Esileht Pereelu ja suhted Austus peresuhtes

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Austus peresuhtes

Postitas:

Mis on teie jaoks austus peresuhtes? Eelkõige just mehe ja naise vahel. Aga võib ka kirjeldada teie seisukohti lastega.
Ise olen suhtes olnud peaaegu 9a, kus ma tunnen, et aastatega järjest vähemaks seda jääb ja nüüdseks on olukord jõudnud sinna, et ma tunnengi, et mees ei austa mind absoluutselt(no lisaks muidugi muud negatiivsed asjad). Ja kõige suurem hirm on, et laps võtab selle mustri üle.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.11 18:04; 04.11 18:54; 04.11 19:39; 05.11 10:12; 05.11 17:11; 05.11 17:20; 05.11 18:32; 05.11 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on austus see, kui ei karjuta üksteise peale ega öelda halvasti ehk et räägitakse viisakalt ka pereringis sõltumata teemadest.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen suhtes olnud peaaegu 9a, kus ma tunnen, et aastatega järjest vähemaks seda jääb ja nüüdseks on olukord jõudnud sinna, et ma tunnengi, et mees ei austa mind absoluutselt(no lisaks muidugi muud negatiivsed asjad).

Milles see kõik väljendub? Seleta veidi lahti.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on teie jaoks austus peresuhtes? Eelkõige just mehe ja naise vahel. Aga võib ka kirjeldada teie seisukohti lastega.

Ise olen suhtes olnud peaaegu 9a, kus ma tunnen, et aastatega järjest vähemaks seda jääb ja nüüdseks on olukord jõudnud sinna, et ma tunnengi, et mees ei austa mind absoluutselt(no lisaks muidugi muud negatiivsed asjad). Ja kõige suurem hirm on, et laps võtab selle mustri üle.

Kui sa mehe iga sobimatu käitumise peale hoiad suu kinni, siis mees saab koguaeg signaali, et sulle nii sobib. Austus ei ole selline asi, mis tuleb iseenesest.  Mees äkki võtab nii, et kuna sa oled vait, siis sulle sobib selline käitumine. Austuse alus on, et inimesed enda eest seisavad. Sa ei lase endaga käituda nii, et sa tunned, et sind ei austata. Sa võtad selle ju kohe jutuks, sest suhe on suhtlemine ( mitte vaikimine). Kui mees teab, et tema käitumine mõjub sulle mitteaustavalt, siis on tal valik, kas käitub edasi või mitte. KUi käitub edasi on sinul juba valik, mida teed. Aga kannatada aastaid ja loota, et ÄKKI hakkab mees austama….SObimatu käitumise puhul tuleb asi ülesvõtta ja korralikult. Selliselt, et teine saaks selgelt aru, kui tahab sinuga suhelda, siis selline käitumisviis enam kuidagi ei sobi.  Aga mida enam sa oled vait, seda rohkem premeerid meest õige käitumise eest.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mehe austus minu vastu ja minu austus tema vastu väljenduvad selles, et me anname teineteisele just nii palju hingamisruumi, kui teine seda vajab. Ei püüa 24/7 teise inimese aega oma planeeritud üritustega ära sisustada. Ei suru oma arvamust peale. Aga mõlemad võivad oma seisukohta väljendada ja eriarvamusi ei panda pahaks. Kui teine abi palub, siis aitame. Ei kritiseeri teist kolmandate isikute juuresolekul. Ta heidab ka vahel minu üle nalja, ta teeb üldse palju nalja, kuid see on sõbralik aasimine, tema naljad ei ole õelad. Kui on mingi sõbranna sünnipäev  vms, siis küsin, kas ta tahab kaasa tulla, aga ei solvu, kui ta eelistab koju jääda.  Kui tema läheb sõpradega sauna, pakub ka, kas tahan kaasa tulla. Enamasti ma ei taha, mul on seal igav. Mu mees on muidugi ka üks sallivamaid inimesi, keda ma tunnen. Kõike seda on lihtne teha, kui on omavaheline usaldus.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen suhtes olnud peaaegu 9a, kus ma tunnen, et aastatega järjest vähemaks seda jääb ja nüüdseks on olukord jõudnud sinna, et ma tunnengi, et mees ei austa mind absoluutselt(no lisaks muidugi muud negatiivsed asjad).

Milles see kõik väljendub? Seleta veidi lahti.

