Esileht Koolilaps ATH lapsele lugemise ja arvutamise õpetamine – kuidas teda köita?

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: ATH lapsele lugemise ja arvutamise õpetamine – kuidas teda köita?

Postitas:

Uus kooliaasta algamas. Esimeses klassis läks lugemine lõpuni väga vaevaliselt, samuti arvutamine. Kuidas ma kodus saaksin ATH lapsele õppimisi huvitavamaks teha? Suvel on ise minijmaalselt lugemist pusinud. Nüüd hakkaks temaga koos jälle harjutama, arvutamist ka.
On kellelgi nippe minuga jagada, kuidas seda teha nii, et emal oleks huvitav ja huvi ja mina ka vastu peaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oma tööga seoses puutun kokku paljude lastega ning ATH on ka väga erinev. Minu soovitus on kasutada praktilist elu. Las jälgib poes ostukorvi maksumust või loeb kassas ise täpse raha välja. Samuti küpsetamisel vms lase välja mõõta 200g jahu ja palu lisada veel 100g vms.
Kui ta lauamänge mängib, siis on ka arvutamisoskust arendavaid mänge.
Tuimalt vihiku või õpiku taga istumine läheb vaevaliselt.
Lugemise osas oleneb ka tasemest. Vahel on hea minna tagasi rohujuure tasandile ja jalutuskäigul lugeda tänava või bussipeatuse nimesid.
Variant ka paluda mingit silti poes lugeda ettekäändel, et ise ei näe vms.
Kui lugemine on selge, aga pole püsivust, siis võib proovida preemia süsteemi. Loeb nt peatüki raamatust, jutustab sulle ja siis saab 10min nutiaega või mingi muu.meelistegevuse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Koolilaps ATH lapsele lugemise ja arvutamise õpetamine – kuidas teda köita?