Esileht Ilu ja tervis astmaatikud, jagage kogemusi!

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: astmaatikud, jagage kogemusi!

Postitas:
Kägu

kirjutage, kuidas teil selle diagnoosini jõuti ja mis sümptome teil esines.

endal juba mitu-mitu päeva õhupuudus, ei saa piisavalt õhku ei nina ega suu kaudu ja mitu aastat juba aega-ajalt (suht harva) sellist jama. nina on ka poolkinni ja natuke vesine (ei ole viiruslik nohu vms), aga allergiat ei leitud (2 a tagasi tehti test)
ärevushäiret vast ei ole, sest pole ma kuskilt otsast ei ärev ega stressis.

aga lihtsalt õhupuudus ei ole vast astmale iseloomulik?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: astmaatikud, jagage kogemusi!

Köhisin 14 kuud järjest. Hommikuti tuli põletikulist lima köhides. Perearst ravis kuidas jaksas, aga siis tekkisid mul öised õhupuudused. Sain magada ca 3h kui ärkasin tundega, et hing on kinni. Lõpuks ei saanud enam ka päeval hingata – hingeldasin. Õhupuudus läks nii hulluks, et kiirabi käis korra Ventolini manustamas. Perearst andis saatekirja pulmonoloogile. Seal tehti spiromeetria ja pandigi diagnoosiks astma.
Praegu on ravi (inhalaator 2x päevas) ja köha ning õhupuudus on kadunud.

Please wait...
Postitas:
Käggu

RE: astmaatikud, jagage kogemusi!

no astmaatilise ôhupuuduse tyypiliseks tunnuseks on see, kui VÄLJA hingata on raske.

ja diagnoosini jôutakse ikka kopsuuuringutega, kopsumahu môôtmisega ning astma kahtluse korral katsetatakse ka kopsudilaatorite elik laiendajate (venotolin nâiteks) toimet. kui see toimib, on tôenâoliselt astmadiagnoos ôigustatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: astmaatikud, jagage kogemusi!

minu lapsel läks allergiast üle astmaks.alguses oli atoopiline termatiit,siis sagedased nohud ja sellega kaasnevad kõrvapõletikud.adenoidid lõigati ära ja natuke asi paranes,aga nina limaskest ikkagi turses,tehti naha testid,sest hingamistestideks väike(kohe saab 3).oli osade toiduainete vastu ja ka osade tolmude ning ka kassi vastu allergia.soovitati köha puhul ventolini ja syrtecit.aga köhad tulid ja jäid.perearst saatis uuesti tartusse ja diagnoositi astma selle puhul,et olid öised ja hommikused köhad.ja kui jonnib või nutab,siis tulevad ka köha-hood ja hingest kohe kinni.raviks saab flixotide inhalaatorit vahemahutiga ja vajadusel veel ventolin lisaks ja ninarohtu ka.
seda siis enam-vähem aasta jooksul.

Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Ilu ja tervis astmaatikud, jagage kogemusi!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.