Esileht Koolilaps ATH ja õpetajad

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: ATH ja õpetajad

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vot kõige jaburam suhtumine ongi see, et ei saada aru, et kaugelki kõik käitumishäirete ja distsipliiniprobleemidega lapsed ei olegi ATHga (ja osa neist tõepoolest kas toiduainetele tundlikud, mingi muu psühhiaatrilise kõrvalekaldega või ka lihtsalt raskesti kasvatatavad) ja samuti ei olegi suurel hulgal ATH-lastest probleeme vägivalla ja korraga.[/tsitaat]

See kõlab siiski nagu süüdistus õpetajate suunas, kes ei oska lastel ATH-d diagnoosida ja seetõttu \”sikke lammastest eraldada\”. Miks peaks tavakoolide õpetajad lisaks pedagoogilisele haridusele olema veel ka meditsiinilise väljaõppega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 20:48; 16.01 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei peagi, aga siis võiks ju üldse silte vältida ja mitte kõiki rüblikuid valimatult ATHks tituleerida, nagu siin osad stiilis \”ah seal naabri nõbu klassis on vist ka mõned sama diagnoosiga, muudkui segavad tundi ja laamendavad.\”

Paljud tüdrukud, kellel on sama häire vorm ilma hüperaktiivsuseta jäävad näiteks selle stereotüübi tõttu üldse diagnoosimata ja ei ole seetõttu suutelised oma võimeid täiel määral realiseerima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 11:27; 16.01 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult võiks ja peaks ATH-lapsed ja kergemad variandid autistlike joontega lastest käima tavakoolis. AGA! Sellisel lapsel peab olema kõrval tugiisik, peab olema võimalus saada tugi- või parandusõpet. Sellise lapse õpetaja peab saama vastavat lisaõpet, sellise lapse vanem peab saama nõustamist. Kas meie riigis on see võimalik? Tule taevas appi! ütleks keegi.
Las need \”ülemakstud\”, pidevalt puhkavad, saamatud, ebapädevad, lapsevaenulikud pedagoogid teevad seda kõike tasuta.
Selline on olukord meie riigis. Viskame pered ja koolid tundmatus kohas vette ja vaatame, kes välja ujub. Kõik ei uju ka…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks just need vanemad õpetajad ei soovi ennast harida ja endale teadvustada , et on ka selliseid lapsi ja mis hullem neid tuleb järjest juurde ja kui õpetaja hakkama ei saa siis hakkab laps kannatama.Mul poisil diagnoosiks Ath ja aspergerile omased jooned käis 1.klassi tavakoolis klassijuhataja väga mõistev ta tõesti püüdis igatpidi ,kuid lapsele muutus kool järjest ebameeldivaks ta tundis ennast teistest natuke erinevalt kuigi õppimises tugev.Nii tuligi meil koolivahetus nüüd 3.veerandist uues koolis ja kõik on palju positiivsem.Leidub ka õpetajaid kes ise harivad ennast selles vallas rohkem ,kõik ei ole ühesugused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 20 % lastest on ATH- diagnoosiga, siis tuleks mõelda ka selle peale, et ei saa 20 % lastest ühiskonnast isoleerida ja ühte Ristiku erikooli kokku panna. Tugiisiku süsteemi pole veel loodud, seega kuidas saab lapsevanematelt nõuda, et nad seda kasutaksid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on õigus peaks juba olema selge , et need lapsed ei kao kusagile ja viimaneaeg midagi ettevõtta.Vana kool ütes, et seaduses on kui on sama diagnoosiga vähemalt 4 last koolis siis võib teha eraldi väikse 4 lapselise klassi,kuid siis koolipoolne vastus tuli et rohkem selliseid lapsi pole ja neil pole selist raha , et luua ja inimesi kes jagaks kuidas lastega käituda.Aga oleks viimaneaeg ka tavakoolidel mõtlema hakkata paljudel vanematel just maakohtades pole ju võimalust koolivahetada.Ja nii vaene laps peab päevast päeva kuulma seda kõike negatiivset õpetajadelt jne Mis see vaene laps siis tegema peab `?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb teha range rezhiimiga sõjaväelise distsipliiniga internaatkoolid kuhu neid suunata kui tavakoolis probleeme püstitavad. Usun, et aasta-paariga oleks \”haigus\” ravitud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 00:39; 28.03 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Artikkel tänases Õpetajate lehes:
http://www.opleht.ee/?archive_mode=article&articleid=6743

