaata otsa st silma ja minu jaoks põhiline, kas ta tuleb toime rutiinimuutustega? kuigi ka rutiinimuutusi üldse mitte taluv laps võib neid 6-aastaselt juba taluda ja olla tavaline laps. nii vara ei saa tõesti veel öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen algataja.

Rutiinimuutuse vastu pole tal midagi. Pole märganud küll, et ta mingeid asju väga ritta seaks…
Silma vaatab väga usinalt ja seda täitsa vastsündinust peale.

Paar päeva olen talle korrutanud, et peab lehvitama jne, siis lehvitab ka. Igatahes ei tule see tal väga loomulikult, vaid pingutatult ja näeb väja ka nii, nagu ema käsiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 09:00; 26.10 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su laps vaatab silma ja talub rutiini – järelikult ta pole asperger.

Miks sa sunnid oma last lehvitama? Ma ka ei lehvita, pole asperger.

Kust see imelik mõte tuleb, et Aspergeri justkui ei peaks rutiini taluma?
Aspergeri jaoks on tüüpiline hoopis see, et ta ei talu muudatusi rutiinis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tead, kui sul on kahtlused – siis räägi spetsialistiga. Perekool on tore koht, aga me ei saa siin sind aidata. Kui on probleem, siis tuleb tegeleda, kui ei ole – saad murest lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul 2 aspergeri kodus ja kumbki neist ei teinud neid asju mida kirjeldad.
küüsi ei närinud, hakkasid hilja rääkima, lehvitasid jne. asju ritta pole kunagi ladunud.
võõraid üks pelgas, teine mitte.
samas kahte ühesugust autisti pole olemas. kui arvad, et tunned autisti, siis tunned vaid seda sama ühte autisti.
pöördu lastepsühholoogi poole kui arvad, et lapse areng pole nagu peab või ta erineb tunduvalt teistest samavanustest. aga diagnoose selles eas ei panda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ära sunni last lehvitama, kui ta ei taha, kolmene ei pea oskama ja tahtma lehvitada 🙂 seda teevad suuremad lapsed..kui tahavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga diagnoose selles eas ei panda.

pannakse küll.
minu laps nt on diagnoositud 3-aastaselt.

nii vara ei saa diagnoosida.

mujal arenenud maades diagnoosiakse juba ka alla 3selt.
Mida varem diagnoosida, seda varem saab laps abi.
See oli kunagi eesti aja alguses kus teismelisi alles diagnoositi, praegu on kogu maailmas suund ikka selle poole, et mida varem, seda parem.
isegi 1aastast on võimalik algselt diagnoosida muideks, lausa videod on Maailma Autismi lehel üleval, kuidas käitub ühene, kui on vaja kolm klotsi teineteise peale laduda jne

Arstiteadus ja aina uued avastused, kuidas autismispektris laps käitub beebieast peale…kõik see on edasi läinud viimase 10 aastaga hoogsal sammul, aga kui tõele näkku vaadata, siis meil Eestis on see viga, et tõelisi SPETSIALISTE autismispektri alal on ühe käe näppudel üle lugeda… 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.10 00:10; 09.11 03:08; 18.12 00:53; 18.12 00:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole võimalik, et laps ei lalisenud. Kõik lapsed lalisevad, isegi kurdid. Nii tekib ju silbimoodustuse mehhanism ehk alus kogu meie kõne arengule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole võimalik, et laps ei lalisenud. Kõik lapsed lalisevad, isegi kurdid. Nii tekib ju silbimoodustuse mehhanism ehk alus kogu meie kõne arengule.

loomulikult on võimalik. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.10 00:10; 09.11 03:08; 18.12 00:53; 18.12 00:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaline laps.

ei ole.

imikueas ei naeratanud ega lalisenud,
kõnnib tihti varvastel
ei kipu lehvitama
ega vasta täiskasvanute küsimustele

