Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Augusti triibupüüdjad 2019

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Augusti triibupüüdjad 2019

Postitas:

Päikselist suvehooaja viimast kuud! Et oleks soe ja tooks meile kõigile ühed prisked triibud! 🙂
Copy eelmisest teemast:
LÜHENDID:
OV- Ovulatsioon
CD- CYCLE DAY ehk mitmes tsükli päev on
– Tsükli esimene päev on menstruatsiooni esimene päev
DPO- DAY PAST OVULATION ehk mitu päeva on ovulatsioonist möödas.

Kasulikud lingid:
Rasedustestid ja ovulatsioonitestid: http://www.ovulatsioonitestid.ee/
Raseduse kalkulaator ja ovulatsiooni kalkulaator: http://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/

KKK:
Millal võib OV-testi positiivseks lugeda? Enamasti muutub testjoon kas sama tumedaks või tumedamaks kui kontolljoon. Kuna aga testitulemus võib sõltuda erinevatest asjaoludest (joomine, söömine enne testimist või ka eelneva vetsuskäimise aja vahe jne), siis ei pruugi alati õiget tulemust kätte saada.

Samuti on nii mõnelgi naisel LH (hormoon, mida OV test tuvastab) tase kehas üleüldiselt väiksem, mistõttu kõik ei saagi juhendi järgi positiivset tulemust kätte – sellisel juhul tasuks testida niikaua, kuniks on saadud tumedaim triip ja sellest järgmisel päeval on triip juba märgatavalt heledamaks muutunud. Nii tead eeldada, et OV on koduste testvahendite põhjal loodetavasti toimunud.

LH tõus/langus võivad olla väga kiired ja äkilised, mis tõttu 24h tagant testides võib LH tõus/langus ära olla selle kahe testimise vahel ja test ei pruugi ka seetõttu õigel ajal positiivset tulemust näidata. Kui on kahtlus OV mitte-toimumise osas või/ja kui ei ole korduvalt OV toimumist testide põhjal näinud, tasuks testida 2x päevas. Tulemusteta pöörduda kindlasti arstile!

Clear Blue Advanced testide püsiv naernunägu ei kao ära? Jah, nii see on. Ka juhend ütleb, et positiivse testi korral seisab see nägu seal veel 24h (või oli suisa 48 – sorri, hetkel peast ei mäleta). See on meeldetuletuseks, et aeg on tegutseda – mine niida oma parimate võtetega meest jalust! ????

Kuidas arvestada DPO? Kui on saadud positiivne OV test näiteks CD13, siis OV toimub sellest ligikaudu 24h jooksul. Tavapäraselt arvestatakse positiivsest testist järgmist päeva OV-päevaks, ehk antud näite puhul oleks OV CD14. Sellest omakorda järgmist päeva saad lugeda DPO1ks ehk siis antud näite puhul oleks CD15 DPO1.

Millal on õige aeg seksida? Kui tulemust pole mõnda aega, tasuks proovida erinevaid võtteid. Seemnerakk püsib elus erinevatel andmetel kuni 5 päeva, samal ajal, kui munarakk vaid 24-36 tundi. Kuna seemnerakk püsib elus tunduvalt kauem, tuleks seksida pigem enne OVi, kui peale OVi. Kõige tüüpilisem soovitus on seksida vähemalt üle päeva, nii on kindel, et seemnerakk on õiges kohas munarakku ootamas õigel ajal või saabub sinna täpselt õigeks hetkeks. Muide, varem saabunud munarakud aitavad samuti kaasa munaraku nõrgestamisele, et siis see üks sisse pääseks ja tekiks alge uueks eluks.

Kui ülepäeva tegutsemine pole sihile viinud, siis tasub proovida ka erinevaid ajastamisi – ikkagi TÄPSELT OV päeval või nt OVile eelnev päev või hoopis muu päev? Samuti võib proovida seksist hoidumist enne kõige “õigemat” aega, et purse oleks võimalikult tugev ja täidlane. Kuigi sperma taastub kiiresti, siis igapäevane seksimine mõjutab siiski ka survet ja spermatosoidide kogust.

Kunasest hakata lugema tsükli algust? Kahjuks loevad erinevad arstid seda erinevalt, et meid ikka kenasti segadusse ajada. Mõni ütleb, et määrimine on veel vana tsükkel, ning CD1 algab vererohkest päevast (kuisjuures ka siinkohal öeldakse tihti, et kui suurem veritsus algab õhtul peale 18.00, siis lugeda uue tsükli alguseks alles järgmist päeva). Teised aga ütlevad, et kohe esimesest määrimisest lugeda CD1. Mina ei ole arst ja seega jätan otsuse Teile endile teha, kuid minu meelest on kõige mõistlikum pidada arvestust oma arstiga sama moodi. Ehk kui Sinu arst loeb määrimist juba CD1ks, siis tee seda ka Sina. Ja kui Sinu arst loeb alles vererohkeid päevi uue tsükli alguseks, siis arvesta seda nii ka Sina! ????

Millal toimub pesastumine? Erinevate allikate põhjal võib see vahemik olla DPO 4-10, kuid keskmiselt ikka umbes 6-7. päeval.

