Esileht Ilu ja tervis Auraga migreen, millise intervalliga teil esineb?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Auraga migreen, millise intervalliga teil esineb?

Postitas:

Mul on aastast 2002 esinenud nii umbes 1x aastas. Eelmisel aastal oli juuni kuus ja nüüd siis üleeile õhtul ja mulle suureks üllatuseks täna hommikul jälle uuesti. Kas võib ja veel tihedamini olla? Kunagi 2004 tehti kompuuteruuring sm leidmiseks muude sümptomite taustal, aga siis oli pilt korras. Kui auraga migreen oleks olnud millestki ohtlikust põhjustatud, siis oleks ju see vast pildilt paistnud, ma loodan.
20 min tagasi lõppes aura, nüüd pea kergelt tuikab ( tavaliselt ei järgne mul peavalu üldse) ja mina juba kardan uut hoogu- et äkki hakkab varsti uuesti virvendama… 🙁
On kellelgi nii tihti ka esinenud?
Tänan vastajaid!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.08 11:57; 22.08 09:36; 22.08 23:13; 01.11 09:00; 01.11 14:07; 01.11 17:59; 01.11 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskmiselt on mul migreen korra kuus, mõni kuu mitu korda, mõnel kuul jääb vahele. Võib olla paari päeva tagant ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helliseid auraga migreene on mul ka u kord aastas. Siis ikka nii et alguses hakkavad nägemishäired, neile järgneb valuvaigistitele suhteliselt mittealluv tugev peavalu tavaliselt vasakul pea poolel silma taga, oksendamine ja valgustundlikkus.Tavaliselt saan ühe päevaga põetud. Täitsa töövõimetu olen sellel päeval igatahes…
Minu emal olid taolised migreenihood u 2 korda aastas. Kui mul peaksid tihenema siis tuleb ka arstile pöörduda ilmselt.
Igakuiseid peavalusid migreeniks ma ei lahterdaks…Migreenil ikka omad tunnused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vahel on. ja kui on siis mitu korda nt paari päevase vahega. kevadeti ja sügiseti, siis mul pea valutab sageli. ja kui on need peavalu ajad, siis on ka aurasid olnud.
see kestab u 20 min, virvendus ja võbelus ja nägemishäire. läheb ära ise. hullu peavalu ei järgne, nagu migreenile omane. ongi nagu lihtsalt aura ja tavaline elu segav, aga mitte tappev peavalu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Marylin kirjutas:[/small]
[tsitaat]Helliseid auraga migreene on mul ka u kord aastas. Siis ikka nii et alguses hakkavad nägemishäired, neile järgneb valuvaigistitele suhteliselt mittealluv tugev peavalu tavaliselt vasakul pea poolel silma taga, oksendamine ja valgustundlikkus.Tavaliselt saan ühe päevaga põetud. Täitsa töövõimetu olen sellel päeval igatahes…
Minu emal olid taolised migreenihood u 2 korda aastas. Kui mul peaksid tihenema siis tuleb ka arstile pöörduda ilmselt.
Igakuiseid peavalusid migreeniks ma ei lahterdaks…Migreenil ikka omad tunnused.
[/tsitaat]
Migreen võib esineda mitu korda kuus. Minul näiteks. ja reeglina kolmepäevased hood. Diagnoositud ja ravi määratud -migreeniravim (triptaanid) aitab. Hoo ajal pean küll igal hommikul võtma, vahel õhtul veel teisegi tableti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 06:18; 22.08 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Marylin kirjutas:[/small]

Migreen võib esineda mitu korda kuus. Minul näiteks. ja reeglina kolmepäevased hood. Diagnoositud ja ravi määratud -migreeniravim (triptaanid) aitab. Hoo ajal pean küll igal hommikul võtma, vahel õhtul veel teisegi tableti.[/tsitaat]Tavaline migreen ja auraga migreen on erinevad asjad. Auraga migreenil ei esine kolmepäevast valu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.08 11:57; 22.08 09:36; 22.08 23:13; 01.11 09:00; 01.11 14:07; 01.11 17:59; 01.11 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on periooditi – on aegu, kus tuleb 1 – 2x nädalas ja siis on kuid rahulik. just enne tööle minekut lugesin teemat ja mõtlesin, et viimati oli mul see vist eelmisel sügisel. istusin autosse ja tuttav virvendus kohal.
mina ei oskagi seda millegagi seostada, lihtsalt tuleb.
alati on see mul hommikuti 9-11 vahel, tundub pigem parema silma pool, kestab 15 minutit. suvel väga harva, rohkem sügisel ja talvel sombuse ilmaga. sõrmed lähevad külmaks ja peale seda on tunne, et tahaks pikutada, pea on selline vastik. muud ei ole midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Tavaline migreen ja auraga migreen on erinevad asjad. Auraga migreenil ei esine kolmepäevast valu. [/tsitaat]

