Esileht Hobinurk Asthanga jooga

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Asthanga jooga

Postitas:
Kägu

Asthanga joogas on keegi käinud? Mul selg hommikuti kange, vanus 53.

kas see jooga aitaks? Ühe korra hind 10:EUR.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis takistab sind igal hommikul võimelda?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asthanga joogas on keegi käinud? Mul selg hommikuti kange, vanus 53.

kas see jooga aitaks? Ühe korra hind 10:EUR.

Olen seda proovinud. Hea viis ennast vormis ja liikuvana hoida. Igasugune jooga on hea.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka 53 ja hakkasin aasta tagasi joogas käima samal põhjusel. Väga hästi on mõjunud. Ma küll ei tea, mis nimeline see jooga on, kus mina käin, ilmselt segu kõigest. Meil on selline 45+ vanuste grupp, seega jalga kaela taha ei kästa panna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asthanga joogas on keegi käinud? Mul selg hommikuti kange, vanus 53.

kas see jooga aitaks? Ühe korra hind 10:EUR.

Selliste väikeste naginate puhul aitavad alati tohtrid Google ja Youtube, enamasti piisab paarist õigest harjutusest et murest vabaneda.  Joogas, pilateses jne  võib muidugi ka käia kui on aega ja tahtmist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka 53 ja hakkasin aasta tagasi joogas käima samal põhjusel. Väga hästi on mõjunud. Ma küll ei tea, mis nimeline see jooga on, kus mina käin, ilmselt segu kõigest. Meil on selline 45+ vanuste grupp, seega jalga kaela taha ei kästa panna.

Ma ühineks ka, kus see asub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asthanga joogas on keegi käinud? Mul selg hommikuti kange, vanus 53.

kas see jooga aitaks? Ühe korra hind 10:EUR.

Selliste väikeste naginate puhul aitavad alati tohtrid Google ja Youtube, enamasti piisab paarist õigest harjutusest et murest vabaneda. Joogas, pilateses jne võib muidugi ka käia kui on aega ja tahtmist.

Minu meelest, kui varem pole üldse tegelenud, oleks mõistlik siiski vähemalt paar korda päris treeneri käe all olla, et neer paar õiget harjutust ka õigesti selgeks õppida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka 53 ja hakkasin aasta tagasi joogas käima samal põhjusel. Väga hästi on mõjunud. Ma küll ei tea, mis nimeline see jooga on, kus mina käin, ilmselt segu kõigest. Meil on selline 45+ vanuste grupp, seega jalga kaela taha ei kästa panna.

Ma ühineks ka, kus see asub?

Pärnus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka 53 ja hakkasin aasta tagasi joogas käima samal põhjusel. Väga hästi on mõjunud. Ma küll ei tea, mis nimeline see jooga on, kus mina käin, ilmselt segu kõigest. Meil on selline 45+ vanuste grupp, seega jalga kaela taha ei kästa panna.

Ma ühineks ka, kus see asub?

Pärnus

See on see kell 18.00 alustav grupp? Ühineks kah, aga mul tööpäev lõpeb viiest ja see tund pole kusagil vahepeal passida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Joogat peaks kindlasti alustama joogaõpetaja õpetusel, mitte ise videoid vaadates.

Kui algteadmisi pole, võib endale kasu asemel kahju teha hoopis.

Ise alustasin kui olin 45+, proovisin kõik erinevad joogaliigid läbi, et leida endale sobivaim.

Mulle on sobivaim Vinyasa jooga, mis on liikuv ja samas füüsiliselt raske.

Ashtanga on üsna raske ja pigem edasijõudnud joogatajale, algajal on seal ikka päris keeruline.

Nüüd olen 50+ ja painduvus on parem kui siis, kui olin 20-aastane, saan  teha spagaati ja ka jalg käib nüüd kaela taha, mitte, et see oleks kuidagi eesmärk kuidagi olnud.  Energiatase on tänu joogale väga hea. Nagu öeldakse, painduv keha, painduv vaim.

Lihtsalt igaüks peab leidma oma stiili ja õpetaja, kes sobib, see võibki olla pikk tee, aga tasub kindlasti ettevõtmist.

Soovitaks alustada Yin joogast, see on rahulik, ei ole raske ja  kui seal juba läheb hästi, vaadata edasi raskemaid  stiile.

