Esileht Koolilaps ATH lapsele sobib arvuti?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: ATH lapsele sobib arvuti?

Postitas:

Avastasin Eesti Lastefondi lehelt järgmise soovituse: Hüperaktiivsele lapsele sobib arvuti. See mitte ainult ei motiveeri, vaid sobib ka tema tajulaadiga – esitab materjali liigendatuna, annab kohest tagasisidet ja ei sõima.

Oskab keegi seda arvuti kasutamise soovitust kommenteerida? Muidu on ju alati see jutt, et mida vähem arvutit, seda parem ja eriti, kui on keskendumisraskused (nagu ATH lastel ju on), kuna arvutis istumine kipub seda veelgi võimendama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 13:16; 10.10 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kui arvutit kasutada õigesti, sihipäraselt, siis võibki sobida. Kui aga lasta lihtsalt piiramatult mängida, siis mõjub halvasti. Minul laps ATH ning katse-eksituse meetodil olen jõudnud selleni, et vaba arvuti kasutust, võib tal olla 30 minutit päevas. Kusjuures juba 45 minutit mõjutas ta käitumist, muutus väga kergesti ärrituvaks ja läks kergemini ka hüsteeriasse. Samas oli tal vaja kooli jaoks harjutada arvutis nutispordis arvutamist, see käitumisele ei mõjunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 00:13; 11.10 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul laps ATH ning katse-eksituse meetodil olen jõudnud selleni, et vaba arvutikasutust võib tal olla 30 minutit päevas

See on siis ikka täiesti vastupidine sellele soovitusele, st sinu lapsele just ei sobi arvuti siis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 13:16; 10.10 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et see on suuresti kinni selles, mida laps arvutis teeb. Kui kiiresti vahelduva pildiga multikat vaatab või siis sellist mängu mängib, mis närvi ajab, siis see pigem süvendab probleeme. Kui mingit rahulikku ülesannet lahendama peab, siis võib isegi abi olla. Meil on mingid arvutamise äpid, mis lapsele peale lähevad, vihikuga ei viitsi õppida, aga tahvlis võib tund aega järjest arvutada. Samuti sobivad talle erinevad puzzled (nt ette on antud kujund ja selle peab siis erineva suurusega kolmnurkadest moodustama jmt)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul laps ATH ning katse-eksituse meetodil olen jõudnud selleni, et vaba arvutikasutust võib tal olla 30 minutit päevas

See on siis ikka täiesti vastupidine sellele soovitusele, st sinu lapsele just ei sobi arvuti siis.

Õppimiseks sobib, kuid niisama mängimiseks ei sobi. Pole probleemi, kui Nutispordis või Taskutargas toimetab arvutiga.
Kui mängib niisama arvutimänge, siis üle 30 min ei või, siis kohe näha, et mõjutab käitumist, kuid kui kasutab sihipäraselt ning õpib, siis võib ilma probleemideta seal toimetada, ei mõju käitumisele kuidagi negatiivselt. Ehk siis õppimist arvuti toetab, just sellega, et saab kohe tagasisidet sellele, mida seal teeb.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 00:13; 11.10 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sobivad robootika ringid, kodeerimise õppimine laste programmidega jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Koolilaps ATH lapsele sobib arvuti?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.