Esileht Erivajadustega laps Autistlik laps peres ja uus beebi

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Autistlik laps peres ja uus beebi

Postitas:

Soovime oma perre väga veel ühte last, aga kuna juba kasvab autistlik väikelaps, siis kahtlen väga.
Kas saan hakkama? Kas jaksame pühenduda mõlemale? Äkki sünnib veel üks autistlik laps.
Jagage palun oma kogemusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaks konsulteerida geneetikuga ja teha geeniuuring kui see veel tehtud pole. Isiklikult tean jah mitut peret, kus on sündinud rohkem kui üks autistlik laps. Sõltub ka kui sügavate autistlike joontega laps on, mida sügavam seda suurem tõenäosus, et järgmine laps on ka autistlik.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kõigil kolmel lapsel autistlikud jooned. Erineval moel. Aga teada sain sellest kui oli juba hilja.????
Igatahes olen väga õnnelik et ei piirdunud vaid ühe lapsega, minu esimene on neist kõige keerulisem. Nüüdseks juba täiskasvanud.
Suuremas peres kasvamine õpetab autistlikku last paremini teistega arvestama.
Mul samas on nö aspergerid, ei ole vaimupuudega lapsed.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.08 21:37; 12.09 14:26; 27.09 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on esimene laps Asperger, kuid diagnoositud alles peale teise lapse sündi. Samas väga tugevad eriprobleemid olid tal ka varem, kohe sünnist alates. Ja seegi oli teada, et mõjutab iga järgnevat rasedust.
Ausalt öeldes ei osanud teise lapse saamist karta. Vist ka olime noored ja siis on hirme üldse vähem. Teadsime, et vähemalt kaks võiks lapsi ikka olla.
Kokkuvõttes on väga hea, et neid on kaks. Teine, nö tavaline laps, on väga tugevalt Aspergerit mõjutanud. Just heas mõttes- suhtlema, ergutanud paljudes tegevustes, toetab vanemat tema nõrkades külgedes. Ja samas Asperger on oma rahulikkusega taltsutanud väiksemat, samuti oma tugevustega toetab teda igapäevaselt. Ehk siis mõlemad on tugevalt teineteisest mõjutatud ja just positiivselt. Väga hästi saavad läbi, kuigi eks ikka on erimeelsusi ka.
Kuigi sooviksime, siis nüüd enam siiski kolmandat last saada ei julge. Vanusega ja infoküllusega on hirme liialt lisandunud. Ning ei sooviks ka võimalikku kahe erilise õe-venna toetamise koormat ühele lapsele kanda anda, kui nad kunagi iseseisvad on ja meid enam ei peaks olema.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on teine hullem kui esimene. Kahjuks oli teine juba sündinud, kui esimene diagnoosi sai. Kui saaks aega tagasi keerata, jääks ühe lapsega. Või teeks teise lapse teise mehega. Kindlasti jätta suuremad vahed lastele, kuna vajavad väga palju tähelepanu. Minu lapsed on normintellektiga ja kõne on olemas.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 11:47; 12.09 11:52; 28.09 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaks konsulteerida geneetikuga ja teha geeniuuring kui see veel tehtud pole. Isiklikult tean jah mitut peret, kus on sündinud rohkem kui üks autistlik laps. Sõltub ka kui sügavate autistlike joontega laps on, mida sügavam seda suurem tõenäosus, et järgmine laps on ka autistlik.

Meil on peres kaks autistlikku last, noorem raske puudega ning geenianalüüsid olid korras.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 11:47; 12.09 11:52; 28.09 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kõigil kolmel lapsel autistlikud jooned. Erineval moel. Aga teada sain sellest kui oli juba hilja.????

Igatahes olen väga õnnelik et ei piirdunud vaid ühe lapsega, minu esimene on neist kõige keerulisem. Nüüdseks juba täiskasvanud.

Suuremas peres kasvamine õpetab autistlikku last paremini teistega arvestama.

Mul samas on nö aspergerid, ei ole vaimupuudega lapsed.

Mis minu jutus miinust väärt oli? Miinustaja võiks kommenteerida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.08 21:37; 12.09 14:26; 27.09 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas autismi kui sellist saab üldse geenitestiga tuvastada. Osade sündroomidega kaasnevad autistlikud jooned, aga autism kui selline polegi vast mingi testiga tuvastatav. Ärge pahandage, nagu näete ma pole mingi spetsialist, aga tean kaht peret kus on mõlemad lapsed autistid või autistlike joontega, igatahes sarnased. Ja geenitestid ei näita midagi. Ühes peres on kaks eelkooliealist autisti, kellega ikka üliraske. Tohutu töö tulemusel oskab 6-aastane oma nime öelda.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei võtaks seda riski! Kui tõesti on väga-väga suur soov saatuse loteriid mängida, siis kasutaks vist spermadoonorit, see suurendaks võiduvõimalusi (terve laps).

