Esileht Koolilaps ATH ja õpetajad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: ATH ja õpetajad

Postitas:

uuriks, kuidas suhtuvad teie ATH lastesse koolis õpetajad, kas nad on toetavad ja abivalmid? minul neljandas klassis käiv ATH laps ja meie pere elu muutus peale lapse kooliminekut täielikuks põrguks. Koolis õpetajad ainult tembeldavad halvaks lapseks, kes sigatseb, segab, ropendab jne ja kuigi ma olen lapsega nüüdseks juba 6 aastat käinud psühhiaatri ja psühholoogide juures ja koolis käinud asja selgitamas,et temaga ei saagi päris nii hakkama nagu teiste nii öelda tavaliste lastega,aga kahjuks ei ole see midagi muutnud. Õpetajad suhtuvad temasse kui kurjategijasse ja soovitavad mul teda muudkui teise kooli viia, hinded on tal samas väga head.Õpetaja teeb tema kohta klassi ees solvavaid märkuseid ja palub lastel kätt tõsta, keda minu laps segab. Ma saan aru, et teised lapsed ei pea minu ath lapse pärast kannatama aga leian ka et tänapäeva pedagoogid peaksid olema saanud piisava väljaõppe tegelema ka teistest erinevate lastega. Kool arvab, et ma kaitsen teda tema sigaduste ja lolluste eest aga ometigi see nii ei ole, ma riidlen temaga, selgitan talle olukorda, räägin igal võimalikul hetkel, olen kuri, karm ja konkreetne ja ometigi ma ka näen just seda tema erivajadust, mida just ATH põhjustabki. ma tunnen, et ma ei suuda enam olla oma teistele lastele enam hea ema ja ma ei suuda üldse niimoodi jätkata. kas teie saate mingit abi vallalt või linnalt või on koolil mingid omad tugiteenused? Ja kas ainuke võimalus lapsele mingitki abi saada on tõesti vormistada talle puue? See tundub mulle kuidagi vastuvõetamatu. Kui kellegil kogemusi sellega, äkki kirjutate,igasugune abi on väga oodatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 00:37; 15.01 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kooli ja õpetajaga vedanud, koostöö on hea. Aga samas käib ta alles 1 klassis, kuigi probleeme on temaga olnud küll. Käime psühhiaatri juures ja võtab rohtu. Vald pakkus ise, et ehk on meil vaja abi (nõustamist, tugiisikut) ja ei ole neil eesmärgiks teda mujale kooli saata. Tõesti tunnen, et last tahetakse aidata ja talle ollakse toeks. Ja kuna minu laps ei ole ainuke ATH-ga, plaanitakse teha neile eraldi väike klass.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]uuriks, kuidas suhtuvad teie ATH lastesse koolis õpetajad, kas nad on toetavad ja abivalmid? minul neljandas klassis käiv ATH laps ja meie pere elu muutus peale lapse kooliminekut täielikuks põrguks. Koolis õpetajad ainult tembeldavad halvaks lapseks, kes sigatseb, segab, ropendab jne ja kuigi ma olen lapsega nüüdseks juba 6 aastat käinud psühhiaatri ja psühholoogide juures ja koolis käinud asja selgitamas,et temaga ei saagi päris nii hakkama nagu teiste nii öelda tavaliste lastega,aga kahjuks ei ole see midagi muutnud. Õpetajad suhtuvad temasse kui kurjategijasse ja soovitavad mul teda muudkui teise kooli viia, hinded on tal samas väga head.Õpetaja teeb tema kohta klassi ees solvavaid märkuseid ja palub lastel kätt tõsta, keda minu laps segab. Ma saan aru, et teised lapsed ei pea minu ath lapse pärast kannatama aga leian ka et tänapäeva pedagoogid peaksid olema saanud piisava väljaõppe tegelema ka teistest erinevate lastega. Kool arvab, et ma kaitsen teda tema sigaduste ja lolluste eest aga ometigi see nii ei ole, ma riidlen temaga, selgitan talle olukorda, räägin igal võimalikul hetkel, olen kuri, karm ja konkreetne ja ometigi ma ka näen just seda tema erivajadust, mida just ATH põhjustabki. ma tunnen, et ma ei suuda enam olla oma teistele lastele enam hea ema ja ma ei suuda üldse niimoodi jätkata. kas teie saate mingit abi vallalt või linnalt või on koolil mingid omad tugiteenused? Ja kas ainuke võimalus lapsele mingitki abi saada on tõesti vormistada talle puue? See tundub mulle kuidagi vastuvõetamatu. Kui kellegil kogemusi sellega, äkki kirjutate,igasugune abi on väga oodatud. [/tsitaat]

