Esileht Erivajadustega laps ATH hoogudega toimetulek

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: ATH hoogudega toimetulek

Postitas:

Küsimus siis agressiivsete ATH tunnustega laste vanematele – palun jagage nippe raevuhoogudega toimetulemiseks. Minu 4a poeg on lisaks ATH-le ilmselt ka autistlike joontega, iga päev läheb mulli, kontakti ei saa, sõna ei kuula – kas itsitab totakalt või siis läheb laamendamiseks ja löömiseks, no mõistus otsas!! Hullumaja tunne. Diagnoos on veel ees, abipole saanud, kuidagi peab mõistuse säilitama ajani, mil nn programmilist abi saama hakkame.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.08 20:34; 08.08 07:45; 09.08 14:43; 26.08 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, mida sa tunned! Äkki aitaks mõni ATH tugirühm http://www.ath.ee/est/abi/tugiryhm. Mulle on sellest väga palju tuge olnud, aga need alustavad tööd ilmselt alles sügisel. Saan aru, et sul oleks kohe abi vaja. Ise olen oma ATH lapse viinud oma tuppa rahunema (sõbralikult, mitte vihaga või karistada soovides) ja hoidnud temast seni kinni, kuni ta märatseb, lüüa ja lõhkuda tahab. Seejärel on lapsest olenevalt kaks võimalust – jätta ta tuppa üksi nutma ja rahunema või olla temaga samas toas. Soovitatakse lapse juures olla, et ta ennast hüljatuna ei tunneks. Mina olen lähtunud lapse enda soovist omaette olla ja tavaliselt lahkunud. Ta ei salli liigseid puudutusi ja lähedust. Samas olen aru saanud, et autismi puhul võib lapse just tuppa ka üksi jätta. Mis sinu lapsele sobiks, ei tea. Aga laps peab korralikult jõudma maha rahuneda, anda näiteks külmunud kiivi pihku ja väljuda võib ta toast siis, kui kiivi on sulanud. Meil aitab ka hästi rahulik looduslik keskkond ja kui ta saab palju omaette olla. Igasugune sagin ja sumin on koormav. Mõjub ka lapse tegevuse-tunnete peegeldamine: “Ma näen, et sa oled praegu raevus…” “Sa lööd mind ja mul on valus…” jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 22:52; 08.08 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud, see on jah asi, millele pole pihta saanud – kui ma välja ei tee, läheb ta veel hullemalt pöördesse, kui püüan puudutada/tegeleda, karjub vastu, et ei taha kui katsutakse või otsa vaadatakse. Ummikseis nende hoogude rahustamisega. Kui midagi ei tee, siis raudselt eskaleerub raev hüsteeriaks ja on väga raske.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.08 20:34; 08.08 07:45; 09.08 14:43; 26.08 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läheb laps ka raevuhoos, kui teda kinni hoida, algul veel pöörasemaks, aga lõppkokkuvõttes pikapeale rahuneb. Ma ei saa ju lasta tal elamist segi peksta. Kui suudaks ära tabada vihasööstule eelnevaid vihjeid lapse käitumises, siis ehk saaks midagi ära hoida, aga see hullumine tekib nii äkki. Võib manada silme ette näiteks vihaskaala 1-st 10-ni, kus 1 on rahulik ja 10 maruvihane ja mõelda, kus sellel skaalal asub hetkel sinu laps. Tervet mõistust aitaks ehk hoida ka see, kui annad lapse näiteks päevaks kellelegi hoida, astud sellest rattast mõneks tunniks välja ja teed midagi endale meelepärast. Võib-olla igaüks nii keevalist last hoida ei tahagi, aga äkki mingi lahendus ikkagi sellele oleks. Võtta aega enda laadimiseks on ülioluline. Mu laps käitub vanaema juures olles päris talutavalt, kuna seal on tal vahelduseks huvitav. Aga lapse puhul on see keskkonnavahetus samuti kahe otsaga asi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 22:52; 08.08 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tänud, see on jah asi, millele pole pihta saanud – kui ma välja ei tee, läheb ta veel hullemalt pöördesse, kui püüan puudutada/tegeleda, karjub vastu, et ei taha kui katsutakse või otsa vaadatakse. Ummikseis nende hoogude rahustamisega. Kui midagi ei tee, siis raudselt eskaleerub raev hüsteeriaks ja on väga raske.[/tsitaat]

