Esileht Koolilaps Audentes või tavaline kodukool.

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Audentes või tavaline kodukool.

Postitas:

Tere!
Palun teie abi. Laps soovib vahetada kooli, 5 klass. Hetkel õppib Inglise Kolledzis. Liiga raskeks laheb, ja laps ise tunneb et tema tase ei ole nii kõrge. Millist kooli soovitate? Laps ei ole sportlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Auenteses minu meelest pole 5. klassi kohti. Alusta sellest, et saada teada, kus sobivates koolides võiks olla kohti. Audentes ei ole spordikool, see tekitab palju segadust. Isegi välistasin selle kooli sama eelarvamuse põhjal. Aga nüüd olen palju head selle kooli kohta kuulnud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 11:59; 19.06 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inglise kolledz, Audentes või “tavaline kodukool”?
Tegelikult on Tallinna linnas ikka väga palju väga häid koole peale g5.
Alustaks sellest milles laps andekas on ja vaataks siis sobivad koolid üle.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Palun teie abi. Laps soovib vahetada kooli, 5 klass. Hetkel õppib Inglise Kolledzis. Liiga raskeks laheb, ja laps ise tunneb et tema tase ei ole nii kõrge. Millist kooli soovitate? Laps ei ole sportlik.

arvestades teemaalgataja õigekirjaoskust peaks ta kindlasti valima mõne tavakooli, kuna eliitkoolide- ja erakoolide seisukoht on, et vanem peab kooliga koostööd tegema ning ka kodus oma last arendama.
tavakoolid on harjunud sellega, et nemad peavad õpetama-kasvatama, vanem ei pea midagi tegema.

+3
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Audentes pole kindlasti tavalapsele parem valik, kui normaalne piirkonnakool. Tallinnas on vbl umbes 5 piirkonnakooli, kuhu esmaeelistusel last ei paneks.
Aga, kui laps tuleb nii peenest kohast, kui Inglise Kolledz, siis vbl tavakool talle (vanematele) tõesti ei sobi.
Vaata pigem selle järgi, et laps saaks ise liikuda trajektooril: kodu – kool – hobid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on valida, siis muidugi Audentes. Juba eelkõige seepärast, et klassid on väikesed, erinevalt piirkonnakoolist, kus klassid kohati ikka päris suured. Õpikeskkond on rahulikum ja õpetajad jõuavad kõigini. Kas nüüd klassid on täis või mitte, seda teab kool vastata.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolledži kõrvalmajas on kohe teine erakool, mis on Audentesest pisut odavamgi: kesklinna põhikool. Inglise keel ei ole seal peamine aine, vaid matemaatika. Kas see ei sobi?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Palun teie abi. Laps soovib vahetada kooli, 5 klass. Hetkel õppib Inglise Kolledzis. Liiga raskeks laheb, ja laps ise tunneb et tema tase ei ole nii kõrge. Millist kooli soovitate? Laps ei ole sportlik.

arvestades teemaalgataja õigekirjaoskust peaks ta kindlasti valima mõne tavakooli, kuna eliitkoolide- ja erakoolide seisukoht on, et vanem peab kooliga koostööd tegema ning ka kodus oma last arendama.

tavakoolid on harjunud sellega, et nemad peavad õpetama-kasvatama, vanem ei pea midagi tegema.

Kirjaoskust kommenteerib inimene, kes ei tea, et peale punkti tuleb uut lauset alustada suure tähega. Vot see on tõesti tase!

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Palun teie abi. Laps soovib vahetada kooli, 5 klass. Hetkel õppib Inglise Kolledzis. Liiga raskeks laheb, ja laps ise tunneb et tema tase ei ole nii kõrge. Millist kooli soovitate? Laps ei ole sportlik.

arvestades teemaalgataja õigekirjaoskust peaks ta kindlasti valima mõne tavakooli, kuna eliitkoolide- ja erakoolide seisukoht on, et vanem peab kooliga koostööd tegema ning ka kodus oma last arendama.

tavakoolid on harjunud sellega, et nemad peavad õpetama-kasvatama, vanem ei pea midagi tegema.