Oh, sellest vist tuleb pikk heietus nüüd.
Kõige selle üle pani mõtlema mind just see, et kaks kuud tagasi suri mu ema. Jah, me polnud viimased aastad väga lähedased aga kurb ja lein on ikkagi. Ja taaskord tegi ta sellest oma “asja”. Et miks ma olen nii vaikne, tujutu ja eemalolev…Ta solvus selle peale, kui ma ütlesin, et ma vajan väheke aega, et olukorraga harjuda. Et ma vajangi omaette nurkutsemist(põhiprobleem, miks ma ometi seksida ei taha). Ja nüüd ta ei räägi minuga nädalaid.
Lisaks veel igapäevaellu kommentaarid, miks ma seda või toda ei tee. Samuti on ta öelnud, et ma olen saamatu ja mul puudub elus eesmärk. Ühesõnaga pidev kritiseerimine, ka kehakaalu ja välimuse osas. Ometi ma ma olen pigem alakaalus. Ja Tema tahab hiigelsuuri silikoone mulle… See kõik on juba lihtsalt liig. Ma ei ole mitte kunagi tema kehakaalu suunas mingeid märkusi teinud.
Nüüdseks ongi nii, et absoluutselt ka kõige pisemad asjad häirivad tema juures. Ka tema huumorisoon, mis mind üldse tema juures paelus alguses.

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.11 18:04; 04.11 18:54; 04.11 19:39; 05.11 10:12; 05.11 17:11; 05.11 17:20; 05.11 18:32; 05.11 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teistega arvestamine, oskus kuulata, elementaarne viisakus.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uhhhh, teemaalgataja! See pole enam lihtsalt vähene austus, vaid minu meelest juba täielik matslikkus ja teise tunnetel tampimine, samuti teise inimese allutamine, kui teeb ettekirjutusi sinu keha kohta, manipuleerib vaikimisega passiiv-agressiivselt seksi välja ega austa sinu leina!

Kaastunne ema surma puhul.

Mehe osas – ei sooviks olla sellise kaaslasega koos. Tema käitumine ei näita isegi mitte kõige algelisemal tasandil hoolimist kahjuks.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen suhtes olnud peaaegu 9a, kus ma tunnen, et aastatega järjest vähemaks seda jääb ja nüüdseks on olukord jõudnud sinna, et ma tunnengi, et mees ei austa mind absoluutselt(no lisaks muidugi muud negatiivsed asjad).

Milles see kõik väljendub? Seleta veidi lahti.

Oh, sellest vist tuleb pikk heietus nüüd.

Kõige selle üle pani mõtlema mind just see, et kaks kuud tagasi suri mu ema. …

Ema sureb ja kohe hing nii katki, et mehest ka lahku mõtted? Enda veresugulaste osas matsime iga kuue kuu tagant kas siis ema ja siis 6k hiljem isa, siis jälle kellegi lapse, kellegi venna, kellegi õe.
Elavatel tuleb edasi elada, mitte püsivalt nutta. Nutad surnuaial.

+2
-39
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 19:26; 04.11 20:03;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ise olen suhtes olnud peaaegu 9a, kus ma tunnen, et aastatega järjest vähemaks seda jääb ja nüüdseks on olukord jõudnud sinna, et ma tunnengi, et mees ei austa mind absoluutselt(no lisaks muidugi muud negatiivsed asjad).

Milles see kõik väljendub? Seleta veidi lahti.

Oh, sellest vist tuleb pikk heietus nüüd.

Kõige selle üle pani mõtlema mind just see, et kaks kuud tagasi suri mu ema. …

Ema sureb ja kohe hing nii katki, et mehest ka lahku mõtted? Enda veresugulaste osas matsime iga kuue kuu tagant kas siis ema ja siis 6k hiljem isa, siis jälle kellegi lapse, kellegi venna, kellegi õe.

Elavatel tuleb edasi elada, mitte püsivalt nutta. Nutad surnuaial.

Kui tundetuse ja matslikkuse ühe postitusega kokku saab võtta, siis sellega.

+48
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 19:38; 04.11 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen suhtes olnud peaaegu 9a, kus ma tunnen, et aastatega järjest vähemaks seda jääb ja nüüdseks on olukord jõudnud sinna, et ma tunnengi, et mees ei austa mind absoluutselt(no lisaks muidugi muud negatiivsed asjad).

Milles see kõik väljendub? Seleta veidi lahti.

Oh, sellest vist tuleb pikk heietus nüüd.