Arvestades, et klassis on tavaliselt 24 õpilast siis …. vabandan, aga see on lihtsalt kohutav, et miks peavad 23 neist igapäevaselt õppimises maha jääma ja oma närve raiskama ühe lapse pärast? Ma ei tahaks sellist ülekohut iial nii suurele hulgale lastele. Ja ei ole ma kõrvalseisja. Enda lapsel ka probleemid ja mõtleme erikoolile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 08:02; 15.01 14:43; 16.01 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja rahustab mind. Tal olevat kogemusi selliste lastega. Meil ta küll alles teises klassis ja koolis vist ei ole seda ropendamist. Tundi segavat hetkel teised lapsed samamoodi kui tema. Suurem probleem on vahetund, kus ta tormab ringi pea laiali ja läheb teistega konflikti. Püsivaid sõpru ei ole.

Kui laps hakkab tekitama tundides kaost, siis ma kindlasti vahetan kooli. Paneks tasandusklassi või spetsiaalsesse õppeasutusse. Lapsel on endal lihtsam, kui klassis on vähem lapsi ja õpetajad on koolitatud nendega tegelemiseks. Pidev negatiivne tagasiside on sellele lapsele kui punane rätik härjale.

Ega mina ka ei suuda alati rahulikuks jääda. Kui nelja päeva jooksul on mõned üksikud tunnid, kus temaga on võimalik rääkida, siis viskab kaane ära. Ta ei lase mul koristada ega süüa teha, tegeleda teiste lastega ja mehega ei lase isegi arutada seda, mida poest tuua. Ainult tema peab rääkima ja vahele rääkima ning temaga peab tegelema. Kui ei, siis kohe on solvunud ja pöörane. Eile õhtul jõudsin tõdemuseni, et mida rohkem ta saab minupoolset tähelepanu, seda enam hakkab ta seda ära kasutama ja veel tahtma. Seda enam ta vihastab minu peale, kui asi ei lähe tema tahtmist mööda. Koolis ta vist ei julge nii teha. Õpetaja ei ole ka kunagi temaga nii palju tegelenud nagu mina ja siis ta teda ei piina.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 09:02; 15.01 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on klassis hoopis vastupidine juhtum – õpetaja palub ATH-sarnase käitumisega (ega täpselt ei tea, diagnoosi pole)lapsega abi otsida, aga vanemad ei tee seda. Nad usuvad, et lapsel on lihtsalt halb iseloom. Arsti juurde minemisest ei taha kuuldagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina panin lapse erikooli kus õpib individuaalsel õppel. 1.klassi käis kodukoolis ja õpetaja ja kooli juhtkonna poolt oli kohutav suhtumine.mind kui lapsevanemat lausa solvati, lapsele pandi ise \”diagnoose\” sotsiaalpedagoogi poolt jne.
mina soovitan puude vormistada, saad rehabilitatsiooniteenuseid ja ka väikest riiklikku toetust. kõik see on ju lapse huvides, tema edaspidise toimetuleku huvides.
meil kulub see toetus ära koduõpetaja palkamiseks (panen ise juurde ka), lisaks käib reh. keskuses psühholoogi ja veel mõnede spetsialistide juures. nt meie lapse erikoolis pole hetkel psühholoogi aga minu laps vajab seda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 11:09; 15.01 15:16; 15.01 18:34; 15.01 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled kooli arstitõendi viinud, et lapsel on ATH? Kui ei ole, siis sa ei saa nõuda lapsele erikohtlemist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