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]uuriks, kuidas suhtuvad teie ATH lastesse koolis õpetajad, kas nad on toetavad ja abivalmid? minul neljandas klassis käiv ATH laps ja meie pere elu muutus peale lapse kooliminekut täielikuks põrguks. Koolis õpetajad ainult tembeldavad halvaks lapseks, kes sigatseb, segab, ropendab jne ja kuigi ma olen lapsega nüüdseks juba 6 aastat käinud psühhiaatri ja psühholoogide juures ja koolis käinud asja selgitamas,et temaga ei saagi päris nii hakkama nagu teiste nii öelda tavaliste lastega,aga kahjuks ei ole see midagi muutnud. Õpetajad suhtuvad temasse kui kurjategijasse ja soovitavad mul teda muudkui teise kooli viia, hinded on tal samas väga head.Õpetaja teeb tema kohta klassi ees solvavaid märkuseid ja palub lastel kätt tõsta, keda minu laps segab. Ma saan aru, et teised lapsed ei pea minu ath lapse pärast kannatama aga leian ka et tänapäeva pedagoogid peaksid olema saanud piisava väljaõppe tegelema ka teistest erinevate lastega. Kool arvab, et ma kaitsen teda tema sigaduste ja lolluste eest aga ometigi see nii ei ole, ma riidlen temaga, selgitan talle olukorda, räägin igal võimalikul hetkel, olen kuri, karm ja konkreetne ja ometigi ma ka näen just seda tema erivajadust, mida just ATH põhjustabki. ma tunnen, et ma ei suuda enam olla oma teistele lastele enam hea ema ja ma ei suuda üldse niimoodi jätkata. kas teie saate mingit abi vallalt või linnalt või on koolil mingid omad tugiteenused? Ja kas ainuke võimalus lapsele mingitki abi saada on tõesti vormistada talle puue? See tundub mulle kuidagi vastuvõetamatu. Kui kellegil kogemusi sellega, äkki kirjutate,igasugune abi on väga oodatud. [/tsitaat]
minu lapse klassis on ka selline ATH-laps, keda ema küll väidetavalt karistab, aga kes teadupoolest on ju haige ja mis seal siis ikka parata.. kõik õpetajad on temaga hädas, kiusab teisi lapsi, segab tunde, on väga võimatu. ja minu laps on lausa haige sellest kõigest. sest selle kiusamise ja stressi tagajärjel tema ei suuda enam kooli minna. kas see on siis nüüd hea variant? Õpetaja tolereerib ATH-last, aga kõik ülejäänud kannatavad, mõni jääb lausa haigeks.. kohutav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

minu lapse klassis on ka selline ATH-laps, keda ema küll väidetavalt karistab, aga kes teadupoolest on ju haige ja mis seal siis ikka parata.. kõik õpetajad on temaga hädas, kiusab teisi lapsi, segab tunde, on väga võimatu. ja minu laps on lausa haige sellest kõigest. sest selle kiusamise ja stressi tagajärjel tema ei suuda enam kooli minna. kas see on siis nüüd hea variant? Õpetaja tolereerib ATH-last, aga kõik ülejäänud kannatavad, mõni jääb lausa haigeks.. kohutav. [/tsitaat]

See on lihtsalt tänapäevane liberastlik demokraatia. Kui kümne aasta pärast näiteks see klassikaaslane su lapse vigaseks lööb ja ta maja maha põletab, on sinu mure kuidas sa töö kõrvalt oma lapse eest hoolitsed, too klaasikaaslane aga lösutab vanglas voodis, sööb vanglapoest ostetud ¨okolaadi ja vahib mõnuga telekat või istub netis. Humanismiks nimetatakse:D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 00:39; 28.03 23:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Koolilaps ATH ja õpetajad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.