Esileht Ilu ja tervis Autism

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Autism

Postitas:
Kägu

Tere

Kas siin on inimesi, kellel on diagnoositud mingi autismispektri häire, nt asperger? Kuidas dianoosimine toimus ja kuidas ravi, või kas on üldse ravi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna autism pole haigus, siis ravida seda ei saa.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna autism pole haigus, siis ravida seda ei saa.

Autism on skisofreenia alaliik ja see on haigus mis pole ravitav. https://et.wikipedia.org/wiki/Autism

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimesel on autism tuleks valida elukutse kus tuleb palju inimestega suhelda.Muidugi siis kui inimene on üldse töövõimeline.Autismil on erinevad raskusastmed.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna autism pole haigus, siis ravida seda ei saa.

Autism on skisofreenia alaliik ja see on haigus mis pole ravitav. https://et.wikipedia.org/wiki/Autism

Autism ei ole skisofreenia alaliik. Kui sellesama lingitud teksti läbi loeksid, näeksid, et nii arvati 100 aastat tagasi. Tänapäeval on selge, et tegu on kahe eraldi diagnoosi ja nähtusega. Kuigi, autistidel on skisofreeniat natuke sagedamini kui ülejäänud populatsioonis ja mõned sümptomid võivad kattuda.

Skisofreenia kontrolli all hoidmiseks on küll ravimeid, mis teinekord väga hästi toimivad, aga autistidele pole mingeid ravimeid.

Kui mõni täiskasvanu autismispektrihäiret endal kahtlustama hakkab, võib tegu olla nn aspergeri sündroomiga (kõrgfunktsioneeriv autist) ja üldiselt on need inimesed eluga hästi hakkamasaavad, kuigi natuke omamoodi, tavaliselt sotsiaalselt kohmakad.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on natuke asjalikumat lugemist: https://opleht.ee/2019/05/autismist-paris-oma-kogemusest/

Diagnoosimine käib psühhiaatri juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimesel on autism tuleks valida elukutse kus tuleb palju inimestega suhelda.Muidugi siis kui inimene on üldse töövõimeline.Autismil on erinevad raskusastmed.

Kas sa ise ka oled mõne autistiga või aspergeriga kokku puudunud, et sellist jama ajad?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uskumatu, et ikka veel leidub inimesi, kes autismi haiguseks peavad.

Autism ei ole haigus, vaid neuroloogiline eripära. Mul on peres kaks autisti, üks täiskasvanu ja üks laps. Täiskasvanud autistil on edukas ühemehefirma, laps käib tavaklassis ja on õpitavates ainetes viieline. Raske on ühistegevustes, sotsiaalsetes situatsioonides, ülitundlikkusest põhjustatud asjadega, nt toit. Mul endal pole midagi diagnoositud, aga on endalgi raske, ei taha kusagil üritustel käia ja inimestega suhelda näost-näkku, hästi ebamugav on kui olen selleks sunnitud. Teine laps peres on täitsa tavaline. Kes diagnoosib – psühhiaater.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimesel on autism tuleks valida elukutse kus tuleb palju inimestega suhelda.

Miks? Suhtlemises on nad just ju eriliselt kobad. Milleks siis sellise elukutse peaksid valima. Pigem ikka just sobib elukutse, kus rohkem omaette nokitsetakse ja oluline rõhk on nt detailide märkamisel vms.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimesel on autism tuleks valida elukutse kus tuleb palju inimestega suhelda.Muidugi siis kui inimene on üldse töövõimeline.Autismil on erinevad raskusastmed.

Kas sa ise ka oled mõne autistiga või aspergeriga kokku puudunud, et sellist jama ajad?

Sinusugusest lollist ma tean loomulikult rohkem. Mul sõber on asperger. Paraku perekool ongi portaal kus saab lausrumalusi lugeda.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimesel on autism tuleks valida elukutse kus tuleb palju inimestega suhelda.Muidugi siis kui inimene on üldse töövõimeline.Autismil on erinevad raskusastmed.

Kas sa ise ka oled mõne autistiga või aspergeriga kokku puudunud, et sellist jama ajad?

Sinusugusest lollist ma tean loomulikult rohkem. Mul sõber on asperger. Paraku perekool ongi portaal kus saab lausrumalusi lugeda.

Kuna mul on 2 täiskasvanut last selle diagnoosiga, olen üsna palju erinevate autistide ja aspergeridega kokku puutunud. Sh ka vaimupuudega. Läbi oma vabatahtliku tegevuse ja suheldes teiste peredega. Millegipärast ei sobi ühelegi neist amet kus suurt suhtlemist nõutakse. Pigem viib see neid suht ruttu kriisi kui liiga palju suhtlust ja inimesi. Kui nad üldse võimelised tööd tegema on.

Kui siiski mõni neist tulebki toime, on tal tõenäoliselt  autismi spektrihäiret üsna vähe. Ka see, et ta sõbrasuhet suudab hoida on märk sellest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Autism