Esileht Ilu ja tervis Astma diagnoosimine lapsel

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Astma diagnoosimine lapsel

Postitas:

Laps on 7a.
Mingi aeg hakkasid tal tikid, kergitab kulme aeg-ajalt. Nüüd olen märganud, et kui ta natukenegi toas jookseb või hüppab siis ta teeb sellist häält nagu üritaks hästi sügavalt kurgust midagi välja saada. Köhimine see pole, nagu kiire väljahingamine hästi sügavalt ja kiiresti. Hakkas ta tegema nii umbes nädal tagasi. Küsisin lapselt, et kas ta ei saa hingata kui jookseb aga ütles, et saab aga tal pidavad kurgus nagu midagi kinni olema mis häirib ja siis teeb sellist häält. Joostes ja hüpates ju ikka hakkab natuke rohkem hingeldama ja äkki tõesti tõmbab ikkagi hinge kinni? Kas astma tekib üleöö? Kas kopsus või bronhides on rahulikult hingates ka midagi kuulda?
Käisime lapsega viimati arstil kontrollis oktoobris ja novembris oli koolis tervisekontroll. Mõlemal visiidil kuulati südant ja kopse.
Alguses mõtlesin, et äkki tikidega seotud? Aga mind juba nii häirib kui ta seda häält teeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäoliselt on need tikid. Mida saad teha- ära juhi tähelepanu. Rahulik rezhiim, lihtne toit, piisav uni, vähe stimulatsiooni ja stressi. Tikid tekivad stressi- ja pingeolukorras. Nt kooliminek, ülekoormus, kiusamine, lahutus, surm, kolimine, uue lapse sünd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan samuti, et tikid. Astma ei väljendu niimoodi. Mu enda laps tegi ka mingeid häälitsusi ja lõi käega vastu kintsu. Ei pööranud erilist tähelepanu või vähemalt ei öelnud seda lapsele ja tikid kadusid varsti. Kestsid kokku 6 kuud kuni aasta. Arvatakse jah, et tikkide põhjus on osaliselt stress, aga olen lugenud ka Eesti lasteneuroloogi arvamust, et need tekivad kiire arengu perioodil (minu lapsel oligi ilmselt see viimane).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Ilu ja tervis Astma diagnoosimine lapsel