Esileht Erivajadustega laps ATH häire ja kõnehäire

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: ATH häire ja kõnehäire

Postitas:

Tere

Sain oma lapsele diagnoosiks ekspressiivne kõnehäire ja aktiivsus- ja tähelepanuhäire sümptomaatika.
Põhimõtteliselt kooliminev laps väikeklassi ja logopeedilist tuge jätkuvalt. Ei ole siin minu jaoks enam midagi shokeerivat.

Küsin nõnda – kes rohkem kursis – saan aru, et selle diagnoosiga on mul võimalik vormistada lapsele ka puue, on keegi seda teinud ja kuidas on see teie elu kergendanud?

Ja kas oskate soovitada mõnda väikeklassi Tallinnas, millega teil endil kogemusi? Hakkan ise uurima nüüd kiiresti asja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, minu lapsel on puue alates neljandast eluaastast. Tal on tugev kõnepuue. Esialgu käis väikeklassis. Kahjuks soovitada midagi ei oska, kuna laps on juba põhikooliealine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab küll vormistada. Väikeklassi või kooli soovitada ei oska.
Kuidas elu kergendanud on: puude määramisega saab taotleda ka reha-plaani, millega saab lapsele tasuta erinevaid teenuseid ja seda suuremal hulgal, kui perearsti või taastusraviarsti saatekirjaga. Saab ka kombineerida nn haigekassa teenustega. Minul käib laps tegevusteraapias, logopeedil, füsioteraapias ja aeg ajalt ka ujumas. (Ujumine ja tegevusteraapia on meil haigekassa kaudu, taastusraviarsti kaudu.) On veel ka psühholoogi teenus jne. Lisaks saad taotleda koos puudega puudega lapse toetust, millega saate nt katta kulusid lapse transpordiks vms. Puudekaardi ettenäitamisel saab soodustusi nt loomaaias, Lottemaal vms lastele mõeldud kohtades jne.
Ma soovitan kindlasti taotleda puue ja reha-plaan. Saate käia logopeedil ja vaj tegevusteraapial vms teraapial, mis edendaks lapse kõnet ja leevendaks ath sümptomaatikat. Minul lapsel alles neljane, kuid saime ka autismispektrihäire dgn.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele:

Kas võib küsida, mis oli su lapse sümptomaatika, et 4-a vanuses autismispektrihäire dgn välja pandi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Erivajadustega laps ATH häire ja kõnehäire

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.