Esileht Väikelaps Atoopilise dermatiidiga laps lasteias.

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Atoopilise dermatiidiga laps lasteias.

Postitas:

Tere, on siin vanemaid kelle lapsel on atoopiline dermatiit ja käib lasteaias. Minu lapsel on atoopiline dermatiit, ja just magamise ajal piinab teda tugev sügelus. Kasvatajad mainivad iga päev, et see ei lase lapsel lõuna ajal magada. Tehtud on kõikvõimalikud allergia testid, need ei näita midagi. Kodus on kapitäis niisutavaid kreeme aga seda õiget pole vist veel leidnud.Hydrocortisone on vaid mis veidi leevendab. Kuidas teie lapsed end lasteaias tunnevad? Ehk on kellegil miskit head nõu, tahaks last aidata aga enam ei oska

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei olnud ka spets abi. Aitas see likan kreem, mida sain looduspoest. Sellega sain enamus krobelisi pindu siledaks (seega ka sügelust ei olnud). Samas jumal seda teab, millest see kreem täpselt tehtud on. Hiljem välja kasvamise ajal kasutasin bepanthen anti exem kreemi ja just siis, kui sügelus oli. Umbes 15 minutiga sai tavaliselt rahulikult magama jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on dermatiit diagnoositud, siis küsi ikka retseptikreemi, niisama niisutamisest ainult ei aita alati. Kui aga diagnoositud pole, siis ütledki perearstile, et lapse elu segab ja vaja rohtu.
Mul poiss on atoopik, saab kohe 3aastaseks, nüüd juba kergem, titena oli lausa verine kuude kaupa. Meil proovimiste tulemusene Elidel kreem (retseptiga) ja siis niisutav kreem peale. See võtab sügeluse ära. Muidu neid laike enam polegi, sääred ja reied aga lähevad aegajalt väga täpiliseks ja punetavaks, siis sügab mõnuga. Selle tõttu peab kandma retuuse, tavalisi trikotaažist. Lühikeste pükstega saab olla ainult siis, kui ma ise juures olen, lihtsalt unustab end sügama.

Mina kindlasti laseks kreemi välja kirjutada, võib kuluda kuid enne kui leiad sobiva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Atoopikutel tihti ei tulegi allergeen välja, sest tegu pole otseselt allergiaga vaid naha kaitsebarjääride puudulikkusega. Nahk ei hoia niiskust.

Aga see selleks. Meil soovitati talveks varuda ka lisaks baaskreemile ja hormoonile üks rasvane kreem, mida kõige probleemsemates kohtades kasutada.

Atoopikule nahale mõjub hästi jahe õhk, aga lasteaedades on üsnagi palav. Vähemalt meil küll ja see kuivatab nahka, kui laps terve päeva väga
soojad.
Riided peavad olema avarad, naturaalsed. Sukkpükse me nt kanda ei saa.

Olen ka erinevaid kreeme proovinud, aga parim hinna ja kvaliteedi suhe on Atodermi intensive baumel. Eks see ole muidugi erinev.
Lisaks soovitatakse ka võtta ka kalamaksaõli, et näha niiskustasakaal paraneks, aga minu omad ei võta kahjuks seda suu sisse ka.

Hormoonidest on meil kasutusel Cutivate. See on tugevam. Kasutan seda siiski võimalikult vähe.
Siis kirjutas arst veel Protopicu salvi, mis pole vist päris hormoon, aga aitab ka nahka kontrolli all hoida. Võib kasutada ka näo piirkonnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikuti enne lasteaeda minekut kreemitan. Vahepeal kandis sukkpükse (et ennast väga hullusti ära ei kratsiks). Minu poiss saab peatselt 5-aastaseks ja tundub, et hakkab järgi andma. Sel aastal olid laigud septembris-oktoobris – ülejäänud aasta ilma laikudeta.
Meil ka selget põhjust pole, miks laigud tekivad (juba sünnist saati, imikuna oli väga halvasti – läks isegi veega pesemisest laiguliseks), lasteaia õpetajad on teadlikud.
Millega teil lasteaia voodipesu pestakse? Võimalik, et teie laps ei kannata linade pesemiseks kasutatud pesuainet.
Mina pesen kodus voodipesu allergikute pesugeeliga, teen topeltloputuse. Võibolla tasuks proovida kodust kaasavõetud linadega? Ma esimesel aastal viisin lasteaeda ühekordseid linu (poiss pissis alla ka) – pandi alla ja magas nendega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meid aitas advantan – peale läks niisutav kreem. lasteaias oli oma voodipesu kaasas, lisaks jälgisin söömist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 20:06; 29.12 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma eeldan, et materjalid on kõik naturaalsed, pesuvahendid leebed jne. Kindlasti ei tohiks igal õhtul pesta üle kere, pesta pigem leige veega.

