Esileht Erivajadustega laps autism ja silma vaatamine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: autism ja silma vaatamine

Postitas:

Juhul kui lapsel on üheks autismi spektri häireks vähene pilkkontakt, kas siis tuleks last pigem suunata pidevalt silmsidet looma või tuleks lasta lapsel olla nagu on? Laps on kolme aastane, kui ei tea, et erilist silmsidet ei loo, siis ei pane tähele, et selles osas probleeme, üldiselt täiesti ei väldi…psühholoog ütles, et võiks rohkem silmsidet olla ja leidis, et see on üheks pervasiivsele arenguhäirele viitavaid aspekte. Ei jõudnud küsida, kas peaks/võiks last treenida silma vaatama… Teiseks mureks on kõnelemine, sellega kogu protsess algas, esialgu rohkem viiteid häirele ei ole- sööb, magab, suhtleb nii kuidas oskab jne. Aga pilkkontakt on jah vähene, tal muidugi ka kogu aeg kiire, nagu ikka kolme aastastel…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa pöördus lapse poole mingisuguse käsu vöi palvega, siis alusta köigepealt lausega \”vaata mulle otsa\”, \”vaata mind\”. Mida suuremaks laps saab, seda pikemaks ja loomulikumaks see silmside neil saab.

Sellises vanuses ja selliste laste puhul on vaja kasutada lühikesi ja konkreetseid seletusi/käsklusi, mitte aga pikki moraale.

Köne puhul aga pead last sundima vöimalikult palju suhtlema. Küsid, kas soovid saia vöi leiba? Ennem ei anna, kui laps vastab. Kui ütleb ainult söna leib, siis hiljem nöua \”palun leiba\”- ja nii need laused pikemaks muutuvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on aspergeri sündroomi jooned ja üks minu kolmest lapsest on diagnoositud asperger. laps vaatab korralikult inimestele silma, aga mulle endale on silmavaatamine sõna otseses mõttes valus ja terve elu olen silma vaatamist vältinud. silmavaatamisega ei ole probleeme, kui tegemist on pereliikmetega või minu lähimate sõpradega. valus on kuskil silmade “taga”. olen märganud, et antidepressantide kuuri ajal on mul kergem silma vaadata. teadlikku silma vaatamise harjutamisega alustasin siis, kui laps sai viis aastat tagasi diagnoosi ja mina ka ennast ära “diagnoosisin”.
last harjutada prooviksin väga õrnalt, sest äkki ta keeldub valu tõttu edaspidi üldse silma vaatamast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Juhul kui lapsel on üheks autismi spektri häireks vähene pilkkontakt, kas siis tuleks last pigem suunata pidevalt silmsidet looma või tuleks lasta lapsel olla nagu on? Laps on kolme aastane, kui ei tea, et erilist silmsidet ei loo, siis ei pane tähele, et selles osas probleeme, üldiselt täiesti ei väldi…psühholoog ütles, et võiks rohkem silmsidet olla ja leidis, et see on üheks pervasiivsele arenguhäirele viitavaid aspekte. Ei jõudnud küsida, kas peaks/võiks last treenida silma vaatama… Teiseks mureks on kõnelemine, sellega kogu protsess algas, esialgu rohkem viiteid häirele ei ole- sööb, magab, suhtleb nii kuidas oskab jne. Aga pilkkontakt on jah vähene, tal muidugi ka kogu aeg kiire, nagu ikka kolme aastastel…[/tsitaat]
Mina õpetasin oma autisti varakult silma vaatama. Praegugi ütlen talle vahel “Vaata mulle otsa”, kui temaga räägin, aga nüüd on ta 5aastane ja üldjuhul vaatab otsa, kui temaga räägitakse. Ta jälgib nüüd mu kõnet, nagu tavalaps – otsa vaadates. Samuti vaatab ta mulle otsa, kui tema kõnet alustab. Kindluse mõttes haarab ta mu käest ja vaatab otsa, et rääkida.
Kõnelemine on paljudel autistidel tõesti raskendatud, minu oma on alles viimasel ajal hakanud rääkima ja õpib nüüd iga päev uusi sõnu, aga kuni 4-aastaseni rääkis ta pudikeeles, millest ainult mina aru sain.
Mina soovitaksin siiski, et harjutaksid last endale otsa vaatama. Võta tal kätest kinni, kummardu ta kohale ja siis niimoodi proovi temaga silmside luua, ise samal ajal midagi rääkides.
Kõneprobleemidega pöörduge kohe logopeedile, 3aastaselt on paras aeg logopeedile minna. Minu laps ei saanud õigel ajal logopeedilist ravi ja see annab nüüd tunda.
Lisaks soovitan minna lapsega psühhiaatrile, las vaatab lapse üle. Hea psühhiaater on dr Visnapuu Marienthalis. Kontaktid leiad siit: http://www.mppk.ee/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles artiklis – http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/uus-teooria-sunnib-umber-motestama-autismi-olemust#.U7G9F5RmPD4 – kirjeldatud teooria järgi ei tohiks sundida autiste silmsidet hoidma, sest see tekitab neile suurt stressi ja ei lase suhtlemisel keskenduda olulisematele asjadele. Kas ikka on nii oluline pidevalt üksteisele näkku vahtida? Nii oluline, et tuleb sööta lapsele teda pikkamööda mürgitavat ravimit selleks, et laps suudaks uimastatult kellelegi otsa jõllitada? Üksteisele suhtlemisel silma vahtimine ei ole loomulik, loomad ei vahi üksteisele silmadesse ja tihti tähendab loomade puhul silmside ainult agressiooni ja rünnakusõnumit. Ei tohiks kedagi selleks kohustada ega levitada arvamusi, et silmside mittehoidjad on ebanormaalsed, seda enam, kui autistile on pilkkontakt valus ja jääb alati valusaks, sõltumata harjutamisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen autistliku lapse vanem ja ütlen et seos puudub. Laps vaatab täiesti normaalselt silma aga on sügavalt autistlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodus üks asperger ja üks autist. Asperger vaatab silma, autist mitte. Ei nõua silma vaatamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Erivajadustega laps autism ja silma vaatamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.