Esileht Ilu ja tervis astma

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: astma

Postitas:

Kellel on jagage kogemusi kuidas avastati ja kuidas raviti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 23:54; 01.08 09:10; 02.08 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kellel on jagage kogemusi kuidas avastati ja kuidas raviti. [/tsitaat]

Diagnoositi, kui sümptomite pärast kontrolli läksin. Ravida polegi võimalik, hoian kontrolli all sobivate ravimitega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 08:31; 01.08 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Ravida polegi võimalik, hoian kontrolli all sobivate ravimitega.
[/tsitaat]No lapsed näiteks sageli kasvavad sellest välja – nii oli ka minu lapsel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millised sul need sümptomid olid millega kontrolli läksid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 23:54; 01.08 09:10; 02.08 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Millised sul need sümptomid olid millega kontrolli läksid?[/tsitaat]

Tüüpilised astmale – hing jäi kinni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 08:31; 01.08 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekkis köha. Hommikuti köhisin imelikku röga välja. Tegin 4x AB-kuuri, köha üle ei läinud. Hakkasin öösiti üles ärkama, sest ei saanud enam hingata. Lõpuks läks asi väga hulluks – tundsin nagu oleks nöör ümber kaela tõmmatud. Perearst kirjutas Ventolini ja saatis koheselt pulmonoloogi juurde. Tehti spiromeetria test. Tulemused olid halvad ja sain astma diagnoosi. Raviks kirjutati Symbicorti inhalaator. Sümptomid leevendusid, inhalaatorit kasutan siiani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

läkisn keska ajal perearstile jutuga, et ma ei jaksa joosta ja alati kui jooksen on selline tunne et panen pildi tasku ja vere maitse on suus. Seitse aastat kinnitas perearst et ma olen lihtsalt vähe treenitud, vaatamata minupoolsele jutule et ma olen heas vormis ja näiteks kõndides võin kiires tempos kümme kilomeetrit läbi käia ilma et ma ennast kuidagi halvastu tunneksin. SEITSE aastat. Selle ajaga olin piisavalt suureks kasvanud, et konkreetselt nõuda uuringuid. Diagnoosiks astma.

Ravimeid proovisin kasutad esimese aasta jooksul pärast diagnoosi saamist aga paraku oli mu enesetunne nendega hullem kui ilma ravimiteta. Jätsin ravimid ära ja hakkasin lihtsalt hingama. Teadlikult, sügavalt, rahulikult – nagu treening. Neid olukordi kui hing kinni jääb väldin. Olen aastaid ilma ravimiteta hakkama saanud. Viimati näitas uuring et kopsumaht ja hingamine on oluliselt paranenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen nüüd teemaalgataja. nimelt mul asi selles et olin veebruaris bronhiidis pea kuu aega. köha oli jube. käisin koormustestil kuna ma ei jõudnud füüsiliselt midagi teha tekkis jõuetus ja hingeldus. need sümptomid jäid ka peale seda kui köha kadus. koormustestil olid asjad korras nagu öeldi. aga siiani ei ole läinud füüsilist tööd tehes üle hingeldamine. käime lapsega jalutamas. jalutame oma ringi ära ja viimane lõpp ennem koju tulemist siis hakkab hingeldamine pihta ja hing jääb nagu kinni. pean sügavalt hingama hakkama et asi korda saaks. kuigi jalutame vaikselt ei jookse. olen ka allergik. ja siis üks tuttav kohe küsis seoses allergiga kas olen astmaatik. sellepärast soovisin teada kuidas kellel astma diagnoositud ja millised olid sümptomid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 23:54; 01.08 09:10; 02.08 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul diagnoositi astma kui olin 4-5 klassis, algas köhaga, ilmselt oli bronhiit, lihtsalt köhisin ja ei suutnud järgi jätta. Sellele lisaks jõuetus jalutamisel. Mäletan, et pidin lausa talvel külmaga korraks maha kükitama, lihtsalt hing oli kinni ja edasi minna ei jaksanud. Läksin arstile, tehti ka allergia testid. Allergia täitsa olemas ja ravile läksin haiglasse. Ega ma sellest ajast palju ei mäleta. Peale haiglat kirjutati igapäevaseks kasutamiseks rohud. Niiet jah- bronhiit, allergia, hingamisraskused on sellised märksõnad, mille puhul võib asi jõuda astmani. Allergia teste on mulle ka hiljemgi tehtud.
Hetkel kasutan ka igapäevselt symbicorti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Astma diagnoositi mul 28-aastaselt, kohe vaevuste tekkides. Enne seda polnud mingeid probleeme e. astma ilmus ühtäkki, ei-tea-miks.
Allergiline olen alati samas olnud, majapidamistolmule jm. õietolmule, kuid see on avaldunud ja ka praegu avaldub, limaskestatursega ja aevastamisega. Ravimina kasutan aastaid juba Symbicorti. Kuid pean ütlema, et mitte eriti korralikult, suuremalt jaolt on selleks põhjust vaid talvel, sest külma ilmaga ei saa ma õues hingata. Muul ajal vaid vajadusel, nt. kui ma väga naerma hakkan, siis tuleb kohe astmahoog.
Mu lapsel diagnoositi astma juba 5-aastasena, praegu on ta 11, kasutab ravimeid koguaeg, st. 2xpäevas, samuti Symbicort, aga ka tema puhul, ptui-ptui-ptui, tundub, et haigus on ehk taandumas .. Tal on see astma olnud teistsugune ka, hinge pole iial kinni löönud ja pole mingit pidi koormusega seotud, tal on see ilmnenud nagu köhana, e. kui ravimit korralikult ei võta, siis jääb haigeks – köha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis astma

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.