Esileht Väikelaps atoopiline dermatiit ja looma-allergia

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: atoopiline dermatiit ja looma-allergia

Postitas:
Kägu

Kas on siin ehk mõni lapsevanem, kelle lapsel on atoopiline nahk ja siis mingi hetk tuvastatud nt kassi- või koeraallergia? Mind huvitab, kas koduloomast loobumine on naha osas midagi aidanud?

Mul on kass juba ammuilma enne laste saamist, kas on umb 16-aastane. 7-aatsasel lapsel aga beebist saadik atoopiline nahk, mis kuni viimase ajani ei olnud väga hull ja ei vajanud isegi pidevat kreemitamist, vaid ainult hooti. Ühel talvel isegi ei löönud üldse välja ja arvasin juba, et kasvas välja.

Nüüd aga viimasel poolel aastal on asi eriti intensiivseks läinud ja palusin arstil täiendavaid teste. No nagu ikka, alustasime nisu- ja piimaallergiast ja sealt edasi suunatigi meid juba allergoloogi juurde, kust saimegi masendava teate, et kassiallergia näidud on väga kõrged – nii torketest kui ka täiendav vereanalüüs kinnitas seda. Nii palju siis sellest, et kodulooma omamine juba raseduse ajal vähendab allergia riski…ja just see laps on kassi-inimene 🙁

Samas allergoloog ka seletas, et AD puhul ei ole põhjused nii selged ja kassist loobumine ei pruugi olukorda muuta. Ühtegi muud allergiatunnust samas lapsel pole. Kuna uudis on üpris värske, ei ole veel ühtegi otsust kassi suhtes teinud ja üritame esialgu lapse olukorda kreemide, õhu niisutamisega jne leevendada

Kas ehk keegi oskab jagada oma kogemust, kas sellises olukorras koduloomast loobumine on toonud leevendust? Kass on liiga vana, et uude koju minnes traumaga kohaneda (loomu poolest arglik kass ja ega ma ei tahakski talle sellist traumat, ta on ikka väga minu küljes kinni) no ja kes tahakski nii vana kassi, aga samas jälle pole tal ka ühtegi tervisehäda ja igati liiga kõbus selleks, et … 🙁 Samas laps on jälle ikka tähtsam ja terve elu kangeid kreeme kasutada ka ei saa ju. Täna öösel nutsin patja nende mõtete pärast, et mingi otsus tuleb ju teha 🙁

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Terve elu ? Ega nii vana kass üle paari aasta ikka enam ela.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tuttav probleem. Meile ütles lapse allergoloog, et ta ei näe survet lemmikloomast loobumiseks, kuna igal pool erinevate inimeste kodudes käies või ühistranspordis sõites puutume me kokku paljude inimestega, kes peavad kasse-koeri ja seetõttu ei saa kunagi ega kusagil allergeeniga kokkupuudet välistada. Tingimus oli, et lapse magamistuba oleks 100% loomavaba, et kassid-koerad seal ei käiks ning et kui laps teeb näiteks loomale pai, siis ta peseb pärast seda käed ega katsu nt “kassiste” kätega oma nägu. Loomade hooldamisega seotud tegevused (kammimine, aseme puhastamine) võtab ka keegi teine pereliikmetest enda peale. Igal juhul meie loomadest ei loobunud ja saime hakkama.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna mul on dermatiit, siis minu perearst küll soovitas igapäevaselt kreemitada ka siis kui seda näha ei ole. Nahk ei või olla kuiv. Kui juba on dermatiit, siis sellest naljalt välja ei kasva, ühe-kahe episoodiga see ka ei möödu. See ikkagi jääb kestma. Lisaks vaata üle, millega sa pesed riideid ja nõusid, pesuvahendid, mida laps kasutab. Kass on sul vanake ja ilmselt elab veel max paar aastat kui sedagi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapsel on ka atoopiline dermatiit. Mitu aastat on tal parem olnud, aga ka just see aasta lõi eriti hullusti välja, kuigi loomade arv on meil sama (kassid, koer, küülikud). Kui kass on juba nii vana, siis peaks ma need paar aastakest veel küll vastu.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on kodus 8-aastane atoopik ja 5-aastane, kellel diagnoositi allergoloogi juures kassiallergia, vereproov näitas normist kõrgemat. Tal on lasteaias sõbral kodus kass ja ikka neid karvu tuleb lasteaeda, aevastab ära ja korras. Mina küll kassist ei loobuks, teed trauma nii lapsele kui kassile. Võid lugeda ka Lipsukese blogi, tal on kolm last atoopilise dermatiidiga ja alles kirjutaski, et lõputu võitlus, organism harjub teatud kreemidega.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie lapsel on atoopiline dermatiit, ülitugev kassiallergia ja tugev koeraallergia. Pärast kassist loobumist ja suurpuhastust läks nahk tõepoolest palju paremaks, kreemitamise, hingavast materjalidest riietega ja hügieeniga on nahk ilusasti sile ja puhas. Laps on praegu 5-aastane.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie lapsel (10-aastane) ka atoopiline dermatiit. Meil ühtegi allergiat diagnoositud ei ole.

Aga kirjutan selle pärast, et ka meil on just sellel aastal haigusnähud hullemaks muutunud.

Kass on meil ka, aga lapse dermatiit oli juba 5a enne kassi võtmist, nii et neid ma omavahel ei seostaks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on AD, mis jättis mingi 10-15 aastat vahele (oli vaid kuiv nahk) ja nüüd täiskasvanueas on viimased 10 a jälle tunda andnud. Allergiatest näitas mul vaid soja vastu mõningast allergiat, samas kui oli korralik lööve, siis tundsin selgelt, et ema kodus olles, kus on kass, läksid kõik sümptomid hullemaks, nii et halva organismi ja naha seisukorraga hakkas kass ka mõjutama. Täitsa juhuslikult sain u aasta tagasi teada, et mul on hoopis histamiinitalumatus/histamiinitundlikkus ja põhilised, mis löövet põhjustavad, ongi rohkelt histamiini sisaldavad toiduained. Ehk siis – kass ei pruugi üldse olla see põhiline mõjutaja ja mina välistaks enne muu. See on muidugi oluline mõte, et lapse magamistuba võiks olla kassivaba. Kui teil just 1-toaline korter pole, siis ehk saab korraldada.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu kolmest lapsest kahel on atoopiline dermatiit. Vanemal pojal oli päris hull kui ta väike oli. Kratsis endal käed jalad pidevalt veriseks. Ükski kreem ei aidanud. Koduloomi meil polnud, kuigi arst arvas et kassidest (vanavanemate juures ikka puutus kokku ja mujalgi). Nüüd on poeg juba täiskasvanu ja kasvas sellest välja, kuskil 5-6 eluaastani oli pidevalt aga pärast seda käisid hood harvemini ja nüüd ainult harva nahk kuiv ja veidi probleemne.

Nooremal pojal lõi välja samuti beebieas ja siiani (7 a.) on pidevalt üle keha laiguline. Tal on veel lisaks ka allergia igasuguste putukahammustuste vastu, isegi sääsehammustusest võib tal nõgestõbi välja lüüa. Meil on ka kass, aga kuna poega drematiit vist liialt ei häiri, siis kassist vabanemisele pole kunagi mõelnud. Eriti hästi aitab soojal maal soolase mere ääres käimine. Pärast paarinädalast reisi on nahk alati pooleks aastaks päris ilus. Nüüd pole muidugi ammu käinud ja laps laiguline. Loodan siiski, et ka tema sellest lõpuks välja kasvab.

0
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Väikelaps atoopiline dermatiit ja looma-allergia