Kõige selle üle pani mõtlema mind just see, et kaks kuud tagasi suri mu ema. …

Ema sureb ja kohe hing nii katki, et mehest ka lahku mõtted? Enda veresugulaste osas matsime iga kuue kuu tagant kas siis ema ja siis 6k hiljem isa, siis jälle kellegi lapse, kellegi venna, kellegi õe.

Elavatel tuleb edasi elada, mitte püsivalt nutta. Nutad surnuaial.

Tõesti jah?! No sa ilmselt oledki mu oma mees, kes sellest aru ei saa! Ja ka sellest, kui mul on niisama tööl paha päev olnud, et vajaks vähe rahu ja vaikust ning mõistmist.
Mina kahjuks surnuaial nutta ei suutnud(ilmselt südametu?) Ja nüüd olengi hiljem pisardanud tagantjärgi.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.11 18:04; 04.11 18:54; 04.11 19:39; 05.11 10:12; 05.11 17:11; 05.11 17:20; 05.11 18:32; 05.11 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen suhtes olnud peaaegu 9a, kus ma tunnen, et aastatega järjest vähemaks seda jääb ja nüüdseks on olukord jõudnud sinna, et ma tunnengi, et mees ei austa mind absoluutselt(no lisaks muidugi muud negatiivsed asjad).

Milles see kõik väljendub? Seleta veidi lahti.

Oh, sellest vist tuleb pikk heietus nüüd.

Kõige selle üle pani mõtlema mind just see, et kaks kuud tagasi suri mu ema. …

Ema sureb ja kohe hing nii katki, et mehest ka lahku mõtted? Enda veresugulaste osas matsime iga kuue kuu tagant kas siis ema ja siis 6k hiljem isa, siis jälle kellegi lapse, kellegi venna, kellegi õe.

Elavatel tuleb edasi elada, mitte püsivalt nutta. Nutad surnuaial.

Tõesti jah?! No sa ilmselt oledki mu oma mees, kes sellest aru ei saa! Ja ka sellest, kui mul on niisama tööl paha päev olnud, et vajaks vähe rahu ja vaikust ning mõistmist.

Mina kahjuks surnuaial nutta ei suutnud(ilmselt südametu?) Ja nüüd olengi hiljem pisardanud tagantjärgi.

Siin foorumis on kasulik igat troppi mitte tähele panna. Mõni toitubki teiste inimeste valust.

Mees sul tundub olevat mats, jah.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 19:38; 04.11 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga pidev kritiseerimine, ka kehakaalu ja välimuse osas. Ometi ma ma olen pigem alakaalus. Ja Tema tahab hiigelsuuri silikoone mulle…

Appi, appi, appi! Muud nagu ei oskagi öelda.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen suhtes olnud peaaegu 9a, kus ma tunnen, et aastatega järjest vähemaks seda jääb ja nüüdseks on olukord jõudnud sinna, et ma tunnengi, et mees ei austa mind absoluutselt(no lisaks muidugi muud negatiivsed asjad).

Milles see kõik väljendub? Seleta veidi lahti.

Oh, sellest vist tuleb pikk heietus nüüd.

Kõige selle üle pani mõtlema mind just see, et kaks kuud tagasi suri mu ema. …

Ema sureb ja kohe hing nii katki, et mehest ka lahku mõtted? Enda veresugulaste osas matsime iga kuue kuu tagant kas siis ema ja siis 6k hiljem isa, siis jälle kellegi lapse, kellegi venna, kellegi õe.

Elavatel tuleb edasi elada, mitte püsivalt nutta. Nutad surnuaial.

Kui tundetuse ja matslikkuse ühe postitusega kokku saab võtta, siis sellega.

Teie ilmselt ei tea kolmest pihutäiest mullast küll midagi.
Elage teemad läbi, räägime siis.

+3
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 19:26; 04.11 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen suhtes olnud peaaegu 9a, kus ma tunnen, et aastatega järjest vähemaks seda jääb ja nüüdseks on olukord jõudnud sinna, et ma tunnengi, et mees ei austa mind absoluutselt(no lisaks muidugi muud negatiivsed asjad).

Milles see kõik väljendub? Seleta veidi lahti.

Oh, sellest vist tuleb pikk heietus nüüd.

Kõige selle üle pani mõtlema mind just see, et kaks kuud tagasi suri mu ema. …

Ema sureb ja kohe hing nii katki, et mehest ka lahku mõtted? Enda veresugulaste osas matsime iga kuue kuu tagant kas siis ema ja siis 6k hiljem isa, siis jälle kellegi lapse, kellegi venna, kellegi õe.

