Esileht Erivajadustega laps Autist 3a poiss.

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Autist 3a poiss.

Postitas:

Tere. Olen väga mures oma poja pärast. Ta on Autist ja ei räägi veel mitte ühtegi sõna :(, plus kõik muu. Hoiab omaette, ei saa meist aru mida talle räägime, kui midagi tahab siis mitte ei küsi vaid kisab ja hakkab hüsteeritsema, pean ise ära arvama. Pole kelleltki nõu küsida ja mõtlesin et ehk on siin kellel kogemusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 12:19; 23.03 13:37; 04.04 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas reha plaan on olemas? Kas käite reha plaanis kirjas olevatel teenustel regulaarselt? Reha plaanis on ju väga palju teenuseid ja lapsevanema nõustamisteenuseid- kas kasutate kõiki võimalusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 13:15; 23.03 21:31; 24.05 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa me veel mingit abi, hetkel ainuke abi mis saame on lasteaiast. Kuna elame soomes siis siin vist asjad vähe teisiti, pole aimu mis edasi saab. Hetkel ootame AAC- ohjaust, kuhu meid lähedasi kutsutakse koolitusele, et kuidas autistlike lastega käituda ja kuidas neid aidata arengus. Pojale nagu ma aru saan , tuleb tugiisik kes siis temaga hakkab nii lasteaias kui ka kodus tegelema. Veel on kõik nii segane ja sassis. Pole aimugi mis mind ees ootab ja kuna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 12:19; 23.03 13:37; 04.04 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soome kohta ei oska midagi öelda. Eestis saab nii haigekassa kui rehaplaaniga eripedagoogi, logopeedi, tegevusteraapia kui psühholoogi teenust, vajadusel ka füsioteraapia.
Iga autistlik laps on erinev, seetõttu ei oska küll nõua anda nii lühikese kirjelduse peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 13:15; 23.03 21:31; 24.05 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