Soovin sulle edu, tasub proovimist, hea enesetunne, sale keha ja painduvus on garanteeritud!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Ma olen ka 53 ja hakkasin aasta tagasi joogas käima samal põhjusel. Väga hästi on mõjunud. Ma küll ei tea, mis nimeline see jooga on, kus mina käin, ilmselt segu kõigest. Meil on selline 45+ vanuste grupp, seega jalga kaela taha ei kästa panna.

    Ma ühineks ka, kus see asub?

    Pärnus

    See on see kell 18.00 alustav grupp? Ühineks kah, aga mul tööpäev lõpeb viiest ja see tund pole kusagil vahepeal passida.

    Kas sa arvad, et Pärnus on vaid 1 koht kus joogatrenne pakutakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa arvad, et Pärnus on vaid 1 koht kus joogatrenne pakutakse?

eks räägi siis kus neid veel on, miks niisama hammustad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Myfitnessis on jooga, pilates, body balance. Kõik on sellised painduvuse, rühi trennid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan ka, et ashtanga oleks liiga raske alustuseks. Minu meelest see on vist joogastiilidest kõige raskem. Ise olen seda uurinud ja tunnen, et minu jaoks liiga raske ilmselt, kuigi käin aktiivselt trennis ja ka 1-2x nädalas joogas rühmatrennides ning lisaks bodybalance’is. Ise käin vinyasa joogas. Minu jaoks pole liiga raske.

Aga kui pole üldse trenniharjumust, kogemust või lihtsalt jäänud pikk paus, siis soovitan ka midagi ehk veel lihtsamat. Bodybalance on ka väga hea ja mitmekülgne ning seal on palju joogaelemente ning lisaks ka pilatest. Meil käib selles väga palju just selliseid vanemaid ja mitte nii vormis tädisid. Pilates on minu meelest raskemgi kui jooga. Väga palju rõhku on kõhulihastel.

Jooga on sul tänuväärne mõte. See on kohe kindlasti väga hea seljavaevuste puhul. Sageli on seljavalud tingitud just sellest, et on palju istumist, nõrgad seljalihased ja kõige rohkem seetõttu, et lülisammas ei saa lihtsalt piisavalt igas suunas liikuda. Ise olen 30+, aga mul ka juba 20ndates teises pooles andis tunda, kui vähegi pikem paus trennitamises. Alaselg muutus valulikuks ja kogu keha pingesse. Igasugu venitavad trennid mõjuvad sellisel juhul ülihästi. Kui käin regulaarselt neid tegemas, pole mul mingeid lihaspingeid ega seljavalu.

Osades spordiklubides (sh minu omas) on ka spetsiaalselt seljatrenne. Ei pea minema tingimata joogastuudiosse, vaid võid liituda mingi tavalise spordiklubiga, kus pakutakse nii joogat, pilatest kui seljatrenne ning erinevaid venitamise, liigesliikuvuse trenne. Kombineerimine oleks ehk kõige parem. Füsioterapeudi juurde võib ka minna. Neil on kindlasti hulgim harjutusi anda seljavalude jaoks. Kui ise tublilt kodus neid teha, siis ka abi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan ka, et ashtanga oleks liiga raske alustuseks. Minu meelest see on vist joogastiilidest kõige raskem. Ise olen seda uurinud ja tunnen, et minu jaoks liiga raske ilmselt, kuigi käin aktiivselt trennis ja ka 1-2x nädalas joogas rühmatrennides ning lisaks bodybalance’is. Ise käin vinyasa joogas. Minu jaoks pole liiga raske.

Olen kunagi proovinud ashtangat ja see oli vist ka minu esimene joogakogemus. Minu jaoks oli raske, palju oli asendeid, kus keharaskus oli kätel ja kuna mul on käed väga nõrgad, siis oli neid asendeid väga raske hoida. Kui asendi hoidmine aga liiga raske on, siis kipub õige asend kaduma, sest otsid valesse asendisse sättides võimalust liigne raskus sellelt kehaosalt ära saada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa arvad, et Pärnus on vaid 1 koht kus joogatrenne pakutakse?

eks räägi siis kus neid veel on, miks niisama hammustad.

Mismõttes veel? Mis kohta sa ise mõtled üldse? lihtne guugeldamine näitab, et joogat jagub Pärnus igale maitsele. Juba esilehel üle 10. Igaüks võib ise vaadata, mis neist siin üle lugema hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Hobinurk Asthanga jooga