Elavatel tuleb edasi elada, mitte püsivalt nutta. Nutad surnuaial.

Sinu kommentaar võiks olla mingil määral kohane siis, kui teemaalgataja probleem oleks selles, et ta päevad läbi ainult nutab ja ei suuda üldse koduse eluga toime tulla. Siis oleks mehel õigus suunata teda asjaga tegelema.

Aga hetkel on see ema surm ning sellega seonduv ilmselgelt ainult see viimane piisk karikas. Tegelik probleem on see, et mehe jaoks on naine ilmselgelt vajaduste rahuldamise objekt, mitte päris inimene. Et tahaks naiselt tähelepanu, seksi ja suuri tisse jms, aga see, mida naine mõtleb või tunneb, pole ilmselgelt üldse oluline.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks tähendab austus üksteisega arvestamist. Nt. Üleile oli menüüs kartulivorm. Mul oli tööl nõme päev olnud (terve päev rakkes) –  tavaliselt teeks mees siis söögi. Aga sama päev oli tal nõmedam (tegi näpu päris katki, kartulit halb koorida) – tegime koos – mina koorisin ja hakkisin, tema tegi muu. Meil tihti nii ka, et kui üks teeb süüa siis teine on lihtsalt seltsiks.
See, et me üksteist ei kritiseeri ega sõima on ütlematagi selge.
Kahjuks on tõsi, et laps võtab käitumismustrit vanematelt üle. Ka sinu oma.

Su mees käitub muidugi sinuga halvasti. Ma ei vaidlegi vastu. Aga… mida sina selle peale teed? Kuidas sina käitud?

Kunagi, kui me hakkasime mehega sebima (13a tagasi) siis mees sai just load. Sõitis igale poole ja igas olekus. Kui koos elama hakkasime siis ma ütlesin, et sellise mehega ma koos ei ela, kes purjus peaga ringi sõidab- sai kokku lepitud, et rohkem nii ei tee.Umbes 6kuud hiljem laekus öösel sõbra sünnalt, kes elab vbl 1km kaugusel, nii täis peaga kui veel olla saab ja veel autoga. Et mis selles halba on, meie majade vahel ainult 3 maja ja ei juhtunud ju midagi. Viskasin ta välja- mul pole vaja huligaani, kes sõna pidada ei oska. Järgmine päev vabandas ja rohkem pole sellise asjaga probleeme olnud.

Nõua temalt sellist käitumist nagu sina soovid, et su partner sulle osutaks aga ole tähelepanelik, sa ise pead sama vastu pakkuma. Kui see pole võimalik siis sa tead ise ka, mida sa edasi tegema peaksid.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen suhtes olnud peaaegu 9a, kus ma tunnen, et aastatega järjest vähemaks seda jääb ja nüüdseks on olukord jõudnud sinna, et ma tunnengi, et mees ei austa mind absoluutselt(no lisaks muidugi muud negatiivsed asjad).

Milles see kõik väljendub? Seleta veidi lahti.

Oh, sellest vist tuleb pikk heietus nüüd.

Kõige selle üle pani mõtlema mind just see, et kaks kuud tagasi suri mu ema. Jah, me polnud viimased aastad väga lähedased aga kurb ja lein on ikkagi. Ja taaskord tegi ta sellest oma “asja”. Et miks ma olen nii vaikne, tujutu ja eemalolev…Ta solvus selle peale, kui ma ütlesin, et ma vajan väheke aega, et olukorraga harjuda. Et ma vajangi omaette nurkutsemist(põhiprobleem, miks ma ometi seksida ei taha). Ja nüüd ta ei räägi minuga nädalaid.

Lisaks veel igapäevaellu kommentaarid, miks ma seda või toda ei tee. Samuti on ta öelnud, et ma olen saamatu ja mul puudub elus eesmärk. Ühesõnaga pidev kritiseerimine, ka kehakaalu ja välimuse osas. Ometi ma ma olen pigem alakaalus. Ja Tema tahab hiigelsuuri silikoone mulle… See kõik on juba lihtsalt liig. Ma ei ole mitte kunagi tema kehakaalu suunas mingeid märkusi teinud.

Nüüdseks ongi nii, et absoluutselt ka kõige pisemad asjad häirivad tema juures. Ka tema huumorisoon, mis mind üldse tema juures paelus alguses.