Kirjaoskust kommenteerib inimene, kes ei tea, et peale punkti tuleb uut lauset alustada suure tähega. Vot see on tõesti tase!

Lisaks ei oska sidekriipsu kasutada! Teemaalgatajale jõudu! Julge ja mõistlik otsus. IK tase on hoopis midagi muud, kui tavakoolis. See ei sobigi igale lapsele. VHK tasub ka uurida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Audentesest soovitaks pigem vältida. Suht nõrk tase põhikoolis, mis selgub 9.klassis kui lapsed kuhugi koolidesse sisse ei saa. Individuaalset lähenemist minimaalselt . Sinna tulevad lapsed, kellel mujal probleeme või vanematel pole tasemest aimu, aga on mingi kiiks, et laps peaks erakoolis käima ja erakoolis saab nende arvates raha eest parema hariduse. Kes õigel ajal sellest nõrgast tasemest aimu saab, see pigem lahkub sealt. Mitu tuttavat lapsed RAM kooli üle või tagasi viinud. Oma sõbranna laste haridustaset ja koolielu vaadates ma ei oleks iial nõus oma last sellesse kooli panema ja maksma. Igaljuhul tavakool ja kui just tahaks maksta siis RAM või Kesklinna põhikool.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 23:40; 19.06 19:15; 19.06 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Audentesesse panek on tõesti raharaisk, selle rahaga võiks lapse hariduse heaks midagi palju paremat teha. Võtta lisatunde, huviharidust, kasvõi reisida. Tulemusedki tavakoolidest nõrgemad. Pole seal mingit individuaalset lähenemist. Põhikooli ajaks lastaksegi sealt jalga.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan enne Audentest kui tavakooli. Oma laps läks tavakoolist Audentesesse, kuna tavakoolis pöörati tähelepanu vaid neile, kellel oli edasijõudmisega probleeme (kuna klassid suured, õpetajat vaid üks), ja nö hästi hakkama saavad lapsed jäid pidevalt unarusse. Audenteses on õpetajal aega kõigile võrdselt tähelepanu pühendada, valitseb väga lapsesõbralik õhkkond, puudub kiusamine ja omavahel saadakse hästi läbi. Laps on motiveeritud ja käib koolis hea meelega. tase on võrreldes samaealiste teistes koolides käivate lastega võrdne. Eliitkoolide tasemega võrrelda oleks ilmselt liiast, kuid samas puudub ka eliitkooli stress.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti mitte Audentes.Põhikooli tase väga nõrk ja hiljem on raske gümnaasiumisse pääseda. Minu laps oli seal pool aastat ja siis palus tavakooli, ütles et seal jääb rumalaks, sest taseme vahe eelmise kooliga oli tohutu. Pool aastat oligi vaid sellepärast et kolisime Tallinna. Ja see oli ainuke kool kuhu sel hetkel saime.

_

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii palju kui on inimesi, on ka arvamusi. Mulle tundub, et Audentes on pidevalt positiivselt arenev. Kui inimene viib oma lapsi ühest koolist teise (RAM-Auentes-RAM), siis on probleem ikka milleski muus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 11:59; 19.06 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii palju kui on inimesi, on ka arvamusi. Mulle tundub, et Audentes on pidevalt positiivselt arenev. Kui inimene viib oma lapsi ühest koolist teise (RAM-Auentes-RAM), siis on probleem ikka milleski muus.

Mu väga lähedase tuttava 11 aastat kogemust oma kahe lapsega selles koolis näitab kahjuks vastupidist. Ikka pigem negatiivses suunas seal asi areneb. Kunagi oli tõesti mingigi tase, aga aasta aastalt miskipärast see langes. Parimad õpetajad lahkusid.Mu tuttav ikka tõsiselt kahetseb, et oma lapsi sealt minema ei liigutanud ja lasi neil põhikooli lõpuni seal käia hullu pappi makstes. Ma olen kogu see 11 aastat sellest koolist jutte kõrvalt kuulnud ja viimased 5 aastat tõsiselt imestanud, miks keegi peaks tahtma sellesse kooli oma lapsi panna nii kalli raha eest. Jah, mingist suvalisest, halva mainega piirkonnakoolist võib ju Audentes parem olla, aga korraliku hea mainega piirkonnakool igatahes parem. Selle raha eest, mis Audentese eest tuleb välja käia, ma ei tea, et saaks midagi paremat. Isegi inglise keeles, mille õpe algab neil vare kui tavakoolides ja peaks oluliselt parema tulemuse andma väikestes rühmades õppimine, olid minu lapse ja tema klassikaaslaste tavakooli tulemused G4 katsetel ikka peajagu üle kui mu tuttava lastel.