Meil just aastasel ilmnes jälle ja aqualan kreem aitas. Ja õhuvannid. Õhtul kreemitasin ja siis lasin palja ülakehaga olla, et kreem imenduks ja nahk saaks õhku.

Kevadel kui ta oli 4k, aitas meid bebanthen salv ja samuti õhuvannid.

Vanema lapsega proovisime ka erinevaid baaskreeme, aga need ei aidanud. Kui väga hulluks hakkas minema, saime sibicorti retsepti, see aitas. Õnneks ta nüüd 3 ja välja kasvanud sellest, saab õhtuti normaalselt dušši all käia ???? ehk kasvab noorem ka siis ruttu välja, tal veidi tugevamalt küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil oli väga hea arst Tallinnas Lastehaiglast dr. Ama Lehtmets, võin vaid soovitada. Ta andis ka toitumisnõu, mida anda ja kuidas juurde anda uusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 20:06; 29.12 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Mina oli oma lapsega eelmine aasta sellega väga hädas, kogu palk läks juba spets kreemidele mis apteegis müügil oli mitte midagi ei aidanud mul oli juba nutt kurgus. Aga ei jätnud enne kui sain arstile, sest laps oli lõpuks üle kere tugevaid laike täis ja ainult hullemaks läks. Lõpuks saingi asja niikaugele, et sain väga hea arsti juurde ja ta vaatas last ja ütles kohe, et teil väga tugev põletikuline atoopiline dermatiit. Sain arstilt hormoon kreemid peale lisaks oli allergia rohi ja teate ma sain lapse korda. Kui sa pole siiani abi saanud võid mulle kirjutada, saan anda kontaktid ja rohtude nimed, samas olen kindel, et arst oskab soovitada parimat. Ja tavalised kreemid ei aitagi enam kui asi on läinud põletikuliseks, ennem tuleb põletikust lahti saada ja siis iga päev baaskreemiga kreemitada. Just alustasin jälle kreemitamast, kuna jalgadel jälle samad laigud platsis.

Kätlin,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli nii, et kui kõige hullem oli, siis panime hormoonkreemi aga kuna seda kaua ei tahtnud panna, siis asendasime selle Likan kreemiga, mis tõesti aitas. Samuti on väga hea ja niisutav Dexeryl kreem, mida kasutan ka ise, sest see ei jää rasvane (kõik teised on valdavalt ureaga ja see jääb väga rasvane). Dexeryli soovitas apteeker ja seda pidi kasutama ka ihtüoosi haiged, et anda nahale puhkust ravimkreemidest. Kõige pealt panin Likanit punetavatele kohtadele ja siis Dexeryliga kreemitasin hommikul ja õhtul kogu keha. Kui punetavad kohad kadusid, siis Likanit enam ei pannud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lapsel oli kõige hullem aeg, kui läks sõime- seal see kuiv õhk, palju lapsi, higistamine. Nahk oli lõpuks niii hull, et meid pandi nädalaks lastehaiglasse, bakter oli sisse läinud. Kuigi kogu aeg ju kreemitasin.
Praegu saab laps viieseks ja suve perioodil ei pea põhimõtteliselt üldse kreemitama, aga talvisel ajal on lapsel baaskreem orto uurea10, Eesti oma ja töötab imehästi. Enne lastaeda minekut ja enne magama minekut annan zyrtecit, et ei sügaks ennast ja kui on talvisel-sügisel ajal tekkinud punetavaid kohti, siis kasutan fucicorti või advatani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei olnud ka spets abi. Aitas see likan kreem, mida sain looduspoest. Sellega sain enamus krobelisi pindu siledaks (seega ka sügelust ei olnud). Samas jumal seda teab, millest see kreem täpselt tehtud on. Hiljem välja kasvamise ajal kasutasin bepanthen anti exem kreemi ja just siis, kui sügelus oli. Umbes 15 minutiga sai tavaliselt rahulikult magama jääda.

