Esileht Lapse ootamine auraga migreen

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: auraga migreen

Postitas:

Tere, kas kellelgi on esinenud auraga migreeni raseduse lõpus? Miks ja kas see onka lootele ohtlik? Kuidas vältida? On kogemusi ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul esines esmakordselt raseduse viimasel kuul. Veetsin ämmaka soovitusel ööd haiglas, kuna tunnused olid preeklampsiaga sarnased, aga arstid ei leidnud midagi. Lapse tervist see kuidagi ei mõjutanud. Aga migreen jätkus ka mitterasedana episoodiliselt:  tavaliselt tuleb ette paar korda aastas, aga mõnikord ka paar korda kuus. Järgmise raseduse ajal oli ka, aga sagedust ei mäleta – ju siis väga ei tüüdanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 16:50; 10.01 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

P.s. Mul tavaliselt algab see nägemishäiretega ja lõpeb tugeva peavaluga. Mõnikord aitab, kui kohe alguses võtta üks suure suhkrusisaldusega jook (nt must tee suhkruga, coca-cola vms). Ravimeid kasutatud ei ole, kui just mõnda valuvaigistit peavalu leevendamiseks (mitterasedana). Värske õhu kätte minek ka tavaliselt aitab.

Aga kuna juhtub harva ja elukvaliteeti suuresti ei mõjuta, siis uuringuid teinud pole ja ka ravimeid ei tarbi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 16:50; 10.01 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul lõi migreen esmakordselt välja just raseduse 1 trimestril, 9-12 nädalate vahel oli mitmeid episoode ja emos veedetud öid. Siis aga 2 trimestri algusega polnud ühtegi, ma juba rõõmustasin. Kuid viimasel teimestril ikka mõned korrad jälle oli.

minuarust lapsele see ohtlik pole.
Emos arst ütles, et ohtlikud vōivad olla migreeni kanged ravimid 1 trimestril, seega eriti kuidagi aidata mind ei saanud, lahjendati vaid verd, lasti magneesiumi ja paratsetamooli tilka vaheldumisi, sest muud ravimid oleks beebile kahjulikud olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on migreen u 15 aastat olnud. Kolme esimese lapsega ei olnud vist diagnoositud, seega ja ravimit polnud, nüüd neljandaga oli. Peavalud olid raseduse esimeses pooles väga tihedad, võtsin 50mg sumatriptaani. Teises pooles polnud üldse. Guugeldasin enne hoolega ja konsulteerisin arstidega, anti roheline tuli. Ainus asi, millega seda ravimit seostatud on, on enneaegne sünd ja madal sünnikaal. Mu beebi sündis tõesti varem, 37+5, kaal 3420,pikkus 53. Oleks tähtajal tulnud, oleks üle 4 kg. Teised olid 4kg+/-200g ja 40n+/-nädal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Lapse ootamine auraga migreen