Issand! Siit kumab täiega minu mees ja elu lâbi. Täpselt samasugune ja usun, et kui mina leinas nutaks nõuaks tema selja taga hoopis seksi. Issand, kui kurb et keegi veel sellise sitapeaga elab, võiksin lahkuda, aga ei raatsi pere lõhkuda..kannatan kuni laps suur ja siis lahkun.Raske on sellise inimese kõrval, kelle elu keerleb seksi ja iseenda heaolu vahel.

Ma siia lisama ei hakkagi mis solvanguid mina kuulma pean. Austus on temal minu suhtes 0 ja eks olengi vist rahuldusobjekt.

Aga jah, mina kodurahu huvides olen kuidagi kannatanud.

Aga ise arvab, et on ideaalne mees-naiste unelm.

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 22:35; 05.11 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Austus on see, et me ei halvusta teise valikuid, vaid arutame seda viisakalt. Minu mehest oli väga palju tuge, kui mu ema suri. See oli minule väga raske aeg ja olen mehele tänulik selle toe eest.

Ka lapsi olen kasvatanud austama teiste tundeid. Vahest lähevad üle piiri, siis kutsun korrale, et nii ikka ei räägita või ei tehta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA võiks alustada iseendaga tegelemisest. Palun otsi leinanõustaja või psühholoog. Kui oled ise vaimselt tugevam, saad oma suhet muuta või kui midagi muud üle ei jää, sellest lahkuda.

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alakaal pole ilus ega tervislik. Ma olen alati mõelnud, kes need naised on, kes xs suuruses riideid kannavad. Mida nad söövad, et nii kleenukesed on.

Ise kannan suurust l-xl ja mul on D-korv rinnahoidja. Suured rinnad on rasked, liiguvad rinnahoidja seest paigast ja peab kohendama. Õnneks minu kehakujuga need sobivad.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alakaal pole ilus ega tervislik. Ma olen alati mõelnud, kes need naised on, kes xs suuruses riideid kannavad. Mida nad söövad, et nii kleenukesed on.

Ise kannan suurust l-xl ja mul on D-korv rinnahoidja. Suured rinnad on rasked, liiguvad rinnahoidja seest paigast ja peab kohendama. Õnneks minu kehakujuga need sobivad.

Ja kuidas sinu vastus üldse teema endaga seotud on?
Ma ei saa muuta seda, mis mulle looduse poolt kaasa on antud. Söön täiesti normaalset toitu ja võin süüa ka rämpsu aga kilod ei tule lihtsalt.
Ma olen oma kehaga rahul! Isegi väikeste rindadega.
Ja elusees ma ei lähe noa alla kellegi teise soovi pärast.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.11 18:04; 04.11 18:54; 04.11 19:39; 05.11 10:12; 05.11 17:11; 05.11 17:20; 05.11 18:32; 05.11 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on austus see, kui me mõlemad partneriga saame olla meie ise, ilma, et teine püüaks meid muuta ja samas, et meie ise olemine ei teeks teisele poolele haiget. See on selline sisemine tasakaal, kus sa hoolid piisavalt oma partnerist, et oma tegude ja sõnadega talle mitte liiga teha, vaid teda toetada ning samas jätad endale piisavalt hingamisruumi ja isetegutsemist, et end mitte suhtesse ära kaotada. See kehtib ka teistes peresuhetes.

Suurelt jaolt saab rääkida siiski austavast käitumisest, mitte tundest endast, sest teise inimese puhul saame hinnata ainult seda, mis välja paistab, mitte seda, mis on inimese sees. Ka oma partnerilt saame nõuda vaid austavat käitumist, kuid mitte austustunnet ennast – käsu peale tunnet reguleerida ei saa. Tunne kas on või puudub.

Kui sulle tundub, et suhtes puudub austus, küsi esmalt endalt, kas sa austad iseennast ning kas sa austad oma partnerit. Kas sinu teod käivad sinu tunnetega kokku? Alles seejärel vaata, mis sind häirib oma partneri käitumises. Kui inimene on mingil põhjusel kaotanud austuse iseenda vastu, annab ta tahtmatult välja signaale, et ka teised ei pea tema suhtes austavalt käituma. Ja kui inimene on kaotanud austuse oma partneri suhtes, tekib samasugune olukord – ühel hetkel leiab tema partner, et ta ei pea teisega arvestama, kui tema endaga ei arvestata. Tihti satume sellisesse karuselli kriisides, kui peame kriisi lahendamiseks keskenduma teistele tunnetele ning oleme sunnitud austustunde tahaplaanile lükkama või unustame selle emotsioonide virvarris sootuks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen suhtes olnud peaaegu 9a, kus ma tunnen, et aastatega järjest vähemaks seda jääb ja nüüdseks on olukord jõudnud sinna, et ma tunnengi, et mees ei austa mind absoluutselt(no lisaks muidugi muud negatiivsed asjad).