… aga mõni laps hakkabki pahaks kuna seda kogu aeg toonitatakse. Ma olen näinud lapsi, kelle kohta räägitakse, et paha laps, ei kuula, ei allu millegile. Kuid kui temaga ilusti rääkida ja kiita ning koos toimetada, siis võib näha, et laps on lihtsalt suurepärane. Lapsed tahavad väga palju kiitmist ja koostimetamist. Minu arust on nad kõik head.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]… aga mõni laps hakkabki pahaks kuna seda kogu aeg toonitatakse. Ma olen näinud lapsi, kelle kohta räägitakse, et paha laps, ei kuula, ei allu millegile. Kuid kui temaga ilusti rääkida ja kiita ning koos toimetada, siis võib näha, et laps on lihtsalt suurepärane. Lapsed tahavad väga palju kiitmist ja koostimetamist. Minu arust on nad kõik head.
[/tsitaat]
Mina tegin selle vea, et ei näinud või ei tahtnud näha probleemi varem. Aina rääkisin kuidas peab käituma, seletasin. Tegin kõike koos temaga, sest ise ta üksi midagi ei teegi. Kiitsin pidevalt. Aga asi läks aina hullemaks. Mitte kellegagi sõna vahetada ei saa. Terve elu olen talle õpetanud, et vahele ei räägita. Küll rahulikult, küll paluvalt, küll konkreetselt ja vahest ka kurjalt, sest no ei ole võimalik tema juuresolekul mitte kellegagi vestelda. Ei mehe ega teise lastega, teistest inimestest rääkimata. Need veel ütlevad, et no räägi laps, mis sul on. Siis on täitsa lõpp.

Laps ongi hea, laps pole süüdi, et tal on selline häire. Heal hetkel ütleb, et ta mäletab, et käitus väga halvasti. Mäletab kõiki sõnu, millega ja keda sõimas ning nutab, et tahaks kellegagi ennast ära vahetada.

Ma olen söömisest juba loobunud. Kui ma olen söögi teinud, laua saanud kaetud ja pisikese lapse söödetud, siis leiab suurem, et ma pean miskit tema heaks tegema. Ja kui öelda, et palun lase ma söön ka ära 10 min, siis vihastab ja trambib. Selle peale läheb mul söögiisu nii ehk teisiti ära. Või ei söö ta ise, sest tal on sõimamise hoog ja et võimalikult palju mulle haiget teha, karjub, et minu tehtud söök on solk, ma tahan sellega teda tappa. Ma siis ei sunni, aga ta tuleb pole tunni pärast, et ma näljutan ta surnuks. Heal päeval sööb seda toitu ja kiidab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 09:02; 15.01 13:45;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]uuriks, kuidas suhtuvad teie ATH lastesse koolis õpetajad, kas nad on toetavad ja abivalmid? minul neljandas klassis käiv ATH laps ja meie pere elu muutus peale lapse kooliminekut täielikuks põrguks. Koolis õpetajad ainult tembeldavad halvaks lapseks, kes sigatseb, segab, ropendab jne ja kuigi ma olen lapsega nüüdseks juba 6 aastat käinud psühhiaatri ja psühholoogide juures ja koolis käinud asja selgitamas,et temaga ei saagi päris nii hakkama nagu teiste nii öelda tavaliste lastega,aga kahjuks ei ole see midagi muutnud. Õpetajad suhtuvad temasse kui kurjategijasse ja soovitavad mul teda muudkui teise kooli viia, hinded on tal samas väga head.Õpetaja teeb tema kohta klassi ees solvavaid märkuseid ja palub lastel kätt tõsta, keda minu laps segab. Ma saan aru, et teised lapsed ei pea minu ath lapse pärast kannatama aga leian ka et tänapäeva pedagoogid peaksid olema saanud piisava väljaõppe tegelema ka teistest erinevate lastega. Kool arvab, et ma kaitsen teda tema sigaduste ja lolluste eest aga ometigi see nii ei ole, ma riidlen temaga, selgitan talle olukorda, räägin igal võimalikul hetkel, olen kuri, karm ja konkreetne ja ometigi ma ka näen just seda tema erivajadust, mida just ATH põhjustabki. ma tunnen, et ma ei suuda enam olla oma teistele lastele enam hea ema ja ma ei suuda üldse niimoodi jätkata. kas teie saate mingit abi vallalt või linnalt või on koolil mingid omad tugiteenused? Ja kas ainuke võimalus lapsele mingitki abi saada on tõesti vormistada talle puue? See tundub mulle kuidagi vastuvõetamatu. Kui kellegil kogemusi sellega, äkki kirjutate,igasugune abi on väga oodatud. [/tsitaat]