Kunasest võiks võimalikku rasedust testima hakata? Mina isiklikult olen kuulnud kõige varasematest triipudest DPO7-8 (pigem DPO8), aga eelneva küsimuse-vastuse põhjal soovitaksin mitte testida varem, kui DPO 10, et mitte saada vale-negatiivset tulemust enda kurvastamisks. Loomulikult, kui see on muudel põhjustel vajalik või isiklik tahe, siis laske aga käia – kindlasti on väga kihvt ka oma silmaga näha, kuidas triip tekib ja igapäevaselt natu-natukese haaval tumeneb!

HCG näit on juba täitsa olemas, kuid kodune rasedustest näitab nii õrnakest triipu? Ei tasu ära unustada, et veretest on üldjuhul ikkagi palju kindlam ja täpsem näitaja, sest HCG kogus on veres konsentreeritum kui uriinis üldse. Seega, kui Sinu näiteks 25ne test näitab väga-väga õrnakest tulemust, kuid veretesti tulemuseks oli number 67, ei tasu õrnade triipude pärast muretseda – need ju täiesti erinevatest kehavedelikest testitud numbrid ????

Kas see või too HCG näit on normaalne sellisele rasedusnädalale? Kuigi on olemas mingisugused üldvahemikud rasedusnädalate kohta (mis muide on üüratute vahedega), siis loeb vaid tõus- ligikaudselt võiks HCG näit 48 tunni jooksul kahekordistuda ehk tee üle päeva hommikul veretest ja võrdle neid omavahel. NB! Kui tõus ei ole päris kahekordistunud, siis ära ka selle pärast väga muretse, ka see tulemus võib väga paljudest asjaoludest tingituna natuke siia-sinna kõikuda. Ja rohkem kui kahekordistuda võib number alati! ????

Tunnused – kas tõesti nii vara? Iga inimene tunnetab oma keha erinevalt ja seega ei saa keegi öelda, et nii vara sa küll midagi tunda ei saa. Tingimuseks on aga see, et midagi tõesti toimub – pesastumisest saavad nii mõnedki naised aru, mõned tunnevad midagi, kuid ei oska seda pesastumisega seostuda ja kindlasti on palju neid naisi, kes tõesti ei tunne midagi. Kui pesastumine on toimunud, aga kodune test veel ei näita, siis nii mõnigi tundlikum naine tajub HCG tõusu ära juba väga varakult. Loomulikult ei tasuks ennast igast tunnusest õhinasse ajada, aga …. loota ju võib?!

Elli-Ly

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen tükk aega lugenud ja vaikinud, kuid nüüd tunnen, et tahaksin ka sõna sekka öelda. Leppisime mehega kokku, et alustame proovimist järgmisest aastast aga kuidagi on läinud nii, et oleme juba praegu proovinud. OV oli äpi järgi 27.juuli ja see päev sai ka panustatud. Panustatud sai ka nädal varem, 19.juuli ja mul on tunne, et OV toimus hoopiski 24.juuli. Seega vot ei tea.. Esmaspäeval tundsin paremas munasarjas ja emakas tuikavat valu ja edasi on õhtuti ta ikka õrnalt valutanud. Samas eile, tundsin ma autoga sõites liblikaid emaka piirkonnas ja ma ausalt niisama pole neid varem autoga sõites tundnud :D. Üleüldse on selline veider tunne sees nagu kõhus kõik keeraks, oleksid gaasid aga ometigi midagi välja ei tule (tavaliselt kõhuli olles ikka gaasid väljuvad aga seekord mitte) ja täna oli vooluses ka roosat värvi juures. Proovin asja mõistusega võtta ja arvan, et olen end peast rasedaks mõelnud aga samas.. ehk ikka ei ole? Testi plaanin teha järgmisel neljapäeval. Loodan ikka, et äkki näkkas.

S.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärakadunud augusti teema on tagasi, seega sinna tagasi.

Kuna tegin kirjavigade parandusi ja lisaisn ühe KKK, siis jätaksin selle teema alles, et septembriteema siit ehk üle copyda 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. juulist hakkasime teadlikult asjatama. Täna tuli varajasele rasedustestile heleõrn triip. Kusjuures kohe, kui tekkis ka kontrolltriip. Päevad peaksid hakkama laupäeval.

Ei tea kas võib sellist testi uskuda? Või on tõenäoline, et siiski negatiivne?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei!
Minu kodus 8-kuune beebi ja tegelikult avastati ka mul song. Aga viimasel ajal mingid imelikud kuumahood ja seedimine kahtlane. Mõtlesin, et teen testi ja sain sellise tulemuse:
https://www.upload.ee/image/10308467/E8264DF8-9EE2-48BE-BD9C-39577BC06828.jpeg
Mis te arvate? Kas kuivamistriip?
Muidugi teen mõne päeva pärast uue testi aga hetkel veidi shokis. Muidugi heas mõttes, sest tahtsimegi väikese vanuse vahega lapsi. Aga samas vb see mingi vale triip?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

NB! Palun ära kirjuta siia, vaid kirjuta teise augusti teemasse!!!

Mingi errori tõttu sai uuesti augusti teema loodud, kuid vana taastus ja kogu vestlus toimub seal.

PALUN VALI TEINE AUGUSTI TRIIBUPÜÜDJATE TEEMA NING KIRJUTA SINNA!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Augusti triibupüüdjad 2019