Loomulikult igaüks otsustab ise ja on erinevad arvamused, aga pigem ei soovita. Ja nagu siit vastustest näha, siis levib see info kooli kehvast tasemest juba laialdasemalt. Aga kui raha on ja lapse hariduse tase ei huvita, siis võib ju minna sinna kooli ka. Lõppude lõpuks oma raha ja oma laps.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 23:40; 19.06 19:15; 19.06 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan enne Audentest kui tavakooli. Oma laps läks tavakoolist Audentesesse, kuna tavakoolis pöörati tähelepanu vaid neile, kellel oli edasijõudmisega probleeme (kuna klassid suured, õpetajat vaid üks), ja nö hästi hakkama saavad lapsed jäid pidevalt unarusse. Audenteses on õpetajal aega kõigile võrdselt tähelepanu pühendada, valitseb väga lapsesõbralik õhkkond, puudub kiusamine ja omavahel saadakse hästi läbi. Laps on motiveeritud ja käib koolis hea meelega. tase on võrreldes samaealiste teistes koolides käivate lastega võrdne. Eliitkoolide tasemega võrrelda oleks ilmselt liiast, kuid samas puudub ka eliitkooli stress.

Mitmendas klassis laps käib ja kus sa seda taset oled võrrelnud? Mu tuttav ka arvas et tore kool, aga kui 9 klassi lõpus G4 katsetel selgus, et Audentese viieline vaevalt pääses kõige nõrgema konkursiga G4 kooli kõige väiksema konkursiga õppesuunale, sest tulemused katsetel alla 50%, siis pani see vähe teisiti mõtlema. Teine laps järgmisel aastal, Audentese nelja-viieline ei pääsenud ei G4, ega ka kolmikkatsete koolidesse, jätkas âärelinna gümnaasiumis.
Kuulsin, et ka selle aasta põhikooli lõpetajatel oli raskusi, et kuhugi parematesse koolidesse edasi pääseda.
Raha eest võiks ikka natuke paremat haridust pakkuda ma leian.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 23:40; 19.06 19:15; 19.06 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole minulgi sellest Audentesest häid mälestusi. Tase oli nõrk, aga veel hullem oli suhtlemine kooli ja juhtkonnaga. Mingit individuaalset lähenemist polnud, psühholoog koolis oli naljanumber.
Nii et tõesti, kõik need kooli lubadused on vaid vaht ja ise arvan ka, et sinna kooli pannakse lapsed lihtsalt selleks, et teatada, et mu laps käib erakoolis.
G4 koolid on hoopis teine asi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps on harjunud kesklinnas koolis käima, aga TIK liialt pingeline tundub, siis kaaluks hoopis Kaarli kooli. Mitu tuttavat on lapsed sinna pannud ja kõik on ülirahul.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Audentes kindlasti mitte.
Kuna inglise keeles on päris hea põhi, siis valiku üks kriteeriume olekski klassid, kus inglise keel alanud võimalikult vara. Teiseks elukoht, kuidas kulgeb lapse koolitee. Kolmandaks, kas kohti on ja suhelda kooliga.
Kas lapsel on ka erivajadus, tihti unustatakse seda mainida.

Igaljuhul pange psühholoogi juurde juba septembrisse aeg kinni, sest laste omavahelised suhted on selles vanuses teistsugused, sõbrad on juba enamuses olemas ja ta peab ju trügima kellegi kohale, et sõpra saada, pinged kindlasti tulevad.
Kõike head!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koolilaps Audentes või tavaline kodukool.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.