Aga mina ei mõista, miks sa ei taha lapsele puuet vormistada, kui tal ometigi on puue? Valehäbi? Tahtmatus probleemi tunnistada? Sellisel juhul ei saa sa ka oodata erikohtlemist, sest ametlikult on tegemist täiesti normaalse lapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie lapse teises klassis ka üks selline poiss ja kannatab terve klass! hakkasin nüüd tõsiselt mõtlema, et kuidas see laps saaks erikooli minna, et ülejäänud 23 saaks rahulikult edasi õppida. Ja õpetaj pole kohustatud sellise fiagnoosiga lapsega tegelema, ta ei saa selle est midagi, selleks hoopiski eraldi spetsialistid olemas.
ATH laste vanemad saage juba aru, et teie lste pärast kannatab terve klass!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellistele lastele ON ette nähtud eraldi klassid (max 7 õpilast) ja riik on selleks ka rahad eraldanud.
Neid klasse pole tõesti küll igas koolis, aga vähemalt Tallinna linnas on vähemalt IGAS linnaosas 1-2, mõnes rohkemgi, kooli, kus sellised olemas.
Ka sealse klassi pedagoogid on saanud vastava ettevalmistuse ning lisaks tavaõpetajale töötab lastega/on tunnis ka eripedagoog ja/või abiõpetaja

Nõuda, et õpetaja peaks tantsima selle ühe ATH-ga lapse pilli järgi ning ülejäänud peavad kannatama, pole õige.
Nt meie koolis on ka algklassides peaaegu 30 õpilast, põhikooliosas üle 30 klassis ning on õigus neil lapsevanematel, kes nõuavad ATH-ga lapse õppetöölt eemaldamist (kasvõi kohtu abil), sest KÕIGIL õpilastel on õigus haridusele

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 14:19; 15.01 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ja kogu see vilets süsteem on selle ath-ga lapse ja tema ema süü. et kogu see frustratsioon tulebki sellele lapsele klassi ees kaela valada?

millisest otsast SELLINE käitumine ja reaktsioon normaalne on?

kui on probleem, millega toime ei tulda, siis tuleb seda arutada vastavate spetsialistidega, et mida ette võtta ja millega ollakse nõus ja rahul, aga et sedasi karistada nii last kui tolle ema.

eriti ajuhaige on see, et sa nii palju plusse oled saanud. eks see näitab nii mõndagi, milline nõukaaegne suhtumine meil veel valitseb![/tsitaat]

