Esileht Lapse ootamine Augustibeebid 2021

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 427 )

Teema: Augustibeebid 2021

Postitas:
Kägu

Tere!

Tean, et vara, kuid teen juba teema ära, et saaks vahel kellegagi peale kaaslase ka sel teemal vestelda ja arutleda… ja teineteisele kaasa elada.

Mul kodune rasedustest positiivne ja tähtaeg praegu peaks olema augusti alguses, kuid arstile alles 22.12, kus siis saan loodetavasti kinnituse, et rasedus veel olemas ja kõik hästi. Hetkel on vaid kerge hirm ja sümptomitest kerge iiveldus, kuid üldiselt on okei. Üks laps on olemas, tegemist oleks teise lapsega.

Kuidas teil?

L.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 26 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hei!

Minul ka kodune test positiivne ja veretest näitas hcg 366. Kalkulaatori järgi peaks olema tähtaeg 6 august. Kahe nädala pärast umbes arstile. Tunnuseid väga ei ole veel va rinnad väga väga kergelt pakitsevad. Ja vb natuke väsinum kui tavaliselt. Minul ka üks laps olemas.

Kts.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hei! Minul ka kodune rasedustest positiivne. Päevade järgi on TA 4 august. Homme panen omale arstiaja. Kuna olen selles teemas täielik võhik, siis mitmendaks nädalaks tuleks aeg panna, et südametöö kindlalt näha oleks?

Tunnustest hetkel vaid ärajäänud päevad ja ehk ka väsimus, kuigi selle võib liigitada ka praeguse pimeda aja alla.

Endast niipalju, et olen 18a ja ootan esimest last. Ei olnud otseselt planeeritud, aga ei teinud ka omalt poolt midagi, et beebi tulekut takistada. Üldiselt oleme väga õnnelikud positiivse testi üle 🙂

L18

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

L18: 6-7nädalat võiks umbes olla siis peaks näitama küll.
Kts.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

L18: kui sa kirjutad/helistad haiglasse, siis nad ise panevad sulle “õige” aja. Mul esimene kord pandi 6 nädala paiku, seekord 8 nädala paiku. Üldiselt kuskil sellises vahemikus see esimene visiit ongi, siis on südametöö kindlasti näha.

L.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sain ka kodusel testil triibud. Tähtaeg peaks olema 5.august. Tulemas siis neljas laps. Juba paar päeva on korralikult ikka iiveldanud(kõigi eelneva kolme rasedusega olen see õnnelik,kes iiveldab kuni lõpuni välja). Kuid täna kuidagi kahtlaselt hea olla. Paneb päris muretsema.

Mann

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tere ka minu poolt. Kui kõik hästi läheb, siis ka minul tulemas teine laps. TA peaks olema 4.august. 2 nädala pärast ultraheli, loodetavasti, siis süda lööb ning saan rasedusele kinnitust.
Viimastel päevadel on tekkinud ka iiveldushood ja tujud käivad nagu Ameerika mägedel, aga see käib asja juurde.

Ilusat ootust meile kõigile!

Pipi

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere!

Ka kodune test 25.11 positiivne, rinnad hellad ja nibud suuremad, iiveldab.

Tähtaeg peaks olema 6. august ja arstile panin aja 29.12. Väga loodan parimat….nii raske on kuu aega veel arsti aega kannatada. Esimene laps ja vanust 30.

Kuidas- millega te seda hcg-d mõõdate?

Soovitusi kuidas iiveldusega hakkama saada? Praegu vee joomine või kerge näksimine natuke leevendab aga maru tüütu.

Riina

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hei, nii tore, et meid siia aina juurde koguneb 🙂

HCG mõõdetakse veretestiga.

Iivelduse vastu aitas eelmise raseduse ajal ja ka praegu see, kui teen akna lahti (värske õhk) ja võib-olla isegi pikutan korra. Söömine mind kahjuks ei aita, praegu näiteks tundub, et üldiselt see iiveldus tulebki peale hilist hommikusööki nagu kellavärk. Ei mäleta, et eelmine kord nii vara ja nii oleks olnud…

L.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hei

Tore, et see grupp on tekkinud 🙂 Ma sain triibud 21.11 ja esimene arsti aeg on 09.12, siis peaks 6 nädalat olema täis, aga kardan, et äkki sai liiga varajaseks pandud. Ma mõõtsin HCG-d Synlabis möödunud kolmapäeval ja reedel. Kolmapäeval oli näit 488 ja reedel 987. Kuna mõned kaasuvad tervisemured, siis tegin südamerahuks HCG, aga ega sellega ju mured ei vähene 🙂 Õnneks iiveldust veel ei ole, aga rinnad on hellad küll.

Tulemas on teine laps, esimene saab peagi 6a.