Likan kreem aitas minu lapsel lühikest aega. meie saime arstilt ühe kreemi /ravimi (nime praegu ei mäleta) see aitas ja ma vaatasin üle ka kriitilise pilguga mänguasjad millega mängis, ära võtsin need kummid millega punuti igasugu käevõrusid. Minu lapsel olid lausa villid, ma ei mäleta kas villid sügelesid, aga kuivad laigud kindlasti sügelesid ta kratsis nee verele, määrisin briljantrohelisega, see vähemalt kuivatas need ära. Tehti ka allergia testid, aga sealt ei tulnud midagi. Juba eelmisel aastal vist ei olnud, loodan, et kasvas välja. Arst soovitas ka apteegist kreemi atoopilisele nahale. Oleme seda kõik kasutanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodustooted tunduvad ka meil paremini aitavat. Kasutan petit&jolie tooted, 100% looduslikud. Nende toitev kreem aitas ka minu poisi punetavate põskede vastu: https://www.heveren.ee/toode/petitjolie-toitev-beebikreem-naole-ja-kehale/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kreem ,mis hea -eucerin atopicontrol. Väga paljud kreemid lapse nahal kipitavad nö.põlevad.
Pisike lööve, siis kohe kasutan ELOCON KREEM. Ei lase enam nahal hulluks minna,lootes, et äkki läheb üle.
Olen suvel lapsega kodus.olnud, kuna jalad verised ja käed.
Kui hull periood, siis kasutan ka siirupit,mis vähe vähendab sügelemist. Suurem pudel, parem kui see ZYRTEC . Nimi ei tule hetkel meelde…
Köhasiirupid ,palavikualandavad siirupid kohe mõjusid nahe.
Ühesõnaga, lapsel hakkas jama pihta 2 eluaastal ,hetkel 6 aastane ja ei paista,et paremaks läheks.
Lasteaeda viidud tõend ja kreem. Kui väga hull seis, siis saab ise määrida. Käed kõik lõhenevad ja niiskusega sügelevad.

Edu teile !
Ei jõua oodata,millal laspse nahk paremaks läheb.
Arst lohutas,et võib minna,kuid ravida seda täielikult ei saa. Mingil hetkel hea ja paari aasta pärast jälle sama probleem tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakka andma kalamaksaõli. Kui seda hakkasin andma, jäi talvel kole sügelus meil ära. Siis kasuta vanniõli. Peale vannitamist ei tohi nahka hõõruda, vaid tupsutada. Allergiku kosmeetika. Voodipesu pesta neutraliga. Kodust lõhnav keemia minema. Üldise pesemisega ei maksa üle pingutada. Ujulate ja veekeskuste vesi ei mõjunud hästi. Meid hormoonkreemid ei aidanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tere,
Minu lapsel lõi see välja eelmine aasta kevad kõige hullemalt. Olin proovinud kõik apteegist ostetavad kreemid+ pesemisasjad spetsiaalselt atoopikutele- tulemust ei andnud, ainult hullemaks läks. Terve keha oli suuri kuivanud laike täis- mis ta oli juba verele kraapinud. Õnnestus kuidagi kiirelt saada arstile, kes vaatas last ja ütles kohe, et atoopiline dermatiit aga see on läinud juba nii põletikuliseks, et tava kreemid ei aidanudki. Saime retseptiga kreemid peale + allergia rohu. Ja nii saime juba mõne päeva pärast asja korda. Aga, et ilusti välja ravida see põletik tuli kreemitada+ allergia rohtu anda 2 nädalat. ja mina sain lapsel sellest jagu, siiani ei ole suuri probleeme esinenud, kui mingi väike lööve tekib määrin seda kohta vastava kreemiga. ravi nägi välja nii, et algselt hormoon kreem, natuke oodata siis tavalist atoopikute kreemi peale ja nii iga hommik+ õhtu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka Atodermi intensive baumel, kreemitame õhtul peale vanni, kui väga kuiv, siis hommikul ka. Sügelemise vastu (kui näiteks end kakti kratsib või sääsed hammustavad) kirjutas arst tsink loksutit, seda paneme siis vatitikuga 2 korda päevas, hommikul enne lasteaeda minekut ja õhtul enne magamaminekut.