???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 08:02; 15.01 14:43; 16.01 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sellistele lastele ON ette nähtud eraldi klassid (max 7 õpilast) ja riik on selleks ka rahad eraldanud.
Neid klasse pole tõesti küll igas koolis, aga vähemalt Tallinna linnas on vähemalt IGAS linnaosas 1-2, mõnes rohkemgi, kooli, kus sellised olemas.
Ka sealse klassi pedagoogid on saanud vastava ettevalmistuse ning lisaks tavaõpetajale töötab lastega/on tunnis ka eripedagoog ja/või abiõpetaja

Nõuda, et õpetaja peaks tantsima selle ühe ATH-ga lapse pilli järgi ning ülejäänud peavad kannatama, pole õige.
Nt meie koolis on ka algklassides peaaegu 30 õpilast, põhikooliosas üle 30 klassis ning on õigus neil lapsevanematel, kes nõuavad ATH-ga lapse õppetöölt eemaldamist (kasvõi kohtu abil), sest KÕIGIL õpilastel on õigus haridusele[/tsitaat]
Siin sa küll eksid. Tallinnas on vaid Ristiku põhikool. Mina küll rohkem ei tea. No OK Pirital k.Pätsi vabaõhukoolist tahetakse midagi teha aga see pole veel korralikult käima läinud.
meie elame Mustamäel, meil on ainus võimalus käia mitme bussiga Ristiku koolis.õnneks minu laps ei hulgu aga olen rääkinud emadega kelle lapsed lihtsalt pikal kooliteel ära kaovad ja nad on sunnitud neid sõidutama või nendega koos käima selle tee. või kuidas sa seletad seda, et Ristiku kooli käib lapsi ka Viimsist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 11:09; 15.01 15:16; 15.01 18:34; 15.01 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Siin sa küll eksid. Tallinnas on vaid Ristiku põhikool. Mina küll rohkem ei tea. No OK Pirital k.Pätsi vabaõhukoolist tahetakse midagi teha aga see pole veel korralikult käima läinud.
meie elame Mustamäel, meil on ainus võimalus käia mitme bussiga Ristiku koolis.õnneks minu laps ei hulgu aga olen rääkinud emadega kelle lapsed lihtsalt pikal kooliteel ära kaovad ja nad on sunnitud neid sõidutama või nendega koos käima selle tee. või kuidas sa seletad seda, et Ristiku kooli käib lapsi ka Viimsist?
[/tsitaat]

ei eksi. pöördu otse haridusametisse ja sa saad teada.
kesklinnas on aastaid väikeklassid sikupillis. väikeklassid on ka mitmes lasnamäe, mustamäe ja kristiine piirkonna koolis

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 14:19; 15.01 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kool sai linnavalitsuselt lisaraha ja avas uue klassi kus käb 9 sellist last. Enne oli igapäevane võimuvõitlus õpetajaga, aga nüüd laps tahab kooli minna. Sinna klassi kogunesid lapsed ka teistest koolidest. Asi on koguni nii palju paremaks läinud, et uuest aastast läheb laps tavaklassi tagasi, ta polegi nii hull kui õpetajatele enne räägit, lihtsalt klassijuhataja ei suutnud algklassides temaga ühist keelt leida ja materdas enamasti vist ilmaasjata. Lapsel tekkis trots ja tegi meelega pahandust. Tegu tüdrukuga ja käib hetkel 6. klassis, tunnistusel enamasti 4 ja 5, isegi käitumine ja hoolsus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]

eriti ajuhaige on see, et sa nii palju plusse oled saanud. eks see näitab nii mõndagi, milline nõukaaegne suhtumine meil veel valitseb![/tsitaat]
Ei ole nõukaaegne suhtumine, siis oli klassis 40 last ja nende hulgas nii mõnigi, kes tänapäeval oleks ATH diagnoosiga. Sel ajal sai õpetaja kõigiga hakkama vähemalt põhikooli lõpuni.
Moodsama aja seisukoht on see, et, miks minu laps peab kannatama teiste rumalamate pärast, nõukaajal ei tulnud selline mõte kellelegi pähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 16:27; 15.01 16:29; 15.01 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]

eriti ajuhaige on see, et sa nii palju plusse oled saanud. eks see näitab nii mõndagi, milline nõukaaegne suhtumine meil veel valitseb![/tsitaat]

