Esileht Erivajadustega laps ATH ja lapse toitumine

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: ATH ja lapse toitumine

Postitas:
Kägu

Kas keegi on enda ATH diagnoosiga lapsel katsetanud gluteeni- ja/või kaseiinivaba dieeti? Millised on teie kogemused, kas lapse käitumises tekkisid muutused või ei mõjutanud toitumise muutmine üldse midagi? Kas lasite kõigepealt teha toidutalumatuse testid või katsetasite lihtsalt ise toitumist muutes? Kui kiiresti muutused tekkisid jne.

Kaalun, kas tasub lasta enda hüperaktiivsele lapsele teha analüüsid, mis on küllaltki kallid. Gluteeni- ja kaseiinivaba toitumist oleme vaikselt proovinud, kuid esialgu on see päris keeruline olnud ja raha kulub samuti toidu peale palju rohkem. Tundub, et lihtsam oleks, kui teeks kõigepealt ikka ära analüüsid.

Äkki on keegi, kellel on kogemusi, nõus sellest veidi pikemalt rääkima. 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: ATH ja lapse toitumine

\”omamoodi.noh.ee\” foorumis on sellekohane teemapüstitus olemas, kus vanemad on kirjutanud enda kogemustest

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: ATH ja lapse toitumine

Mina tegin poisile (6-aastane) peptiduuria analüüsi ja sest peale on nüüd aasta algusest gluteeni- ja kaseiinivaba dieet, lisaks minimaalselt suhkrut ja e-aineid. On muidugi kallim ja keerulisem, aga on juba ära tasunud. Poiss on palju palju rahulikum ja tasakaalukam ja kuulab korraldusi palju paremini. Saanud kiita lasteaias ka nende õpetajate käest, kes varem olid temaga hädas. Ja mänguväljakul teiste lastega konflikte vähem, kuna ta oskab end tagasi hoida ja vajadusel alla anda tahtmises. Nii et soovitan väga. Mu poisil pole küll ATH, kuid väga tundlik ja püsimatu kohati on, seega võtsin ette. Meie teeme seda dieeti koolini, järgmise aasta sügiseni igal juhul. Lasteaeda panen oma toidu kaasa jne.

0
0
Please wait...

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Erivajadustega laps ATH ja lapse toitumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.