Esileht Koolilaps ATH laps on koolis teise lapse poolt kiusatav

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: ATH laps on koolis teise lapse poolt kiusatav

Postitas:
ati1

Mul on selline mure, et minu 10 – aastast poega klassis üks teine poiss meelega kiusab ja ärritab. Poisile kohe meeldib minu last narritada ja igati ärritada kuni minu laps endast välja läheb. Laps saab küll ravimit, kuid sellegipoolest on kergesti ärrituv. Lisaks on tal välja kujunenud väga suur viha selle kiusaja vastu. Nagu välja tuleb, on asi kestnud aastaid. Kui tal enam närv vastu ei pea, siis lõpuks läheb kakluseks. Kuna teine laps on parema enesevalitsuseega, oskab ta süü alati minu poja kaela ajada. Kodus eitab igasugust kiusamist ja mängib ise ohvrit. Tema ema süüdistab ainult minu last tekkinud konfliktides, väidab et kiusamine on minu poja ettekujutuse vili ainult.

Kas teil on sellist olukord olnud ja kuidas olete teemat lahendanud ?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: ATH laps on koolis teise lapse poolt kiusatav

Meie psühholoog ka kinnitas, et paljud ATH-ga lapsed satuvad sagedasti kiusamise ohvriks. Põhjuseks nende kerge ärrituvus ja piiratud suhtlemisoskused, mis teistele sageli \”nalja\” valmistavad. Meie proovisime hea ja halvaga paar aastat, kuni lõpuks siiski kooli vahetuse kasuks otsustasime. Poiss sai alustada \”puhtalt lehelt\” ja on nüüd uude seltskonda kenasti sisse elanud ning ei tunne end endam tõrjutuna.

Varasemalt oli see nagu nõiaring, teised tõrjusid teda, sõpru oli vaid üks, see aga tõi kaasa tähelepanu otsimise muul viisil. Ja pahandused aina kuhjusid … Tema aga sellest aru ei saanud, et klassi ees veiderdades ja tundi segades populaarsete poiste sõprust ei võida. Uues koolis enam seda probleemi pole, tunni segamine ja muud moodi lisatähelepanu otsimine on pea olematuks muutunud, on jäänud vaid keskendumisraskused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu tütrega (8a) sama lugu juba lasteaiast saati. kui keegi saab aru, et tüdruk on kergesti ärrituv, hakatakse meelega provotseerima.
koolis kui uues keskkonnas ja uute laste hulgas oli esialgu olukord hea, kuid nüüd, 2. klassis, on hakanud vaikselt kiusamist ette tulema.
lähedasti sõpru on tal vist 1 või 2. mul on lapsest nii kahju, sest ta väga soovib sõbrustada, aga ei oska vist nii nagu peab. tema hääletoongi kõlab halvakõlaliselt, kuigi tegelikult ta halba ei soovi.
sünnipäevadele kutsub teda klassist ainult 1 laps, keda ta juba \”sünnist saati\” tunneb.

ka kodus teised lapsed kipuvad teda narritama ja see lõppeb alati vihastamisega.

õpetaja on lapse eripärast teadlik ja arvestab sellega. klassikaaslastega on keerulisem. tõrjutud on ta igal juhul.

psühhiaatri juures me veel käinud ei ole, ravi seega ei saa. käitumishäire põhjus on ilmselt raske hapnikupuudus sündides.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õpetaja abi. Ja teise lapsega rääkimine- kõik koos- õpetaja, teine pool koos lapsevanematega ja teie. Vajadusel ringi sotsiaalpedagoog, psühholoog. Ärge laske oma lapsi kiusata ja neist patuoinaid teha!

