Esileht Väikelaps atoopiline/toiduallergia – kas ja millal teie laps kasvas sellest välja?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: atoopiline/toiduallergia – kas ja millal teie laps kasvas sellest välja?

Postitas:

Mul kallil 2 kuust saati AD olnud ja seostan siis toiduga. Hetkel on laps aastane ja õnneks on praegu vahel 2-3 pisikest laiku küünarnukkidel.
Alguses oli tõesti hull: terve nägu ja kere oli punne täis, siis olid suured karedad laigud seljal, kõrvade tagused ketendasid ja põlvetagused olid punased. Aga nüüd tundub, et hakkab paremaks minema. Kas on lootust, et kasvab täitsa välja?? Kuidas teie lastega lood?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 00:25; 15.01 15:13; 15.01 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lugenud, et AD on kõige intensiivem just 2-4 aastastel ja siis hakkavad osa tasapisi sellest välja kasvama. Samas kui seostad lapsel AD ägenemist toiduga, siis tasub kindlasti teha ära allergia- ja/või toidutalumatuse testid. Või siis pidada toidupäevikut ja püüda nii asjadele jälile saada. Allergiad ja talumatused on organismile suureks koormuseks, nendesse tasub tõsiselt suhtuda. Ja välja kasvab laps AD-st ka siis tõenäolisemalt, kui tema menüüst või keskkonnast (AD puhul võib tegu olla ka näiteks tolmulesta allergiaga jne) on allergeenid välja jäetud. Ehk et organismi immnuunsüsteem pole pidevas võitlusseisundis.

Minul kodus 3 aastane atoopik, kellel asi läks hullemaks just 1,5 aastaselt. Olukord oli halb ajani, mil plaastritestid näitasid osade teraviljade allergiat (veretestid meil ei näidanud midagi). Piimatalumatuse olin juba ise välja selgitanud. Kui need toiduained välja jätsin, pole ka salve enam vaja läinud. Kui aga vahel satub mõni vale teravili menüüsse (külas ja sünnipäevadel), siis on kohe laigud kätel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 08:49; 15.01 21:32; 15.01 23:03; 15.01 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

70% atoopikutest kasvab oma vaevustest välja hiljemalt pubekaeas. ülejäänud kannatavad mingite nähtude all eluaeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lõid ka kahekuusena välja, aga ma sain väga ruttu jälile, et põhjustajaks oli piim. Kui piima ei tarbinud, siis polnud ka laike. 1,6aastaselt hakkas saama hapendatud piimatooteid, pool aastat hiljem võis juba kõike süüa/juua. Aga enne seda ei saanud grammigi piimavalku, pingsalt jälgisin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MInu lapsel lõid laigud välja 4-kuuselt. 1,5-aastaselt oli puhas, eks olime arsti poolt pandud eridieedil. Ei tea, kas tänu sellele või lihtsalt kasvaski välja, igatahes on nüüd 2,5 aastat vana ja kõik ammu unustatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen lugenud, et AD on kõige intensiivem just 2-4 aastastel ja siis hakkavad osa tasapisi sellest välja kasvama. Samas kui seostad lapsel AD ägenemist toiduga, siis tasub kindlasti teha ära allergia- ja/või toidutalumatuse testid. Või siis pidada toidupäevikut ja püüda nii asjadele jälile saada. Allergiad ja talumatused on organismile suureks koormuseks, nendesse tasub tõsiselt suhtuda. Ja välja kasvab laps AD-st ka siis tõenäolisemalt, kui tema menüüst või keskkonnast (AD puhul võib tegu olla ka näiteks tolmulesta allergiaga jne) on allergeenid välja jäetud. Ehk et organismi immnuunsüsteem pole pidevas võitlusseisundis.

