Esileht Pereelu ja suhted Austraaliasse raha teenima

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 117 )

Teema: Austraaliasse raha teenima

Postitas:
Kägu

Tütar lõpetab sel aastal gümnaasiumi, sealjuures väga hea gümnaasiumi. On helge pea. Oleme näinud tütrele alati head tulevikku haridustee jätkamise näol. Siiani on ka alati selge olnud, et peale gümnaasiumi läheb ta edasi õppima. Nüüd kahjuks on ta saanud tuttavaks noormehega (temast aasta vanem), kes ei plaani edasi õppima minna, vaid tahab minna Austraaliasse raha teenima, sealjuures koos oma sõpradega. Meie tütar nüüd on nii armunud, et on otsustanud, et tema ei lähe ka edasi õppima, vaid läheb selle loikamiga Austraaliasse, visates oma tuleviku tuulde! Me ei saa seda kuidagi takistada, aga oleme tegelikult täiesti ahastuses. Ma ei teagi ka, mida ma siit nüüd vastuseks ootan, aga vähemalt sain mure kirja panna.

+16
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

???

Aasta saab ju vahele jätta ja peale seda ka edasi õppida, miks see kohe tuleviku tuulde viskamine on?

Austraalias saab ehk jah raske tööga suuremat raha kui Eestis saaks, küll aga kui edasi ei õpi siis peabki Eestis sama palju tööd ja vaeva palju närusema palga eest nägema. Ma usun, et üks aasta gümnaasiumi ja ülikooli vahet reisida ja tööd teha ei kahjusta kuidagi haridusteed. Ise läksin peale gümnaasiumi veel kutsekooli ja tööle, alles peale kutsekooli läksin ülikooli – ei takistanud see kuidagi, pigem oli kergem ja lihtsam isegi.

+30
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti jube jah, aga ega midagi teha ei ole. Õnneks saab ka hiljem õppima minna. Ise jätsin ka kunagi aasta vahele ja pärast õppisin hea ameti. Samamoodi oli mingi loll mõte ühe mehega koos olla. Lahku läksime nagunii ja kõik lõppes vanemate vaates õnnelikult 🙂

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Las lähevad. Kõik minu tutvusringkonnas sama teinud noored on Austraalias oma pruutidest-peikadest lahku läinud. Ei tea, mis seal õhus hõljub, et nii mõjub. Austraalia on parim moodus loikamist lahti saada, ausõna.

+24
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, mis seal õhus hõljub, et nii mõjub. Austraalia on parim moodus loikamist lahti saada, ausõna.

Seal on nii palju ilusaid ja sõbralikke noormehi, et tavaline Eesti loikam tundubki üks igavene käkk selle kõrval 🙂

 

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… ja samas saab hea taskuraha kõrvale panna mille eest ülikooliajal ka elada saab.
Selles suhtes, austraalias ei ole lihtne. Tööd peab korralikult tegema, niisama päevitama sinna ei saa päris minna ja, et raha lihtsalt taskusse voolaks. Ma arvan, et gümnaasiumijärgselt paneb nii mõnedki eluperspektiivid paika.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on helge pea, küll hakkama saab. Tema elu ja tema otsused, sina ei saa midagi teha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan hoopis Inglismaad ja midagi majandusega seotud õppida. Hiljem tuleb tagasi või jääb sinna, aga töö garanteeritud. Austraalia pole ka halb mõte, kui päriselt raha teenib ja eesmärk on paigas. Samas on suur tõenäosus, et ta Eestisse ei naase, võib hoopis kolmandas riigis end näha. Paljudega ju nii juhtubki.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal ta siis veel maailma avastada saab kui mitte praegu kui ta on noor ja pmst pole veel mingeid kohustusi?  Aasta või paar Austraalias ei ole mingi tuleviku tuulde viskamine…. vastupidi, tagasi tulles oskab ta siinset elu palju paremini hinnata.