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.10 00:10; 09.11 03:08; 18.12 00:53; 18.12 00:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kodus Aspi.
Rääkima hakkas väga hilja (u 5a), samas kõndima läks 9-kuuselt.
Rutiinis ei tohtinud muingitki muutust olla. Läksid lasteaeda vale teed pidi, oli paanika terveks päevaks garanteeritud. Või kui ei saanud oma rohelisi pükse rühma minnes jalga, siis oli ka sõda missugune…
Ei lehvitanud, ei koogutanud, ei sättinud asju ritta…
Ja teisi lapsi nt. mänguväljakul kartis nagu tuld! Võis tundide viisi istuda mänguväljaku lähedal ja neid jälgida, aga ise ligi keeldus minemast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kodus 2 aspergerit.
rääkima hakkasid väga vara (lausetega 1a5k ja 2a vanuses vastavalt), mõlemal kõndimisega natuke probleeme, ühel spastiline dipleegia (see varvastel kõndimine aeg-ajalt), küüsi on ka närinud.
Las perearst suunab teid lasteneuroloogile spastilise dipleegia kahtlusega, sellega peaksite tegelema ja saama füsioteraapiat.
Autismispektri häire diagnoosimiseks peavad olema kindlad näitajad nihkes, selle jaoks on küsimustikud, kust siis arvutatakse skoor kokku, kas annab diagnoosi jaoks vajalikud punktid või ei. Niisama paari omapära peale ei saa küll öelda, et lapsel midagi viga oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 10:31; 27.02 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks psühhiaater diagnoosis lapsel aspergeri(uuringud kallid ei tee).Teine psühhiaater diagnoosis ATH + Aspergeri(uuringut tegemata,kallid)Ja nii meie elame kinnitamata diagnoosidega.jooksime mööda rajaleidja ja psühholooge(Ei ole nad selles huvitatud)Helistan mina ja siis meid võetakse vestlusele.Ilmsel minu lapsele ei ole ettenähtud uuringud.Kuidas siis valitakse,kes saab uuritud,kes mitte.Muidu elu on väga lõbus.Kakleme,riidleme.Sõpru poisil poole ja see paneb kurvastama.Hetkel on kolmas kool,kus õppime.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.02 10:35; 14.02 08:33; 16.02 14:31; 16.02 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu aspie õppis kõndima & kõnelema õigeaegselt, aga kisa & kiskumist jätkus.

Miski on viltu, tõdesin juba synnitusmajas, kui ta põrnitses pakutud tissi nii tigedal pilgul, et pelgasin piima rinnas hapux minevat.

Miski on viltu, tõdesin suvel, kui ta mänguväljakul liivakasti juurde tuterdas, suu liiva täis kyhveldas & röökima pistis. Ei, ma saan aru, et liiv suus on paha, aga ta tegi seda iga päev mitu nädalat jutti.

Miski on tõesti viltu, tõdesin siis, kui ta oma viiendal synnipäeval yhe kyllatulnud tydruku peale nii vihastas, et tõsimeeli tolle isale kallale tormas.

Mingit erilist rutiinivajadust või sundkäitumist ma tal ei täheldanud, aga meie suguvõsas on see syndroom surmkindlalt pärilik, sedalaadi asju ei märkagi, kui ise armastad ka sama laateaiateed, kannad lemmikrõivad veel räbalaistki kaugemale & võid vihastades peaga kiviseina augu lyya.

Erihuvid tekkisid põhikooli ajal, see oli kergendus, lolluste & kraaklemise asemel toimetas tasakesi oma arvutis.

Sotsiaalne pool läx meil kergemini, sest ta oli kolmest ysna lähestikku syndinud õest see keskmine. Vanem tõmbas, noorem tõukas takka, isekeskis tylitsesid nagu metstiigrid, aga muu maailma ees hoiavad yhte siiani.

Aspergeri diagnoosi sai teismelisena, lisandus epilepsia. & et kolm on kohtu seadus, siis täisealisena ka artriit. Töövõimetuspensionär, aga saab igapäevatoimetustega hakkama, hobid & sõbrad on olemas, kohusetunne pysib kindel & isegi koostöövõime on ajaga arenenud. Inimesed, kes temaga põgusalt kokku puutuvad, ei saa arugi, et ta paberitega põrunu on.

Nii et ka halvast algusest võib veel päris kobe kodanik välja tulla. Peaasi, mitte hakata lahenduste asemel otsima syydlasi.

Ränk vaimupuue on muidugi iseasi, aga kuni midagi sellist pole tuvastatud, tuleb igas päevas & igas edusammus leida lootust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks psühhiaater diagnoosis lapsel aspergeri(uuringud kallid ei tee).Teine psühhiaater diagnoosis ATH + Aspergeri(uuringut tegemata,kallid)Ja nii meie elame kinnitamata diagnoosidega.jooksime mööda rajaleidja ja psühholooge(Ei ole nad selles huvitatud)Helistan mina ja siis meid võetakse vestlusele.Ilmsel minu lapsele ei ole ettenähtud uuringud.Kuidas siis valitakse,kes saab uuritud,kes mitte.Muidu elu on väga lõbus.Kakleme,riidleme.Sõpru poisil poole ja see paneb kurvastama.Hetkel on kolmas kool,kus õppime.