Minu postituse põhjus oli kinnitada, et mitu korda kuus esinev peavalu võib olla migreen. Kusjuures, mul on aeg-ajalt nägemishäired.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 06:18; 22.08 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Hetk tagasi algas uus aura…Pagan, juba kolmas kord viie päeva jooksul! Laps saab rinda ja kompuutrisse küll ei tahaks niisama minna. Imelik, et mul pole mitte kunagi nii tihti olnud ja nüüd siis sedasi 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.08 11:57; 22.08 09:36; 22.08 23:13; 01.11 09:00; 01.11 14:07; 01.11 17:59; 01.11 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellegil on ka sellist kogemust, et aura kestab… 2 nädalat? Mul just nii oli -jõudsin juba perearsti juurde, silmaarsti juurde, kuna perearst kahtlustas nägemishäiret, silmad muidugi olid korras. Ise kahtlustasin juba ajukasvajat ja mida kõike – igasugu mõtted tulevad, kui kaks nädalat kõnnid ringi nagu kotis. Ja täna hommikul lõppes see 2 nädalat piinlemist korraga migreenihooga, nüüd on kõik korras. Samas netis räägitakse, et aura kestvuseks on 2-3 tundi. (Eelmisel korral kestis aura 2 ööpäeva mul.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 29 ja terve oma teadliku elu võidelnud migreenidega, mis algavad auraga. Neid esines ikka päris tihti, viimastel aastatel lausa mitu korda kuus. Suhteliselt võimatu oli igapäeva toimetusi teha. Olin meeleheitel. Otsustasin abi saad. Inimestel kellel on auraga migreen, soovitan hoopis lasta südant kontrollida – UH ja vajadusel ka suukaudne UH. Mina sain oma murele laheduse. Migreene ja aurasid praktiliselt esinenud pole. Mida ma tahan öelda on see, et auraga migreen võib olla hoopis kaasasündinud tervisehädast tingitud. Täpsemalt siin lahkama ei tahaks hakata…Aga soovitan uurida. Mainin ka seda, et läbisin ikka pika kadalipu, enne kui sain õige diagnoosi ja õige ravi. Muidugi oleneb palju ka neuroloogist. Ajalugu on näidanud, et kõik pole just väga koostöö altid jne…Aga on erandeid. Edu!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.10 22:57; 01.11 14:23; 01.11 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Mulle on 2x südame uh tehtud, vahelöökide pärast, holter ka. Süda terve, vahelöögid vegetatiivse närvisüsteemi häiretest. Ravi auraga migreenile, vähemalt google abiga leitud materjalidele, puudub. See võib ka iseenesest kaduda pikkadeks aastateks ja siis ootamatult uuedti tagasi tulla. Mu vanaemal näiteks oli just tema parinatel aastatel väga tihti auraga migreeni hooge. Nüüd vanas eas ei ole juba 12a olnud. Ilma mingit ravi saamata. Mul endal ei ole ka 53p olnud. Aga lugesin just juhusest, kus naisterahval oli auravirvendus 6 kuud järjest olnud ja oli ka sellest kirjutamise hetkel ning ei ole teada, kaua jätkunud on praeguseks, sest usa ülikooli haigla andmetes edasist kulgu ei ole kirjeldatud. Loodetavasti see vaene naine on tänaseks sellest õudusest lahti saanud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.08 11:57; 22.08 09:36; 22.08 23:13; 01.11 09:00; 01.11 14:07; 01.11 17:59; 01.11 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millised teil need auraga migreeni sümptomid on? Kas esineb ka mälu-ja kõnehäireid, käte ja jalgade suremist ja \”sipelgaid\” keeles?
Kas teil on ka näiteks probleeme vereringega, kaela-või seljavalusid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Millised teil need auraga migreeni sümptomid on? Kas esineb ka mälu-ja kõnehäireid, käte ja jalgade suremist ja \”sipelgaid\” keeles?
Kas teil on ka näiteks probleeme vereringega, kaela-või seljavalusid?[/tsitaat]Teemaalgataja olen taas.