M34

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nii tore, et meid siia aina koguneb!😊

M34 alates 6 nädalat peaks juba uh tuvastama küll. Mul ivf fet teel saadud triibud ja peale positiivset veretesti kahe nädala pärast arst, nii oli kirjas mul lehel. Selleks ajaks ka umbes 6 ja natuke peale. Mul ka iiveldust pole on ainult rinnad tundlikud natuke ega muidu ei saakski aru vist, et rase. 😀

Kts.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma lausa mõtlen, et kas ma peaks oma 29.12 arstiaja varasemaks tõstma äkki? Kui triibud sain 25.11 (eostamine jäi 6.11-8.11 vahele) või pigem minna 8nädal, sest rohkem-paremini näha?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Riina, mul ka arstiaeg alles 22.12, mil peaks 8 nädalat olema. Ega varasem minek kuidagi parem pole, tuleb lihtsalt rutem kätte. Kannatame ära 🙂

L.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tere tere.

ka mina sain triibud kätte ja oodatav tähtaeg 5august.

hetkel peaks olema 4+3 ja arstile aega veel ei ole pannud

kodus ees ootamas 4a õde 🙂

endal vanust 25.

kas on mõeldav ka kui teen FB augustibeebide grupi? saab jagada kasvavaid kõhukesi ja muid rõõme! 🙃

ilusat ja rahulikku ootusaega!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sain arstile aja 21.12. Nii kaua veel oodata..

Esitan veel ühe rumala küsimuse selle HCG mõõtmise kohta, ma ei suutnud googeldades kuidagi infot leida. Ilmselt see on tasuline eks? Mis hinnaga? Ja kas peab aja ka panema? Saab igas haiglas lasta mõõta? Ma olen teistes teemades lugenud, et osad käivad igapäevaselt mõõtmas, et kas siis pannakse igaks päevaks ajad ette või kuidas? 😀 Ma olen täitsa võhik selles värgis.

L18

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

tere tere.

endal vanust 25.

kas on mõeldav ka kui teen FB augustibeebide grupi? saab jagada kasvavaid kõhukesi ja muid rõõme! 🙃

Tere ja palju õnne!

Jaa, grupi võiks teha küll, kuid äkki ootame veidi, näiteks üldiselt vist enamik tunnevad end turvalisemalt peale KV/Oscari tegemist seal 12ndl paiku. Ja kõhukesi niikuinii niipea võrrelda ei saa. Aga muidu arvan, et hiljem võiksime siinjutustajatele eraldi salajase ja väikese FB grupi teha küll ja sinna üle kolida.

L.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sain ka reedel koheselt testile kaks triipu. Laup tegin veel 2 testi ja ka mõlemad triibulised. Arstile sain aja 18.12 ja TA peaks kalkulaatorite järgi 1.august olema.

Ise olen 25 ja tegemist esimese rasedusega. Oli küll planeeritud kuid praegu on küll hinges ainult hirm. Peaksin justkui õnnelik olema, tunnen isegi natuke süümekaid, et ei ole nii õnnelik kui võiksin.
Sümptomeid peale ärajäänud päevad ei ole, ei saa arugi et rase.

/preilna

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hei!

Sain esimesed õrnad triibud kätte 18.11, TA on päevade järgi 01.08 ja hetkel rasedust 5+1. Arstiaeg on 17.12.

Ootan teist last, ees on ootamas 2 aastane neiu ja oleme kõik väga elevil. 🙂

Sümptomitest oskan välja tuua kerge iivelduse aeg-ajalt, väsimuse ja palju tihedamini tahan süüa kui varem. Ah ja öösel ei saa enam ilma wc’s käimata + umbes nädala olen iga päev kõhus venitusi ja torkeid tundnud. Sümptomeid tundub igatahes rohkem olevat kui esimese rasedusega.

Mõnusat ootusaega kõigile! 🙂

-M

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

tere tere.

endal vanust 25.

Mina ka heameelega liituksin fb grupiga, eelmise lapsega toimis see nii hästi, aga samuti pärast Oscarit, siis kindlam tunne:).

Pipi

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas te trennidega edasi teete? Või need, kel teine rasedus – mis esimese rasedusega tegite?

Ma nimelt olen korralik jõusaalis käia 4x nädalas ja raskused ka korralikud. Nüüd ei julge vahepeal sama raskust panna, peaasi, et liiga kuidagi ei teeks.

Laps on väga väga oodatud ja katkemine oleks väike maailma lõpp. Seega, mis kogemused – plaanid teil on?

R.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas te trennidega edasi teete? Või need, kel teine rasedus – mis esimese rasedusega tegite?

Ma nimelt olen korralik jõusaalis käia 4x nädalas ja raskused ka korralikud. Nüüd ei julge vahepeal sama raskust panna, peaasi, et liiga kuidagi ei teeks.

Laps on väga väga oodatud ja katkemine oleks väike maailma lõpp. Seega, mis kogemused – plaanid teil on?

R.

Mina käisin ka esimese lapsega, viimase trenni tegin samal päeval, kui sünnitama läksin. Praegu käin ka, lihtsalt enam ei tee nii intensiivseid trenne (kergemad raskused ja pikemad puhkuse pausid-varasemalt tegin tihti superseeriaid) ja olen jätnud välja sellised harjutused, mis nõuavad rippumist ja tugevat kõhulihaste pingutust. Aga eks see ole individuaalne, kui ikka veritsused või halb enesetunne, siis tuleb keha kuulata.