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit autismi geeni pole olemas. On isikud, kellel on geneetiliselt kehvem DNA metülatsioon ehk genoomi sisenenud viiruslike geenide ja muude kahjulike elementide kahjutuks tegemise võime.
Väldi raseduse ajal antidepressante, paratsetamooli ja jäta see järgmine laps süstimata (võõr-DNA, inimeste/loomade/lindude viirused, alumiinium jne).
https://www.vaktsineerimine.ee/vaktsiinid-ja-autism

+2
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.09 16:54; 28.09 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit autismi geeni pole olemas. On isikud, kellel on geneetiliselt kehvem DNA metülatsioon ehk genoomi sisenenud viiruslike geenide ja muude kahjulike elementide kahjutuks tegemise võime.

Väldi raseduse ajal antidepressante, paratsetamooli ja jäta see järgmine laps süstimata (võõr-DNA, inimeste/loomade/lindude viirused, alumiinium jne).

https://www.vaktsineerimine.ee/vaktsiinid-ja-autism

ja millega seletada seda, et on täiesti vaksineerimata autistlikke lapsi?

mina isiklikult pole ühegi raseduse ajal antidepressante ja paratsetamooli tarvitanud, ometi on mul lapsed autistlikud. tõenäoliselt ka mina ise veidi. ja laste isa. lihtsalt meie kiiksud ei ole nii suured, et ei tuleks toime.laste kiiksud on suuremad, neil on raskusi aga tegu on tarkade lastega kes teavad mingeid asju oma eakaaslastest rohkem. palju asju on ka harjutatavad ja õpetatavad nagu sotsiaalsed oskused.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.08 21:37; 12.09 14:26; 27.09 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Autismiga seotud geene on leitud väga palju, testitakse siiski vaid levinumaid. Samas kõigil kandjatel need ei avaldu, ning neil, kellel avaldub, on see ka erineva raskusega ja erinevalt. Mehed ja naised kannavad neid geene enam vähem võrdselt, kuid meestel avaldub autismi rohkem.
Lugesin kunagi, et avaldumist soodustab loote rasedusaegne hapnikuvaegus e hüpoksia, mida omakorda põhjustavad probleemid platsentaga, rasedusaegne kõrge vererõhk, erinevaid teooriaid on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 11:47; 12.09 11:52; 28.09 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna just tuli värske pomm-uuring välja:

JÄRELDUS:
Selle uuringu tulemuste kohaselt puudub vase ja plii kontsentratsiooni ning autismi arengu vahel oluline seos. Sellegipoolest on elavhõbeda kontsentratsiooni ja autismi vahel märkimisväärne seos. Seega võib elavhõbeda kontsentratsiooni nimetada autismi patogeenseks (haigust põhjustavaks) põhjustajaks.
https://www.dovepress.com/front_end/cr_data/cache/pdf/download_1601282807_5f71a2f7a3588/phmt-210042-the-relationship-between-the-level-of-copper-lead-mercury-.pdf

Kes ei mäleta, siis veel üsna hiljuti olid Eestis kasutusel elavhõbedat või selle jääke sisaldavad vaktsiinid
https://www.delfi.ee/archive/anu-hermlin-kaua-veel-murgitame-lapsi?id=16940425

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.09 16:54; 28.09 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle idee järgi peaksin ma ise olema autist ja ka minu lapsed – oleme saanud kõik vaktsiinid, lisaks puugi, hepatiidi ja meningiidi vastu. Lisaks olid mul suu  amalgaami  (elavhõbedat) sisaldavad hambaplomme täis nagu kõigil nõukaaegasetel. Nõukaajal saime oluliselt rohkem vaktsiine, aga autiste on juurde tulnud hoopis viimasel ajal.  Ja artikkel, millele saa viitad on 13  aasta vana ja eesti filoloogi poolt kirjutatud.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see terve lapse sünd on tegelikult nagunii paras loteriivõit!

Minul esimene laps autist, teine ei ole. Otseselt vanemal selleks ajaks diagnoosi ei olnud, kui nooremat ootama jäin. Kuigi kahtlus mul oli, et pole päris tavaline laps. Jumal tänatud, et teine laps ka sündis. Ometi ka üks laps, kes minuga ka räägib.

 

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene laps autist ja teist jäin ootama enne, kui esimesel diagnoos oli pandud. Teine laps on just see, kes annab jõudu juurde, et esimesega “hakkama saada”.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Erivajadustega laps Autistlik laps peres ja uus beebi