Esileht Erivajadustega laps Autisti sotsiaalkäitumine

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Autisti sotsiaalkäitumine

Postitas:

Mu 3-aastane poiss lippab korraldusi täitmata ja pliiatsiga vehkides kõneteraapiatunnis ringi, Ilmselt on tegemist autismiga. Kas keegi teab teraapiaid, millega sellistele lastele õpetatakse grupis või sotsiaalses olukorras käitumist? Kas keegi saaks jagada isiklikke kogemusi, kuidas autistlikule lapsele käitumist õpetada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 13:53; 06.07 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan tegevusteraapiat, mõeldudki autistlike laste õpetamiseks, arendamiseks sh sotsiaalsete oskuste õpetamiseks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 15:02; 07.07 23:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka tegevusteraapiat ja võimalusel tasandusrühma, kui käib lasteaias. Sinna saamiseks peaks eelnevalt käima Rajsleidjas ja see võtab aega. Seal on väike rühm ja kindlasti saab lsps rohkem tähelepanu, kui suures rühmas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan välismaal, kus sellist asja nagu tasandusrühm pole. Laps läheb sügisel eelkooli, siis püüame talle ka diagnoosi saada.

Kuidas õpetada autistile koostööd ja käitumist? Vajan nõuandeid

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 13:53; 06.07 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan välismaal, kus sellist asja nagu tasandusrühm pole. Laps läheb sügisel eelkooli, siis püüame talle ka diagnoosi saada.

Kuidas õpetada autistile koostööd ja käitumist? Vajan nõuandeid

Tegevusterapeuti on juba soovitatud. Kui sa ise ja laps olete eestikeelsed, siis Eestis on tegevusterapeute, kes nõustavad ka skype’i teel. Guugelda “tegevusterapeut” ja peaksid saama kogu vajaliku info. Ainult tegevusterapeute on vähe ja järjekorrad ei pruugi olla lühikesed, varu kannatust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Autism ei ole ühe sõrmenipsuga ravitav. Teraapiates käivad need lapsed aastaid ennem kui tulevad silmnähtavad tulemused. Kindlasti on ka igas riigis olemas spetsiaalsed programmid autistlike laste õpetamiseks. Pöördu perearsti poole, tema suunab edasi. Eestis on tegevusteraapia taastusravi ja rehabilitatsiooni teenus ja lapsevanemale tasuta. Kindlasti on ka midagi sarnast sinu praeguses elukohas. Mida varem teraapiatega alustada, seda paremad on tulemused.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 15:02; 07.07 23:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 3-aastane poiss lippab korraldusi täitmata ja pliiatsiga vehkides kõneteraapiatunnis ringi, Ilmselt on tegemist autismiga. Kas keegi teab teraapiaid, millega sellistele lastele õpetatakse grupis või sotsiaalses olukorras käitumist? Kas keegi saaks jagada isiklikke kogemusi, kuidas autistlikule lapsele käitumist õpetada?

Miks sa arvad, et ta autist on? Selline käitumine võib viidata samahästi ju ATH-le…

Kas korraldusi mõistab ja neile reageerib? Või on kõnehäirele lisaks häda ka kõnest arusaamisega?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka häireteta kolmeaastane võib aktiivne ja ulakas olla ju 🙂 Selles vanuses lapsed ei suudagi pikalt paigal püsida.

Kõnehäire käib tõesti pigem sagedamini komplektis autismiga, aga samas autistlik laps pigem on passiivne omaette nurgas konutaja kui hüperaktiivne. Ehkki on muidugi ka näiteid, kus kombinatsioonis võib olla ATH, kõnepuue ja autism.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka häireteta kolmeaastane võib aktiivne ja ulakas olla ju ???? Selles vanuses lapsed ei suudagi pikalt paigal püsida.

Kõnehäire käib tõesti pigem sagedamini komplektis autismiga, aga samas autistlik laps pigem on passiivne omaette nurgas konutaja kui hüperaktiivne. Ehkki on muidugi ka näiteid, kus kombinatsioonis võib olla ATH, kõnepuue ja autism.