Pipi

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisandunud uus sümptom – valusad nibud 😀

Vastuseks R. küsimusele trenni kohta. Eelmise rasedusega ma jooksin, kui ma veel ei teadnud, et rase olen, kui teada sain, jätkasin, raseduse tuvastamisel veel küsisin arstilt, kas ikka on okei, ta ütles, et jah, täiesti okei. Aga ma ei mäletagi, miks, kuid üsna pea ikkagi jätsin jooksmise ära. Ju siis ka ikkagi pelgasin või oli ebamugav.

Praegugi enne rasedust käisin suht palju jooksmas (5-10km päevas) ning olen samamoodi hetkel jätkanud ning plaanin ka jätkata. Tempo on pisut aeglasem vaid.

Kuna internet on täis väga vastakat infot, siis helistasin just eile ämmaemandate nõuandeliinile, kust sain trenni kohta sellise info:

– sukeldumine keelatud (hinge kinni hoidmine üle 20sek keelatud)
– ratsutamine keelatud
– raskete asjade tõstmine keelatud (iseasi, mis kellegi jaoks raske, eks)
– jooksmine jms trenn on okei, kui ei tee absoluutse maksimumi piiril
– jooksmine jms trenn on okei, kui tegid seda trenni juba enne rasedust

Jõutrenni ma ise ei tee (hommikuvõimlemiseks paarkend kükki vast ei loe), seega sellega endal kogemust pole, kuid on ikka palju trenninaisi, kes suht sünnitamiseni välja ka lihastrenni teevad ja saavad ilusad ja terved lapsed. Ilmselt lihtsalt tuleb mingi hetk harjutusi modifitseerida ja mitte eeldada endalt sama võimekust nagu enne rasedust. Seega ma arvan, et ära trennist loobu, kuid äkki peaks tõesti raskuseid vähendama igaks juhuks? Kindlasti on see ka individuaalne, kui ei ole riskirase ja sul on tugev põhi all, siis ilmselt võid ka rohkem. Tundub igatahes hea asi, mida sel esimesel arstivisiidil küsida. Loodan, et leiad viisi, kuidas muretult trenni jätkata 🙂

L.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hoian ka vaikselt silma peal siinsel vestlusel..

Sain ka täna hommikul esimesed triibud kätte, kalkulaatorid näitavad tähtajaks 7.august, arstiaja sain 22.12.

Siiani pole mingeid eriliste sümptomeid täheldanud.

K.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Palju ōnne kōigile, kes on triibud saanud! 😊 kas kellelgi teist reetsid rasedust ka sellised tunnused nagu piste munasarjas aevastades vōi tugevam limane läbipaistev voolus?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palju ōnne kōigile, kes on triibud saanud! 😊 kas kellelgi teist reetsid rasedust ka sellised tunnused nagu piste munasarjas aevastades vōi tugevam limane läbipaistev voolus?

Ma küll sünnitama juba 3 kuu pärast aga mina arvasin üldse, et mul vist hakkavad esimest korda elus valudega päevad. Tegelikult ei hakanudki enam päevasid ja need pisted ja kasvuvalu kestsid kuni 22.nädalani, nüüdseks tiba järele andnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Facebooki grupiks on veidi vara. Enamus emasid pole veel oma triipe kätte saanuki veel, siin kogunevad alles augusti alguse emmed. Küll jõuab tulevikus sinna gruppi kolida ka 🙂

Autumn.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul on täna 5+3 ja süda kuidagi eriti paha. Tean, et söömine aitaks, aga ma ei suuda ette kujutada sööki, mida ma tahaksin 😏

Kuidas teil enesetunne?

-M

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minul 4+5 ja sümptomeid praktiliselt ei olegi 😀 õrnalt väga õrnalt rinnad hellemad aga ei midagi erilist.  Vahepeal läheb lausa meelest äragi et rase.

Kts.

0
0
Please wait...

Postitas:
RiinaSolo

Kuhu te oma esmased ajad panite – Pelgu või ITK?

Pelgusse sain 29.12 ja see on kodule lähemal. Ämmakas ka noor Piret Sepp.

Ja siis hakkasin mõtlema…et ega proove ja asju mugavam tegelikult tööle lähemal anda ja sain aja ka ITK-s Tõnismäele 21.12 aga ämmakas Leili Pärnpuu. Tema kohta nii seinast seina tagasiside.

Kumba te soovitaksite ja kas pigem tööle lähem või kodule?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina panin aja Pelgusse, sest olin ka esimese lapsega seal ja kõik inimesed, kellega kokku puutusin, olid meeldivad. Ühtlasi on seal paremad parkimisvõimalused 😀 Aga ma töötan kodukontorist ja kontor ise on ka tegelikult Pelgule lähedamal, seega mingit sisulist nõu ei oska anda.

Kui mõtled pikemalt ette, siis võib-olla on mõistlik minna sinna, kus kavatsed ka jääda käima ja sünnitada, ehk siis äkki siiski kodule lähedamal? Kuigi muidugi sünnitada võid ükskõik kummas, ei pea seal, kus end arvele võtsid.

L.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 427 )

Esileht Lapse ootamine Augustibeebid 2021