Esileht Väikelaps Atoopikust väikelapse vanemad / laps lasteaias

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Atoopikust väikelapse vanemad / laps lasteaias

Postitas:

Meil 2a ja 9 kuune poiss käib lasteaias. Meil oli just lastevanemate koosolek ning lasteaiast sooviti, et lastele pannakse kaasa niisked salvrätikud, et saaks kakaseid pepusid pühkida. Me pole varem pannud ja ma polnud teadlik, et nendega pepusid pühitakse, kodus pühime ikka tavalise kuiva paberiga.
Meie laps tuleb lasteaiast koju kärnas tagumikuvahega. Hakkame siis seda igal õhtul pesema ja kreemitama, hommikuks tõmbub natukene tagasi (nädalavahetusega jõuab juba üsna heaks minna) ja niikui lasteaeda tagasi läheb on jälle tagumiku vahe punane.

Ma arvan, et üks kahest, kas laps ei talu neid niiskeid salvrätikuid, mäletan et beebieas korra proovisime väga leebeid ning kohe oli lööve, muidu kõik korras või siis need niisked rätikud jätavad pepuvahe niiskeks, siis hakkab hõõruma ning ongi bakterid voltide vahel ja pepu punane ning kibe.

Mida soovitaksite? Meil arsti aeg alles oktoobris (käime iga poole aasta tagant kontrollis). Kas kellelgi on sarnaseid kogemusi?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.09 22:52; 24.09 23:42; 12.10 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaksin esmajoones õpetajatele mainimist, et lapsel selline probleem on. Kas õpetajad on üldse kursis Su murega?!

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 22:58; 25.09 07:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajatega jutuajamine on ees, koosolek alles oli.
Ootan soovitusi, kuidas pepuvahe niikaua korda saaks, kuni arstile pääseme. Nädalavahetusel peseme, kuivatame ja kreemitame hoolega, lasteaias see ilmselgelt võimalik pole, kui niipalju lapsi koos on. Pika nädalaga läheb pepuvahe ikka päris punaseks, ilmselgelt on nahk tundlikum ja kuivem ja kui see juba tasakaalust välja on läinud, siis paranemine võtab kauem aega. Kas on mõni barjäärkreem, mis võiks atoopikule sobida ja soodustaks naha paranemist?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.09 22:52; 24.09 23:42; 12.10 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ilmselgelt kõige kiiremini paraneb pepu ikka siis, kui ta ärritajaga rohkem kokku ei puutu. Ning selleks pole minu arust üldse vaja korraldada mingit pidulikku eraldi vestlust õpetajatega, normaalsel juhul piisab täiesti, kui hommikul last lasteaeda viies õpetajale mainida, et märjad lapid tekitavad lapsel löövet ja nahaärritust, palun pühkige tema peput tavalise WC-paberiga. Ning teisel hommikul võib-olla teisele õpetajale on vaja sama mainida. Ning normaalsel juhul oleks see täiesti piisav. Vähemalt minu mõlema lapse lasteaiarühmas toimiks küll asjad sedasi ilma igasuguse kahtluseta.

Ma olen tegelikult ise ka arst ja ema, aga väikelaste nahalöövetega (v.a mähkmelööve) pole kuigivõrd kokku puutunud. Kui ärritus tekib aga konkreetselt kokkupuutest märja lapiga, mitte lihtsalt sellest, et pepu on pikalt niiske või kakane, siis peaks see olema pigem allergia või kontaktdermatiit, mitte lihtsalt atoopia. Küll aga näitab minu kogemus, et käsimüügiravimeid oskavad ka apteekrid päris hästi soovitada.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 22:58; 25.09 07:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tsinksalvi võib panna. Ma panen oma 4sele ka siis, jui kõhulahtisusest pepuauk punane on ja kipitab.

