Esileht Erivajadustega laps Autism inseneride, füüsikute, matemaatikute peredes

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Autism inseneride, füüsikute, matemaatikute peredes

Postitas:

Simon Baron-Cohen ja tema uurimisrühm näitasid, et autismispektri häiretega ( millest Aspergeri sündroom on leebeim) inimeste isad ja vanaisad olid kaks korda tõenäolisemalt insenerid kui elanikkond üldiselt.

Olukorda tagurpidi vaadates on füüsikat , inseneriteadust või matemaatikat õppivatel tudengitel märkimisväärselt suurem arv autismiga sugulasi kui neil, kes õpivad kirjandust.

Baron -Cohen mõtles välja mõiste \”süstematiseerija\” kirjeldamaks inimesi, kel on kaasasündinud arusaamine keerulistest tehnilistest, bioloogilistest, matemaatilistest või sotsiaalsetest süsteemidest( nagu õigusteadus või majandus). Ta pakub, et süstematiseerimine on tavapärasem meeste hulgas ja äärmuslik vorm on autismi spektri häirega meestel.

( Simon-Baron Cohen, Autism Occurs More Often in Families of Physicists, Engineers and matematicians\”, Autism 2( 1998)

Kuidas siinolijate peredes on nende elukutsete esindajatega ja autismiga. Huvitab, kas võite ka kinnitada neid väiteid? Ise tean üht pere, kus vanemad on mõlemad IT alal ja laps sündis autist. Samal isal oli aga eelmise naisega kaks tavalist last.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 17:41; 26.06 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

suguvõsas ning tutvusringkonnas on kuhjaga füüsikuid, matemaatikuid ja IT-spetsialiste (ise, mu mees ja õed-vennad-vanemad samuti), aga… autiste ei tea sugulaste hulgas küll ühtegi.

ainus paberitega autist, keda isiklikult tean, on mu lapse endine pinginaaber, aga tema vanemad olid ise küll täielikud humanitaarid: üks on filoloog ja teine jurist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei nõustu – isa ja vanaisa mõlemad matemaatikud ja autiste meie peres ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, usun, et siin on seos. Tutvustringkonnas on vähemalt kaks inimest, kel autistlikud jooned, üks neist insener ja teine inseneriks õppinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres on ise kergelt aspergi või muu taolise poole kaldu ja ka tems käejooned ei ole tavapärased. Suht raske on temaga sotsiaalsel tasandil. Töös on muidugi edukas jne. Lapsed on tavalised lapsed, kuid tugevad samas aines mis isa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on ka tutvusringkonnas insener isa ja matemaatik ema ning laps on asperger. Siin võib tõesti seos olla, kuna rohkem aspergereid ei tea ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ainus paberitega autist, keda isiklikult tean, on mu lapse endine pinginaaber, aga tema vanemad olid ise küll täielikud humanitaarid: üks on filoloog ja teine jurist.[/tsitaat]

No kui see jurist on isa, siis see kinnitab ka ülaltoodud teooriat, sest õigusteadust õppinu on ka nn süstematiseerija.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 17:41; 26.06 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on Asperger. Ise olen insener, minu isa oli elektrik, väga hea tehnilise taibuga inimene ja vanaisa oli samuti insener. Minu tädipoeg on samuti Asperger, tädi ise füüsik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu insenerist mehel endal on aspergerlikke jooni. lastel seevastu ei ole, mitte natukestki. ainus autist, keda isiklikult tunnen, on nö kunstiinimeste laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on muiates tunnustatud lasteneuroloog öelnud, et kui isa ja sealtpoolt suguvõsa on IT-spetsialiste ja insenere täis ning emal on läbitud inseneriõpe, siis mida te ootasite 😀 Eriti IT eeldab nö. teise maailma sukeldumist e. kuigi need inimesed ei ole autistid, on neil nn. autistlikke jooni. Ja kui seda veelkord edasi arendada, siis autismispekti häireid lugema hakates veendud ju üsnapea, et maailmas pole ühtegi normaalset inimest 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan, et autism on muutunud mingiks müütiliseks haiguseks, mille kohta võib väit igasugust jama. Ise olen autistliku tütre isa ja mu sugulasel on autistlik laps ning tuttavatel samuti. Ütlen, et see on täiesti konkreetse haigusega, millega kaasneb tugev vaimne alaareng (täpsemalt areng on väga ebaühtlane). Jutt, et autistid on kõik puha kõvad matemaatikud jne, on pullikaka. Autistid võivad olla mingites asjades üllatavalt tugevad, aga see ei pruugi olla üldse matemaatikaga seotud.

Meie peres pole mingeid insenere, esivanemad on kõik maainimesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees on insener (töötab programmerijana), temal ja pojal on autistlikud jooned.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ise insener, minu ametivalik on küll osalt sellest, et siis ei pea suhtlema. Mul on küll suhtlemisprobleemid. Mu mees on insener, tema üks lastest on ka selline suhtlemisprobleemne, midagi aspergerilaadset, teine on IT alal. Minu pojale on psühholoog öelnud, et tal on aspergerlikke jooni, ja tahab väga saada arhitektiks. Et no mingi tõetera siin vist on tõesti. aga mis siis, insnenere ja arhitekte ja matemaatikuid on ju ka ikkagi vaja 😀

Mina nimetaks neid filolooge lillelasteks- no mis teha, et neid iseloomustavale omadusele pole pandud nime nagu on pandud mõnedele silt asperger. vahet ju pole kus kastis keegi istub, omad kiiksud on kõigil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen päris palju aspergere. On kultuurinimeste lapsi, on lihtsate maainimeste lapsi, on keemikute-füüsikute-matemaatikute lapsi.
Ise ja mu abikaasa oleme mõlemad matemaatikud, töötame IT alal, siiani meie suguvõsast autism küll mööda läinud. Aga kui tuttavate IT-inimeste hulgas ringi vaadata, siis külllat palju on inimesi, kel tundub olevat autistlike jooni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie sugulaste ja tuttavate hulgas on palju matemaatikuid ja it inimesi (ise ka oleme) ja naerame, et kogu selle pundi võibki laias plaanis jagada kaheks: diagnoositud aspergerid ja diagnoosimata aspergerid.
Meie generatsioonile ei laotud neid diagnoose niimoodi välja, aga kvalifitseerujaid oleks küll ja küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen filoloogist aspergerilapse ema ja lapsel on tegelikult tugevasti arenenud sugugi mitte matemaatika-loogika, vaid just keeleline pool. Samas jällegi – lapse isa on hull süstematiseerija ja loogik, tema unistus oli saada inseneriks, kuid ta ei saanud sellele erialale sisse. Mis aga ei takistanud tal oma klssivennale ülikooli jaoks projekte joonistada jne. Huvitav seos tõesti!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Erivajadustega laps Autism inseneride, füüsikute, matemaatikute peredes

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.