Esileht Erivajadustega laps ATH või asperger

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: ATH või asperger

Postitas:

Mis on ATH ja aspergeri erinevused. Mu laps on tubli, aga ta vihastab väga kergelt. Kui vahetunnis keegi temalt palli ära võtab siis järgmine tund rikutud. Taob rusikaga vastu lauda, häälitseb omapäraselt, murrab pliiatseid jne. Talle ei sobi muudatused, muidu kohe tikid tugevnevad ja märg voodi, ei sobi suur seltskond on lõhnade suhtes tundlik. Kahtlustasin aspergeri, käisime psühhiaatri juures, kes ütles et kahtlustab ATHd ja pani viljandisse järjekorda. Kui teie mu kirjeldust loete siis kumba sündroomi pakuksite.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.12 06:52; 18.12 20:50; 22.12 06:43; 23.12 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakuksin autismispektihäiret. Aga ATH-l ja autismil on väga palju ühiseid jooni ja eestis enamik psühhiaatreid paneb pigem ATH. Üldiselt peaks ATH-ga kaasnema kindlasti tähelepanuhäire.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakuksin autismispektihäiret. Aga ATH-l ja autismil on väga palju ühiseid jooni ja eestis enamik psühhiaatreid paneb pigem ATH. Üldiselt peaks ATH-ga kaasnema kindlasti tähelepanuhäire.

Keskenduda ta eriti ei suuda ja õpetaja jutu järgi koolis ülesandeid tehes peab talle pidevalt meelde tuletama, mida tegema peab. Tähelepanu on hajuv.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.12 06:52; 18.12 20:50; 22.12 06:43; 23.12 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju küll, aga ATH ja autismispektrihäire võivad esineda ka koos. See on eriti raske juhus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju küll, aga ATH ja autismispektrihäire võivad esineda ka koos. See on eriti raske juhus.

Mis mõttes eriti raske?
Minu lapsel on ATH ja autismispektrihäire koos. Lõpetab gümnaasiumi. 1 riigieksami tulemus on juba teada – 90 punkti.
Eks raske on temaga emal muidugi, aga et eriti raske juhus? Seda küll ei ütleks. Tal on nii paremaid kui ka halvemaid päevi.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 16:19; 22.12 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju küll, aga ATH ja autismispektrihäire võivad esineda ka koos. See on eriti raske juhus.

Mis mõttes eriti raske?

Minu lapsel on ATH ja autismispektrihäire koos. Lõpetab gümnaasiumi. 1 riigieksami tulemus on juba teada – 90 punkti.

Eks raske on temaga emal muidugi, aga et eriti raske juhus? Seda küll ei ütleks. Tal on nii paremaid kui ka halvemaid päevi.

Seda on lohutav lugeda. Kas ta koguaeg heade õpitulemustega olnud või saab mingit ravi, mis aitab keskenduda. Mu lapsel on koolis raske. Kaks korda nädalas eesti keel individuaalne ja matemaatikas oli trimestri hinde juures märkus, hinnatud diferentseeritult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.12 06:52; 18.12 20:50; 22.12 06:43; 23.12 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju küll, aga ATH ja autismispektrihäire võivad esineda ka koos. See on eriti raske juhus.

Mis mõttes eriti raske?

Minu lapsel on ATH ja autismispektrihäire koos. Lõpetab gümnaasiumi. 1 riigieksami tulemus on juba teada – 90 punkti.

Eks raske on temaga emal muidugi, aga et eriti raske juhus? Seda küll ei ütleks. Tal on nii paremaid kui ka halvemaid päevi.

Seda on lohutav lugeda. Kas ta koguaeg heade õpitulemustega olnud või saab mingit ravi, mis aitab keskenduda. Mu lapsel on koolis raske. Kaks korda nädalas eesti keel individuaalne ja matemaatikas oli trimestri hinde juures märkus, hinnatud diferentseeritult.

Jah, kogu aeg on olnud “neljad”-“viied”. Keeled on olnud rasked, kuid kuna olen ise filoloog, siis olen keeltes ise aidanud last. Inglise keele B2 saigi 90 punkti.
Matemaatikas ja vajadusel ka muudes reaalainetes on 5 aastat olnud eraõpetaja, see hoiab siis nendes ainetes järje peal.
Rohtusid hakkas võtma 2 aastat tagasi. Jah, eks nad aitavad ikka.
Suurim probleem on depressioon, mis viimasel ajal sageli tekib ja stressist tingitud psüühikahäired. Vahel on need aktiivsemad, vahel vähem aktiivsemad.

Aga jah, tööd on mul selle lapsega olnud rohkem kui mõnel paljulapselise pere emal.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 16:19; 22.12 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on ka lapsed kel mõlemad koos.
st kodus on aspergerid kes ei suuda keskenduda pikalt. ja koolis oli neil väga raske. ja raske on ka sobivat ametit, töökohta leida.
mõlemad põhikooli haridusega. rohkemaks pole suutelised.meil Tallinnas ei ole gümnaasiumiega ka kutsekooli kus nad oma erivajadusega õppida saaksid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 13:06; 25.12 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on ka lapsed kel mõlemad koos.

st kodus on aspergerid kes ei suuda keskenduda pikalt. ja koolis oli neil väga raske. ja raske on ka sobivat ametit, töökohta leida.

mõlemad põhikooli haridusega. rohkemaks pole suutelised.meil Tallinnas ei ole gümnaasiumiega ka kutsekooli kus nad oma erivajadusega õppida saaksid.

Mu laps käib alles teises klassis. Rajaleidja arvas, et kui diagnoosi peale saame saab äkki väikeklassi või tugiisiku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.12 06:52; 18.12 20:50; 22.12 06:43; 23.12 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on ka lapsed kel mõlemad koos.
st on aspergekodusrid kes ei suuda keskenduda pikalt. ja koolis oli neil väga raske. ja raske on ka sobivat ametit, töökohta leida.
mõlemad põhikooli haridusega. rohkemaks pole suutelised.meil Tallinnas ei ole gümnaasiumiega ka kutsekooli kus nad oma erivajadusega õppida saaksid.

Astangu on spetsialiseerinud just sellistele noortele. Tean mitut, kes seal õpivad. Esimene aasta on kohanemis kursus ja edasi saab omale juba eriala vaadata, seal on puutöö, käsitöö ja ka it alad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on ka lapsed kel mõlemad koos.

st on aspergekodusrid kes ei suuda keskenduda pikalt. ja koolis oli neil väga raske. ja raske on ka sobivat ametit, töökohta leida.

mõlemad põhikooli haridusega. rohkemaks pole suutelised.meil Tallinnas ei ole gümnaasiumiega ka kutsekooli kus nad oma erivajadusega õppida saaksid.

Astangu on spetsialiseerinud just sellistele noortele. Tean mitut, kes seal õpivad. Esimene aasta on kohanemis kursus ja edasi saab omale juba eriala vaadata, seal on puutöö, käsitöö ja ka it alad.

kui sotsiaalsust pole, ei sobi ka sinna.kevadel veendusin lõplikult.
ja selle Astangu haridusega ei leia avatud tööturul tööd kui just ise puutöökoda ei tee või IT firmat ei asuta oma lapsele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 13:06; 25.12 21:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Erivajadustega laps ATH või asperger

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.