Meil tugev kassiallergia, arsti sõnul on kassid kõikjal ja igalt poolt võib allergeene üles korjata. Proovime palju värskes õhus viibida, avarad riided, naturaalsetest kangatest, kodus kui soe on siis laseme aluspükste väel ja avara särgiga ringi joosta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Olen sellest juba siin aastaid kirjutanud, aga minu täiskasvanud lapsel, kes on nüüd 30-aastane, oli väga väga hull elu 1,5-23 eluaastani tänu sellele atoopilisele dermatiidile. Me olime hullumas. Ta ütleb, et mäletabki, et kogu lapsepölv oli see valu ja sügelus, läks järjest hullemaks, pôhjust ei leidnud, allegiatestid ei näidanud jne. Siis 22-aastasena läks ta ôppima meditsiini ja loengus möödaminnes räägiti viljaallergiast ja ka sellest, et osadel juhtudel lööb välja naha peal. (tegelikult aastaselt oli tal küll seletamatu krooniline kôhulahtisus ka, äärepealt oleks haiglasse sattunud tookord, see oli just see aeg, kus hakkasin putrusid andma ja kooki jne). Ja selgus, et tal on hoopis tsöliaakia (viljatalumatus). Nüüd juba seitse aastat ta teraviljatooteid ei söö ja nahk on ilus puhas, ei sügele, täiesti imeline. Aga see on hästi paha ikka, kui näiteks lôikelaua peal on olnud leib ja see lihtsalt käega ära rapsitakse ja siis sama laua peale pannakse tema toit (vôi kasutatakse sama lusikat vôi rösterit vms), on tal kohe see kihelus ja sümptomid tagasi. Môelge sellele vôimalusele ka. Tänapäeval saab teste teha. Vôi jätke teraviljatooted ära ja vaadake, mis juhtub nädala-kahe jooksul. Vilja leidub varjatud kujul igal pool muidu, uurige pakendeid. Tal on nii hull, et ka gluteenivabad leivad, makaron alati ei sobi muide. Ûtleb, et oleneb. Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Minu 5a lapsel on samuti diagnoositud atoopiline dermatiit. Mingil määral aitavad tõesti hormoonkreemid, kuid niipea, kui teen nende kasutamises pausi, läheb nahk kohe hullemaks. Pidev sügelus ja ülikuiv lõhenenud nahk on tema elu igapäevaosa. Oleme pidevalt arsti kontrolli all, vahel, kui nahk väga põletikuline on, sööb hormooni tablettidena. Ma ei kujuta ette, kuidas see tema organismile pikaajaliselt mõjuda võib. Püüan siiski nii vähe kui võimalik neid kasutada ning pause teha.
Oleme teinud kõike, mida nii arst kui teised atoopilise dermatiidiga laste emad soovitanud on:
– voodipesu pesen kodus ise, klopin ja teen tolmulestatõrjet iganädalaselt
– riided ainult naturaalsest materjalist, sünteetikat väldin nii palju kui võimalik
– talvel on kinnaste, sallide ja mütside sees siidivooder
– üle keha pesen harva, loputan kiirelt veega üle. Pesuvahenditeks ainult loodustooted. Igapäevane kätepesu karurasva sisaldava seebiga.
– kogu kodukeemia olen loodusliku vastu välja vahetanud
– lisaks hormoonkreemile niisutan nahka 2-3 korda päevas niisutava kreemiga (Atoderm Intensive Baume, Dexeryl, Babe, LUMI jne. Olen proovinud kõike, mida apteegis pakkuda on).
– küüned on lõigatud ja viilitud nii lühikeseks kui võimalik
– menüüst oleme täielikult välja jätnud tsitruselised, tomatid, magusa (kõik suhkrut, mett ja lisaaineid sisaldavad tooted).