 

+23
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaheaasta võtmine on tegelikult väga hea mõte.  Mina toetaks.

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal ta siis veel maailma avastada saab kui mitte praegu kui ta on noor ja pmst pole veel mingeid kohustusi? Aasta või paar Austraalias ei ole mingi tuleviku tuulde viskamine…. vastupidi, tagasi tulles oskab ta siinset elu palju paremini hinnata.

Ja edasist haridust omandama minnes võib vahepealne elukogemus hoopis rohkem kasuks tulla. Olen ise omandanud ühe kõrghariduse otse peale gümnaasiumit ja nüüd õpin teist eriala hiljem, olles aastaid töötanud ja täiskasvanuelu elanud ning võin öelda, et arusaam asjadest on ikka hoopis teine kui otse koolipingist tulles. Juba praktilistest asjadest saab täiskasvanud inimene sageli hoopis teisiti aru kui nooruk, kellel veel endal igapäevaste olmekohustuste kogemust ei ole ja kes mõistab võib-olla praktikas vähem, millised on seosed erinevate elualade vahel ja kuidas ühiskond toimib.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest täiesti arusaamatu mure. Noor tahab pärast keskkooli aastaks maailma avastama ja tööle, raha teenima minna. Väga tore ju. Ega ta sinna aastateks ei jää, vaid ongi 1a ju üldiselt. Selle ajaga saab maailma näha, raha teenida ja pärast saabki seda raha ülikoolis käies kasutada. Pärast 12a õpet ongi väike paus kasulik ja lõõgastav.

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tütar lõpetab sel aastal gümnaasiumi, sealjuures väga hea gümnaasiumi. On helge pea. Oleme näinud tütrele alati head tulevikku haridustee jätkamise näol. Siiani on ka alati selge olnud, et peale gümnaasiumi läheb ta edasi õppima. Nüüd kahjuks on ta saanud tuttavaks noormehega (temast aasta vanem), kes ei plaani edasi õppima minna, vaid tahab minna Austraaliasse raha teenima, sealjuures koos oma sõpradega. Meie tütar nüüd on nii armunud, et on otsustanud, et tema ei lähe ka edasi õppima, vaid läheb selle loikamiga Austraaliasse, visates oma tuleviku tuulde! Me ei saa seda kuidagi takistada, aga oleme tegelikult täiesti ahastuses. Ma ei teagi ka, mida ma siit nüüd vastuseks ootan, aga vähemalt sain mure kirja panna.

Las läheb. Kui lahku lähevad, on kodus tagasi või leiab kohapeal uue.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju on ju neid, kes pärast keskkooli niisama koju istuma jäävad, kes ei tööta ega õpi. Selle kõrval on Austraalia väga hea variant.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Las läheb. Kui lahku lähevad, on kodus tagasi või leiab kohapeal uue.

Nagu minek sõltuks paarilise olemasolust või lahkuminekust. Ma tean inimesi, kes läksid kaaslasega, tõesti, läksid lahku, aga uut spetsiaalselt ei otsitud, lihtsalt leiti. Jäämise ajendiks olid majanduslikud tingimused.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen vist see imelik ema kes tahakski, et ta lapsed peale gümnaasiumi natukene maailma avastaks ja teistsugust elu ka näeks. Tulevad tagasi, siis äkki teavad isegi kindlamalt mis eriala nad edasi õppida tahavad. Haridus ei jookse kunagi eest.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Las inimene elab oma elu. Nii, kuidas tahab.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Las inimene elab oma elu. Nii, kuidas tahab.

Jah, kui sõidab ja reisib oma raha eest. Kui vanemad peavad lennupiletite ja elamisraha andma, siis pole ühti “las elab oma elu”.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Las inimene elab oma elu. Nii, kuidas tahab.

Jah, kui sõidab ja reisib oma raha eest. Kui vanemad peavad lennupiletite ja elamisraha andma, siis pole ühti “las elab oma elu”.

