Esileht Erivajadustega laps Autistide/ath uni

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Autistide/ath uni

Postitas:

Kas autistlikel lastel on tavaliselt unehäired? On neile üldse võimalik õpetada uneharjumusi, normaalselt ajal magama minemist jne?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, neil on unehäired. Meile soovitas neuroloog melatoniini.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kusjuures ei ole. Seitsmene, autist ja ATH, magab sügavalt, läheb õigel kellaajal ja ise. On alati hästi maganud. Oskab väsimust tunnetada.

Lapsena tegin temaga läbi unekooli. Kindel uinumisrutiin aitas väga. Uinub väga sügavalt. Ärkab veidi vara, aga nüüd on õppinud endale ise tegevusi leidma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Autistlikel ja ADHD lastel on väga tihti uneprobleeme. Aitab kindel rutiin ja vajadusel melatoniin.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 18:01; 11.05 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu autistil ei olnud uneprobleeme kuni tesmeeani, siis algas, algul tasapisi, üks öö mõne nädala kohta, üks öö nädalas, lõpuks sellel sügisel olime olukorras, kus oli hästi, kui üks öö nädalas magati. Kohutavalt kurnav. Nüüd saab ketipilaari ja magab taas. lahendus kindlasti on kusagil olemas, tuleb ainult ülesse leida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas autistlikel lastel on tavaliselt unehäired? On neile üldse võimalik õpetada uneharjumusi, normaalselt ajal magama minemist jne?

Meil läheb kogu pere ühel ajal magama. St ka lapsevanemad. Väikelapseeas kuulas klappidega lemmikmuusikat, unejuttu kuni magama jäi. Ka lugesin aastaid igal õhtul samal ajal raamatuid ette. Nüüd teismelisena on abiks melatoniin ja magamaminek kindlal ajal, kõik ekraanid kinni, kui kooli on vaja minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu autistil oli väikelapsena väga hea uni. Kusagil teismeea alguses, vanuses 11-13 ei olnud ta enam nõus üksi magama, vaid tuli igal öösel minu ja mehe vahele. Isa-ema vahel magas rahulikult, muidu mitte. Arvasin juba, et nii jääbki terveks eluks. Õnneks läks see periood 2 aastaga üle ja nüüd magab ta jälle rahulikult oma voodis. Püüame talle päeval hästi palju füüsilist koormust anda, siis ta väsib ja magab rahulikult. Tal on meeletu liikumisvajadus ja väga palju jõudu. Kui laps pole saanud päeval piisavalt liikuda ja õues olla, siis ei tule tal õhtuti ka uni. Unerohtude andmist ei ole ma isegi kaalunud. Teda ju unetus ei sega, ülejäänud peret segab, kui ta ei maga ja mööda elamist ringi lällutab. Minu meelest ei ole õige panna autist unerohu abil magama selleks, et teised pereliikmed rahu saaksid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu autistil oli väikelapsena väga hea uni. Kusagil teismeea alguses, vanuses 11-13 ei olnud ta enam nõus üksi magama, vaid tuli igal öösel minu ja mehe vahele. Isa-ema vahel magas rahulikult, muidu mitte. Arvasin juba, et nii jääbki terveks eluks. Õnneks läks see periood 2 aastaga üle ja nüüd magab ta jälle rahulikult oma voodis. Püüame talle päeval hästi palju füüsilist koormust anda, siis ta väsib ja magab rahulikult. Tal on meeletu liikumisvajadus ja väga palju jõudu. Kui laps pole saanud päeval piisavalt liikuda ja õues olla, siis ei tule tal õhtuti ka uni. Unerohtude andmist ei ole ma isegi kaalunud. Teda ju unetus ei sega, ülejäänud peret segab, kui ta ei maga ja mööda elamist ringi lällutab. Minu meelest ei ole õige panna autist unerohu abil magama selleks, et teised pereliikmed rahu saaksid.

Melatoniin on looduslik unerohi ja mingeid halbu kõrvalmõjusid sel teadaolevalt ei ole. Ma kasutan oma täiesti tervetel lastel ja ka ise praegusel valgel ajal. Mind ei häiri, kui mu kooliealine laps ei maga (loeb vaikselt omaette), küll aga olen mures, et ta on järgmisel päeval väsinud, tujukas, kaebab kehva enesetunnet.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu autistil oli väikelapsena väga hea uni. Kusagil teismeea alguses, vanuses 11-13 ei olnud ta enam nõus üksi magama, vaid tuli igal öösel minu ja mehe vahele. Isa-ema vahel magas rahulikult, muidu mitte. Arvasin juba, et nii jääbki terveks eluks. Õnneks läks see periood 2 aastaga üle ja nüüd magab ta jälle rahulikult oma voodis. Püüame talle päeval hästi palju füüsilist koormust anda, siis ta väsib ja magab rahulikult. Tal on meeletu liikumisvajadus ja väga palju jõudu. Kui laps pole saanud päeval piisavalt liikuda ja õues olla, siis ei tule tal õhtuti ka uni. Unerohtude andmist ei ole ma isegi kaalunud. Teda ju unetus ei sega, ülejäänud peret segab, kui ta ei maga ja mööda elamist ringi lällutab. Minu meelest ei ole õige panna autist unerohu abil magama selleks, et teised pereliikmed rahu saaksid.

Tõesti esiteks ei ole melatoniin mingi kange unerohi, vaid melatoniini toodab ka organism ise une-ärkveloleku aja reguleerimiseks. Teiseks ei ole ülejäänud pereliikmed mitte olulised, kellega pole vaja arvestada. Vajadus magada on üks inimese baasvajadusi ja kui iseendast ja enda tervisest ei hooli, siis enda teistest lastest võiks siiski niipalju hoolida, et vajadusel erivajadusega lapsele looduslikke ravimeid anda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 18:01; 11.05 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei ole õige panna autist unerohu abil magama selleks, et teised pereliikmed rahu saaksid.

ja minu meelest ei ole õige, et 1 perekonnaliige dikteerib kõikidele teistele likmetele, kui palju, millal, või kas üldse magada…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Erivajadustega laps Autistide/ath uni

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.