Esileht Tööelu, raha ja seadused. ATH diagnoosiga laps ja puude määramine ?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: ATH diagnoosiga laps ja puude määramine ?

Postitas:

Ma ei oska seda kuskile postitada ,loodan et moded tõstavad õigesse kohta ümber ,kui siia ei sobi 🙂
Küsimus aga selline ,et mul tuttav rääkis ,et selle diagnoosiga saab lapsele taotleda puuet ja seega hakkab laps saama ka pensioni. Otsisin netist ,aga lõplikku vastust ikka ei saanud. Kuidas see puude määramine käib ,kas sellise diagnoosiga üldse saabki ? Sellega pidid kaasnema kõiksugu soodustused ,lapsega saab minna raviasutustesse,kus oma ala spetsialist temaga tegeleb jne. Sama küsimus kehtib ka astma diagnoosiga lapse kohta . Olen täielik võhik nende asjade suhtes ,kuid asmaatikust lapsele oleks hea küll,kui saaks nt soolakambrisse jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen astmahaige tütre ema ja taotlesin sel aastal puuet, et saada soolakambrisse ja füsioteraapiasse. Astmaga lapsele sain keskmise puude. Enne pidi päris palju kohti läbi käima. Lapsega peab käima päris palju eriala-arste läbi ja ise ka mitu korda pensioniametis. Pikaajaline protsess ja üheks aastaks, rehabilitatsiooni plaan muidugi pikemaks ajaks. Esimene käik pensioni ametisse, sealt saad juhendid edasiseks käimiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on ATH laps, lisaks autistlikud jooned. meil on raske puue.saab puudega lapse toetust ca 80¤.pensioni lapsed ei saa.
raviasutusse saad minna kui koostatud rehbilitatsiooni plaan seda pakub. ja raha jagub.
minu laps on saanud nt psühholoogi, tegevusterapeudi ja füsioterapeudi teenust sel aastal.
Alusta jah kohalikust pensioniametist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.05 20:05; 12.05 21:49; 12.05 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pensioniametisse küll minema ei pea mitu korda, ärge andke sellist halba nõu. Näiteks Tallinna pensioniametis on kolme tunnised järjekorrad ja pole mõtet kohale minna ja pool päeva raisata. Blanketi saad netist http://www.ensib.ee/ekspertiisi-blanketid/ , korraga tee ära ka avaldus raha saamiseks, selle saad ka sealt lehelt, pane ümbrikku ja saada postiga. Edasi saad pensioniametist suunamise reha plaani koostamisele, see tuleb postiga koju. Paned aja kirja ja lepid kokku. Tallinnas olen kahe lapsega plaani teinud ja kõik arstid on ühel päeval, kokku 3-4 tundi läks. No ja rohkem polnudki midagi.
ATH on nii lai spekter, et ei oska niimoodi öelda, kust see piir puude ja normaalse vahel on. Seda siis komisjon otsustabki. Kui leitakse, et on puue, siis pannakse sulle reha plaani kirja teenused, millele on õigus. No ja neid siis saad kuni raha jätkub.

——-
Link parandatud. Moderaator

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 00:39; 13.05 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]pensioniametisse küll minema ei pea mitu korda, ärge andke sellist halba nõu. Näiteks Tallinna pensioniametis on kolme tunnised järjekorrad ja pole mõtet kohale minna ja pool päeva raisata. Blanketi saad netist http://www.ensib.ee/ekspertiisi-blanketid/ , korraga tee ära ka avaldus raha saamiseks, selle saad ka sealt lehelt, pane ümbrikku ja saada postiga. Edasi saad pensioniametist suunamise reha plaani koostamisele, see tuleb postiga koju. Paned aja kirja ja lepid kokku. Tallinnas olen kahe lapsega plaani teinud ja kõik arstid on ühel päeval, kokku 3-4 tundi läks. No ja rohkem polnudki midagi.
ATH on nii lai spekter, et ei oska niimoodi öelda, kust see piir puude ja normaalse vahel on. Seda siis komisjon otsustabki. Kui leitakse, et on puue, siis pannakse sulle reha plaani kirja teenused, millele on õigus. No ja neid siis saad kuni raha jätkub.

——-
Link parandatud. Moderaator[/tsitaat]
minuarust ma käisingi vaid korra ja täitsin kõik paberid korraga ära. hiljem oli vaid vaja minna puudetoetuse avaldust tegema minna kui puue oli määratud. mul oli ka 2 last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina käisin kaks korda pensioniametis, esimest korda seeda vihikut täitmas ja teist korda peale puude määramist toetuse saamiseks avaldust tegemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.05 20:05; 12.05 21:49; 12.05 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina käisin kaks korda pensioniametis, esimest korda seeda vihikut täitmas ja teist korda peale puude määramist toetuse saamiseks avaldust tegemas.[/tsitaat]

Need saab ka ühekorraga teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Need saab ka ühekorraga teha.[/tsitaat]
jah aga kui esmakordne määramine on, ei tea ju kas ja mis määratakse.korduval vast saab jah ühe korraga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.05 20:05; 12.05 21:49; 12.05 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis siis, et ei tea. Avalduse saab ära täita ja kui ei määrata puuet, siis ka avaldust ei rahuldata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 00:39; 13.05 22:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. ATH diagnoosiga laps ja puude määramine ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.