Peavad siis või? Minu meelest ei olnud siin selles üldse probleem vaid selles, et vanematel oli lapsele juba plaan paigas, mis elu too peab elama. Võibolla juba seegi välja mõeldud, millal mehele minna ja lapsed saada ja siis see kurivaim tahab hoopis midagi muud teha.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see Austraalia kooli ja õppimist takistab? Ma leidsin gümnaasiumi lõpus poiss-sõbra, kelle pärast Eestisse jäin ja seda ma kahetsen palju rohkem. Siis tulid koolid, töökohad, oma kodu ja pere. Nüüd ei lähe ma enam kuhugi. Õde seevastu käis reisis korra, käis koolis, seejärel aastateks reisima ning nüüd perega kodumaal ja jätkab koolis. Kool ja õppimine on ju elukestev. Kui on hea pea, siis las reisib ja näeb elu, küll ta jõuab õppida.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kui sõidab ja reisib oma raha eest. Kui vanemad peavad lennupiletite ja elamisraha andma, siis pole ühti “las elab oma elu”.

Austraaliasse minnakse ju tööle? Ei?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see Austraalia kooli ja õppimist takistab? Ma leidsin gümnaasiumi lõpus poiss-sõbra, kelle pärast Eestisse jäin ja seda ma kahetsen palju rohkem. Siis tulid koolid, töökohad, oma kodu ja pere. Nüüd ei lähe ma enam kuhugi. Õde seevastu käis reisis korra, käis koolis, seejärel aastateks reisima ning nüüd perega kodumaal ja jätkab koolis. Kool ja õppimine on ju elukestev. Kui on hea pea, siis las reisib ja näeb elu, küll ta jõuab õppida.

..ja Austraalias on ka koole, kus edasi õppida. Tean nii mõndagi, kes sinna läinud ja jäänudki. Eks TA reaktsioon ka mõnes mõttes loomulik – laps ei ole veel pesast välja lennanud ja tahab lennata kohe väga kaugele. Paljudele vanematele on seegi raske, kui laps kolib teise linna või isegi samas linnas eraldi elupinnale. TA laps tahab kolida kohe teisele poole maailma, kust tõenäoliselt rohkem kui korra aastas koju külla ei tulda, kui sedagi. Lisaks see võimalus, et jäädaksegi sinna elama. Vanema reaktsioon on loomulik ja eks vanem peabki suutma enda emotsioonidega toime tulla ja samal ajal last toetada, et tal oleks minek võimalikult turvaline ja lihtne.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle, nagu teistelegi siin vastanutele, tundub tütre plaan tore! Oleks siis veel, et põhikooli lõpus tikub kohe kuskile raha teenima, siis tõesti natuke noor ja gümnaasiumiga hiljem jätkamine võib muutuda keeruliseks. Aga kui gümnaasium juba läbi, siis ongi just paras aeg pisut reisida ja maailma näha. Ülikool paneb noore ju samuti kinni, pärast ülikooli ootab enamasti juba töökoht, seejärel pere loomine… Millal noor siis maailma avastab?

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Las lähevad. Kõik minu tutvusringkonnas sama teinud noored on Austraalias oma pruutidest-peikadest lahku läinud. Ei tea, mis seal õhus hõljub, et nii mõjub. Austraalia on parim moodus loikamist lahti saada, ausõna.

Okei, aga lennupiletid ostab tütarlaps oma raha eest, maksab viisa ning samamoodi üüritakse elamine ikka oma, mitte vanemate raha eest? See ju maksab!

Tegelikult pole seal Austraalias pudrumägesid, ma ei tea, mida noored sealt ootavad. Pead olema väga särav, et hea palga peale näiteks teenindajana eliitresorani tööle saada. Enamik rügab rasket lihttööd ja teenib küll rohkem, kui Eestis sama tööga, aga see kulub ju kõik sealse eluga näppude vahelt ära.

Juba üür! Sidney näiteks on ropp kallis.

Ja 1000.- eurot tagasilennuks pead ka ju kokku säästma.