Ei ole nõukaaegne suhtumine, siis oli klassis 40 last ja nende hulgas nii mõnigi, kes tänapäeval oleks ATH diagnoosiga. Sel ajal sai õpetaja kõigiga hakkama vähemalt põhikooli lõpuni.
Moodsama aja seisukoht on see, et, miks minu laps peab kannatama teiste rumalamate pärast, nõukaajal ei tulnud selline mõte kellelegi pähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 16:27; 15.01 16:29; 15.01 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küsimus nendele, kes teavad täpselt, et ka Mustamäel ja Kristiines on väikeklasse. Kas te osakte öelda, kas tegemist on 4-lapsega väikeklassidega? Ja millistes koolides konkreetses sellised klassid olemas on?
Ka meil kodus ATh ja aspergeri sündroomiga laps, kellele kõik spetsialistid soovitavad 4-õpialsega väikelassi ning ajan pabereid nõustamiskomisjoni jaoks. Aga, paar päeva tagasi, kui rääkisin Urve Raudsepp- Altiga haridusametist, kes on nõustamiskomisjoni juht, siis tema jutu järgi on sellised väikeklassid hetkel vaid Ristiku põhikoolis ning Vanalinna Hariduskolleegiumis (Püha Miikaeli koolis).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ristiku ongi põhimõtteliselt ainus. Ka Nõmme erakoolis on väiksemad klassid ja teine õhkkond, probleemsete lastega tegeleb ikkagi Ristiku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 16:27; 15.01 16:29; 15.01 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ei eksi. pöördu otse haridusametisse ja sa saad teada.
kesklinnas on aastaid väikeklassid sikupillis. väikeklassid on ka mitmes lasnamäe, mustamäe ja kristiine piirkonna koolis[/tsitaat]
ma ikka tqahaks ka väga teada millises Mustamäe koolis on väikeklassid? mul küll ath+asperger käib Ristiku koolis juba mitmendat aastat ja ei plaani enam kooli vahetada. aga siiski tahaks väga teada millises koolis on väikeklass. vbl uutre tuultega on sel õppeaastal avatud. kevadel nõustamiskomisjonis küll mulle ei öeldud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 11:09; 15.01 15:16; 15.01 18:34; 15.01 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ristiku ongi põhimõtteliselt ainus. Ka Nõmme erakoolis on väiksemad klassid ja teine õhkkond, probleemsete lastega tegeleb ikkagi Ristiku. [/tsitaat]
mul kogemus Nõmme erakooliga, et ega nad ath last ikka väga ei taha sinna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 11:09; 15.01 15:16; 15.01 18:34; 15.01 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aineõpetaja ühes eestimaa koolis ja mul on 8. klassis üks ilmselgete ATH-tunnustega laps. Ma saan aru ja katsun olla toetav ja mis kõik veel, aga ma ei saa tervet klassi tuua sellele ühele lapsele ohvriks. Väga raske on seal tundi pidada, sest peale selle, et ma tegelen selle ühe lapsega, pean ma ka ülejäänutele ju ainet edasi andma. Terve tund on hakitud, segatud ja väga palju minu energiat läheb sellele lapsele. Ka ülejäänud lapsed on väsinud temast. Aga lapsevanema suhtumine on seesama – õpetaja PEAB hakkama saama. Eksivad need, kes arvavad, et iga aineõpetaja on saanud eriväljaõppe erivajadusega lapse õpetamiseks. Ei ole. Selleks on spetsialistid – eripedagoogid, kes nendega tegelevad. Mina olen õppinud oma eriala, teinud kutseaasta ja täiesti pädev andma oma ainet tavaklassis tavaliste lastega.
Need vanemad, kes ootavad kõigilt aineõpetajatelt igas olukorras hakkamasaamist teevad sellega suure karuteene just oma erivajadusega lapsele. Pluss veel tervele klassitäiele õpilastele. Need lapsed peaksid saama õppida neile mõeldud meetodite järgi. Siis nad õpivad hea meelega ja saavad hakkama. Tavaklassis 23 tavalise lapse seas on tal endal ka raske. Tempo ja meetodid ei sobi lihtsalt.
PS! Ma üldse ei arva, et need lapsed on teistest kehvemad! See laps, kellele mina tundi annan on äärmiselt nutikas ja tark laps, ta lihtsalt ei suuda teha sama süsteemi järgi tööd nagu teised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ja kogu see vilets süsteem on selle ath-ga lapse ja tema ema süü. et kogu see frustratsioon tulebki sellele lapsele klassi ees kaela valada?