Milles see kõik väljendub? Seleta veidi lahti.

Oh, sellest vist tuleb pikk heietus nüüd.

Kõige selle üle pani mõtlema mind just see, et kaks kuud tagasi suri mu ema. …

Ema sureb ja kohe hing nii katki, et mehest ka lahku mõtted? Enda veresugulaste osas matsime iga kuue kuu tagant kas siis ema ja siis 6k hiljem isa, siis jälle kellegi lapse, kellegi venna, kellegi õe.

Elavatel tuleb edasi elada, mitte püsivalt nutta. Nutad surnuaial.

Tõesti jah?! No sa ilmselt oledki mu oma mees, kes sellest aru ei saa! Ja ka sellest, kui mul on niisama tööl paha päev olnud, et vajaks vähe rahu ja vaikust ning mõistmist.

Mina kahjuks surnuaial nutta ei suutnud(ilmselt südametu?) Ja nüüd olengi hiljem pisardanud tagantjärgi.

Oot, aga sa said ju oma rahu ja vaikuse(kirjutasid ju, et mees pole mitu nädalat rääkinud)….

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siia lisama ei hakkagi mis solvanguid mina kuulma pean. Austus on temal minu suhtes 0 ja eks olengi vist rahuldusobjekt.
Aga jah, mina kodurahu huvides olen kuidagi kannatanud.
Aga ise arvab, et on ideaalne mees-naiste unelm.

Ohhh…. No MIKS sa ometi rahuldud sellise eluga? Mis sul viga on?
Oskad sellele vastata ilma meest mainimata?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.11 14:45; 05.11 15:28; 05.11 20:38; 06.11 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siia lisama ei hakkagi mis solvanguid mina kuulma pean. Austus on temal minu suhtes 0 ja eks olengi vist rahuldusobjekt.

Aga jah, mina kodurahu huvides olen kuidagi kannatanud.

Aga ise arvab, et on ideaalne mees-naiste unelm.

  • Ohhh…. No MIKS sa ometi rahuldud sellise eluga? Mis sul viga on?

    Oskad sellele vastata ilma meest mainimata?

  • Sellele on lihtne vastus, ma ei soovi lapsi hakata jagama ning lasta tal hakata superisa mångima, pole ta iial neid põetanud ega midagi erilist teinud. Lihtsalt on olemas ja sõidab teiste soovide ja tunnete peal.KUI lapsi ei oleks või oleksid nad täisealised (kuhu on liikuda veel pikk tee) oleksin ma ammu läinud. Ei taha seda musterisa etendust hakata lahkukolimise puhul taluma, ta on úsna küúnik ja omamoodi, kellelegi ehk sobiks-ei tea. Eks ma aastaid lootsin, et äkki muutub, aga hoopis isekamaks liigub koos vanusega.
  • 0
    -2
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 22:35; 05.11 15:14;
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    pole ta iial neid põetanud ega midagi erilist teinud. Lihtsalt on olemas ja sõidab teiste soovide ja tunnete peal.KUI lapsi ei oleks või oleksid nad täisealised (kuhu on liikuda veel pikk tee) oleksin ma ammu läinud. Ei taha seda musterisa etendust hakata lahkukolimise puhul taluma, ta on úsna küúnik ja omamoodi, kellelegi ehk sobiks-ei tea.

    Kokkuvõttes – laste pärast, kuigi ta tegelikult laste heaks suurt mitte midagi ei tee. SINA ei taha “taluda” lühiajalist etendust üleminekuperioodil, seega talud aastatepikkuselt seda sõnasõda ja solvamist. Mees kellelegi ehk sobiks, aga sina teda vabaks ei anna.
    Heakene küll.

    +10
    0
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.11 14:45; 05.11 15:28; 05.11 20:38; 06.11 09:25;
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    Minu jaoks on austus see, kui me mõlemad partneriga saame olla meie ise, ilma, et teine püüaks meid muuta ja samas, et meie ise olemine ei teeks teisele poolele haiget. See on selline sisemine tasakaal, kus sa hoolid piisavalt oma partnerist, et oma tegude ja sõnadega talle mitte liiga teha, vaid teda toetada ning samas jätad endale piisavalt hingamisruumi ja isetegutsemist, et end mitte suhtesse ära kaotada. See kehtib ka teistes peresuhetes.

