Esileht Erivajadustega laps autismist

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: autismist

Postitas:

Tere.
Laps on meil 3,5 aastane. Mure kasvab, et äkki pole kõik korras.

Poisslaps, ei hakanud rääkima, siis kui peaks..Kuna on mitmekeelne pere, siis aeti see selle süüks. Enne 3 aastaseks saamist avastati hoopis, et adenoidi ja mandlipõletiku tõttu olid kõrvad lima täis ning ta ei kuulnud peaaegu midagi. Tegime juunis operatsiooni, peale mida arstid arvasid, et küll nüüd hakkab rääkima .
Hakkas küll aga vähe. Septembris käisime logopeedi juures. Kuna meil on kolmkeelne pere, siis põhiline keel on inglise keel(selles keeles laps ka suhtleb). Kuna arst seda keelt ei valda hästi, siis ütles ta meile, et enne kui laps eesti keelt ei räägi, siis ta nagu ei räägigi. Soovitas ka minna lastpsühholoogi juurde. Läheksin hea meelega aga ei leia kuskilt sellist, kes valdaks inglise keelt. Ja ma ei tea mida teha enam.. Kui me läheme selle arsti juurde, kes ka inglise keelt ei valda, siis öeldakse et laps on hoopis rumal, kuna ta ei saa aru ja ei reageeri. Ma olen ka ise temaga võimalikult palju eesti keeles proovinud suhelda, aga ta ei võta kuidagi vedu.. tahab ikka inglise keeles suhelda.

Aru ta saab, sõnavara on suur aga isesesvat juttu pole. Ainult siis ta tuleb ise ütlema, kui ta midagi tahab saada. Kui talle miski ei meeldi, hakkab hoopis kõva häälega karjuma. või viskab pikali maha. Samuti ei taha ta et ta pead katsutaks.. peapesu ja juuksur on kõige hullemad asjad üldse.
Kes oskaks mulle nõu anda? Ma nii tahaksin oma väikemehele mingit abi aga lihtsalt ei tea mida ega kuidas… 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aru ta saab, sõnavara on suur aga isesesvat juttu pole. Ainult siis ta tuleb ise ütlema, kui ta midagi tahab saada. Kui talle miski ei meeldi, hakkab hoopis kõva häälega karjuma. või viskab pikali maha. Samuti ei taha ta et ta pead katsutaks.. peapesu ja juuksur on kõige hullemad asjad üldse.

mu meelest muu isegi kuskil seal üpriski vormipiirile lähedal, kuigi 3a peaks ka juba kahekeelse pere puhul kolmandat ikka natukene juba rääkima…

aga need, mis jäävad tsitaadi sisse: need jällegi on mu meelest normipiirist küll allpool.

kas Marienthali Psühhiaatriakeskuses kliiniline lastepsühholoog Tiina Valvas või lastepsühhiaater Dr. Visnapuu- Bernath mitte polnud inglismaal õppinud?
nad mõlemad on autismile muideks spetsialiseerunud, seega julgen soovitada.
koduleht siin: http://mppk.ee/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Erivajadustega laps autismist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.