Esileht Erivajadustega laps Autistlik laps ja ravimid

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Autistlik laps ja ravimid

Postitas:

Kas siin mõni autistlik laps ravimeid ka saab?

Mul on 5- ja pooleaastane autistlik hüperaktiivne laps, kellele määrati Risperidoni.

Ei tea, kas anda või mitte…laps veel nii noor.

Kuidas teistel kogemused ravimitega, mida ja kas üldse teie autistid või aspergerid saavad?

Kui vanad nad on ja kas ravimid aitavad?

Kas keegi on hoopis teist teed läinud ja jälgib lapse puhul mõnda eridieeti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun vaheta arsti.
Kliinilise kogemuse puudumise tõttu ei soovitatata manustada alla 15-aastastele lastele.
Nagu klassikaliste neuroleptikumidegi kasutamise korral, võivad psühhootilistel patsientidel harva tekkida veeintoksikatsioon kas polüdipsiast või antidiureetilise hormooni puuduliku sekretsiooni sündroomi tõttu, tardiivne düskineesia, maliigne neuroleptiline sündroom (vt Ettevaatust), kehatemperatuuri häired ja krambid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palun vaheta arsti.
Kliinilise kogemuse puudumise tõttu ei soovitatata manustada alla 15-aastastele lastele.
Nagu klassikaliste neuroleptikumidegi kasutamise korral, võivad psühhootilistel patsientidel harva tekkida veeintoksikatsioon kas polüdipsiast või antidiureetilise hormooni puuduliku sekretsiooni sündroomi tõttu, tardiivne düskineesia, maliigne neuroleptiline sündroom (vt Ettevaatust), kehatemperatuuri häired ja krambid.[/tsitaat]
kindlasti tahtsid head, aga miks peaks keegi arsti vahetama sellise arusaamatu sõnamulina peale? kui tahad midagi öelda,siis nii tõsises teemas võiks öelda arusaadavalt.

mul on 11-aastane aspergeri poiss ja on aasta aega võtnud antidepressanti cipralex. cipralex võttis ära enesetapumõtted, aitab koolis keskenduda ja on teinud lapse maailma rõõmsamaks. kõrvalmõjusid pole olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Olen ise võtnud pea aasta Risperidoni. Väga uimaseks tegev rohi ja rohu väljavahetamine oli ränk, sest ärajäämanähud olid õudsad. Ma küsiks igaksjuhuks teise arsti arvamust. Igaksjuhuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on hüperaktiivne laps, nüüd juba täiskasvanud ja 10-aastane autist.
Hüperaktiivsele lapsele kirjutas arst kooli nõudmisel Risperidoni välja, aga see ei aidanud üldse.
Autistile me ravimeid ei anna. Käime temaga kord nädalas ujumas ja igal õhtul jooksmas. Mõjub väga hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 10:22; 08.04 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eridieeti (gluteeni-ja kaseiinivaba) proovisime ka 2 aastat, aga see ei aidanud. Paremini mõjus kommide, limonaadi ja muude sünteetiliste maiustuste ärajätmine ning suhkrutarvitamise vähendamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 10:22; 08.04 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps saab concertat.koolis on tulemused paremad. kui lasteaias käis, käisime õhtuti rattaga sõitmas ja kiikumas. st õhtuti vajas pingete maandamist.ravimeid ei saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil määrati 10a aspi diagnoosiga poisile sertraliini (AD) ja praegu, aasta hiljem (laps 11a) lõpetame skeemi järgi. Nädal pärast alustamist oli laps rõõmsameelsem, mõistlikum/vähem kiuslikum, läks ilma igahommikuse hüsteeriata kooli ja ei haukunud vastu kõigile nagu varem. Nüüdseks on tal esmakordselt elus tekkinud sõbrad.

Kunagi, kui laps oli 8a, määrati kvetiapiini, aga peale 1 kuud proovimist loobusime. Tegi lapse veel pahuramaks, kiuslikumaks noorema venna suhtes, lisaks ei allunud isegi klassijuhatajale, kellega enne kvetiapiini ilusasti läbi sai.

Minu soovitus oleks: mitte võtta niikaua, kui ilma ravimiteta kuidagigi hakkama saadakse. Kui aga juhe juba kokku jookseb pidevalt ja usaldusväärne spetsialist neid siiski soovitab, proovida. Ega neid eluaeg võtma pea, ikka kuurina. Mis teha, aga hea seegi, et tänapäeval selliseid ravimeid on olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Erivajadustega laps Autistlik laps ja ravimid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.