    Suurelt jaolt saab rääkida siiski austavast käitumisest, mitte tundest endast, sest teise inimese puhul saame hinnata ainult seda, mis välja paistab, mitte seda, mis on inimese sees. Ka oma partnerilt saame nõuda vaid austavat käitumist, kuid mitte austustunnet ennast – käsu peale tunnet reguleerida ei saa. Tunne kas on või puudub.

    Kui sulle tundub, et suhtes puudub austus, küsi esmalt endalt, kas sa austad iseennast ning kas sa austad oma partnerit. Kas sinu teod käivad sinu tunnetega kokku? Alles seejärel vaata, mis sind häirib oma partneri käitumises. Kui inimene on mingil põhjusel kaotanud austuse iseenda vastu, annab ta tahtmatult välja signaale, et ka teised ei pea tema suhtes austavalt käituma. Ja kui inimene on kaotanud austuse oma partneri suhtes, tekib samasugune olukord – ühel hetkel leiab tema partner, et ta ei pea teisega arvestama, kui tema endaga ei arvestata. Tihti satume sellisesse karuselli kriisides, kui peame kriisi lahendamiseks keskenduma teistele tunnetele ning oleme sunnitud austustunde tahaplaanile lükkama või unustame selle emotsioonide virvarris sootuks.

    Olen algataja. Aitäh sellise “sügava” postituse eest. Just nii ka mina näen austust ja olen ka selle järgi lähtunud terve suhte.
    Aga ma suhtleks nagu seinaga ja nüüdseks ma olengi jõudnud arusaamani, et me oleme niivõrd erinevad ja meie mõttemaailm absoluutselt ei ühti.
    Jah, ega ma isegi ennast suure tõenäosusega enam ei austa, kui ma olen seda suhte lappimist ja nö kummi venitamist nii kaua lubanud kaudselt. Sellesmõttes, et ma olen korduvalt ja korduvalt seletanud, mis mulle on sobiv ja mis mulle haiget teeb jne aga kui teine pool sind ikka päriselt ei kuula, ta küll kuulab ära, aga ei oska/taha süveneda ja analüüsida, siis ongi ju raske üksi midagi parandada.
    Ta küll väidab, et on “muutnud” ennast aga kahjuks teod näitavad muud, kui sõnad.
    Ega mina ka puhas teemant ja õilishing ei ole olnud aga kui su otsas ikka aastaid trambitakse(mida ma ju ka jäämisega ja uute võimalustega olen võimaldanud ja taaskord pettunud), siis ega enesehinnangust ja eneseaustusest saagi juttu olla.

    Ma tegelikult sisimas tean, et meie suhe ei toimi.
    Eks ma pean oma riismed nüüd kokku korjama ja abi otsima, et ma ei lõpetaks sügavas depressioonis oleva alkohoolikuna.

    Aitäh sulle!

    +3
    0
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.11 18:04; 04.11 18:54; 04.11 19:39; 05.11 10:12; 05.11 17:11; 05.11 17:20; 05.11 18:32; 05.11 20:17;
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    Ma siia lisama ei hakkagi mis solvanguid mina kuulma pean. Austus on temal minu suhtes 0 ja eks olengi vist rahuldusobjekt.

    Aga jah, mina kodurahu huvides olen kuidagi kannatanud.

    Aga ise arvab, et on ideaalne mees-naiste unelm.

    • Ohhh…. No MIKS sa ometi rahuldud sellise eluga? Mis sul viga on?
      Oskad sellele vastata ilma meest mainimata?

  • Sellele on lihtne vastus, ma ei soovi lapsi hakata jagama ning lasta tal hakata superisa mångima, pole ta iial neid põetanud ega midagi erilist teinud. Lihtsalt on olemas ja sõidab teiste soovide ja tunnete peal.KUI lapsi ei oleks või oleksid nad täisealised (kuhu on liikuda veel pikk tee) oleksin ma ammu läinud. Ei taha seda musterisa etendust hakata lahkukolimise puhul taluma, ta on úsna küúnik ja omamoodi, kellelegi ehk sobiks-ei tea. Eks ma aastaid lootsin, et äkki muutub, aga hoopis isekamaks liigub koos vanusega.
  • Ja hullemaks ju läheb. Lapsed võtavad selle käitumise üle kahjuks. See on fakt! Ära tee oma lastele niimoodi.
    Olen teemaalgataja ja ka aastaid mõtlesin nii ning lootsin. Kui inimesed ikka ei sobi, siis sundida ei saa. Mu oma ema ja isa olid “laste pärast” koos. Asi lõppes fiaskoga. Nüüd on mul endal sama asi käsil.
    Et mitte ennast hävitada, tuöeb selline mürgine suhe lõpetada ja edasi minna. Ma ka lükkasin aastaid seda edasi, et mu lapsel oleks näiliselt funktsioneeriv pere. Aga kui üks vanem õnnetu on, et saa asi toimida.
    Mul on seda raske kirjutada aga ka mina pean ilmselt pidama maha ühe suure vaimse terrori laose pärast aga see on vältimatu, et ma ennast lõpuks ei kaotaks.