+4
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult pole seal Austraalias pudrumägesid, ma ei tea, mida noored sealt ootavad. Pead olema väga särav, et hea palga peale näiteks teenindajana eliitresorani tööle saada. Enamik rügab rasket lihttööd ja teenib küll rohkem, kui Eestis sama tööga, aga see kulub ju kõik sealse eluga näppude vahelt ära.

Juba üür! Sidney näiteks on ropp kallis.

Ja 1000.- eurot tagasilennuks pead ka ju kokku säästma.

Ma tean mitmeid tavalisi noori inimesi, kes on aasta Austraalias lihtsamaid töid tehes väga hästi hakkama saanud.

Ühelt poolt muutuvad nad selle ajaga oluliselt iseseisvamaks kui siin kodus, teisalt saavad ühendada meeldiva kasulikuga (reisimine ja töö). Suurem osa neist on tagasi tulnud piisavalt suure summaga, et oma tulevase kodu sissemaks teha või soodsamas maapiirkonnas isiklik elamine kohe välja osta. Ei pea selleks särav olema, töökas peab olema.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aasta saab ju vahele jätta ja peale seda ka edasi õppida, miks see kohe tuleviku tuulde viskamine on?

Minu jaoks on igasuguste selliste vaheaastate puhul kõige olulisem küsimus: mis siis saab, kui midagi tervisega juhtub?
Jääb haigeks või murrab mõne luu või satub autoavariisse vmt.
Õppuristaatusega seotud haigekassakindlustus lõpeb peale gümnaasimi lõppu umbes septembris, edasi tuleb kõikvõimalikud raviarved ise või vanematel kinni maksta.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aasta saab ju vahele jätta ja peale seda ka edasi õppida, miks see kohe tuleviku tuulde viskamine on?

Minu jaoks on igasuguste selliste vaheaastate puhul kõige olulisem küsimus: mis siis saab, kui midagi tervisega juhtub?

Jääb haigeks või murrab mõne luu või satub autoavariisse vmt.

Õppuristaatusega seotud haigekassakindlustus lõpeb peale gümnaasimi lõppu umbes septembris, edasi tuleb kõikvõimalikud raviarved ise või vanematel kinni maksta.

Reisikindlustus?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult pole seal Austraalias pudrumägesid, ma ei tea, mida noored sealt ootavad. Pead olema väga särav, et hea palga peale näiteks teenindajana eliitresorani tööle saada. Enamik rügab rasket lihttööd ja teenib küll rohkem, kui Eestis sama tööga, aga see kulub ju kõik sealse eluga näppude vahelt ära.

Juba üür! Sidney näiteks on ropp kallis.

Ja 1000.- eurot tagasilennuks pead ka ju kokku säästma.

Ma tean mitmeid tavalisi noori inimesi, kes on aasta Austraalias lihtsamaid töid tehes väga hästi hakkama saanud.

Ühelt poolt muutuvad nad selle ajaga oluliselt iseseisvamaks kui siin kodus, teisalt saavad ühendada meeldiva kasulikuga (reisimine ja töö). Suurem osa neist on tagasi tulnud piisavalt suure summaga, et oma tulevase kodu sissemaks teha või soodsamas maapiirkonnas isiklik elamine kohe välja osta. Ei pea selleks särav olema, töökas peab olema.

Isegi maja on nullist ehitatud selle summaga, mis seal teeniti.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Las lähevad. Kõik minu tutvusringkonnas sama teinud noored on Austraalias oma pruutidest-peikadest lahku läinud. Ei tea, mis seal õhus hõljub, et nii mõjub. Austraalia on parim moodus loikamist lahti saada, ausõna.

Okei, aga lennupiletid ostab tütarlaps oma raha eest, maksab viisa ning samamoodi üüritakse elamine ikka oma, mitte vanemate raha eest? See ju maksab!

