Esileht Erivajadustega laps Autisti eraklikkus

Näitan 2 postitust - vahemik 121 kuni 122 (kokku 122 )

Teema: Autisti eraklikkus

Postitas:
Kägu

Meil kusjuures oli just vastupidine näide. Tark, ent tundlik laps, kelle omandamisvõime ja sotsiaalsus tavakooli kooliteed alustades takerdus. Liiga palju sagimist, liiga kiire olukordade muutus jmt tekitas ärevust, mis hakkas kõike pärssima.

Mul oli oma lapsega sama kogemus. Tavakooli stress tegi ta lihtsalt vigaseks. Ja kuna alguses käisime spetsialistide vahet suviti, mil koolistress taandus ja laps tundis ennast hästi, siis ei saanud me ka kuidagi diagnoosi, alles kolmandas klassis ma taipasin ja panin psühholoogi aja kevadeks, siis saime diagnoosi ja suunamise.

Saime peale pikka pingutamist ka sobitamist õnneks koha Pätsi kooli ja tulemus tänaseks vastupidine – laps on avatud, seltsiv, iseseisev, vastutustundlik jne. Koolitööd teeb kõik kohapeal ära, kodus enam pole õppetööga sisuliselt peale raamatute lugemise vaja tegeledagi.

Ja jälle sama kogemus – Pätsi koolis õppis ise ning meeleldi, mingit erilist spetsiaalset “remontimist” ei tehtud, lihtsalt õhkkond oli maksimaalselt toetav ja sagimist vähem kui kombinaatkoolis. Mina teda tavakooli tagasi ei hakanudki nõudma, milleks? Mitte midagi head ei oleks see talle juurde andnud. Lõpetas üheksanda klassi Pätsis ja tuli Tartusse kutsekooli tehnilisele erialale.

Autist ei ole iseenesest kohe “katkine” laps, keda peaks remontima. Autisti teeb katki ümbritseva maailma ülestimulatsioon ning tõsiasi, et 30pealiste klassidega mammutkoolid on tegelikult lapse arengu jaoks ebaloomulikud keskkonnad. Lihtsalt nn tavalapsed suudavad neid keskkondi taluda, tundlikumad lapsed ei suuda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas te oma autististe ühiskonnast osa saama motiveerite?

Minu 9aastane poja vaid istukski kodus… kooli ajal kui on omad kohustused, trennid, huviringid jmt, siis rutiinis sees olles asjad toimivad ilusti. Koolivaheajal on ikka korralik kangutamine, et teda kusagile minema utsitada, kuna kohustusi pole, piisavalt motiveerivat huvi ka mitte. Laagris 5 päeva käis, maal kah, soojadel päevadel rannas natuke ujutud ikka sai. Oma sõpradega enamjaolt suhtleb arvutis, kokku saada ei taha, isegi poodi või kinno ei kipu jne.

Kui ta juba nii noorena eraldub normaalsest ühiskonnast, siis mul on hirm, mis edasi saab.

Kas sarnased mured on teistelgi ja kuidas te sellist last tegutsema kavaldate?

Mida sa forsseerid. Lase lapsel olla ja tule tänapäeva.

Mul kolm täiesti tervet last, ei arva küll, et nad peaks kogu aeg kuskil käima:)

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 121 kuni 122 (kokku 122 )


Esileht Erivajadustega laps Autisti eraklikkus