    +3
    0
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.11 18:04; 04.11 18:54; 04.11 19:39; 05.11 10:12; 05.11 17:11; 05.11 17:20; 05.11 18:32; 05.11 20:17;
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    Alustage A ja Ost. Sina ütled viisakalt, mis sulle ei sobi(aasimine keha kallal, mehe mitte mõistmine, et sul on vaja oma aega leina jaoks jne) ja palud ka mehel öelda, mis talle ei sobi. Leppige kokku, et teete seda viisakalt, karjumata ja halvustamata “ma ise tunnen nii..” vormis. Proovige kuulata ja peegeldada üksteisele oma tundeid. Kui märkad peale jutu ajamist, et mees kasvõi üritab sind mõista ja annab sulle ruumi, austab rohkem, on asjad ikkagi positiivsed. Kui ei, siis ausalt öeldes ise rohkem sellise inimese peale oma aega ei kulutaks.

    Ise kipun arvama, et mees on oma eluga õnnetu ka muudes valdkondades ja tema nn “lohutus” on sinu kallal nokkida.

    +3
    0
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:

    Alustage A ja Ost. Sina ütled viisakalt, mis sulle ei sobi(aasimine keha kallal, mehe mitte mõistmine, et sul on vaja oma aega leina jaoks jne) ja palud ka mehel öelda, mis talle ei sobi. Leppige kokku, et teete seda viisakalt, karjumata ja halvustamata “ma ise tunnen nii..” vormis. Proovige kuulata ja peegeldada üksteisele oma tundeid. Kui märkad peale jutu ajamist, et mees kasvõi üritab sind mõista ja annab sulle ruumi, austab rohkem, on asjad ikkagi positiivsed. Kui ei, siis ausalt öeldes ise rohkem sellise inimese peale oma aega ei kulutaks.

    Ise kipun arvama, et mees on oma eluga õnnetu ka muudes valdkondades ja tema nn “lohutus” on sinu kallal nokkida.

    Me oleme seda kõike juba aastaid proovinud. Olen öelnud heaga ja pahaga. Ikka kohale ei jõua. Ta nagu hetkeks mõistaks, kui räägime aga nagu ütlesin, et teod järgi ei jõua. Ja siis kaob ka minul motivatsioon “muutumiseks”/pingutamiseks.
    Tegelikult oma südames ma tean, et inimene ei ole võimeline muutuma ja ei peakski. Suhe ja austus ju ennekõike ongi see, et inimene saab olla tema ise, mitte ei peaks vere ninast välja pingutama, et ennast tagasi hoida.

    Ka temal on olnud karm lapsepõlv(nagu mul) aga see ei saa ju ometi jääda vabanduste toomiseks. A’la, et ta on katkisest perest ja seepärast on rikkis inimene jne … Eks ma olengi seda leevendusena, õiget probleemi lahkamast, kasutanud.
    Mina isiklikult olen üliempaatiline inimene(vb liigagi) aga tema minu arvates ei ole absoluutselt. Ja just see lõhe meie suhtesse toobki. No nagu näiteks nutmine ajab teda närvi. Ta ei toeta, lohuta vaid käratab, miks jälle töinad jne. .

    Näide: kui kõditab last ja laps ütleb nutusena juba, et lõpeta, siis tema jätkab, lõpuks siis mina pean kurja emana sekkuma(kui hüüab emmet appi), et kaitsta lapse huve. Ta ei taju seda piiri millal peaks lõpetama.

    +3
    -1
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.11 18:04; 04.11 18:54; 04.11 19:39; 05.11 10:12; 05.11 17:11; 05.11 17:20; 05.11 18:32; 05.11 20:17;
    To report this post you need to login first.
    Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


    Esileht Pereelu ja suhted Austus peresuhtes