soovitan suhelda teiste lastevanematega, nt Eestis on Eesti Autismiühing, Tallinna ja Harjumaa autismiühing.Mõlemad on loodud lastevanemate poolt kel sarnased probleemid. Kui soome keelt oskad, äkki seal ka on sarnaseid ühendusi, kogemusnõustajaid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 07:22; 24.05 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püüa oma last mõista ja jääda temaga suhtlemisel rahumeelseks. Peamine on aru saada, et autism on inimese sees, seda ei muuda sõimamine ega füüsiline “kasvatamine” nagu kipuvad sageli ümbritsevad soovitama. Kuniks on ta väike, on baasi turvatunde ja rutiinide saavutamiseks lihtsam, mis omakorda lihtsustab tema(ga) toimetulekut suurema lapse ja täiskasvanuna. Autistlik laps armastab rutiini ja rutiinis elades on ka tal lihtsam toime tulla. Googeldada võiksid näiteks piktogramme, mille abil autistlike lastega kontakti luua. Suhtle autismiühingutega, Eestis, Soomes, loe erinevat kirjandust, mida raamatukogud pakuvad. Saad selle abil ette suure pildi sellistest inimestest. Esimeseks põgusaks sissejuhatuseks võiks soovitada seda http://ajakiri.lastekaitseliit.ee/2016/10/11/autistlik-laps-vajab-teistsugust-lahenemist/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Olen teema algataja. Lühike kirjeldus… jh seda kõikke on lihtsalt raske sõnadesse panna ja veel raskem kirjutada,minule täiesti uus kogemus ja kokkupuude täiesti null. Olen otsinud internetist aga siin ka kõik nii pinnapealne. Soome keelt räägin aga selles valdkonnas mitte. Kõige rohkem teeb muret poja söömishäire,unetus,agressiivsus. Aga samas ei ole ta õnnex vägivaldne, on jube kaisutaja ja musitaja. Tal on noorem õde 1,8 kuune. Saavad super hästi läbi. Jh mul on 4 last, kaks täisealist ja kaks pesamuna. Olen 40 aastane ja nüüd olen hädas :(. Tahax niiväga poja aidata, teada mis tulevik toob.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 12:19; 23.03 13:37; 04.04 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled üldse lapsega uuringutel käinud? Ka minu laps oli samasugune, siis selgus, et ninaneelus on suur adenoid, mistõttu olin kõrvad töötamise lõpetanud. Pärast puhastamist, shunteerimist 2,6 aastaselt hakkas 3- aastaselt rääkima. Ühtlasi kadus seoses kõne tekkega ära ka kou ülejäänud rida imelikku käitumist, millega ta kompenseeris puudulikku suhtlemist. Ennekõike ikka tüüri ametliku diagnoosi suunas. Tallinnas on väikelaste psühhiaatriakeskus, Fertilitases dr Miller väga hea kõrvaarst. Uuri ja otsi abi. Sinu lapse sarnaseid on kindlasti palju ka Soomes, usun, et seal on ka abivõimalused rehaplaanides palju suuremad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 4a5k vanusel lapsel kahtlustatakse autismispektrihäireid (pervasiivsed arenguhäired). Rääkima hakkas alles peale 3 aastat. Tagantjärele saan aru, et tema agressiivsus ja närvilisus tulid paljuski sellest, et ta ei saanud ennast väljendada. Pervasiivsete arenguhäirete üks tunnuseid on see, et ta ei saa kogu kõnest aru, näit. alla, peale, üles, ees, taga, samuti näit, kui tahad, et ta heidaks voodisse ja ütled, et viska pikali, siis võibki põrandale pikali visata. Suhtlemine teistega on natuke raske, meeldib omaette raamatuid vaadata, puslesid kokku panna. Teisest küljest 2 aastaselt tundis eesti ja inglise keelseid tähti, praegu loeb eesti keeles.
Meie rääkisime temaga algul hästi lühikesi ja konkreetseid lauseid, näit. võta pall ja pane kasti. Mitte mingit pikka joru: võta pall ja pane kasti, et tuba oleks ilus ja puhas jne. Kui liiga pikalt juurde seletada läheb mõte kaduma. Kindlasti on vajalik rutiin, kindel päevakava. Lapsele on määratud puue, hetkel küll kõnega seoses. Kõne on väga palju arenenud, aga sellist “mari võttis jüri raamatu ja tõmbas sellest lehe välja ja jüri hakkas nutma” ei räägi. Vastab küsimustele ja lühidalt. Hästi rahulik ja konkreetne peab lapsega olema. Veel aasta tagasi püüdsin jonni korral tema mõtted ja tähelepanu mujale juhtida, aga nüüd üritan õpetada oma tunnetega toime tulema. Õnneks söömisega probleeme ei ole.
Tugiisikut lasteaias ei vaja. Õnneks sai sobitusrühma, mis on väiksem ja kus tema erisustega arvestatakse. Olen lasteaia ja õpetajatega äärmiselt rahul. Samuti sobivad talle kaaslasteks pigem vanemad lapsed. Tema vanused – 3-4 aastased on liiga lärmakad ja tülid on kerged tekkima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soome kohta ei oska midagi öelda. Eestis saab nii haigekassa kui rehaplaaniga eripedagoogi, logopeedi, tegevusteraapia kui psühholoogi teenust, vajadusel ka füsioteraapia.
Iga autistlik laps on erinev, seetõttu ei oska küll nõua anda nii lühikese kirjelduse peale.

Püha lihtsameelsus kas sa tõesti
arvad, et sellest paarist korrast on lapsele abi?
Need ühingud on ainult projektirahade peale väljas.
Siin eestis puudub abi!
Ma vist tean kes sa oled…masendav inimene

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soome kohta ei oska midagi öelda. Eestis saab nii haigekassa kui rehaplaaniga eripedagoogi, logopeedi, tegevusteraapia kui psühholoogi teenust, vajadusel ka füsioteraapia.
Iga autistlik laps on erinev, seetõttu ei oska küll nõua anda nii lühikese kirjelduse peale.