Please wait...
Postitas:
suveke

Minu pojal sama seis rohud peal. Laps rahulik aga kaks poissi klassis ei sa kohe rahule jätta, õpetaja teadlik sellest. Ning lahendusi otsitud ja vanematega kohtutud. Aga ikka kiusavad ja tulevad lööma. Veeretavad süü minu poja kaela aga õnneks oma õpetaja usub teda. Oma õpetaja tundides probleeme pole. Teiste õpetajate tundides natuke on kunas need kaks poissi togivad tagant ja viskavad pliiatsitega. Kui poiss läheb õpetajale ütlema siis öledakse ära valeta ja pannakse märkus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul tavaline poiss kellel lasteaias oli juba ühe poisiga probleeme, kuna mõlemad on \”kõvad mehed\” ja kumbki ei taha alla anda oma teadmistes ja oskustes.Aga tean seda teist poissi lähemalt ja tema sõnavara on kohutavalt räme ja äärmiselt jõhker, ta on pahatahtlik ja kiuslik. Nüüd 1.klassis sattus minu poeg temaga ühte klassi ka veel.Ja hakkaski jälle pihta, et munu poiss muudkui rääkis iga päev kodus, et õiendab jälle temaga ja targutab koguaeg. Alguses ei reageerinud eriti ja ütlesin ikka, et ära tee tast välja ja te ei pea suhtlema üldse omavahel, kuid lõpuks poeg rääkis, et tema ei taha enam kooli minna kui see poiss ka koolis on. Siis võtsin kätte ja läksin kooli ootasin seda kiusupunni koolis rääkisin temaga pikalt mis juhtub kui selline asi edasi läheb jne.Palusin neil omavahel ära leppida kuid see kiusaja ei soovinud leppida, ütlesin siis selle peale, et mina kea enam ei taha kuulda, et minu poeg ei taha enam koolis käia tema pärast ja kui veel kuulen läheb asi klassijuhataja ja direktori juurde. Nüüd lõppes ära selline käitumine tema poolt ja laps kohe palju rõõmsam. Alati tuleb reageerida kohe ja just selle olukorra põhjustajaga otse näost näkku, ei mingit ninnu-nännutamist, kui muidu ei saa tuleb ähvardada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
ati1

Meil ka rohud peal ja ülejäänud klassikaaslastega saab laps läbi. See üks on selline, kes naudib kohe kui saab minu poisi närvi ajatud. Aga koolivahetust arst ei soovitanud, sest talle just sobib stabiilsus ja kindlustunne ning talle teised klassikaaslased meeldivad ka ning oleks kahju lahkuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle asja nimi on koolivägivald. Pole vahet, kas kiusatav on ATH või mitte. Siia alla käivad igasugused togimised, riietest sikutamised, solvavad märkused jne.
Kusjuures väga sageli on sellised vaikselt urgitsejad just tüdrukud. Kes pärast vaatavad õpetajale suurte pärani silmadega otsa, et tema ei ole küll midagi teinud, ja süüdi jääb poiss, sest tüdrukule ju liiga teha ei tohi.
Ilmselt vaiksemat sorti laps lihtsalt nutaks kodus patja ning kannataks vaikselt solvamisi ja togimisi edasi, kergemini ärrituv aga tõenäoliselt hakkab ägedamalt vastu, nii et ka õpetaja märkab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil aitas veel õpetaja vägivallale kaasa, uskudes alati suurte silmadega tegelikke kiusajaid, kes süü minu lapse kaela veeretasid. Jube kurb oli, laps oli oma õpetajas niiiii väga pettunud. Kui lõpuks psühholoogi abiga sai välja selgitatud tõde, oli juba hilja – klassi laste lemmikmeelelahutuseks (õpetaja õhutusel) oli saanud minu lapse narrimine, togimine ja suskimine, kuni ta endast välja läheb – et siis siiraste nägudega õpetajale tema peale kaebama minna. Lisaks sattusin mina õpetaja kohutava pahameele alla (ja jällegi kannatas seeläbi laps), et julgesin psühholoogi ja direktsiooni asjasse segada. Vahetasime kooli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mnjah tuttav olukord. Minu lapsel oli ka eelmises koolis selline patuoina renomee. Tal viskas kergesti nö kaane pealt ära kui mingi ütlemine kuskilt tuli. Tihti esines klassivendadega lausa kähmlusi (ise tüdruk). Muidugi oli alati tema see, kes süüdi jäi kuigi ta polnud ise alustaja. Siis kui teised taipasid kukupaisid mängida, kuna märkasid õpetaja tulemist, siis temal oli temal juba hoog sees ning sellisel ju pidureid pole. Uues koolis on kläitumine eeskujulik, ma ei uskunud ise ka oma silmi kui tunnistust nägin. Laps on justkui ümber vahetatud. Ainult ühe poisiga oma uuest klassist on probleeme. Häda on selles, et see poiss tunneb teda juba lasteaia vanusest alates ja nad on koos juba aastaid ühises huvialakoolis käinud. See poiss võtab teda ikka veel endisena ja teab, et teda on lihtne endast välja viia ja provotseerida. Sel poisil on kahjuks oma klassis suur mõjuvõim, mistõttu muretsen siiski oma lapse tuleviku pärast väga. Igapäevaselt sisendan oma lapsele enesekindlust ja provokatsioonidest üle olemist. Esialgu loodame ikkagi kunagised probleemid jäädavalt seljataha jätta. Selle norija klassivenna suhtumisega tegeldakse ka uues koolis ja huvialakoolis nii, et olukord ei ole vast päris lootusetu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kuidas nii paljudel lastel on rohud peal. vabandage, aga nii ehmatab! Hakkan nii endagi laste juures igasugu jooni otsima.

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Koolilaps ATH laps on koolis teise lapse poolt kiusatav

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.