Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Väikelaps Aug 3 -seks saavale lapsele jalgratast..

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Aug 3 -seks saavale lapsele jalgratast..

Postitas:

Kas sellist on mõtet osta kus pedaalid esiratta küljes või kohe abiratastega ratas ja mis tolline

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pedaalid esiratta küljes on üldse kõige raskem väntamise viis. soovitaksin abiratastega. meil oli 2 suve (1,5 ja 2,5-aastaselt) kolmerattaline, kus taga oli lükkamise pulk, mille sai ka ära võtta. oli väga asjalik. samas, 2,5-aastaselt sai proovitud ka abiratastega ja sellega sai laps ise vändatud.
nüüd laps 3 a 3k ja nii kui istus abiratastega ratta selga, sõitis nagu \”vana mees\” ja kukkus juba vigurdama ja kihutama. kolmerattalisega ei viitsinud väga vändata, raske oli. samas, nägin täpselt samasuguse kolmelisega meie lapsest väiksemaid iseseisvalt väntamas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ostsime just poja 3 sünnipäevaks 12,5 tollise jooksuratta. Meil on vanemast lapsest ka 16 tolline abiratastega olemas, aga tundub, et talle meeldib see jooksukas rohkem ja sõit edeneb juba päris hästi. Kolmekat pole mõtet enam nii vanale osta ma arvan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

12\” või 14\” olenavalt lapse suurusest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lisan ka, et 12\” jääb meie lapsele juba väikeseks (pikkus 102 cm, meil 14\” ja sellelgi tiba juba tõstsime sadulat.
jooksuratas on ka vahva variant, 2,5-aastaselt oskas edukalt sellega toimetada. samuti on meil 4-rattaline tõukeratas, mis on tegelikult lapse lemmik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps sai eelmise suve lõpus 3. kevadel oli lemmik 3-rattaline tõukeratas. siis kolmekas millega väntas vägagi kiiresti, st ju talle see ratas sobis.
12\” rattaga hakkas meeleldi sõitma suve teisel poolel.
sel kevadel on ta 102 pikk ja minu arvates on 12\” classiku mõmmi talle väga sobiv veel. liiga suure ja kõrge rattaga on keerulisem ilma abiratasteta sõitma õppida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaksin 12\” ja abiratastega. Kolmerattaline, kus pedaalid esiratta küljes, see on tõesti väga raske variant, et sellega üldse iseseisvalt sõita, ei näe sel mingit mõtet. Võite kaaluda ka 14\” ratast, aga siis võib juhtuda nii, et see jääb sel suvel lapsele siiski liiga suureks ja raskeks ning tal ei teki üldse mingit tahtmist sellega sõita. Eks sõltub ka lapse kasvust, aga ikka lihtsam on õppida 12\” rattaga ja sõitma õppimisel varuge ikka kannatust ka 🙂 Ma olen näinud juhust, kus lapsele osteti esimene ratas, tõsteti laps sinna selga ja öeldi, et noh sõida nüüd! Laps ei saanud sellega muidugi hakkama ja siis viidi ratas ära keldrisse. Esialgu peab ikka õpetama, meie õppisime alguses ühte asja korraga, kas siis ratta juhtimist või väntamist ja kui mõlemad asjad said selgeks, siis proovisime mõlemat korraga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul saab juunis 3 ja ostsin 14 tollise. Lihtsalt see 12 tolline tundus kuidagi mõttetu, et võibolla järmisel aastal juba väike. 14 tolline sutsuke vaid suurem, kuid 2-3a saab ikka sõidetud:) Samas 16 tolline tundus juba veidike suur, et äkki hirmutab ära lapse ja ei hakka üldse sõitma.
Jooksukas ka olemas eelmisest aastast. Sellega vurab ka jube hea meelega. Kolmerattaline ka olemas eelmisest aastast, sellega ei suuda siiamaani vändata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsel on huvi rataste ja sõitmise vastu, siis abiratastega (\”12\”)jalgratta (muidugi oleneb lapse pikkusest, meil kasutas kuni 105 cm-ni).
Maal ka 3-rattaline, kus pedaalid esiratta küljes,. Sellega hakkas hiljem sõitma (eeldab pikemat jalapikkust, sest keeramisel läheb üks pedaalidest kaugemale) ja kasutas vähe. Maal konarlikul teel kippus rohkem ümber minema, kui kõige kõrgemasse asendisse pandud abiratastega jalgratas.
Meil oli nn jooksuratas kasutusel enne ja kolmeselt eelistas võimalusel jalgratast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ostaks jooksuratta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me just ostsime suvel 3seks saavale lapsele jalgratta. Otsustasime 16\” kasuks, sest 12\” tundub selline suurus, millest järgmiseks aastaks juba välja kasvab. Otsisime küll 14\” kui seda suurust suhtelisel vähe müügis. Siiski on 12\” jooksuratas lemmik, veel ei huvita see väntamine. Loodame, et suvel läheb rohkem peale 😀
Nii et soovitan pigem ikkagi abiratastega jalgratast, kolmekat ei ole enam mõtet vast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu poiss on 3a7k vana ja 102 cm pikk, ja 12\” abikatega ratas on sel aastal talle täiesti sobiv veel sõitmiseks.tõstsime vaid veidi sadulat, eelmisel aastal oli see kõige madalamas asendis. 2-aastane kes ulatab 16\” sõitma peab ikka väga suurt kasvu olema.
ise olen seda meelt ,et pigem ostan mitu ratast järjest aga parajad. vanem poiss mul sõitis 2-4- aastaselt 12\” rattaga, 5 aastaselt 16\” ja kui sai 6, siis sai sünnipäevaks 20\” ratta.kusjuures tegu oli suurt kasvu lapsega vrld eakaaslastega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ostsin oma 3 aastasele 16 tollise, sõidab ilusti, isegi liiga kihutades, aga ratta selga pean teda tõstma, jalad maha ei ulata. Laps täpselt 1 meeter pikk. Selle 16-sega saab ikka mitu aastat sõita, kuigi kui raha laiemalt oleks, siis eks 14 tolline oleks lapsele mõnusam, oleneb kui julge laps on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Aug 3 -seks saavale lapsele jalgratast..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.