Tegelikult pole seal Austraalias pudrumägesid, ma ei tea, mida noored sealt ootavad. Pead olema väga särav, et hea palga peale näiteks teenindajana eliitresorani tööle saada. Enamik rügab rasket lihttööd ja teenib küll rohkem, kui Eestis sama tööga, aga see kulub ju kõik sealse eluga näppude vahelt ära.

Juba üür! Sidney näiteks on ropp kallis.

Ja 1000.- eurot tagasilennuks pead ka ju kokku säästma.

Mis jutt? Kas Eestis on pudrumäed? Eestis virelevad teenindajad miinimumpalga eest ja veeretavad sente, Austraalias on ikka elatustase hoopis teine selles suhtes. Muidugi peab igal pool olema ise ettevõtlik ja tragi, aga mul on üsna palju tuttavaid, kes on Austraalias mingi perioodi elanud või jäänud sinna elama ja ikka kõik ütlevad, et sealne elu on hoopis teine – kui siin teed tööd ja pead valima, kas saad endale midagi lubada või paned kõrvale, siis sealne palk võimaldab endale head elu lubada ja samal ajal ka säästa. Need, kes on tulnud tagasi, on tulnud ikkagi valdavalt üsna suurte summadega, mille on saanud siin siis nt kodulaenu sissemakseks panna (samal ajal kui Eestis samalaadse töökoha palga eest koguks sellist summat 10 aastat).

Üürihinnad on Austraalias muidugi teised ning sarnaselt ka paljudele Euroopa riikidele, ei ole tavapärane, et nooremad inimesed endale üksi korterit üürivad (see on Eestis ikka luksus). Üüritaksegi tuba ühiskorteris. Muud hinnad on aga üsna samad, mis siin. Minu sõbranna elas Austraalias päris mitmeid aastaid ja kui tagasi tuli, siis ütles, et esialgu oli ikka väga harjumatu, et peab poes hindu vaatama. Nt ütles, et ostis omale ca 300-eurose kella ja sealse palga eest ei olnud kahju kella eest sellist raha välja käia, aga Eestis naljalt ikka selliseid kulutusi ei tee asjadele, mis ei ole hädavajalikud. Ja ei teinud ta seal mitte mingit spetsiifilist spetsialisti tööd, oli täiesti tavaline teenindaja nii toitlustusasutustes kui büroodes.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Las lähevad. Kõik minu tutvusringkonnas sama teinud noored on Austraalias oma pruutidest-peikadest lahku läinud. Ei tea, mis seal õhus hõljub, et nii mõjub. Austraalia on parim moodus loikamist lahti saada, ausõna.

Okei, aga lennupiletid ostab tütarlaps oma raha eest, maksab viisa ning samamoodi üüritakse elamine ikka oma, mitte vanemate raha eest? See ju maksab!

Tegelikult pole seal Austraalias pudrumägesid, ma ei tea, mida noored sealt ootavad. Pead olema väga särav, et hea palga peale näiteks teenindajana eliitresorani tööle saada. Enamik rügab rasket lihttööd ja teenib küll rohkem, kui Eestis sama tööga, aga see kulub ju kõik sealse eluga näppude vahelt ära.

Juba üür! Sidney näiteks on ropp kallis.

Ja 1000.- eurot tagasilennuks pead ka ju kokku säästma.

Ära aja jama. Väga hästi saab lihttöid tehes ära elatud. See ongi pool sellest pointist, miks sinna minnakse. Korjad pool aastat mingeid puuvilju ja pärast reisid pool aastat maailma peal ringi ja jääb veel üle ka. Palkade ja elukalliduse suhe on hoopis teine. Saad näiteks 1000-2000 dollarit nädalas palka ja üüri peale kulub keskmisel working holiday viisaga inimesel  ca 200.- nädalas. Nii et ülejäänud arvutus tee ise. Paljud kohalikud ei  tööta üldse täiskohagagi, sest pole vaja lihtsalt.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 117 )


Esileht Pereelu ja suhted Austraaliasse raha teenima