millisest otsast SELLINE käitumine ja reaktsioon normaalne on?

kui on probleem, millega toime ei tulda, siis tuleb seda arutada vastavate spetsialistidega, et mida ette võtta ja millega ollakse nõus ja rahul, aga et sedasi karistada nii last kui tolle ema.

eriti ajuhaige on see, et sa nii palju plusse oled saanud. eks see näitab nii mõndagi, milline nõukaaegne suhtumine meil veel valitseb![/tsitaat]

Kui õpetaja arstitõendit näinud ei ole, siis kuidas ta peaks aru saama, et tegemist ath-lapsega ja mitte lihtsalt pahatahtliku ja kasvatamatu jõmpsikaga, kellega vanemad tegeleda ei viitsi?
Ja miks peaks õpetaja suutma ath-lapsega hakkama saada, kui siinsamas räägivad lapsevanemad, et nad ei suuda oma isiklike ath-dega hakkama saada. Miks õpetaja peab?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 20:48; 16.01 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja miks peaks õpetaja suutma ath-lapsega hakkama saada, kui siinsamas räägivad lapsevanemad, et nad ei suuda oma isiklike ath-dega hakkama saada. Miks õpetaja peab?[/tsitaat]

Sest nad arvavad, et õpetajad on vastava väljaõppe saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kas siis lihtsalt pahatahtlikult ja halvasti käituvad lapsed võivad tavaklassis käia, nemad segavad ka ja siis veel need lapsed, kes õppimisega väga hakkama ei saa ja kelle tõttu muudkui õpetaja seletab ja räägib kuigi oleks võinud juba teemaga edasi minna, kas need kah erikooli? minu ATh laps ei ole sugugi märatsev ega laamendav, ta on teistmoodi, rohkem enesesse tõmbunud ja depressiivsusele kalduv, nutab, võtab kõik nii väga hinge ja peab viha solvajate vastu, samas võtab ka osa poiste vahelistest kaklustest ja võimuvõitlusest. ja samas kui koolis lapsi vaadata siis teevad sigadusi, ropendavad ja märatsevad ka terved lapsed, et miks siis kohe kui lapsel on mingi diagnoos, kas ath või asperger vms hakatakse kohe mujale neid saatma, ka nendega saab hakkama (muidugi on ka ernadeid) ja tihti võivad need lapsed olla tesitest veel palju andekamadki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 00:37; 15.01 21:55;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

