Esileht Erivajadustega laps Autisti eraklikkus

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Autisti eraklikkus

Postitas:
Kägu

Kuidas te oma autististe ühiskonnast osa saama motiveerite?
Minu 9aastane poja vaid istukski kodus… kooli ajal kui on omad kohustused, trennid, huviringid jmt, siis rutiinis sees olles asjad toimivad ilusti. Koolivaheajal on ikka korralik kangutamine, et teda kusagile minema utsitada, kuna kohustusi pole, piisavalt motiveerivat huvi ka mitte. Laagris 5 päeva käis, maal kah, soojadel päevadel rannas natuke ujutud ikka sai. Oma sõpradega enamjaolt suhtleb arvutis, kokku saada ei taha, isegi poodi või kinno ei kipu jne.
Kui ta juba nii noorena eraldub normaalsest ühiskonnast, siis mul on hirm, mis edasi saab.
Kas sarnased mured on teistelgi ja kuidas te sellist last tegutsema kavaldate?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu poeg ei ole autist aga elab ka vaid arvutis. Aga ma kuulen, kuidas ta seal teistega suhtleb.

Poodi läheb küll, et endale näiteks mahla osta.

Ma vahepeal lihtsalt ütlengi, et tule, viime pappkastid konteinerisse või lähme turule. Tuleb, vastu ei vaidle. 15a

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kooliajal sotsiaalne elu toimib, siis suvel võib natuke puhata ka ja üksiolemist nautida, iseenesest ei pruugi see üldse probleem olla. Aga kuidas Te perega ühiskonnaelust osa võtate ja teda sellesse kaasate ? Käite mõnel reisil suve jooksul, matkamas ? Kinos, kontserdil, teatris võiks suvel ju koos käia.  Tuttavate juures külas ? Poodi saadaks ta koos nimekirjaga pere vajadusi silmas pidades – oleksi piisav motivatsioon oma panust anda ja samal ajal ka sotsiaalset toimetulekut arendada.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kooliajal sotsiaalne elu toimib, siis suvel võib natuke puhata ka ja üksiolemist nautida, iseenesest ei pruugi see üldse probleem olla. Aga kuidas Te perega ühiskonnaelust osa võtate ja teda sellesse kaasate ? Käite mõnel reisil suve jooksul, matkamas ? Kinos, kontserdil, teatris võiks suvel ju koos käia. Tuttavate juures külas ? Poodi saadaks ta koos nimekirjaga pere vajadusi silmas pidades – oleksi piisav motivatsioon oma panust anda ja samal ajal ka sotsiaalset toimetulekut arendada.

Minu 8aastast autisti motiveerib raha – viib poodi taarat, saanb ostunimekirja kaasa ning sealt siis osa raha ka endale. Toimib nii hästi, et pakub end iga päev poeabiliseks.
Muus osas ka puhas itmees ja pigem suhtleb samuti digitaalselt või telefonitsi. Kui ilusti minekud ja pere plaanid talle ette ära rääkida, siis tuleb veel kaasa ilusti, väga harva eelistab koju jääda. Aktiivsemate lastega ta eriti ei klapi ja siis istub ka külas telefonis. Aga siis kiidame, et vähemalt tuleb kaasa ja täiskasvanutega suhtleb. Kino, teater, sport pigem meeldib, kontserite osas on üsna valiv. Sõpru tal palju pole, aga paar poissi koolist ja trennist ikka on, kellega suhtleb ka muul ajal. Käib suure kooli väikeklassis.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama elu elab ka minu mitteautist – suure põntsu pani koroona, siis tekkiski komme sõpradega arvutis suhelda (enne seda käidi ikka üksteisel külas). See käis vaid korra-paar ratastega sõitmas ning ühel sünnipäeval.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul sama mure – autismispektrihäirega 9a poiss ei soovi kuskil käia. Käib ainult kohalikus poes endale maiustusi ostmas.

Suvistest pereüritustest osa ei võta: planeerime ja kutsume teda aktiivselt kaasa – tema ütleb, et ei taha tulla ja kõik. Ma ei saa teda ju jõuga füüsiliselt kaasa tulema sundida.

Koolis käib (on üks-ühele õppel), samas trennis ja teraapias ei taha käia. Ütleb, et igav on ja ta ei taha sinna minna.

0
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Erivajadustega laps Autisti eraklikkus