Pöördu ravikvaliteedi komisjoni poole. Või ütle, et kui uuringuid ei saa, siis pöördud õiguskantsleri poole. Ma ei saa aru, mis mõttes kallid? ATH, aspergerit diagnoositakse psühholoogi uuringuga, tunni- kahene vestlus on nii kallis, et seda ei saa pidada.!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Detsembris käisime psühhiaatri juures.Palus koolist iseloomustuse.Vajadusel paneb haiglasse 1 nädalaks,uuringuteks.Saatsin e-mailiga iseloomustuse.Ootan,ilmselt pean ise helistama.Rajaleidja psühholoog ütles”Teie vajate pereteraapiat”.Seda määrab arst.Eelmine kool nõudis,et poisil olgu ravimid.Ise ma neid kirjutada ei saa.Arst ei kirjuta,kuna uuringud tegemata.Laste vaimne keskus palub pöörduda psühhiaatri poole.Nii lõbus jalgpalli mäng.Minge sinna ei tea kuhu.1 klassis pois käis käitumisteraapias.2 psühholoogi olid huvitatud minus,mitte pojast.Õnneks kooli lõpuni on jäänud 2,5 aastat.Mis edasi saab pojast ei tea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.02 10:35; 14.02 08:33; 16.02 14:31; 16.02 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Detsembris käisime psühhiaatri juures.Palus koolist iseloomustuse.Vajadusel paneb haiglasse 1 nädalaks,uuringuteks.Saatsin e-mailiga iseloomustuse.Ootan,ilmselt pean ise helistama.Rajaleidja psühholoog ütles”Teie vajate pereteraapiat”.Seda määrab arst.Eelmine kool nõudis,et poisil olgu ravimid.Ise ma neid kirjutada ei saa.Arst ei kirjuta,kuna uuringud tegemata.Laste vaimne keskus palub pöörduda psühhiaatri poole.Nii lõbus jalgpalli mäng.Minge sinna ei tea kuhu.1 klassis pois käis käitumisteraapias.2 psühholoogi olid huvitatud minus,mitte pojast.Õnneks kooli lõpuni on jäänud 2,5 aastat.Mis edasi saab pojast ei tea.

Kui kaks psühholoogi on arvamusel, et ema vajab uurimist ja kui ka Rajaleidja psühholoog soovitab pereteraapiat, siis küllap nad näevad midagi, mida sa ise ei oska näha. Mõnikord tuleb parandamist alustada iseendast ja sinu puhul tõenäoliselt nii ongi. Võimalik, et poja käitumine muutub. kui on muutunud sinu käitumismuster.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rajaleidja psühholoog arvas mind poja ahistajaks.Küsis,kas me magame pojaga ühes voodis.Meil on erinevad toad.Poja kõrval ütleb:”kiremas korras ootsige endale mees”.Lähen õue ja karjun:” mehed mul on vaja meest”.Ja see on psühholoog.Isegi poeg ütles imelik tädike.Miks ma pean uuringud ära maksma.(nad ei ole odavad)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.02 10:35; 14.02 08:33; 16.02 14:31; 16.02 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rajaleidja psühholoog arvas mind poja ahistajaks.Küsis,kas me magame pojaga ühes voodis.Meil on erinevad toad.Poja kõrval ütleb:”kiremas korras ootsige endale mees”.Lähen õue ja karjun:” mehed mul on vaja meest”.Ja see on psühholoog.Isegi poeg ütles imelik tädike.Miks ma pean uuringud ära maksma.(nad ei ole odavad)

Miks sina pead maksma? Haigekassa maksab. Psühhiaater suunab psühholoogi juurde uuringutele ja asi ants. Midagi ei pea ise maksma. Ma eeldan, et teil või õigemini lapsel on kehtiv ravikindlustus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei suuna ja vastuvõtile ei kutsu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.02 10:35; 14.02 08:33; 16.02 14:31; 16.02 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühhoneuroloogiahaiglas tehtavad statsionaarsed uuringud (1 nädal) diagnoosi saamiseks on väga pika järjekorraga. Kui käisite detsembris, siis peategi ootama järjekorras. Võiksid helistada ja küsida, kui pikk on järjekord ja millal teil on lootust uuringule saada. Need uuringud tehakse diagnoosi täpsustamiseks ja diagnoosi väljapanemiseks.
Samal ajal võib perearst teile anda suunamise ka laste neuroloogile täpselt sama põhjusega- diagnoosi täpsustamiseks, autismispektri häire kahtlus. Neuroloogias ja psühhiaatrias tehtavad uuringud on veidi erinevad, kuid mõlemad tegelevad nende lastega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 10:31; 27.02 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga diagnoose selles eas ei panda.

pannakse küll.
minu laps nt on diagnoositud 3-aastaselt.

nii vara ei saa diagnoosida.

mujal arenenud maades diagnoosiakse juba ka alla 3selt.
Mida varem diagnoosida, seda varem saab laps abi.
See oli kunagi eesti aja alguses kus teismelisi alles diagnoositi, praegu on kogu maailmas suund ikka selle poole, et mida varem, seda parem.
isegi 1aastast on võimalik algselt diagnoosida muideks, lausa videod on Maailma Autismi lehel üleval, kuidas käitub ühene, kui on vaja kolm klotsi teineteise peale laduda jne

Arstiteadus ja aina uued avastused, kuidas autismispektris laps käitub beebieast peale…kõik see on edasi läinud viimase 10 aastaga hoogsal sammul, aga kui tõele näkku vaadata, siis meil Eestis on see viga, et tõelisi SPETSIALISTE autismispektri alal on ühe käe näppudel üle lugeda… ????

Kas sa saaksid panna lingi sellele Maailma Autismi lehe videole? Ma ise ei leidnud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Erivajadustega laps Asperger?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.