Meil oli väiksena just vastupidi, et veega pestes läks tulipunaseks ja kärna. Rääkisin ilusti asja ära ja viisin niisked lapid ning probleem kadus, kuna kasvatajad olid probleenist teadlikud ja jätsid meelde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Atoopiku ja allergiku emana soovitan rääkida kasvatajatega, et nad ei kasutaks neid salvrätte. Muu ei aita, kui tulebki ärritaja ära jätta. Ega arst ka mingit imet ei tee -atoopiku puhul suur osa ongi naha igapäevasel hooldusel (niisutamine) ja söögi jälgmine. Minu lapsel oli veel allergia ka nisu ja piima vastu -sain reedel lasteaiast menüü ning kui näiteks oli esmaspäeval makaronisalat – tegin lapsele kaasa kartulisalati jne.
Seega räägid kohe lasteaias mure ära ja palud kasutada paberit.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õpetajatega rääkimiseks ei pea ootama mingit spets aega, koosolekut. Sa võid teha seda ka hommikult last viies – palun ärge pühkige niiske salvrätiga, tavaline wc-paber on ok. vajadusel võid neile viia lihtsal tkarbi kuivi salvrätte (ninapühkimise omi), kui neil wc-paberit polegi. ütledki, et tekib ärritus.

kui mure on salvrätidest, ega siis arstil pole ka muud öelda, kui et ärge kasutage ja läheb ise üle.

Ma eeldan, et sul laps käib ikka potil, mitte ei tee mähkmesse? vb see niiskete salvakate jutt oligi mõeldud mähkmelastele, et õpetajad ei jaksa neid tagumikke koguaeg dušši all pesta

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajaga võid rääkida kohe, mis probleem teil on.

Kiire abi punetuse leevendamiseks on õhukese kihina tärklise panemine. See ei lase hõõrdumisel tekkida ja tõmbab punetuse hommikuks tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki tasuks proovida ka niiske tualettpaberiga (nt Hipp)? Teeb töö hästi ära, võib ka potist alla lasta ja pole nii niiske kui salvrätid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui lasteaias võtta mittesteriilsed haavalapid ja need kraanivee all niisutades?
Norras müüaksegi neid beebi hoolduslappide pähe, hind ka poole odavam kui Eestis.

https://www.apotheka.ee/marli-salvratikud-mittester-sterilux-10x10cm-n100-416804-pmm0034733ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki tasuks proovida ka niiske tualettpaberiga (nt Hipp)? Teeb töö hästi ära, võib ka potist alla lasta ja pole nii niiske kui salvrätid.

Aga kui lasteaias võtta mittesteriilsed haavalapid ja need kraanivee all niisutades?

Milleks peab üldse midagi niisket kasutama, kui laps juba potil käib, ammugi tundliku naha korral? Pole mingit põhjust ju selleks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise allergik. Laps on atoopik. Loodan südamest, et olete lasteaias juba rääkinud ja ärritajaga laps enam kokku puutuma ei pea. See kui lasteaias lööve tekib ja teie sellega iga õhtu võitlete ja nii iga päev, oleks sama kui laps millegagi tahtlikult nakatada ja teie ravite ja uus ring jne.
Kui niisked salfrätikud lasteaias kohustuslikud ja kasvatajad mitte kuidagi nendeta ei saa, siis lisaks eelpool toodule soovitan proovida erinevate niiskete salfrätikutega. Pakkide peal on ka koostis kirjas – saad seda jälgida. Mul laps juba suurem, kuid kui kunagi väljas käies niisked salfakad kaasas olid, võisid need vaid mingid konkreetsed olla kuna kõik muud tekitasid minule lööbe. Kahjuks ei mäleta, mis see sobiv oli, kuid ähmaselt nagu mäletan, et see polnud mingi sensitive.
Kui leiate sobiva lahenduse, tuleb kindlasti korduvalt lasteaias meelde tuletada, et vaid seda konkreetset asja lapsel kasutataks. Vastasel juhul võib olla, et kiiruga ikka vale asi kasutusse võetakse.
Edu!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps käib 1,5 aastasest alates ise potil kakal, peput veel pühkida ei oska aga vaikselt tahab juba proovida. Oleme hetkel kodus haiged ja pepu korras. Võtame uuesti teemaks siis kui laps terveks saab ja lasteaeda tagasi läheb. Kodus kasutame pleegitamata ja lõhnastamata vetsupaberit, kord päevas peseme.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.09 22:52; 24.09 23:42; 12.10 22:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Atoopikust väikelapse vanemad / laps lasteaias

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.