Esileht Erivajadustega laps ATH lapse puberteet

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: ATH lapse puberteet

Postitas:
Kägu

Minu 10-aastane ATH laps jõudis puberteediikka.
Nüüd on tema raevuhood ja hüsteeritsemine ja vingumine ja karjumine läinud kordi hullemaks kui enne.
Olen nõutu, sest ei aita hea ega ka kurjustamine – ropendab, krigistab hambaid mulle näkku ja teeb lõustu. Vahel teeb isegi mingeid rusikavehkimisliigutusi minu suunas.
Mul on hirm – ükspäev võtab veel noa ja lööb mu vihahoos maha. 🙁
Kuidas olete toime tulnud ATH lapse puberteediga?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: ATH lapse puberteet

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu 10-aastane ATH laps jõudis puberteediikka.
Nüüd on tema raevuhood ja hüsteeritsemine ja vingumine ja karjumine läinud kordi hullemaks kui enne.
Olen nõutu, sest ei aita hea ega ka kurjustamine – ropendab, krigistab hambaid mulle näkku ja teeb lõustu. Vahel teeb isegi mingeid rusikavehkimisliigutusi minu suunas.
Kuidas olete toime tulnud ATH lapse puberteediga?[/tsitaat]

Mul praegu 5-aastane ja tulevikule mõeldes tuleb samuti hirm peale:(

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu 10-aastane ATH laps jõudis puberteediikka.
Kuidas olete toime tulnud ATH lapse puberteediga?[/tsitaat]
Kas laps ravimeid võtab? Mul kodus 13-aastane. Concertat on võtnud 3 aastat. Ja täiesti normaalne on tänaseks kõik. Tundub, et rasked ajad on jäänud minevikku. Suvel tablette ei võta, aga ikka kõik ok. Tundub nagu oleks murdeeaga ATH taandunud või on abi olnud sellest, et 3 aastat sai võetud regulaarselt ravimit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil saab kohe 12.
Concertat on võtnud 3a, pidevalt, ka suvel. Muidu ei mängi kuidagi välja. Õnneks saab ise ka aru, et see on vajalik. Aga ikka on päris raske. Puhkus koos temaga ei ole mingi puhkus paraku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on asperger+ATH. mina loeks pubekaeaks 12+ vanust pigem. ju mul on vedanud, minu oma ei haugu mulle vastu, pole kunagi seda teinud. nüüd 13-aastasena on ATH jooned taandunud(va keskendumisraskused) ja autistlikud on süvenenud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps ei võta mingeid ravimeid, oleme üritanud siiani ilma hakkama saada, aga tundub, et ei õnnestu.
Kes seda Concertat välja kirjutab, kas ka perearst?
Ja millised on kõrvalmõjud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Psühhiaater kirjutab. Kui perearst kirjutab, peab täis hinda maksma ja esmast retsepti ta ei saagi minu meelest kirjutada.

Meil ei ole mingeid kõrvalmõjusid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu poiss on 14-aastane ja nüüd julgen küll öelda, et iga aastaga läheb kergemaks. Kartsin ka puberteeti ja algus oli raske, kuid viimastel aastatel on ta õppinud end paremini kontrollima ja elu on palju lihtsam. Koolialgusele ei taha tagasi mõeldagi, sain oma esimesed hallid juuksed just sel perioodi.
Praegu on nii, et koolipäevadel võtab Concertat, nädalavahetustel ja suvel oli ilma ning me saime hakkama. Varasemalt oli vaja kõikidel nädalapäevadel võtta, muidu oli kodus pea võimatu olla.

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Erivajadustega laps ATH lapse puberteet

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.