Minu tugevate autistlike joontega laps oli kõike muud kui passiivne ja paigal väikelapseeas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustuseks räägi oma kahtlustest arstiga ja lase laps autismiuuringutele saata. Elan ise samuti välismaal ja kõik see värskelt läbitud ning lapsel autismidiagnoos. Hea uudis on see, et nüüd ei pea enam kõike ise mõtlema, korraldama ja maksma, vaid riik toetab iga-aastaselt päris suure summaga, mis tegelus- ja kõneteraapiale kasutada ning sotsiaaltöötaja aitab kõiki neid spetsialiste leida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Autism ei ole ühe sõrmenipsuga ravitav.

Autism ei ole üldse ravitav.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Autism ei ole ühe sõrmenipsuga ravitav.

Autism ei ole üldse ravitav.

Ma teadsin ka siiani, et ravitakse haigusi. Autism pole haigus, seega ravi puudub.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võibolla su laps ja logopeed (või kesiganes seal kõneteraapias lapsega tööd teeb) lihtsalt ei sobi kokku? Minu 5-aastane käitus esimese logopeediga samamoodi – korraldusi ei täitnud ja lollitas, mingit arengut ei toimunud. Lõpuks võtsin südame rindu, kuulasin oma emainstinkte ja lõpetasin koostöä selle logopeediga. Järgmise juures käitus laps nagu kukununnu, tegi tööd nii vastuvõtul kui kodus ja areng oli märgatav.

Ei mu laps ei olnud autist või ATH-ga, kahtlustasin seda isegi esimese logopeediga käitumist vaadates. Lihtsalt kõne hilistumine oli, 10-aastaselt jõudis teistele järgi ja nüüd käib tavakoolis tavaklassis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võibolla su laps ja logopeed (või kesiganes seal kõneteraapias lapsega tööd teeb) lihtsalt ei sobi kokku? Minu 5-aastane käitus esimese logopeediga samamoodi – korraldusi ei täitnud ja lollitas, mingit arengut ei toimunud. Lõpuks võtsin südame rindu, kuulasin oma emainstinkte ja lõpetasin koostöä selle logopeediga. Järgmise juures käitus laps nagu kukununnu, tegi tööd nii vastuvõtul kui kodus ja areng oli märgatav.

Ei mu laps ei olnud autist või ATH-ga, kahtlustasin seda isegi esimese logopeediga käitumist vaadates. Lihtsalt kõne hilistumine oli, 10-aastaselt jõudis teistele järgi ja nüüd käib tavakoolis tavaklassis.

Rõõm lugeda, et väikelapseeas problematiline laps arenes edukalt tavakooli laste tasemele. Kas alustasite kohe tavaklassis või siiski väikeklassiga?

Mul on kõnehäirega laps, kellel tunduvad ka kerged autisimi tunnused olevat, alustamas kooliteed väikeklassis. Täna ta tundub nö tavalapsega võrreldes eluvõõras, arengult aeglasem ja sotsiaalselt ebaküps. 2a noorem vend on juba täna kõne oskuselt ja silmaringilt vanemast vennast ees. Ise üsna kardan seda kooli algust seetõttu. Last aidata ma ise aga väga ei oska kah ja ega ka spetsialistid on kätt laiutamas… Mees küll arvab, et näen tonti ja las laps olla nagu on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälgin pidevalt, kui sel teemal midagi head kuskil avaldatakse ja leidsin just täna ilmunud värske artikli Õpetajate Lehe veebist, kus on nii palju konkreetseid lihtsaid nõuandeid, kuidas autistlike joontega lapse sotsialiseerumist kergendada. Kirjutatud õpetajatele, kuid täis nii häid soovitusi, mida saab ka ema või isa kasutada. https://opleht.ee/2021/08/kuidas-paremini-moista-autistlikku-opilast-julgustuseks-opetajale/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Erivajadustega laps Autisti sotsiaalkäitumine