Aga ikka on nahk ülikuiv, lõhenev, verine. Öised kratsimismaratonid ajavad hulluks. Sügelus ei lase keskenduda.

Kunagi kasutasin ka LIKAN kreemi, aga seda enam saada ei ole (on mingi haisev partii, millel pole mingisugust mõju). kui kasutasime, siis oli nahk täiesti puhas.

Laps ise tuleb haigusega uskumatult hästi toime.

2 kuud tagasi tegime toidutalumatuse testi, milles selgus, et väga paljude toiduainete vastu on lapsel talumatus. Oleme menüüd muutnud ja toitume kogu perega hoopis teisiti.

Esimesel kuul oli naha paranemine silmnähtav. Hormoonkreeme enam ei kasutanud, nahk muutus siledamaks, veriseid ja karedaid laike oli vähem. Vahepeal läks naha olukord jälle hullemaks, ei teagi, millest. Nüüd hakkab jälle ilusamaks minema.
Ühesõnaga, ma tahan öelda, et naha olukord sõltub toitumisest oluliselt rohkem, kui me võib-olla arvame.

Meie jätkame oma dieediga ja loodame, et ehk läheb siiski paremaks.

Jõudu kõikidele atoopilise dermatiidiga laste vanematele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 19:15; 06.06 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 5a lapsel on samuti diagnoositud atoopiline dermatiit.

– menüüst oleme täielikult välja jätnud tsitruselised, tomatid, magusa (kõik suhkrut, mett ja lisaaineid sisaldavad tooted).

2 kuud tagasi tegime toidutalumatuse testi, milles selgus, et väga paljude toiduainete vastu on lapsel talumatus. Oleme menüüd muutnud

Kas laps käib lasteaias ja ka lasteaia menüüs on lisaained välistatud? Kes selleks tõendi andis? – Eestis allergoloogid vist sellist tõendit ei väljasta, kuna lisaainete sobimatust allergoloog testida ei saa.

Toidutalumatuse testi tegite kus? Kas lasteaed arvestab toidutalumatuse testi tulemustega ja kelle tõendi alusel?

Loodetavasti teil kõik sujub ja toimib! Jõudu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[

Kas laps käib lasteaias ja ka lasteaia menüüs on lisaained välistatud? Kes selleks tõendi andis? – Eestis allergoloogid vist sellist tõendit ei väljasta, kuna lisaainete sobimatust allergoloog testida ei saa.

Toidutalumatuse testi tegite kus? Kas lasteaed arvestab toidutalumatuse testi tulemustega ja kelle tõendi alusel?

Loodetavasti teil kõik sujub ja toimib! Jõudu![/quote]

Tere taas!
Jah, laps käib lasteaias. Kuna me ei saanud toitlustajaga kokkuleppele (ei oldud nõus täielikult erimenüüd koostama), siis on hetkel olukord selline, et ma teen lapsele nii lõunasöögi kui õhtuoote iga päev kaasa. Supipäeval teen supi, lasteaias soojendatakse, praepäeval teen termopotti prae. Toiduraha lasteaias ei maksa.
Talumatuse test tehti Biokliinikus. Lasteaed ei küsi tõendit, nad on väga vastutulelukud selles osas, et oma toiduga lapse sinna saadan, sest naha olukord on märgatavalt paranenud.

Eks see tüütu on, eriti sünnipäevadel ja väljasõitudel, aga midagi hullu ka ei ole. Tuleb lihtsalt harjuda.

Aitäh heade soovide eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 19:15; 06.06 21:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Väikelaps Atoopilise dermatiidiga laps lasteias.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.