Esileht Erivajadustega laps ATH ja autistlike laste suurimad erinevused

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: ATH ja autistlike laste suurimad erinevused

Postitas:
Kägu

Millegipärast pannakse need kaks häiret väga tihti nö. ühte patta ja tegelikult ongi keeruline aru saada, mis on mis.

Aga mis on teie arvates need kindlad jooned, mis ühel on ja teisel pole?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks neid käsitletakse sageli koos ka sel põhjusel, et kombinatsioonis esinevad need diagnoosid päris sageli. Aktiivsuse häire ehk hüperaktiivsus on aga pigem autistidel harvem esinev.

Küll aga paljud autistid on hajameelsed, neil on keskendumise ja tähelepanu hoidmisega raskusi, seetõttu ongi vahel keeruline eristada, kas see on autismile omasest sisemisest ärevusest tingitud või lisadiagnoos ATHna. Samuti tugev emotsionaalsus ja selle jõuline väljendamine võib olla mõlemale diagnoosile omane.

Sarnasus on siin ka selles, et tegu pole haigusega, vaid diagnoositakse häire. ATH lapsed võivad sellest õige ravi ja kasvukeskkonnaga välja kasvada, autism aga paraku jääb.

 

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt on näiteid väga erinevaid. Meil on autist, kes on uskumatu detailsuse, süvenemise ja analüüsivõimega. Pigem on ta väga põhjalik süveneja. Unustaja või hajameelne kohe kindlasti mitte. Ta märkab, mäletab ja argumenteerib paremini kui paar aastat vanem nö tavalaps.

Aga vat jah, ATH-d tal muidugi ka pole, on muud autismist tulenevad iseärasused.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas see võiks aga tõele vastata, et autist väsib nii ATHst kui tavainimesest kiiremini ja tunneb füüsilist väsimust rohkem?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere! Jah, autist väsib inimestest kiirem, mis pole vb päris õige väljend. Autistil tekib sensoorne ja vaimne ülekoormus, ülestimulatsioon, nad on tundlikumad. Nad tunnevad ja tunnetavad rohkem, kui mitteautistid, neil võib olla sensoorne tundlikkus erinevatele helidele, maitsetele, lõhnadele ja see kõik väsitab.  Nad vajavad rohkem omaette olemise aega, rahu ja puhkust, et kõigest taastuda. Mul on kodus 15a autist, kelle on ka ATH diagnoositud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere! Jah, autist väsib inimestest kiirem, mis pole vb päris õige väljend. Autistil tekib sensoorne ja vaimne ülekoormus, ülestimulatsioon, nad on tundlikumad. Nad tunnevad ja tunnetavad rohkem, kui mitteautistid, neil võib olla sensoorne tundlikkus erinevatele helidele, maitsetele, lõhnadele ja see kõik väsitab. Nad vajavad rohkem omaette olemise aega, rahu ja puhkust, et kõigest taastuda. Mul on kodus 15a autist, kelle on ka ATH diagnoositud.

Ka ATH puhul on sensoorne tundlikkus ja kiiresti väsimine väga tavalised. Need omadused pole mitte ainult autismile omased.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on ka sellist last, kes ise ära ei väsi, vaid väsitab vanemaid?

Kool+pikapäevarühm, mitmed trennid-huviringid, rapsib õues mängida ja toas erinevate tegevustega arga veeta, aga õhtuks kunagi väsinud pole ja voodisse teda ei saa… ja nii juba aastaid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu 12-aastasel ATH lapsel on eelkõige tähelepanuhäire ja sellest tulenevad keskendumisraskused. St kui on tema jaoks igav ülesanne, siis võib kasvõi akna ees tuule käes heljuv kardin tähelepanu totaalselt kõrvale viia, nii et ülesannet ei suuda ilma suunamata täita. Samas mingit hüperaktiivsust ei ole, pigem vastupidi. Õhtul läheb kell 21 magama ja uinub jalapealt, sünnist saati on ülihea magaja olnud.

+1
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Erivajadustega laps ATH ja autistlike laste suurimad erinevused