Esileht Koolilaps ATH diagnoos 16 aastasel

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: ATH diagnoos 16 aastasel

Postitas:

Pärast pikki teste, uuringuid, psühholoogide ja psühhiaatrite vahet käimist sai kinnitatud ATH diagnoos. Asja algataja oli laps ise, mina pidasin teda lihtsalt laisaks ja keskmise IQ- ga õpilaseks. Seoses diagnoosiga nüüd ka CoNcerta välja kirjutatud.

Kellel antud diagnoosi ja ravimiga kogemusi jagage neid palun.

Kas peale Conserta kasutuselevõttu tõepoolest õpitulemused, koolis keskendumine, tähelepanu ja hakkamasaamine paranevad?

Kas mingeid vastunäidustusi- isutus, unetus, vererõhu probleemid, on ka kaasnenud.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 08:32; 26.10 06:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps oli küll noorem, 12 kui concertat tarbima hakkas. Temal oli esimestel kuudel raske magama jääda.  16-aasta vanuses oli arsti soovitusel abiks melatoniin.

Õpitulemused paranesid.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 09:29; 26.10 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma on 12 ja nüüd peab raske südamega II katse võtma ette Concertaga. Varsti arsti juurde tagasiminek ja vähemalt peab proovima. Esimene kord sain kaks hommikut anda, aga tekkis võimetus magada ja loobusin. Nüüd proovin uuesti nädala koos melatoniiniga. Arstid kiidavad seda ravimit, aga mina ei suuda taluda, kui laps ja kogu pere ei saa korralikult välja magada. Minu jaoks on see väga suur kõrvaltoime ja isegi nädala raske taluda. Lisaks tekkisid kohe ärevus- ja paanikahood. Lisaks hirmutab kõrvaltoimena kasvupeetus (laps isegi lühike) ja isupuudus. Koolis minu laps saab üldiselt hakkama ja on õppeedukuselt üle klassi keskmine, muidugi võiks keskendumine olla parem. Pigem on probleemiks kannatlikkus tundides, kuna ei suuda end tagasi hoida, kui mingi mõte pähe kargab. Füüsiliseks õnneks ei lähe.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 17:22; 28.10 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps oli väiksem kui sai välja kirjutatud sama ravim.

Paranes keskendumine ja oli tasakaalukam, aga söögiisu kadus kahjuks. Tänaseks ta enam seda ei võta sest ta õpib hästi hetkel, ehkki käitumine on pisut ettearvamatu.

Kui suur kogus teile pandi muidu?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 00:42; 26.10 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:
  • Meie laps oli väiksem kui sai välja kirjutatud sama ravim.

    Paranes keskendumine ja oli tasakaalukam, aga söögiisu kadus kahjuks. Tänaseks ta enam seda ei võta sest ta õpib hästi hetkel, ehkki käitumine on pisut ettearvamatu.

    Kui suur kogus teile pandi muidu?

    36mg

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 08:32; 26.10 06:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma on 12 ja nüüd peab raske südamega II katse võtma ette Concertaga. Varsti arsti juurde tagasiminek ja vähemalt peab proovima. Esimene kord sain kaks hommikut anda, aga tekkis võimetus magada ja loobusin. Nüüd proovin uuesti nädala koos melatoniiniga. Arstid kiidavad seda ravimit, aga mina ei suuda taluda, kui laps ja kogu pere ei saa korralikult välja magada. Minu jaoks on see väga suur kõrvaltoime ja isegi nädala raske taluda. Lisaks tekkisid kohe ärevus- ja paanikahood. Lisaks hirmutab kõrvaltoimena kasvupeetus (laps isegi lühike) ja isupuudus. Koolis minu laps saab üldiselt hakkama ja on õppeedukuselt üle klassi keskmine, muidugi võiks keskendumine olla parem. Pigem on probleemiks kannatlikkus tundides, kuna ei suuda end tagasi hoida, kui mingi mõte pähe kargab. Füüsiliseks õnneks ei lähe.

Minu laps on pere kolmest lapsest pikim, 184cm. Praegu 19. Concerta tarbimine vanuses 10-16 kasvu ei mõjutanud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 09:29; 26.10 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps oli kuskil 7-8 kui viimati võttis concertat, talle pandi 18mg.

Ma olen vahelduva eduga püüdnud anda neid tasakaalustavad vitamiine  nagu Omega 3 ja kalamaksaõli aga ega ta eriti ei taha neid võtta.

Lõin käega, kui olukord muutub halvemaks, eks siis hakkab uuesti võtma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 00:42; 26.10 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Concerta on “stimulant”-tüüpi ravim. Kui ravi pärast mõistlikku aega osutub liiga konarlikuks, võite kaaluda ka mittestimulandiga ravi (atomoksetiin – Strattera/Atominex)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps võtab medikineti, kuid toimeaine on sama, mis concertal. Minu lapse puhul on vahe nagu öö ja päev koos rohuga ja ilma. Kõrvaltoimeid õnneks ei ole.

Soovitan vaadata ka ETV-s olnud saadet “Selge pilt”, kus täiskasvanud ATH inimesed rääkisid oma elust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et minu omal need päevad, kui Concertat proovisime, olid päevad hullemad. St käitumisele mõju ei olnud mingit, aga tekkis võimetus magada ja ärevushood. Söögiisu kadu veel ei jõudnud ilmselt tekkida. Ilma tabletita hetkel on tavapärane, üksikute impulsiivsushoogudega mingite olukordade tõttu, kuid see läheb ruttu üle. Ma tahaks ka, et ravi mõjuks parandavalt, mitte hullemaks tegevalt. Üritame arstilt paluda Medikinetit, mille mõju on lühiajalisem, toimeaine sama – äkki vähemalt laseb magada siis. Olen väga tableti, vaktsiini ja raviusku, aga sellist ravi, mis toob häireid juurde, ei suuda teha.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 17:22; 28.10 08:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Koolilaps ATH diagnoos 16 aastasel