Minul kodus 3 aastane atoopik, kellel asi läks hullemaks just 1,5 aastaselt. Olukord oli halb ajani, mil plaastritestid näitasid osade teraviljade allergiat (veretestid meil ei näidanud midagi). Piimatalumatuse olin juba ise välja selgitanud. Kui need toiduained välja jätsin, pole ka salve enam vaja läinud. Kui aga vahel satub mõni vale teravili menüüsse (külas ja sünnipäevadel), siis on kohe laigud kätel.[/tsitaat]

Piimatalumatus? Kas mitte piimallergia? Talumatuse korral ei tohi üldse piimatooteid ja see suht ravimatu.
Ja ma ju näen et lapsel asi paraneb tunduvalt, kas siis on oodata jälle halvenemist?? Mul perearst andis lootust, et kui vaikselt paraneb ju siis kasvab välja:S:S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 00:25; 15.01 15:13; 15.01 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie 4,5-sel on nahk nüüd peaaegu juba puhas, ainult juustu peale läheb põskedest kergelt täpiliseks ja kurdab hiljem, et kõhus on paha.
selle eest on ta aga ligi aasta aega köhatanud, aina sügavamalt ja perearsti sõnul on kuulda kerget bronhispasmi. Esialgu veel ei tahaks astmarohtusid anda, katsetan homöopaatiaga.
Päris paljudel atoopikutel pidi see ju üle minema astmaks, nagu ma lugenud olen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piimatalumatus? Kas mitte piimallergia? Talumatuse korral ei tohi üldse piimatooteid ja see suht ravimatu.
Ja ma ju näen et lapsel asi paraneb tunduvalt, kas siis on oodata jälle halvenemist?? Mul perearst andis lootust, et kui vaikselt paraneb ju siis kasvab välja:S:S[/tsitaat]

Meil on ikka piimatalumatus. Talumatusest on ka võimalik välja kasvada aga mitte alati.
Kindlasti tasub loota, et kui vaikselt paraneb, siis ehk lähebki üle 🙂 Samas ole teadlik, et kui ikkagi tuleb tagasi, siis kindlasti külaskäik dermatoloogile ja allergoloogile.
Aga loodame ikka parimat 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 08:49; 15.01 21:32; 15.01 23:03; 15.01 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Piimatalumatus? Kas mitte piimallergia? Talumatuse korral ei tohi üldse piimatooteid ja see suht ravimatu.
Ja ma ju näen et lapsel asi paraneb tunduvalt, kas siis on oodata jälle halvenemist?? Mul perearst andis lootust, et kui vaikselt paraneb ju siis kasvab välja:S:S[/tsitaat]

Meil on ikka piimatalumatus. Talumatusest on ka võimalik välja kasvada aga mitte alati.
Kindlasti tasub loota, et kui vaikselt paraneb, siis ehk lähebki üle 🙂 Samas ole teadlik, et kui ikkagi tuleb tagasi, siis kindlasti külaskäik dermatoloogile ja allergoloogile.
Aga loodame ikka parimat :)[/tsitaat]

Loodame:)) Ma arvasin,et talumatusest ei saa. Aga väga hea kui saab! Siis lootus veelgi suurem, juhul kui peaks midagi sellist olema.

Aga mina kuulen esimest korda, et enamus AD lastel on hiljem astma!! Kas keegi teab midagi sellest?? Ei tahaks üldse mõeldagi sellele….jube!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 00:25; 15.01 15:13; 15.01 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodan, et saad oma küsimustele siit vastused:
http://www.allergialiit.ee/?m1=18&m2=22

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 08:49; 15.01 21:32; 15.01 23:03; 15.01 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja unustasin, kui siiski vajad hiljem head dermatoloogi, siis soovitan Tallinnas Kesklinna Lastepolikliinikus dr. Jürissoni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 08:49; 15.01 21:32; 15.01 23:03; 15.01 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et suht sarnane eelkõnelejatega. Algas ca 1,5-aastaselt ja peale 4,5-aastaseks saamist hakkas taanduma (siis võis juba süüa üht-teist nende toiduainete hulgast, mis enne kindlalt allergiat tekitasid). Seega tõesti 2-4-aastaselt on kõige hullem aeg. Vahepeal tundus, et mitte midagi ei või süüa. Täiesti lootusetu – range dieet ja ikka on kohe kärnas, kui hormoonsalvi kuur läbi sai.
Ja siis…nahk korras sama ootamatult, nagu beebidel kõgugaasid kaovad 2-3-kuuselt. Ja peale seda tundub elu palju kergem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli piimatoodete allergia põhimõtteliselt 4 elukuust kuni 3a6kuuni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps atoopiline/toiduallergia – kas ja millal teie laps kasvas sellest välja?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.