eriti ajuhaige on see, et sa nii palju plusse oled saanud. eks see näitab nii mõndagi, milline nõukaaegne suhtumine meil veel valitseb![/tsitaat]
Ei ole nõukaaegne suhtumine, siis oli klassis 40 last ja nende hulgas nii mõnigi, kes tänapäeval oleks ATH diagnoosiga. Sel ajal sai õpetaja kõigiga hakkama vähemalt põhikooli lõpuni.
Moodsama aja seisukoht on see, et, miks minu laps peab kannatama teiste rumalamate pärast, nõukaajal ei tulnud selline mõte kellelegi pähe.[/tsitaat]
Ei vasta tõele. Nõukaajal suunati sellised lapsed kohe kindlasti käitumishäiretega löaste kooli. Kusjuures mammadel ei olnud nii palju sõnaõigust ja muud. Minu arust peavad lapsed saama võimetekohast õpet, aga ATH lapsele ei olegi võimetekohane õppida tavaklassis. Seega mõelge oma lapse peale ja laske tal õppida koolis, kus on õpetajad saanud sellekohase väljaõppe, klassid väiksemad ja töö käib pisut teistel alustel.
Tavakooli õpetaja ei ole saanud sellekohast väljaõpet, kes teda oleks pidanud õpetama? Parimal juhul on ta saanud mõne loengu raames infot, aga see ei võrdu ju aastatepikkuse õppega eripedagoogika osakonnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ja kogu see vilets süsteem on selle ath-ga lapse ja tema ema süü. et kogu see frustratsioon tulebki sellele lapsele klassi ees kaela valada?

millisest otsast SELLINE käitumine ja reaktsioon normaalne on?

kui on probleem, millega toime ei tulda, siis tuleb seda arutada vastavate spetsialistidega, et mida ette võtta ja millega ollakse nõus ja rahul, aga et sedasi karistada nii last kui tolle ema.

eriti ajuhaige on see, et sa nii palju plusse oled saanud. eks see näitab nii mõndagi, milline nõukaaegne suhtumine meil veel valitseb![/tsitaat]

Auru on sinus palju, rahune maha ja vaata palun oma kirjatükk üle. Seal on vaja päris palju parandusi teha :-). Ja peale seda mine suusatama või lumememme tegema. Usu mind, saab kergem.
Plusside koha pealt nii palju, et ju on siin ajuhaigeid päris palju.

Selle teema kallal mõtisklejatele aga väike tähelepanek: ei kannata ju ainult terve klass vaid esmajoones see 1 õnnetu laps. Tema on ju kõige suurem põlualune sellises olukorras. Nii, et lahendage asjad ikka nii, et kõigil hea oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 08:02; 15.01 14:43; 16.01 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]aga kas siis lihtsalt pahatahtlikult ja halvasti käituvad lapsed võivad tavaklassis käia, nemad segavad ka ja siis veel need lapsed, kes õppimisega väga hakkama ei saa ja kelle tõttu muudkui õpetaja seletab ja räägib kuigi oleks võinud juba teemaga edasi minna, kas need kah erikooli? minu ATh laps ei ole sugugi märatsev ega laamendav, ta on teistmoodi, rohkem enesesse tõmbunud ja depressiivsusele kalduv, nutab, võtab kõik nii väga hinge ja peab viha solvajate vastu, samas võtab ka osa poiste vahelistest kaklustest ja võimuvõitlusest. ja samas kui koolis lapsi vaadata siis teevad sigadusi, ropendavad ja märatsevad ka terved lapsed, et miks siis kohe kui lapsel on mingi diagnoos, kas ath või asperger vms hakatakse kohe mujale neid saatma, ka nendega saab hakkama (muidugi on ka ernadeid) ja tihti võivad need lapsed olla tesitest veel palju andekamadki. [/tsitaat]

Vot kõige jaburam suhtumine ongi see, et ei saada aru, et kaugelki kõik käitumishäirete ja distsipliiniprobleemidega lapsed ei olegi ATHga (ja osa neist tõepoolest kas toiduainetele tundlikud, mingi muu psühhiaatrilise kõrvalekaldega või ka lihtsalt raskesti kasvatatavad) ja samuti ei olegi suurel hulgal ATH-lastest probleeme vägivalla ja korraga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 11:27; 16.01 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et ATH lapsi on oluliselt rohkem kui koole, kus nad õppida võiks. Nii, et paratamatult sattuvad nad ikka tavakooli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Koolilaps ATH ja õpetajad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.