Soovitan ikkagi kinni hoidmist proovida. Hea võte on minna lapse selja taha, võtta vasaku käega kinni lapse paremast käest ja enda parema käega lapse vasakust käest, nii et lapse käed jäävad kõhule risti. Lapse karjumisest, just sõnadest, mida ta ütleb ei maksa välja teha, st jah laps tunneb ennast väga halvasti ja sellega on vaja arvestada, aga laps ei oska ise ju öelda, mida ta parasjagu vajab. Muidugi peaks vanem ise sealjuures olema kindlameelne ja nii rahulik kui võimalik(jah ma tean, hea öelda, raske teostada), igasugune abitu olek võimendab lapse ärevust veelgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, vot kui ükski võte ei sobi, siis ei jõuagi kusagile, niiet selle proovin järele, et kinni hoida siiski mõistliku tugevusega ja jälgida, mis pika peale juhtub v toimib. Tänud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.08 20:34; 08.08 07:45; 09.08 14:43; 26.08 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellepärast ta raevutsebki, et olete ta deagnoosinud, ta ei salli selliseid lolle nõidu, kes otsa vahivad jõllitades ja mõtteid loevad ! Muideks ta peab ennast teist targemaks ja on teist targem ja tal on õigus oma privaaatsusele–väike täiskasvanu!
Kuidas mehega läbi saate? Laps teab teist kõike! Kas laps on teie enda kõiketeadvuse koopia või mehe iseteadvuse koopia?

Kõige hullem kui ise ägestud: musta huumorit soovitaks:võiks lõdvalt rääkima minna , ise naerdes, et kas sa arvad et nii tulebki elada, peksame kõik puruks ja taome segi ja mis siis edasi saab, kui see kõik tehtud on, kes siis ehitama hakkab ja talv tuleb ja nälg ja mis siis saab?

oh-oh -hoo siis tuleb politsei ja võtab su kinni, politsei on sinust tugevam, sest tema poolt on seadus ja võim, ära sa midagi arva, et oled kõikvõimas–rambosi tegelikus elus pole jnejne

tehke padjasõda ja ütle, et politsei tuleb sind kinni võtma ja teine ütleb, et ei tule ja tuleb küll– võib padjaga virutada ja vehkida!

Võib öelda, et kõik ei saagi lapsi, et kui tüdrukutega ei suhtle, et ei saa jah, kui ei suhtle, kuidas nad muidu sul tulevad noku otsast? Noh, kui sa just ühe tüdruku nõusse saad, siis võibolla tulevad!?
Nohet, kui ühega tõesti ei saa, siis võib teise ka võtta, aga ükshaaval, sest see pole inimesele hea,teine tuleb siis jätta..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pähh, kes siis nii teeb? ära siis metslaseks kasva..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suuda oma 5- aastast poissi kinni hoida nende raevuhoogude ajal, sest tal on tohutu jõud.Sel ajal paneb ta kõik oma jõu mängu, küünistab, peksab jalgadega, peaga väänleb igat pidi, et võimatu hoida haardes.

Olen samuti kohutavalt hädas nende agressiivsushoogudega, olen kurnatud ja sageli ummikus.Oleme käinud nii psühhiaatril kui ka psühholoogi juures.Midagi abi pole saanud.

Kui palju on laps meil asju lõhkunud ja segi löönud vihaga, ainus lootus on, et ääki vanemaks saades tuleb mõistust rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Kui palju on laps meil asju lõhkunud ja segi löönud vihaga, ainus lootus on, et ääki vanemaks saades tuleb mõistust rohkem.[/tsitaat]

Mina sellele väga ei panustaks. Jõudu tuleb kiiremini juurde kui mõistust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli võimalus töötada raske -liitpuudega kliendiga, kes on autist, ei räägi, märatseb tugevalt.Ta on juba täiskasvanud inimene.Kahjuks ei parane see asi kuskile poole lapse vanemaks saades.Seda inimest ei tohi hetkekski üksinda jätta, sest vastasel juhul läheb ta ja lammutab kõik ära, mis võimalik.Tal on meeletult hea tunnetus ja kuulmine, kus ema-isa, hooldaja on.Ja selle hetke, kus kedagi silmapiiril ei ole, kasutab ta kohe ära.
Kahjuks ei oska nõu anda, kuidas sellise lapsega tuleb hakkama saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi on olnud abi rohtudest? See ei ole ju normaalne, et suudad ise valvata 24h lapse järel ja kunagi ei tea, millal mingi jube suur õnnetus juhtub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.08 20:34; 08.08 07:45; 09.08 14:43; 26.08 18:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Erivajadustega laps ATH hoogudega toimetulek

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.