Vahel tunnen juba kuni 72h ette sellist füüsilist ebakindlust, pearinglust, tasakaaluhäiret vms, ühel korral läks päeval toas toimetades köik korraga kollaseks ja läikivaks- jube hirmutav tunne…Hoog ise algab tavaliselt vasakul pool tühja pildi täpiga, mis kasvab väreluseks või virvenduseks üle kogu vaatevälja. Siis vahel on ja vahel ei ole tuimust ühes kehapooles või kehaosas ja/või keeles, põses vms. Virvendus on kestnud 20-60min. Peavalu on järgnenud vaid paaril korral. Hoog taandub tavaliselt 2-10h jooksul täiesti. Peale virvenduse ja füüsiliste sümptomite kadumist olen korraga väga väsinud ja tänan õnne, kui hoog tabab õhtul, siis saan end sellest välja magada. Hommikuse hoo järel olen kogu päeva nagu kudend räim…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.08 11:57; 22.08 09:36; 22.08 23:13; 01.11 09:00; 01.11 14:07; 01.11 17:59; 01.11 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul avastati kaasasündinud südamerike. Teisisõnu oli mul südames auk. See parandati ära ja auraga migreenid on praktiliselt kadunud. Auk südames pluss auraga migreen on üks suurimatest insuldi põhujstajatest. Tihtipeale avastataksegi auk südames just alles peale insulti. 25 % inimkonnast kõnnib ringi auguga südames. Öeldi, et kui oppi ei taha, siis peaksin terve elu elama kui vanainimene. Tasa ja targu, isegi bussipeale jooksmine võib insuldi põhjustada. Suur oli ka arstide imestus, et olin sünnitanud ilma komplikatsioonideta. Mul vedas 🙂 Aga kui rääkida auradest, siis jah – virvendus silmades, surin kätes, kõnehäired…Need kõik olid ka minul. Ja tavaliselt oli see just ühel pool. Nt hakkas virvendama, siis tasapisi suri pool keelt ära,silm, igemed, käsi, kõht – niimoodi vaikselt allapoole liikudes ja kõne oli samuti häiritud. Täheldasin ka enne ja pärast hooge tohutut väsimust. Peale migreeni olin paar päeva tõesti nö kudend kala. Vati sees, iga köhatus ja kummardus käis peast läbi. Ja need kanged migreeni tabletid on ka ju mürk. Aga migreenikutele soovitan võtta iga päev 1 tableti aspirini ( aspirin cardio 100 mg), see suht süütu profülaktiline ravi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.10 22:57; 01.11 14:23; 01.11 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keksmiselt kolme kuu takka. Viimane kord viis kiirabi kaasa.
Vahepeal Migard ei aidanud, aga nüüd avastasin, et toimib küll.
Kui suudan aura tekkimise ajal ravimid sisse võtta, siis suurem oht möödub.
Üldiselt pole ma midagi nii jubedat kunagi tundnud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun selgitage, mis tähendab auraga migreen. Miskurat see aura on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aura on nägemishäire ja muud vastikud füüsilised sümptomid enne peavalu, ehk migreeni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.08 11:57; 22.08 09:36; 22.08 23:13; 01.11 09:00; 01.11 14:07; 01.11 17:59; 01.11 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on auraga ja mis on aurata migreen http://www.peavalu.ee/aid-24599/Mis-on-migreen-

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veab, kui on aura, siis haige oskab enneatda juba seda.Mul on aastaid olnud aurata migreen ja iga kord lõpeb see kiirabis tilguti all.migard ei aita ka midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe otsaga asi. Ise olen auraga migreenik ja küll nii ei arva. See ikka halvab palju hullemini. Kõige hullem on siis kui oled roolis v tööl 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.10 22:57; 01.11 14:23; 01.11 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kahe otsaga asi. Ise olen auraga migreenik ja küll nii ei arva. See ikka halvab palju hullemini. Kõige hullem on siis kui oled roolis v tööl :(Nõus…kui ikka mitme tunni kuni mitme päeva jooksul kõne segane, pool keha halvatud ja selle kõige juures pead beebi ja väikeste laste eest hoolitsema…

[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.08 11:57; 22.08 09:36; 22.08 23:13; 01.11 09:00; 01.11 14:07; 01.11 17:59; 01.11 19:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Ilu ja tervis Auraga migreen, millise intervalliga teil esineb?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.