Esileht Beebi ja mitmikud Atoopiline dermatiit

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Atoopiline dermatiit

Postitas:

Kas kellegi beebi on sellest nn. välja ka kasvanud. Meil peres pole seda kellelgi olnud aga beebil on päris mitu laiku. Selja peal on lihtsalt punetavad laigud aga küünarnukkidel ja õlgadel on kohe karedad laigud. Määrime babe atoopilisele nahale mõeldud kreemiga aga tundub, et ega see eriti ei aita. Tuleb uus asi ette võtta. Oskab keegi soovitusi jagada? Neljapäeval räägime arstiga ka aga algul tahaks hormoone sisaldavaid kreeme siiski vältida. Imik on 4 kuud vana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsel ka atoopiline dermatiit, vahepeal oli ikka väga hull ja pidi hormoonkreemi kasutama, et kontrolli alla asi saada pluss lisaks niisutav kreem 2 korda päevas. Lõi välja u 6kuuselt, nüüd on ta 1a 3k ja kõik need kuud iga päev niisutava kreemiga teda kreemitanud. Nahk tunduvalt parem, ainult seljal on üks väike laik, hormoonkreemi pole rohkem kasutanud. Ja ikka kasvavad välja osad sellest, samas osad ei kasva ka, seda ei tea keegi ette. Meie kasutame bioderma atoderm kreemi ja a-derma kaeraekstraktiga. Bioderma oma meeldib rohkem isegi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poiss kasvas välja. 3-12 kuud oli eriti hull ja üle terve kere. Hiljem jäi lõua peale kaks laiku, mis ühtäkki 1.5a üleöö ära kadusid.
Dermatiidi ajal pidi hoiduma veest, toitudest tomat, loomaliha(kana/kala sobis), õun ja vaarikas. Alguses ka lehmapiim.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kreem on kõrvaline, pigem proovi leida need põhjused, et millest laigud tekivad. Mingid ärritajad peavad olema, kas siis toidus või keskkonnas, tõenäoliselt toidus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poiss juba 6-aastane ja kasvas välja.
Laigud tekkisid u 3 nädalasena, oli ikka väga hullusti. Vahel tundus, et ka tavalise veega pesemisest tulevad kärnad (vannivees kasutasime pikka aega Linola õli). Apteegist sai kõikvõimalikku kreeme ostetud (4-5 kuusena isegi retseptiga hormoonsalvi), mitu korda kirjutati välja ka Zyrteci tilgad. Tegin kolmisruseürdiga vanni. Ausalt öeldes ega need kreemid eriti ei aitanud – lõpuks oli ikkagi aeg see, mis leevendust tõi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kreem on kõrvaline, pigem proovi leida need põhjused, et millest laigud tekivad. Mingid ärritajad peavad olema, kas siis toidus või keskkonnas, tõenäoliselt toidus.

Atoopiline dermatiit ei ole seotud toiduga. Toit võib dermatiiti võimendada, aga alati pole võimalik kõike välistada. Minu ühel lapsel avaldus see u 2 kuuselt. Laikudega sügelev periood kestis umbes 1,5 aastat. Siis laigud kadusid. Hetkel on nahk talvel lihtsalt karedam.
Teisel lapsel tekkis atoopiline dermatiit u 2,5 aastaselt ja kestis viieseks saamiseni.
Suvel, kui päike väljas ja õhk niiskem, paranes ise ära. Talvel lõi jälle välja.

Hormooni võib hullemates kohtades ikka kasutada. Tavaliselt kirjutatakse beebidele Sibicorti, mis on kõige nõrgem. Nahk sügeleb ja see häirib last.
Kreemidest soovitaksin Eucerini Atopic controli või Atodermi Intensive baumet. Vanni võib Linola vanniõli panna, kui see beebile sobib.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel lõi atoopiline dermatiit välja 3-kuuselt. Allergoloog ütles, et selle käivitab tihti mingi allergia, kuid nad ei ole omavahel seotud. Minu lapsel oligi alleria muna ja piima vastu. Vältsin neid rinnaga toites 100%. Abi saime likan kreemist mõnda aega (saime looduspoest), hiljem see enam ei aidanud. Lõplikult aitas elidel kreem, sellega saime AT täielikult kontrolli alla. 2.eluaastaks oli see unustatud ja allergiatest ka välja kasvanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kreem on kõrvaline, pigem proovi leida need põhjused, et millest laigud tekivad. Mingid ärritajad peavad olema, kas siis toidus või keskkonnas, tõenäoliselt toidus.

Kui sa ad-st midagi tead, siis sa peaks teadma, et neid ärritajaid on mustmiljon ja seda ühte leida on väga raske. See võib olla ühest ainsast toiduainest, aga ka õietolmust, kodutolmust, veest, kemikaalidest (pesupulber vm), isegi stressist (ilmselt mitte beebi puhul). Olen kahekümnendates ja ad-st välja ei ole siiamaani kasvanud. Paari laigu puhul soovitan lihtsalt kreemitada ja väga tihedat vannitamist vältida, tasub ka proovida pesupulbrit vahetada. Mul endal lööb iga paari aasta tagant välja, aga õnneks kaob üsna kiiresti. Umbes aasta tagasi lõi elukeskkonna muutuse tõttu väga raskelt välja (90% kehast kaetud väga sügelevate laikudega). Ilmselt oli probleem vees, mis oli oluliselt vähem puhas kui eelmises kodus, aga nagu ütlesin, siis see on väga individuaalne. Kui beebil laike paljuks läheb, siis tuleks ikka nädalane hormoonkreemi kuur teha, peale seda hoolikalt kreemitada, siis saab mõneks ajaks rahu. Kreemidest soovitan soojalt Aqualan L kreemi – niisutab väga sügavalt, aga ei jäta vastikut rasvast tunnet.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel lõi see välja 1a 2k vanuses, samuti tegime hormoonkreemi kuuri. Pärast seda tekkisid veel paar korda krobelised kolded, aga need saime kohe uuesti kontrolli alla. Kaks kuud hiljem on nahk endiselt korras, aga igaõhtune kreemitamine pärast vanni on kohustuslik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps 17 ja hullem AD kui beebieas.
Vahelduvate hoogudega kord parem, kord hullem. Olnud väga raskeid aegu ja kergemaid perioode.
Põhjust selle puhul raske leida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil osutus pôhjuseks hoopis teraviljatalumatus.”Laps” nüüd 32, väljendus justnimelt atoopilise dermatiidina ja algas beebieas (kui ma putrusid pakkuma hakkasin).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Beebi ja mitmikud Atoopiline dermatiit

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.