Püha lihtsameelsus kas sa tõesti
arvad, et sellest paarist korrast on lapsele abi?
Need ühingud on ainult projektirahade peale väljas.
Siin eestis puudub abi!
Ma vist tean kes sa oled…masendav inimene

minuarust on sinu oma viga, et lapsega paar korda vaid käisid nende spetsialistide juures. minu autistlik (asperger+ATH ja väga raske juhus)laps on 16 ja oleme käinud reh. plaani raames 8 aastat erinevates teraapiates. igal õppeaastal on vähemalt ükski spetsialisti visiit korra nädalas.mitut pole pannud kuna lisaks on ju ka kool.enne seda kui täpset diagnoosi veel polnud käis 4.-7. eluaastani erirühmas kus ka terve meeskond temaga tegeles. ja seda Eestis, Tallinnas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 07:22; 24.05 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist ei ole ühekordse nõustamisega.Reha plaaniga on lapsele ette nähtud 1400 eurot teraapiate jaoks ehk 70 korda aastas. Ei pea ju valima mingit suvalist ühingut ja spa-d ja muud jura. Ka enamike lastehaiglate juures on võimalik reha plaani alusel teraapiat saada. Lisaks siis haigekassa võimalused (1-2 korda nädalas terve aasta läbi). Piiratud on ainult füsioteraapia teenus (10 korda aastas mitteliikumispuudega lapsele; liikumispuudega lapsele on ette nähtud 30 korda rehaga ning 120 korda haigekassaga).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 13:15; 23.03 21:31; 24.05 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püha lihtsameelsus kas sa tõesti
arvad, et sellest paarist korrast on lapsele abi?
Need ühingud on ainult projektirahade peale väljas.
Siin eestis puudub abi!
Ma vist tean kes sa oled…masendav inimene

Abi saab puudega laps nii Eestis kui Soomes, aga selle vahega, et Eestis on puudega lapse jaoks palju paremad tugiteenused, arstiabi ja siin on ka sallivam ühiskond.
Masendav lapsevanem oled – sa ei suuda oma abi vajavat last üle paari korra aastas isegi rehabilitatsioonile viia…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 20:54; 26.05 01:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Olen teema algataja. Lühike kirjeldus… jh seda kõikke on lihtsalt raske sõnadesse panna ja veel raskem kirjutada,minule täiesti uus kogemus ja kokkupuude täiesti null. Olen otsinud internetist aga siin ka kõik nii pinnapealne. Soome keelt räägin aga selles valdkonnas mitte. Kõige rohkem teeb muret poja söömishäire,unetus,agressiivsus. Aga samas ei ole ta õnnex vägivaldne, on jube kaisutaja ja musitaja. Tal on noorem õde 1,8 kuune. Saavad super hästi läbi. Jh mul on 4 last, kaks täisealist ja kaks pesamuna. Olen 40 aastane ja nüüd olen hädas :(. Tahax niiväga poja aidata, teada mis tulevik toob.

Kõige tähtsam: kas su lapsel on AMETLIK diagnoos olemas?
Kui on, siis: Kelas käidud ja vammaistuki ikka määrati lapsele?
Edasi: olenevalt vallast, kuhu kuulute: vallal kas on abiteenusteks raha…või siis pole.

Ja edasi hakkab üks lõputu võitlus tuuleveskitega, sest Soomes ei taheta autismist midagi teada, ei taha sellest teada su naaber ega su lapse arst. Tavaline on ka teadmine, et autism on ravitav – 3 kalaõlikapslit päevas ja laktoosivaba menüü.

Soovitan väga liitumist Autismi- ja Aspergeriliiduga, saad vähemalt sedagi infot, kuidas sarnases olukorras pered hakkama on saanud ja saate mehega parema ettekujutuse, kuidas pere koos hoida ja rahaliselt toime tulla

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 20:54; 26.05 01:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Erivajadustega laps Autist 3a poiss.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.